Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? fórum

Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
452. cimpi (válaszként erre: 448. - Globus)
2017. dec. 4. 19:38
a kókuszzsirról is irtak már rosszakat :) Jó nekem a mangalica is!
451. 124637ff9b (válaszként erre: 439. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 4. 19:38
Én csak azon lepődnék meg, ha létezne olyan gyermekorvos 2017-ben, aki kiad egy allergiáról szóló igazolást, mert a szülők nem szeretnék, hogy húst egyen a gyerek.
450. ab61752c45 (válaszként erre: 445. - 124637ff9b)
2017. dec. 4. 19:37
megint Galsai Pongrác.vajon miért szerette már az ősember is a húst,mint a nyögvenyelősen evett gyökereket,pár kísérletbe bele is halt ugyan,mire rájött,mi ehető,mi nem.ajánlom mindenkinek az írásait.
449. globus (válaszként erre: 447. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 4. 19:36

Zseni vagy! :) Melegítést csinálom, csak ilyen kis mennyiségben nem jutott eszembe.

Dobozba beleszagolni nem mindig eredményes, fals következtetés lehet.

448. globus (válaszként erre: 443. - Cimpi)
2017. dec. 4. 19:35

Azt mondja:

Hogyan fogyasszuk?

A legjobb, ha étkezések előtt húsz perccel fogyasztjuk, hiszen így szabályozni tudjuk az étvágyat. 1-2 teáskanál kókuszzsírt keverjünk el egy csésze teában vagy meleg vízben, és igyuk meg.

40-58 kg között – 1 evőkanál kókuszolaj minden étkezés előtt, összesen 3 evőkanál naponta

59-81 kg között – 1,5 evőkanál minden étkezés előtt, összesen 4,5 evőkanál naponta

82 kg fölött – minden étkezés előtt 2 evőkanál, összesen 6 evőkanál naponta.

Tehát rendes ételen FELÜL lapátszámra evett kókuszzsír csupa egészség!

Aha... :)

447. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 437. - Globus)
2017. dec. 4. 19:34

Érdekes a tejjel én is így vagyok. Nem tudom meginni.


Én úgy nézem meg, hogy jó-e, hogy egy kanálba öntöm a tejet, gázláng fölött melegítem, ha forr és nem csomósodik össze jó, ha csomós, akkor rossz. :)


De mikróban pohárban is kivitelezhető ua.

446. ab61752c45 (válaszként erre: 441. - Bözsi néni)
2017. dec. 4. 19:34
nagyon igazad van,én senkinek nem mondom,hogy egyen húst,ha nem akar,aki meg akar,a lelke rajta.de ne legyünk már hittérítők.ha bajom van a hústól,a benzingőztől,vegyszertől is lehetne.
445. 124637ff9b (válaszként erre: 438. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 19:34

Persze, hogy könnyebb volt leszakítani egy gyümölcsöt, mint a vad után szaladni. De miután tüzet csiholtak, és a kőszerszámaikat is egyre hegyesebbre tudták élezni, csak jobban csorgott a nyáluk egy jó bölénysültre, mint a gyökérre, magokra. Rájöttek aztán a tartósítás mikéntjére is, hogy egy bőséges vadászat után legyen mit enni két hét múlva is. Szárítással, pácolással értek el szép eredményeket.


A mai kungok például naponta körülbelül háromszáz ún. mongongo diót esznek meg, ami 1260 kalóriát és 56 gramm fehérjét tartalmaz. Ez fél kiló marhahúsnak felel meg. Emellett esznek tojásokat, csapdával elejtett kisebb madarakat, zöldségeket, s havonta nagyjából egy nagyobb vadat - strucc, zsiráf, antilop - is elejtenek.


A baj a lisztekkel cukrokkal kezdődött, az rontja el a vegyes táplálkozást.

444. gribedli*** (válaszként erre: 440. - Globus)
2017. dec. 4. 19:33

:DDD


Hát hűtő nem volt, tartósítani nem tudták, a vadállatok egyből kiszagolták, ezért azonnal meg kellett enni. Cseppet sem úgy volt, hogy mindennap mentek vadászni és mindennap el is ejtettek valamit, és addig az asszony bogyózott. Sok esetben tényleg csak azt ették, amit az asszony szedett:) ha volt. Mert ugye minusz fokokban nem volt se bogyó se semmi, nézegettek maguk elé és kész.


Persze ma ezt sokan megpróbálják túlmisztifikálni, de nekem inkább Mézga Gézák jutnak eszembe, nem nagy vadászok.


Mellesleg az ausztrál ősemberek meg lefutották Bolt idejét is, erről a lábnyomaik tanúskodnak.

443. cimpi (válaszként erre: 436. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 19:32

Meg kell találni az arany középutat,nekünk húsevőknek is..Sok zöldség,gyümölcs,tészták mellett

a húsokat is fogyasztjuk.. Sőt, mindig vannak új irányzatok! Most többet olvasok arról,hogy a zsir jobb mint az olaj, inkább azt használjuk..stb... A teljes kiörlésű pékárú sem jobb,sőt! több a hántolatlan,külső héjban a permetszer,penészgombák stb...szóval igazodjon el az ember!

442. ab61752c45 (válaszként erre: 438. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 19:31
alitet eltűnik .könyv a messze északon,ahol régen fókára vadásztak,ha eltévedtek a viharban,megölték a kutyát,megitták a vérét.mert növény ugye nem volt.nem tudom ott ugyan milyen gyümölcs volt,szerintem semmilyen,de majd megnézem.a múltkor volt a tévében,hogy az állatot eltették a kő alá pár hónapig,micsoda csemege volt.az esőerdőben is vadásztak,pedig ott biztos volt növény,mérgezett nyilakkal lőtték le a majmokat.Sprektum,NG,attól vagyok ilyen okos.
2017. dec. 4. 19:28

Azt híszem, át kellene írni a fórum címét:


Miért támadják a húsevőket?-re Mert ezirányba megy a vegzálás.


Egy húst nem evő mirt nem bírja békén hagyni a húsevőket?

440. globus (válaszként erre: 438. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 19:25
Állítólag innen származik a pénz rossz beosztásának szokása :)
439. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 419. - 124637ff9b)
2017. dec. 4. 19:24

Azért, hogy azt kapja a gyerek, amit szeretne a szülő. Leírtam, ha az óvoda rugalmas, együttműködő, akkor nem kell. A szükség,meg törvényt bont.


A mi óvodánkba bevihette a szülő az ebédet, ha nem akarta azt adni, amit az óvoda adott volna.

13 nemzetiségű kisgyerek jár oda.

438. gribedli*** (válaszként erre: 425. - 124637ff9b)
2017. dec. 4. 19:22

Csak ott vadásztak, ahol nem állt rendelkezésükre semmilyen más élelem, pl a hó miatt, de ezalatt más területeken (pl a mai Ausztrália) ugyanúgy gyümölcsöt ettek mert volt. Meg leveles zöldséget.


De hidd el, hogy akik vadásztak, azok is jobbára éheztek, pl 1 hónapig nem ettek semmit, aztán ha sikerült vadászni valamit, akkor azt megették egyszerre az egészet és követte egy újabb vagy kettő hónap éhezés. Nyáron meg volt gyümölcs.

437. globus (válaszként erre: 429. - Cimpi)
2017. dec. 4. 19:19

Ismerősöm egyszer (szerinte) romlottat evett, azóta nem bír ránézni, megcsömörlött tőle. Több évvel ezelőtt történt.

Én a tejjel vagyok így, életemben nem ittam meg fél litert se. Előbb rókáznék, mint lenyeljem. Ha főzéshez használom, és bontott dobozból öntöm, valakivel megkóstoltatom, hogy jó-e még. Pedig nem emlékszem tejjel kapcsolatos pszichés traumára.

436. gribedli*** (válaszként erre: 424. - Cimpi)
2017. dec. 4. 19:18

Pitagórász, Hippokrátesz, Leonardo Da Vinci is nevesek voltak, nem ették meg. Darwin hosszasan elemezte, hogy az ember igazi tápláléka a gyümölcs, zöldség.


Kellog (aki a kukoricapelyhet csinálta) sebész volt, műtétjei előtt vegetáriánus ètrendet írt fel a pácienseinek.


Még van egy csomó. Legutóbb meghalt Umberto Veronesi, aki a mellrák ellen harcolt és az ő nevéhez fűződik a rèszleges mellműtèt (egyáltalán,a rák kutatásában nagyon elöljárt), mert fontosnak tartotta, hogy a nőiessèg egyik jelképe a mellrák után is megmaradhasson egy nőnek, ha nem muszáj eltávolítani az egészet. Előtte a dokik első körben lekaszabolták a mellrákos nők mellét az egészet. Veronesi is vegetáriánus, később vegán volt.


Szóval nem, még a mai orvosok sem mind tartják egészségesebbnek.

435. ab61752c45 (válaszként erre: 429. - Cimpi)
2017. dec. 4. 19:14
a lányom mikor nem evett húst,az akkori barátja kemencében sült csülköt evett,úristen,mikor megláttam a képeket.az a gyönyörű csülök,egyből lecsücsülök.
434. cimpi (válaszként erre: 432. - 124637ff9b)
2017. dec. 4. 19:13
A pacalt én sem szeretem,de még nézni sem :)
433. ab61752c45 (válaszként erre: 432. - 124637ff9b)
2017. dec. 4. 19:12
nem is.egyszer mi is kaptunk,a szaftjába belemártottam egy kis kenyeret,de nem tudtam volna megenni.
2017. dec. 4. 19:05

Szagtól már én is lettem rosszul, ezért nem ettem még pacalt, és soha nem is fogok.

Bár nem is számítom húsnak.

431. ab61752c45 (válaszként erre: 429. - Cimpi)
2017. dec. 4. 18:36
megint egy idézet Árkus Józseftől,ha valaki emlékszik rá.pár évig nem evett húst,mert a tanító beprotezsálta egy jól fizető mellékállásba.egy hentes fiacskáját kellett okosítani,a fizetés természetben volt.míg otthon mindenki jóízűen evett,ő maga előtt látta a hentest,mint turkált a különböző húsokban,velőben.aztán egyszer az anyja meglengetett előtte egy rántott húst,mint egy kannibál vetette rá magát.utána elgondolkodott,ha megmarad nem húsevőnek,gazdagabb lett volna?ki tudja.
2017. dec. 4. 18:23

Saját tapasztalatom: írtam már, egy hete nem ettem húst, amikor ez tudatosult.

Volt választék, és valahogy a húst nem kívántam.


Aztán később, amikor már tudatosan is kerültem, akkor a hústételek, sőt a nyers hús szaga is visszatetsző volt.

Akkoriban még nem volt általános a klíma, a hentesboltok ajtaját nyáron kinyitották. Át kellett mennem a túloldalra, hogy el bírjak haladni a bolt előtt.

429. cimpi
2017. dec. 4. 18:20
Aki vega, az a hús íze miatt az? tehát nem szereti a sült hús ízét, pld. egy rántott hústól hányingere van.. vagy azt tapasztalta,h jobb a szervezetének, ha elhagyja a húsevést.. vagy tényleg az állatok iránti tisztelet miatt? vagy olyan is van gondolom aki más ember hatására,pld. olyan párt talált,aki vega és akkor Ő is.. Szóval mi miatt dönti el ezt valaki?
428. ab61752c45 (válaszként erre: 422. - Cimpi)
2017. dec. 4. 18:17
a Dezsőnek meg kell halnia.
427. ab61752c45 (válaszként erre: 423. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 18:15
van haszonállat,amit a húsáért tartunk,a csivavát nem,bár ízlés dolga.
426. ab61752c45 (válaszként erre: 420. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 18:13
én a kismalacot,sajnálom,sőt a kisbárányt is.a húsukból azért nem eszem,mert egyszer megundorodtam tőle.valahol olvastam,hogy egy parasztnak sem volt szíve a bárányt levágni.de gondolom,ha eltört a lába ,akkor szemrebbenés nélkül megette.
425. 124637ff9b (válaszként erre: 424. - Cimpi)
2017. dec. 4. 18:13

Olyannyira ősidők óta, hogy történelem órán is ugye azt tanították: az ősember elment vadászni, az asszony meg addig bogyót gyűjtött. Így táplálkoztak vegyesen. A majommal karöltve gyümölcsön élő ember nekem így újdonság.

Ott vannak a barlangrajzok is: Altamira, Lascaux.

Akkori festmények a vadászmágiáról.

A vadászat előtt rajzot készítettek, képletesen megölték a majdani vadat, így biztosítva a vadászat sikerét.

Ez a hit még napjainkban is tovább él különböző népek vallásaiban. Sajnos az ő húsevés miatti vastagbélrákjukról nincs infónk.

424. cimpi (válaszként erre: 423. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 18:02

Hiába sajnáljuk a kis állatokat,megesszük őket pld disznót,csirkét ..mert időnként húst akarunk enni...

Azért az emberiség ősidők óta húst is fogyaszt,valóbn a szelektálás az íz miatt is alakulhatott ki.. Manapság sztem az emberek 80%-a húst is eszik,sokkal kevesebb a vegetáriánus ez vajom miért van? Neves orvosok is a vegyes táplálkozást tartják egészségesebbnek.. De ezt tényleg mindenki maga dönti el..Én amúgy inkább halimádó vagyok,de időnként fogyasztok más húsból készült ételeket is...

423. gribedli*** (válaszként erre: 422. - Cimpi)
2017. dec. 4. 17:52

Miért lenne màs a hàziállat mint a társállat? A természetben nincsenek elsőrendű vagy másodrendű állatok, hanem állatok vannak és kész. Az ember eldöntötte, hogy az egyiket megeszi a másikat nem, mert az egyik hagyja magát a másik nem, vagy mert rosszabb a húsa.


Állat a háziállat is, a malac speciel okosabb mint a kutya, nem alacsonyabbrendű egyik sem.


Gondolom a kutyának rosszízű volt a húsa, ezért az ember úgy döntött, hogy a malacot fogja kényszerszaporítani, vagy a birkát, csak ettől más, nem attól, hogy melyik sajnálatra méltóbb.


Csak arra reagáltam, hogy azt írod, sajnálsz egy cicát is, mert olyan vajszíved van, de erre írtam, hogy a malacot azért nem.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook