Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? fórum

Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
332. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 331. - SansaS)
2017. dec. 3. 11:50
De a Trónok harcát eltaláltam? Valamiben már értsünk egyet:)
331. SansaS (válaszként erre: 330. - 5fd0bd70c7)
2017. dec. 3. 11:22

Ugyan már.... ;)


Nagyon sok vegetáriánus és vegán sportoló van, aki napi szinten komoly fizikai erőkifejtést végez - ők, hogy képesek rá? :) Kilométereket lefutni, súlyokat felemelni, órákat edzeni?


Energiád nem attól lesz, hogy húst eszel, hnem attól, hogy beviszed a szükséges anyagokat a szervezetedbe. A vegák/vegánok nem csak salátaleveleket esznek.

2017. dec. 3. 11:11
Bocs, ha tévedek Sansa, de a neved alapján Trónok harca rajongó lehetsz. Most képzeld el, hogy Havas Jon, Tormund, Véreb meg a többiek áttérnek vegán étrendre. Még a kardjukat se tudnák két kézzel felemeli, nem hogy legyőzni a Másokat!
329. Bözsi néni (válaszként erre: 324. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 10:54

Ezz most nagyon divatos szólam lett, hogy "rohad a bélben".


Pedig ha csak kicsit is gondolkodunk, tudjuk, hogy semmiféle rohadásról nincs szó, mert a gyomorsav és a különféle emésztő enzimek lebontják fehérjére, zsirokra, stb. a táplálékot.

328. gribedli*** (válaszként erre: 327. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 10:05

Apukám sváb és ők nagyon ritkán ettek húst,a szalonna sem úgy volt, hogy hú, szalonna a levesbe. Inkább csak belemártották a dédiék a szalonnát, ami ott lógott a tűzhely mellett.


Szóval ugyanezt mondta, gondolom, területfüggő is volt, ott nagyrészt főzelékeken nőttek fel (zöldség, hüvelyes), feltét nuku, és mèg volt puliszka, idényzøldség,idènygyümölcs.


De most komolyan, ha valaki malacot tartott titokban, azt fel is jelentették, nagyim szerint, én nem hiszem, hogy sokan tobzódtak a húsban.

327. ab61752c45 (válaszként erre: 324. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 09:47
aha,nem azért ettek olyan kevés húst,mert szegények voltak.ajánlok egy két könyvet.Felelet,Puszták népe,Gyepsor.talán az íróikat ismered.idézet Pozsgai Imrétől,az egyik köpönyegforgatótól.hétfőn,szerdán,pénteken nem ettünk húst,egyik nap kántorböjt volt,a másik nap másfajta böjt.ettek persze nyáron,ami termett a kertben,a többi nap babot,lencsét,tésztát,kukoricalisztből készült ételeket.Sánta Ferenc,sokan voltunk,emberré avatás,és még sorolhatnám,hogy régen ,milyen egészségesen étkeztek az emberek.és mivel én húsevő vagyok,a nagyanyám rosszul tette el a sült oldalast megpenészedett .lekapartam róla a penészes részt,és megettem.a babot mindig utáltam.a legjobb gyerekkori élményem,mikor a nagyapám fogta a csíkhalat,a nagyanyám jó pörköltösen elkészítette.meg azok az igazi sonkák,szalonnák,amit a nagyapám testvérénél ettem a tanyán,ahol villany sem volt.
326. 124637ff9b (válaszként erre: 325. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 09:37

Pedig el lehet készíteni.

Meg lehet pl reggelire enni egy kefirt 2 kiskanál zabkorpával, vagy uzsonnára (vagy mindkettő😊)

325. gribedli*** (válaszként erre: 321. - 124637ff9b)
2017. dec. 3. 09:24
Igen, ez így van, ha már okvetlenül eszi, akkor egyen mellé egy bazi nagy kübli zöldséget, de a többség nem teszi. A gyakorlatban az emberek ma nagyon finnyásak. Pedig nem igaz, hogy nem lehet finoman elkészíteni.
324. gribedli*** (válaszként erre: 312. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 09:19

Nem éppen. Több vega van a világon mint húsevő, nett különbség van a húsevőknél a vastagbélrák gyakoriságában, olyannyira, hogy a vörös húsokat már a cigivel egy csoportba tették a rákkeltő anyagokat tartalmazó dolgok közé.


A világ nagy része éhezik is, meg ugye ezekben az országokban azért sem esznek húst, mert egyáltalán nem lenne higiénikus, nincs hűtőjük (mert nincs áram sem), ezért azt sem tudják, hogy hol tárolják,amit meg a szabad levegőn tartanak, egyből tojást rak bele minden légy, bogarak, stb. Szóval a piacon inkább másból válogatnak. Anyagi okok is, mert a hús drágább is, vallási okok is bejátszanak, de hidd el, hogy több az, aki nem eszi a húst, mint az, aki igen.


A másik meg az, hogy ennél direktebb összefüggések is vannak, pl ne csak nagy földrajzi távolságokra alapozzunk, hanem valami közelebbi legyen, jogos. Ez alapján pedig a második vilâgháború előtt heti egyszer, kéthetente egyszer ettek az emberek húst, de nem sokat mert szegénység volt, hanem olyan egy szeletet kb.


Ahogy a háború után fokozatosan 10×esére emelkedett a hús fogyasztása, úgy növekedett arányosan a vastagbélrák előfordulása is. Ezt még alátámasztják a páciensek étkezési szokásai is. Vagyis nem lett volna èrtelme kijelenteni ilyesmit, ha nem kèrdezték volna meg a beteget is, hogy ugyan miket eszik,mit csinál, hányszor megy vécére.


Természetesen, ahogy lèteznek nénik, akik 50 éve bagôznak és nem tüdőrákosok, a kivétel erősíti a szabâlyt, eszünkbe sem jutna azt mondani, hogy akkor ha van 100-ból egy ilyen, a cigi nem rákkeltő.


Ugyanígy, van, aki eszik húst,sokat is, és nem vastagbélrákos, sajnos a többiek meg azok lehetnek nagyobb eséllyel.


Rostok. Valaki írta a rostokat. Átlag rost fogyasztása az embereknek 10(!!!)g. Még a kívánatos alsó határ 30g sincs meg. Nem is lesz, mert ha nem esznek főzelékeket, sok zöldséget, gyümölcsöt, bizony a teljes kiőrlésű péksütikben is kevéske van.


És a 30g az még az alsó határ, mert ugye aki rosszul táplálkozik annak 30g sem lesz elég mert teljesen eldeformálódott alakot vettek fel az évek során a belei és több is kell, ellenben a vegánok többsége napi 60g rostot fogyaszt általában, ez pedig nagyon sok mérgező gázt lefoglal a belekben, azon kívül, hogy garantáltan gyorsabb a bélműködés is (ha van folyadékbevitel is). Nincs mi rohadjon a belekben mert a növények csak max erjednek, az erjedési folyamat pedig nem jelent veszélyt. De azt is csak rövid ideig, mert gyakoribb a széklet.

2017. dec. 2. 23:06
2017. dec. 2. 22:57
321. 124637ff9b (válaszként erre: 309. - Gribedli***)
2017. dec. 2. 22:35

Azok a húsevők, akik nem fogyasztanak elég rostot, és a szigmában pang napokig a széklet.

Azért az nem elhanyagolható szempont.

320. 124637ff9b (válaszként erre: 255. - SansaS)
2017. dec. 2. 22:28
Elnézést, de sehol sem találom a húsfogyasztást, mint okot.
319. Guruljka (válaszként erre: 315. - Globus)
2017. dec. 2. 22:12

Viszont régen a Liga állati zsírt is tartalmazott.


Én ha sütök, akkor az olcsó kockamargarint veszem. Zsírsavakban nem nagy az eltérés a Rama-hoz képest.


Az viszont baj, hogy a laktóztartalom pontosan nem szerepel rajtuk, még akkor is, ha nagyon kevés.

318. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 317. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 2. 22:01
Prof. Somogyi Anikó
317. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 311. - SansaS)
2017. dec. 2. 22:01
Az diabetikus professzor asszonyt interjúvold meg a SOTE-n. Talán hitelesebb , mint én.
2017. dec. 2. 21:57

Remelhetoleg lesz meg hus- es kenyerjegy.

Hogy ne hizzon el a jonep.

315. globus (válaszként erre: 293. - Guruljka)
2017. dec. 2. 21:57

Nem tejből készül, de van benne tejsavópor.

[link]

Igazából nem is a laktózérzékenyeknek rossz hír, mert náluk általában van tolerancia-küszöb, hanem a tejfehérje allergiásoknak.

Liga margarin csomagolásán láttam ezt a feliratot, de abban nincs tejsavó.

[link]

314. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 283. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 2. 21:56
Regen a tudobetegekkel etettek... mar aki meg birta enni.
313. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 293. - Guruljka)
2017. dec. 2. 21:54

Nem veletlenul mondjak ra, hogy koolajszarmazek.

Egy biztos: a hangyaknak nem kell, ellentetben a vajjal. Azt megeszik.

312. Bözsi néni (válaszként erre: 309. - Gribedli***)
2017. dec. 2. 21:48

Mert sokkal többen vannak, mint a vegák, vegetáriániusok:-))


Összetettebb dolog ez annál, semmint csak úgy ki lehetne jelenteni, hogy a húsevés okozza a bélrákot.


A mennyiség is fontos tényező, meg az is, hogy mivel etetik a "húst", szóval lehet, hogy nem maga a hús a bűnös...

311. SansaS (válaszként erre: 308. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 2. 21:47

A mogyoró glikémiás indexe 15.

A dióé 20.

A manduláé is 20.


A glikémiás index értékeit az orvosok számolják ki, nem én, és ezek az értékek mind az alacsony tartományba esnek, kifejezetten javasolják is őket cukorbetegeknek.


Elárulod, hogy írják, hogy cukorbetegek nem fogyaszthatják?

310. gribedli*** (válaszként erre: 293. - Guruljka)
2017. dec. 2. 21:46
:D igen, röhögök az ilyenen ahogy a gluténmentes citromos teán is. Mikor látott a tea glutént? De van, aki csak akkor hiszi el, ha külön rá van írva, hogy glutènmentes.
309. gribedli*** (válaszként erre: 289. - Bözsi néni)
2017. dec. 2. 21:44
De ez tényleg igaz, mármint hogy gyakrabban lesznek vastagbélrákosok a húsevők.
308. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 304. - SansaS)
2017. dec. 2. 21:41

Persze. 20 szemben található:

ENERGIA

113 kcal

FEHÉRJE

5.2 gramm

ZSÍR

9.8 gramm

SZÉNHIDRÁT

3.2 gramm

ROST

1.8 gramm


Vagy dkg-ban 5 dekára számítva

ENERGIA

284 kcal

FEHÉRJE

12.9 gramm

ZSÍR

24.6 gramm

SZÉNHIDRÁT

8.1 gramm

ROST

4.4 gram

307. Guruljka (válaszként erre: 305. - Globus)
2017. dec. 2. 21:40
Jó éjt! :D
306. zebracsikó (válaszként erre: 293. - Guruljka)
2017. dec. 2. 21:38

tegnap éppen ezen morogtam itthon!

annyira felháborított, hogy ilyen blődségek hangzanak el egy reklámban

305. globus (válaszként erre: 300. - Guruljka)
2017. dec. 2. 21:37

Szerintem már elkanyarodtunk, egész másról van szó.

Jó éjszakát! :)

304. SansaS (válaszként erre: 302. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 2. 21:33
A cukorbetegek miért ne ehetnének olajos magvat? Lassan felszívódó szénhidrát.
303. SansaS (válaszként erre: 295. - Bözsi néni)
2017. dec. 2. 21:29

A B12-t régen úgy vitték be az emberek, akik vegetáriánus társadalomban élnek, hogy a talaj nagyon sokat tartalmaz belőle és ugyebár nem volt szokás megmosni a zöldségeket annyira semmiképpen, mint most.


Az ipari termesztés óta nem megoldható ez a fajta bevitel, egyrészt mert kiürülnek a földek az irdatlan termelés miatt, másrészt mert tisztítják a zödségeket.


B12-ből egyébként nagyon minimális kell a szervezetnek, és 3-5-7 évig képes tárolni a máj, szóval nem is kell folyamatosan b12-t szedni.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook