Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? fórum

Miért támadják azokat a szülőket, akik vegetáriánus módon étkeztetik a gyermekeiket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
422. cimpi (válaszként erre: 420. - Gribedli***)
2017. dec. 4. 11:59
azért más a háziállat és a társállat! Aki húst is eszik,emberek tömege nem gondol a kismalacra, halacskára, kiscsibére ilynekor stb...amiatt szerethetem..Ilyen alapon semmi előlényre ne gondoljunk,gombára,paprikára,káposztára stb....szegény gyümölcsfák,pedig leszedjük őket!!
421. gribedli*** (válaszként erre: 406. - Cimpi)
2017. dec. 4. 08:54
Ez testalkat függő is. Amikor évekig napi 3x csirkemellet meg napi 4 tojást ettem, akkor is 48 kiló voltam meg most is. A makronutrienseim ugyanazok nagyjából (ch, zsír, fehèrje) csak most növényi forrásokból viszem be.
420. gribedli*** (válaszként erre: 413. - Cimpi)
2017. dec. 4. 08:51
Kiscicât is megsajnálsz, de azért a kismalacot nem:D
419. 124637ff9b (válaszként erre: 411. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 4. 08:22
Vajon miért kell füllenteni, allergiára hivatkozni?
418. SansaS (válaszként erre: 412. - Cimpi)
2017. dec. 3. 21:52

De ez olyan dolog, hogy másban meg valószínűleg a kislány anyukája alkalmazkodna ahhoz, amit a te lányod kér tőle a gyerekével kapcsolatban.

Ez egy oda-vissza dolog.

417. cimpi (válaszként erre: 415. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 3. 21:27
A vallással is így van, bizony... A hit, hogy egyáltalán bármelyik vallást választja-e vagy sem, csak felnőttként lehet eldönteni..
416. Bözsi néni (válaszként erre: 403. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 21:25

Ne haragudj már, de megírnád, hogy melyik hozzászólásomban írtam olyat, hogy aki nem eszik húst, az árt magának?


Szerintem egyikben sem, ellenben te bőszen bizonygatod nekem mindenáron, hogy ha én eszem húst, akkor ártok.


Iderángatsz ragadozót meg mindent. A köszvény sem csupán a hústól lehet, hanem a purin kiválasztás zavara! Nem mindenkinél alakul ki ez sem, ja, és purin nagyon sok növényben is van!


Szóval erőlködj még kicsit.

415. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 413. - Cimpi)
2017. dec. 3. 21:21

Abban én is egyetértek, hogy várni kellene, hogy a gyerek döntsön, de én a vallással is így vagyok.


De tudjuk a családi modell megy tovább, nem kérdezik a gyereket mit eszik, milyen vallású szeretne lenni, hiszen a szülők a legjobbat akarják a gyereküknek (általában) Az meg mindenkinél más.

414. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 412. - Cimpi)
2017. dec. 3. 21:18
Hidd el nem fog kérni, ami Nektek ínycsiklandozó, belőle valószínű undort vált ki.
413. cimpi (válaszként erre: 411. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 3. 21:18

persze, tudom az Ő dolguk... csak mégis sajnálom.. én egy kiscicát is megsajnálok,nem egy gyereket..


Én engedném,hogy mindent egyem és felnőttként döntse el, milyen étkezést akar...

412. cimpi (válaszként erre: 410. - 9b10f3d7ff)
2017. dec. 3. 21:15
Kicsit azért sajnálom,mert.. /ez képzelgés csak, mi lesz a szitu,ha épp átjön játszani az unokámhoz..közben lányom készít sonkás,sajtos töltött kifliket/ tőlem tanulta és imádják :) és nem adhat neki,főleg ha az illata is csábító lesz. és ha a kislány kérne...? .. szivtelen dolog ez nekem..
411. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 409. - Cimpi)
2017. dec. 3. 21:06

Egyszerűen, ha közreműködő az óvoda, a gyerek beviheti, ha nem akkor majd kérnek a szülők egy orvosi igazolást, hogy allergiás.

Végül nektek teljesen mindegy, majd megoldják.

410. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 406. - Cimpi)
2017. dec. 3. 21:05

Nem a hús nem evéstől van valószínű. A családomban szinte mindenki 2 évvel fiatalabb csontkorral rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy 2 évvel később indul be a pubertás is, 16 év körül kezd kamaszodni is.

Vannak fehér bőrű emberek karikás szemmel, és teljesen egészségesek, nem kel azt a kislányt sajnálni. :)

409. cimpi (válaszként erre: 407. - Guruljka)
2017. dec. 3. 20:57
É is furcsállom,hogy semmi húsfélét nem adnak neki.. De ha itt iratják be oviba, hogy oldják meg, hogy külön kaját kapjon...Tavasszal költöznek be,ha elkészül a ház..Érdekes emberek vannak..Más meg örül ha eszik a gyereke, akármilyen tápláló rendes ételt, csak egyen...
2017. dec. 3. 20:53

Nem mintha meg lennék győződve arról, hogy a hús bármiféle erőt adna, amit más nem... de nem erőltettem sem ellene, sem rá a gyerekeimet.


Az a szomszéd kislány vérszegény lehet, a vasat nem ártana pótolni.

407. Guruljka (válaszként erre: 406. - Cimpi)
2017. dec. 3. 20:50

Én a lányoknak adtam húst, ha kértek. Általában együtt vásároltunk, úgyhogy nem volt gond. Ők magasak ugyan nem voltak, de jó erőben akkor is.


Mi az, hogy nem kap... Hogyne kapna, ha kér!

Az oviban sem tűnt fel, hogy nem esznek húst, vagy megették, vagy nem.

406. cimpi
2017. dec. 3. 20:46
A lányomék háza mellett közvetlenül építkeznek egy Pestről "letelepült" házaspár, vegetáriánusok, van egy 4,5 éves kislányuk is..Ő sem kap húst,mondják a lányoméknak... Amúgy arannyos pár meg minden,én két hete láttam Őket először, a kislányon ledöbbentem.. pont az én nagyobb unokámmal egyidős,de szinte egy fejjel kisebb,de még ez nem is baj,de ahogy az kinéz.soványka, hófehér bőre,karikás a szem.. kilátszik a homlokánál az ér.. azt hittem beteg,de nem.Lesz az unokámnak kislány játszótársa,de sajnálom,hogy nem ehet mindent...Talán a jó levegő,a futkozás majd segít...A lányom is furcsálja,de az Ő dolguk mondja..
405. gribedli*** (válaszként erre: 393. - Channa*)
2017. dec. 3. 19:10
Na igen, ez legyen a mèrvadó, milyen a gyerek egészségi állapota. Normális orvos ezt helyezi előtérbe, nem a hozzávezető utat, hanem ha a gyerek jól van,akkor a szülő jól csinâlja.
404. Guruljka (válaszként erre: 403. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 19:08

Én pár éven át lakto-ovo-vegetáriánus voltam, azaz megettem a tejtermékeket és a tojást.

Nem azért, mert bármit elhatároztam volna, hanem mert amikor megkérdezték jógás barátaim, eszem-e húst, már egy hete nem ettem, mert nem jutott szembe. Ezután nem volt éles váltás. :D

Semmi bajom sem volt. Fontosnak tartom hozzátenni, hogy ez időben fizikai munkát végeztem, és sportoltam is.

403. gribedli*** (válaszként erre: 392. - Bözsi néni)
2017. dec. 3. 19:02

De mi alapján nem bizonyosodott be? Ne haragudj, én észérvekkel jövök neked, nem lehet csak úgy rávágni, hogy ez nem, nem így van, észèrveket én is elfogadok.


Vajon miért is lesz köszvénye az embernek a hústól és a ragadozónak meg nem? Ez is az emésztésben keresendő. A ragadozók gyomorsava tartalmaz egy enzimet (nem tudom mi a magyar neve, de ha akarod, kikeresem), ami semlegesíti a purint, stb. Az embernek nincs elég ilyen enzimje, ezèrt okoz köszvényt.


Tudnék még egy rakás példát mondani (az állkapcsunk oldalra is mozog, a gyümölcs rágása miatt, a ragadozóké pedig fix, mert tépniük kell a húst). A látásunk (színes, hogy megkülönböztesd az èrett gyümölcs színèt) és a szemünk elhelyezkedése sem olyan mint a ragadozóké mert nem kell nekünk prédák után futkosni.


A növényevők vagy fűevők szeme megint más (330fokos mezőben látnak)


A nyelvünk nem èrdes mert nem kell kiszürcsölnünk a tetem gyomrából a vèrt, annál inkább sok receptorunk van az édes ízre (vagyis a gyümölcs ízère).


Minden élőlény azzal az eszköztárral születik, amire szüksége van a számára legjobb táplálék megszerzéséhez.


Más kèrdés, hogy szokásból eszi az ember az állatot de akkor szögezzük le, hogy szokás, meg hogy az eszi, aki akarja, ne azt, hogy okvetlenül szüksègünk van rá. Szükséged nincs. Megeszed mert meg akarod enni, mert egy szokás, ennyi, ne mondj le rôla miattam, csak azt ne hozd ki belőle, hogy aki nem eszi, az ártana magának.

402. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 401. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 18:15
Holnapra is ez lesz ebédre. Gyerekek nem menzásak, a férjem is itthonról visz ebédet. Holnapra viszont ki kell találnom megint valamit, ami másnap lesz az ebéd
401. ab61752c45 (válaszként erre: 395. - 5fd0bd70c7)
2017. dec. 3. 18:13
azannya.ha a lányom hazajön én is sokat főzök.hogy maradjon nekem,a lányom visz magának meg a barátjának hétfőre,néha az anyáméknak is viszek,mondom ennyiből az utca jóllakna.
400. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 398. - 5fd0bd70c7)
2017. dec. 3. 18:10
Akkor áttérek a cuki rénszarvasra:)
399. ab61752c45 (válaszként erre: 394. - 124637ff9b)
2017. dec. 3. 18:09
köszönöm.
398. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 397. - Guruljka)
2017. dec. 3. 18:07
Baccus!
397. Guruljka (válaszként erre: 395. - 5fd0bd70c7)
2017. dec. 3. 18:07

Ahogy Hofi mondogatta:


-Sszüzzzmáriaidesanyám!


(Nézz be a jelekbe, elveszett a pók!)

2017. dec. 3. 18:06
Enissa linkjei elég érthetően és több oldalról korbejárva a témát orvosi szemszögből, érdekes olvasmány lehet mindenki számára.
395. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 370. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 18:01
Ma 18 szelet karajt rántottam:)
394. 124637ff9b (válaszként erre: 370. - Ab61752c45)
2017. dec. 3. 18:00
Kedves egészségetekre! 😄
393. Channa* (válaszként erre: 386. - Gribedli***)
2017. dec. 3. 17:48

Itt is lehet vegán, vegetáriánus, húsevő, szénhidrátfaló és még fényevő is, bár ez utóbbiba vagy bármelyikbe, belehal a gyerek, akkor előveszik a szülőt, csak szerintem enyhe büntit kap...


Tehát, arra nem kell törvény, hogy milyen módon etesse a szülő a gyerekét, csak arra, hogy el kell látnia, amihez szerintem törvényeknek sem kellene lenni, hiszen ha gyereket vállalunk, akkor tudjuk, hogy tőlünk függ az élete.


Itt a fórumon nem hinném, hogy bárki is elő tudna állni bármilyen szakmai bizonyítékkal, hogy igen, ez a tuti étkeztetés, csak mindenki teszi úgy, ahogy ő jónak látja.


Most egy saját sztori: most műtöttek epekővel és beszélgettem egy dietikussal elég sokat, mert ugye ilyenkor figyelni kell az étkezésre hetekig vagy akár hónapokig is.

Na, ez a szakember felsorolta, hogy miket ehetek, csak pislogtam, mert most nekem egy csomó szénhidrátot kellene ennem, zöldségekből alig, gyümölcsöt egyáltalán nem, stb. Mondtam is neki, hogy ha ilyeneket ennék valóban, amiket engednek, akkor hamarosan visszakerülnék hozzájuk, mert a legnagyobb gondom ezektől az ételektől volt a műtét előtt, illetve a súlyomnak sem tenne jót, stb.

Én arra jutottam, hogy tudom mit egyek és inkább azt eszem, hogy ne legyen gondom. Természetesen a tilos kajákat megjegyeztem, azokat nem eszem, de rendesen válogatok az engedélyezettek közül.


Tehát, ennyit arról, hogy milyen étkezés a megfelelő. A dietikus azt mondja el, amit tanult, amiről esetleg kiderült, hogy több embernek nem okoz gondot, mint egy másik étkezési szokás, de ő sem tudja 100%-ra, hogy a könyvekben igazak e a leírások, ahogy az egyéni toleranciát sem ismerheti....

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook