Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? fórum

Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
362. gribedli*** (válaszként erre: 352. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 15:49
Arányaiban kell nézni, a ragadozók belei nem sokkal hosszabbak mint maga a ragadozó. Persze nekik sem egyenes, de ha kiterítjük a beleket,a növényevők belei többszörösen hosszabbak mint maga a növényevő. A húsevőké pedig egészen rövid. A gyomorsava is sokkal savasabb mint a mienk.
361. gribedli*** (válaszként erre: 359. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 15:45

Ja, nem is? Mièrt, szerinted olyan sokat változott a nép egészségi állapota, hirtelen mennyi egészséges ember lett? Szerintem nem.


Fogyni sokféle módon lehet. Az eredményt meg is kell tartani.

2017. dec. 3. 15:36

Amióta saját háztartást vezetek, azóta a tojás éppen ötödjére van a "Ja, mégis jó!" státuszban. :D


(40 év...)

359. Bözsi néni (válaszként erre: 350. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 15:32

Na, de az ember nem csak és kizárólag húst eszik. Szóval ezért is borul az egész elmélet, de mindegy, most ez az irányzat.


Mint mikor ellenség volt a zsír, a tojás, a vaj. Arra is voltak szép érvek.

Most meg az van, hogy ja, nem is.:-)))


Szóval így lesz ez ezzel is:-)

358. Guruljka (válaszként erre: 346. - SansaS)
2017. dec. 3. 15:26

A pszichológus nem neurológus.


Nem orvoskaron végez, hanem bölcsészkaron. A pszichológia a lelki jelenségek és folyamatok megnyilvánulásait tanulmányozza, nincs több fogalma a testi jelenségekről, mint egy szociológusnak.

357. ab61752c45 (válaszként erre: 356. - Guruljka)
2017. dec. 3. 15:25
ez igaz.
356. Guruljka (válaszként erre: 352. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 15:24
Úgy, ahogy az emlősök nyaki csigolyáinak száma is nagy általánosságban 7 darab. A zsiráfnak is meg a malacnak is, az embernek is.
355. Guruljka (válaszként erre: 336. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 15:22
Én már olvastam olyat is, hogy ahányszor eszel, annyiszor normális kimenni. Azért ezt túlzásnak tartom, de végül is talán jobb, mint a heti 1 alkalom.
354. Mezei Virág (válaszként erre: 350. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 15:08

[link]

A rothadás is egyfajta fermentáció, de végterméke nem ehető, a folyamatokért ugyanis káros mikroorganizmusok a felelősek. Amennyiben felborul bélrendszerünk flórájának egyensúlya, kellemetlen tünetek jelentkeznek, bennünk is rothadás játszódik le ilyenkor.

353. ab61752c45 (válaszként erre: 351. - Cimpi)
2017. dec. 3. 14:17
szerintem is fölösleges ezen vérre menő vitát nyitni.mindenki adjon a gyerekének azt amit jónak lát,aztán később a gyerek eldönti.azon,hogy milyen a fogazatunk,milyen hosszú a belünk.olyan,amilyen.engem ne akarjon senki rábeszélni semmire,főleg ne erőszakosan.
352. ab61752c45 (válaszként erre: 335. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 14:13
hát nem nagyon értek hozzá,de miért lennének olyan rövidek a beleink,mint a kutyáknak,macskáknak?ahogy a lábunk is nagyobb.
351. cimpi
2017. dec. 3. 14:12
...mert a kisgyereknek is vegyes téplálkozás kellene hús is tej,tojás stb...Döntse el majd Ö felnőttként.hogy mit hogyan akar...ne a szülő helyette most...
350. gribedli*** (válaszként erre: 342. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 14:04

A fermentálódás nem rohadás. És a tanáraim nem vegánok de én most is úgy tanultam (2017-ben), hogy az állati eredetű táplálék rohad. Pedig ők nem ijesztgetni akarnak. A fermentálódás (erjedés) és a rohadás között az a különbség, hogy a rohadás közben káros gázok termelődnek, a fermentálòdás közben pedig nem. A többivel egyetèrtek, hogy az erjedési folyamat, ami a növényekkel zajlik, jót tesz a bèlflórának, segíti a jó bacikat a bélben.


A hulla rohad. A növény erjed. Ennyi a különbség.


Putrefazione=rothadás

Fermentazione=erjedés


Mindezzel nem az a probléma, hogy húst eszik valaki,hanem hogy nem hagyja el időben a testèt, mert nem rostos. A ragadozó állatok testét elhagyja a táplálék jóval a rohadás ELŐTT, így a kutyának nem lesz vastagbélrâkja akkor sem, ha 100% csak húst eszik egész életében, hiába nincs benne rost, a kutyának olyan rövid belei vannak, hogy azon sitty sutty áthalad anélkül is. Az emberén nem.

349. Mezei Virág (válaszként erre: 346. - SansaS)
2017. dec. 3. 13:35
A Kína-tanulmányt 2006-ban adták ki. Azóta változott a tudomány, sok új ismeretre tehettünk szert.
348. Mezei Virág (válaszként erre: 346. - SansaS)
2017. dec. 3. 13:10

A blogjában összegyűjti hozzáértők cikkeit.


Ő pedig sok dolgot megtanult, mert beteg volt.

Én is így tanultam meg nagyon sok hasznos dolgot.

Mert orvoshoz is mentem, de hiába...:(

2017. dec. 3. 13:06
A cikket nem ő írta, ha belenéztél volna, láttad volna! ;)
346. SansaS (válaszként erre: 345. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 12:59

És miért a kedvenced Szendi ilyen témákban?


Szendi Gábornak nincs semmiféle tényleges egészségügyi végzettsége, biológiai, sem kémiai, sem táplálkozástudományi.


Matematikus és pszichológus. Meg "természetgyógyász", csak úgy.


Miért hallgatsz olyan emberre, aki azt tanulja, hogy mködik az emberi elme és hogy lehet az befolyásolni, miközben a témáról, amiben "alkot", semmiféle képzést nem végzett el? :)


Na, pl. az ilyen Szendi-félék cáfolják a Kína-tanulmányt is. Mert matematikus aztán jobban ért a táplálkozástudoményhoz, mint egy világszintű eü-szervezet biokémikus végzettségű kutatója, aki 60 éve foglalkozik a témával.


Kivülrők nézve melyik hitelesebb? :)

345. Mezei Virág (válaszként erre: 344. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 12:48

:)

Kedvencem Szendi!

344. Bözsi néni (válaszként erre: 342. - Mezei Virág)
2017. dec. 3. 12:46
Így van:-)
343. Bözsi néni (válaszként erre: 341. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:45

Nem erjed, rohad. Láttál, szagoltál te már rohadt paprikát?


A rohadás annyiban igaz valóban, hogy a vastagbélben vannak rothasztó baktériumok, amiknek az a feladata, hogy az addigra le nem bontott tápanyagot, főleg a nehezen bontható növényi rostokat rothasszák.

2017. dec. 3. 12:44

[link]

Nyolc nevetséges tévhit a húsfogyasztásról

1. A hús rohad a belekben


Bizonyos vélemények szerint a hús nem emésztődik meg rendesen és „rohad” a vastagbélben.


Ez teljes nonszensz, amit valószínűleg azok az őszintétlen vegánok találtak ki, akik el akarnak ijeszteni a húsevéstől.


Amikor húst eszünk, a gyomorsav és az emésztő enzimek lebontják.


A fehérjék a vékonybélben aminosavakká, a zsírok pedig zsírsavakká bomlanak le.


Ezután a bélfalon keresztül felszívódnak a véráramba. Nincs semmi, ami a vastagbélben „rohadhatna”.


Ha kíváncsi vagy rá, hogy mi az, ami ténylegesen „rohadhat” a vastagbeledben, az az emészthetetlen növényi táplálék (rost)… a zöldségekből, gyümölcsökből, gabonákból és hüvelyesekből.


Az emberi emésztőrendszer nem rendelkezik a rostok lebontásához szükséges enzimekkel, ezért haladnak végig, egészen le a vastagbélbe.


Ott pedig fermentálódnak (megrohadnak), a vastagbél barátságos baktériumai által, amelyek tápanyagokká, hasznos elemekké, pl. rövidláncú butirát zsírsavakká alakítják őket ( 1 ).


Ez tartja életben a jótékony baktériumokat, és számos vizsgálat mutatta ki, hogy ezeknek a baktériumoknak a megfelelő táplálása hihetetlenül fontos az optimális egészséghez ( 2 , 3 ).


Tehát nem a hús rohad a vastagbélben, hanem a növényi táplálék és ez egy jó dolog.

341. gribedli*** (válaszként erre: 339. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 12:40

De ezt nem én talâltam ki, hogy rohad, ezt az orvosok is mondják és nem divatbòl.


Igen, a paprika meg a többi sem marad ugyanolyan, hanem az meg erjed. Az erjedési folyamatok a bélben nem okoznak annyi kárt, egy, az erjedés nem egy rothadás, kettő, rostok is vannak, amik beszívjâk a káros gázokat, ha lenne. Viszont az erjedés inkább pozitív értelemben használatos, mert van egy csomó direkt erjesztett élelmiszer, ami jó hatással van a bélflórára, gondolok itt a savanyú káposztára vagy a kimchi (koreai savanyúsàg, ez is olyan mint a savanyú káposzta) vagy más erjesztett élelmiszerek.


És a paradicsom, paprika soha nem maradna annyi ideig a bélben, ha csak azt ettél éppen, mint a hús, mert a zöldségeket a rost is viszi tovább. Most más kèrdés, hogy én nem vagyok kifejezetten paprika, paradicsom fanatikusa, csak mondom, hogy ettől függetlenül növény.

340. Bözsi néni (válaszként erre: 335. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:29
Divatból nevezik így és marhaságot beszélnek.
339. Bözsi néni (válaszként erre: 335. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:28

A sav, a különféle enzimek miatt nem rohad! Bármilyen hosszú is a bél.


Ha 40 fokon, levegőtől elzárva, sosavval+más fehérje- és zsírbontó enzimekkel átitatva, elkeverve tartanék tojást vagy húst, az sem rohadna.

A rohadás más.


De te pékdáddal ékve, ha 40 fokon tárolsz növénxt, paprikát, paradicsomit pl., az nem rohad meg?

338. ab61752c45 (válaszként erre: 335. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:26
én minden reggel megyek,de hát ez biztos nem általános.mikor egy hónapig továbbképzésen voltam,nem tudtam,csak hétvégén,mikor hazajöttem.
2017. dec. 3. 12:23
Ja, Crohn betegség nem èr, ők is sokszor járnak de más okból.
2017. dec. 3. 12:23
Aki elég rostot fogyaszt, az napi 2x is jár.
335. gribedli*** (válaszként erre: 329. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 12:22

Azért rohad mert sokáig marad a bélben. Persze, hogy nem rohadna a bélben, ha a beleink olyan rövidek lennének mint pl a kutyáknak, cicáknak, ragadozóknak. Nekik nem rohad a belükben mert nem marad annyi ideig ott. Bennünk hosszabb utat kell megtennie. Képzelheted mi történne, ha 40 fokon tartanál napokig húst, tojást, egyebet. Más az, ha te viszontlátnád pár órán belül a végterméket mert jó bélműködésed van (globus írta a szezámmagos tesztet).


Meg megint más az, amikor egy hètig sem megy valaki vécère. Komolyan, én hüledezem, mikor egyes fogyis naplókban olyat írnak, hogy heti egyszer mennek és nekik ez normális. De hogy egy életen át mindig így mentek, ès nekem hihetetlen, hogy valakinek normális legyen, hogy egy èleten át csak heti egyszer vagy heti 2x jár. Gondolhatod, mi történik ennyi idő alatt a kajával. Igenis rohad. Nem divatból nevezik így a folyamatot.

334. ab61752c45 (válaszként erre: 328. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 12:04
erre is van egy könyvajánlatom,a Sikátor,Kertész Ákostól.nem volt jó a rendszer az biztos,de akkor a városi emberek éhen haltak volna,
333. SansaS (válaszként erre: 332. - 5fd0bd70c7)
2017. dec. 3. 11:51
A rajongó túlzás, de valóban szeretem és Sansa a kedvenc karakterem, meg a neve is tetszik :)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook