Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért utálja a fiatalság az idősebb korosztályt? fórum

Miért utálja a fiatalság az idősebb korosztályt? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. szept. 11. 22:40
Nem szólok le senkit, csak a tapasztalataimat osztottam meg. A gyerekeknek a tiszteletet tanítjuk, másokra való odafigyelést...ennek kellene legjobban rögzülni.
102. ab4b6bc17d (válaszként erre: 5. - Tina87)
2010. szept. 11. 22:39

Vicces, az én sztorim pont a tiéd fordítottja: vidékről ingázok naponta dolgozni. Hazafele két buszjárat is van, így abban az időben mindig van helye mindenkinek.

Az egyik nagymama - ennek ellenére - rendszeresen benyomja, betuszkolja, betolja az unokáját a már ott álló emberek elé... nem tudok rá jobb szót, pofátlanul, kérdezés nélkül, pedig, mivel gyerekről van szó, biztos mindenki helyt adna neki amúgyis.

A másik dolog meg, hogy azzal nem törődik, hogy utána mi lesz szerencsétlen gyerekkel, múltkor is, úgy kellett a táskájától megfogva visszarántanunk, mert olyan közel állt a peronhoz...

Harmadszorra, szerintetek ez a gyermek mit von le ezekből a dolgokból??

2010. szept. 11. 22:37

Igen, ez így van, az idősek sokszor rászónak a fiatalokra, nevelési célzattal, pedig ezt nem lenne szabad, hisz arra ott vannak a szüleik...

Én is tapasztaltam a tolakodást az orvosi rendelőben és a gyógyszertárban is.. Ez vicces sztori, de elmesélem. Van nálunk falucskánkban egy háziorvos, aki nőgyógyász eredetileg, és elég furcsa szokása, h előbb minden páciensét alulról vizsgálgat, még ha mandula gyuldásról is van szó, biztos ami biztos alapon... és az idősebb nénik versengeni kezdtek a bejutásért.. először megbotránykoztak, h igaz.e a hír, de úgy gondolták, megbizonyosodnak róla..és így is lett, kilóméteres sorokban álltak aztán nap mint nap. :D Ezzel nincs is gond..csak én a gyerkőceimtől az oviban állandóan beteg vagyok, és nem tehetem meg, h elmenjek táppénzre...így ha van egy kis kajaszünetem, elszaladok iratni gyógyszert, és napközben igyekszem kikúrálni magam..igen, csak mikor elmegyek az orvosnál, akaratlanul illik az időst előre engedni,mert szegényke nem tud sokáig egyhelyben ülni, még attól is elfárad..na jó, engedtem egyet, kettőt, hármat, de már mikor jött a hatodik,én meg már ott ültem több mint két órája, sajnos pofátlannak kellett lennem,és bementem az orvoshoz, és még én szégyeltem magam, h a többi időst már nem tudtam beengedni, plusz volt aki pofátlanul már bocsánat, kérés nélkül bemászott előttem, köszönöm nélkül,mert úgy érezte megtehette.

Ebből mi a tanulság??

Mindekiben van hiba, csak a fiatal, az merész, dacos, védekező, az idős szintén lehet az, tüskés, önértékelési vagy mentális problémás, elkeseredett, vagy csak unatkozós, kötekedős...ezeken közösen kellene változtani, de sajnos ez lehetetlen. :( SEnki nem szereti a hibáit észrevenni, és azon javítani.

100. Tótágas (válaszként erre: 71. - Anyuccci)
2010. szept. 11. 22:35

Ezt írod:"Én már attól rosszul vagyok ha felszáll egy ILYEN(??) a villamosra,"

Neked ,hogy esne ha valaki így beszélne az édesanyádról,vagy a nagymamádról?

Valaki felszáll...és Te már tudod("látszik rajtuk").......ej ej

2010. szept. 11. 22:33

Szerintem inkább fordítva van!


Ha mégis igaz valakire, akkor nem tanították meg neki a szülei, hogy tisztelni illik és segíteni kell az idősebbeknek.

98. Barát1 (válaszként erre: 66. - Pusztiju)
2010. szept. 11. 22:32
Miért kellene neki megfejni? Te tudod azt amit ő tud? Ha mindenki mindent tudna nagyobb bajban lennénk mint most vagyunk.
97. Barát1 (válaszként erre: 62. - Goodall)
2010. szept. 11. 22:28
Na ez a gond, szerinted hová siet minden nyugdíjas? Azért annyira türelmetlenek, mert sietnek, de hová kell időre menniük és miért nem indulnak el időben?
96. globus (válaszként erre: 95. - Barát1)
2010. szept. 11. 22:22
Ez igaz, ugyanakkor gyakran láthatunk olyant, pl. egy orvosi rendelőben, buszmegállóban várakozva, hogy gyerek majd"szétszakítja a berendezést, de anyja még véletlenül sem szól rá. Múlt héten fogászaton sáros bakanccsal trappolt végig az összes ülésen egy fiúcska, halvány rendreutasítás nélkül.
95. Barát1 (válaszként erre: 55. - Nagybibi)
2010. szept. 11. 22:20
Szerintem semmilyen elvárás nem jogosíthat fel egy idősebb embert, hogy a fiatalokat rendreutasítsa, durván szóljon hozzá. Az idősebb embernek már meg kell lennie annak az önuralomnak, tapasztalatnak ami egy fiatalabbnál még nincs.
94. globus (válaszként erre: 90. - Pusztiju)
2010. szept. 11. 22:18
Fogd már fel végre, hogy válaszoltam valaki más írására, azóta egyfolytában kötekedsz. Az anyám 33 évet lehúzott téglagyárban (!) faluról bebuszozva úgy, hogy rajta kívül négyen jártak még valahová dolgozni. Nem egy nyáron, nem kettőn, hanem évtizedeken át. Ma ugyanott mindenki kap valamilyen juttatást, nyugdíjat, segélyt, mindegy hogy minek nevezzük, ezt szorozd be országos méretekre. Nem állítom, hogy rejszoltak otthon a szobában, de járulékot nem fizettek, ez hótt ziher. A mai hetvenes-nyolcvanasokról beszélek.
93. Barát1 (válaszként erre: 54. - B73e24f31f)
2010. szept. 11. 22:16
Teljesen igazad van.
92. Tina87
2010. szept. 11. 22:13
Na majd ha a Ratkó gyerekek nyugdíjba mennek lesz itt ne mulass :))))
91. Tina87 (válaszként erre: 65. - Anyuccci)
2010. szept. 11. 22:12

Húú ez a pocakos story ismerős :) Nálam a miért kell neki leülni nem beteg vagy nyomorék csak terhes igaz utsó hónapokban voltam, mondta az öreglány egy srácnak aki átmerte nekem adni a helyét.

Multkor a kicsi lányom szintén ült az ülésen de kicsit lelógva mert nézelődött, erre öreglány megszólal, hogy nem ülhetne inkbb ő le a kicsi úgyse nagyon ül ott...mháát na nem mondom mit mondta.De azért egy párszor benyögöm nekik a kérdést hogy hova a p...ba mennek reggel korán a tömött bkv-n?Piac, meg temető, meg mit tom én...kéész.Szerintem unatkoznak otthon vagy nem tudom...orvosnál kifejezetten ölnek a bejutásért :)) mindig azon röhögök milyen jókat vitatkoznak hogy most éppen kijön :D

90. pusztiju (válaszként erre: 87. - Globus)
2010. szept. 11. 22:09
Nem ide vág, de más hobbi kertészként dolgozgatni s más egy életen keresztül művelni a földet. Én úgy érzem minden tisztelet kijár azoknak az embereknek akik előteremtik azt amit az asztalunkon előkészítünk és megfőzünk. Nem kell őket leszólni, nem kell őket bántani, illetlen megjegyzéseket tenni csak azért mert nekik az a életük. Bejártam kicsi országunk minden zugát és az a tapasztalatom hogy sokkal kedvesebbek, közvetlenebbek, mint a fővárosban vagy környékén élő emberek. Kőkeményen dolgoznak s ugyan úgy adózó állampolgárok, mint minden dolgozó.
89. Talian35 (válaszként erre: 81. - C7bd5835c2)
2010. szept. 11. 22:03

Hát ez sajnos mélységesen igaz!


és arra hivatkozik a legtöbb szülő, hogy nincs ideje :-(

2010. szept. 11. 21:38

Sajnos az idősebb korosztályhoz tartozó emberek néha - talán rossz tapasztalataik miatt- eleve negatívan közelednek a fiatalok felé, teljesen mindegy nekik, hogy ki, de ha fiatal, akkor biztos udvariatlan, szélhámos stb... előítélettel, néha nyers stílusban, vagy éppen gunyorosan szólítják meg a fiatalokat.

Sajnálattal látom és tapasztalom, hogy bizony sok esetben éppen az idősebbek azok akik a konfliktust okozzák. Tisztelni kell az időseket, de bizony az igazságtalanságot nem szabad eltűrni, mert csak tovább mélyíti a társadalmi megosztottságot, és ha az idősek ilyen szélsőségesen és ellenségesen viselkednek, ugyan mit várnak a fiataloktól?

87. globus (válaszként erre: 66. - Pusztiju)
2010. szept. 11. 21:28
Nem tudok, mi nem tartottunk tehenet. De kertészkedünk most is, városból kijárva bérelünk földet, pedig ez dupla macera, mint helyben lakván.
2010. szept. 11. 21:25
Ja, és még valami. Senki nem jókedvéből adja be valamelyik intézménybe az anyját-apját-nagyszülőjét. Amikor már állandó felügyeletre szorul valaki, másképpen megoldhatatlan olyan családban, ahol a felnőttek dolgoznak, a gyerekek meg még kicsik.
85. c7bd5835c2 (válaszként erre: 82. - Erikpipi)
2010. szept. 11. 21:22

Lehet butaságot mondok, de tapasztaltam, hogy az idősek sokszor önző módon próbáják kihasználni a koruk előnyeit. Keveset utazom busszal, vonattal, csak mikor továbbképzésekre járok, és előre engedem az időseket, erre a boltban kiborongatják a kis aprópénzüket és még veszekednek az eladókkal, h miért nem elég a pénzük,miért kötekednek velük, tán mert öregek és átverhetik őket, vagy előreengedem őket, és nem köszönik meg, vagy még löknek egyet, kettőt az emberen... jó, előfordul, h vannak ilyen kisöregek is, de nem ők állnak többségben, csak én mindig kifogom. :)

De mi felnőttek ezt lekezeljük, megadjuk a tiszteletet, tudjuk, h mennyi évet húzott le, mennyi időt megélt, ami előttünk áll még....gyereket neveltek, ledolgozták az életüket,most élik második gyermekkorukat, de a mostani fiataloknak tényleg nyűg az idős ember, útban van, lassú, feltartja őket, rontja az összképüket, és mivel "gyöngyének és sebezhetőnek" tűnnek, a fiatalok ezt kihasználják, és "átgázolnak" rajtuk,mert ettől érzik magukat felnőttnek, erősnek, és mutatják a haveroknak, h milyen belevalók... Sok gyerekre ráférne egy kis fejmosás....

84. goodall (válaszként erre: 82. - Erikpipi)
2010. szept. 11. 21:22

Szerintem nekik is kényelmesebb lenne nyolc-kilenc körül indulni, ha már elintéznivalójuk van, de felébrednek hajnalban és mennek a tömött járatokon, félrelökve mindenkit, letaposva mások lábát.

A helyzet az itt Pesten, hogy az idősek közül kerül ki az utcai bunkók nagy része.

83. 3f9ba9c224 (válaszként erre: 81. - C7bd5835c2)
2010. szept. 11. 21:07
Sziasztok. Én ellenpéldákat látok az utcán. Sétálok két gyerekkel az utcán, cigifüstöt fújnak ránk a nyugdíjasok, káromkodnak, félrelöknek. Az úttesten futkosnak. Persze nem mindenkire igaz, de sajnos a fiatalok az utánzással tanulnak, mint a gyerekek.
2010. szept. 11. 21:05

Nem mai keletű a fiatalok és idősek közötti generációs probléma. A mai fiatalok semmire nem tartják az idősebb korosztályt, mert lemaradnak a technikai fejlődésben, már nem képesek felzárkózni semmiben. Hallottam már olyan fiatalt aki szerint az idősek csak élősködnek a fiatalok nyakán.

Ugyan akkor tele vannak a krónikus belosztályok, és a szociális otthonok, mert ha van is gyerek, rokon, nem törődik az idős szülővel. A zsé persze kel, majd ha elmegy....

Azt ne felejtsük el, hogy amilyen az ember fiatalnak olyan lesz idős korában is, csak a természete még jobban felelősödik...


egyre több idős ember l magányosan, egyedül, pedig vannak családtagok, de nekik is terhes a szülő, rokon.


Olvastam, hogy reggel meg délután mászkálnak a dugóban. Talán nekik is lehet elintéznivalójuk...


Érdekes, az én időmben nem volt szokás nem átadni a helyet, sem az idősnek, sem a gyerekesnek, sem a terhes anyának.

Amilyennek neveltek a szüleink, olyanok lettünk, és amilyenre neveljük a gyerekeinket, ők is olyanok lesznek....

2010. szept. 11. 21:04

Sziasztok! Óvónő vagyok, és az a tapasztalatom, h nem utálják az időseket a fiatalok, csak nem kapják meg a megfelelő nevelést, amire szükség lenne. gondolok most arra, h nem tanítják be a társadalmi szabályok betartására a gyerekeket, az illemre, a tiszteletre....örülnek sokan,ha felnevelik egyszerre gond nélkül a gyerkőcöket, és hagyják, had éljék kis életüket, úgy ahogy akarják.

Nem tisztelnek senkit, nem tudnak alkalmazkodni,mert erre otthon nem sok mintát látnak, tisztelet a kivételnek...én erre gondolok...

2010. szept. 11. 20:28
Ki számít idősnek? gyerekeim 15, 18, én 43, anyukám 65, nagyszüleim 87, illetve 90 évesek! Nem utálja senki a másikat:)
79. Binky (válaszként erre: 73. - Anyuccci)
2010. szept. 11. 20:09

Én azért mesélhetnék mennyiszer vágták már a fejemhez, hogy túl fiatal vagyok:)

Nyilván minden korosztálynak megvannak a maga szépséghibái.

78. nagybibi (válaszként erre: 77. - Anyuccci)
2010. szept. 11. 20:04
Elhiszem. De akkor is ez tűnik ki a beszélgetésből.
77. anyuccci (válaszként erre: 76. - Nagybibi)
2010. szept. 11. 19:59
Hidd el sajna adtak rá okot!!
2010. szept. 11. 19:54
Vissza olvasva a hozzá szólásokat úgy tűnik utalják a fiatalok az idősebb korosztályt.
2010. szept. 11. 19:46

A lányom a minap iskolából jött haza villamossal. Ahogyan ott állt és kapaszkodott, azt vette észre, hogy valaki szó szerint letépi a kezét a kapaszkodóról. Feljebb fogott, de megint lerángatta a kezét egy hetven körüli nő a vasról. Lányom nem szólt neki, csak fordult egyet úgy, hogy "véletlenül" megütötte a néni karját a táskájával, majd mosolyogva bocsánatot kért és arrébb ment.

Engem legutóbb szintén a villamoson ért inzultus egy idős ember részéről. Már a felszállásnál belebotlottam a botjába, amit szándékosan lökött a lábam elé. Nem szóltam, felléptem a kocsiba, amelyen alig volt utas, leültem. Odalépett mellém és ököllel belevágott a karomba, azt károgva, hogy álljak fel. Megmutattam neki, hány üres hely van még és maradtam ülve.

2010. szept. 11. 19:44
Én 6 éve költözte vidékről nagyvárosba és nem utáltam senkit.De tettek róla hogy ez másképp legyen!!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook