Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért rossz kövérnek lenni? fórum

Miért rossz kövérnek lenni? (beszélgetős fórum)


165. sizsu (válaszként erre: 161. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 15:11

Nem gondolja úgy a kövér ember (szerintem), hogy normális dolog lenne részéről 100kg felesleggel mászkálni.

Ezért is vannak/vagyunk itt!!!

Most nincsen időm fejtegetni, mert mennem kell az oviba, de lehet, hogy a kicsit nem törődöm válasz egy kövér embertől(pl. a másik 90% miben hal meg)az csak egyfajta struccpolitika, amit a nem túl kedves stílusod provokált ki... Egy olyan mondvacsinált nemtörődömség... De ezt azért nem így kellene kezelni. Itt többnyire mindenki tudja magáról, hogy kövér(már aki az), és hogy ezért tenni is kellene valamit, csak még lehet, hogy az utolsó lökés, a nagy elhatározás hiányzik. Attól, ha belerugsz még egyet nem hinném, hogy jobb lesz...


A fórum címe: Miért rossz kövérnek lenni? Majd kicsit később leírom. Van mit.

164. Bcicus (válaszként erre: 161. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 15:06

Nem túlzás, ha ő úgy érzi jól magát.

Én így érzem magam jól és kész.

Az meg hogy csak olyan pasit kapunk meg, akinek nem jut jobb a legnagyobb hülyeség. Nekem nem egy olyan psim volt, vagy lehetett volna (ha kellet volna nekem) akiért oda volt az össze bombázó cajszi, csak éppenséggel, ős szerette a nőies formákat.

Mai napig, ha néha napján lemegyek egy szórakozóhelyre, a kedvesemnek nagyon kell figyelnie, mert mindig akad néhány pasi aki rám kattan, mert jól tudok kinézni.

Az igénytelenséget nem súlyban mérik, köze nincs a kilóknak az igényességhez.

Én több mint 100 kiló vagy éls igen is igényes, és nem hinném, hogy a társadalom terhére lennék, de egyáltalán, hogy lehet egy kövér ember a társadalom terhére?

Persze itt most ne 200 kilós mozgás képtelen emberekről beszéljünk. Az egy másik kategória. Nem vagyok beteges, nem izzadok, nem vagyok fáradékony és sokat dologzom, ugyan úgy mint bármilyen másik ember. Jó lenne tudomásul venni, hogy nincs külön sovány, meg kövér ember. Az ember van és nem kéne megkülönböztetni senkit súly alapján. Mindenki azzal legyen aki neki tetszik. Rengeteg pasi van aki a telt, kövér lányokat szereti.

163. keresztesi (válaszként erre: 160. - Erikpipi)
2007. máj. 2. 15:04
Ahhoz màr oreg vagyok, hogy ràm kelljen hasonlìtani. Mindenki onmagàhoz mèrten kell szèp legyen , nem? Le lehet fogyni, csak be kell làtni a hibàinkat ès megvàltoztatni egy kicsit az ètelhez valò hozzààllàsunkat. Nem pedig a kovèrsèg mellett zàszlòt bontani. Mentem, pà :-)
162. keresztesi (válaszként erre: 159. - Erikpipi)
2007. máj. 2. 15:00

Azèrt akinek kopasz , dagadt ès làbszagù jut csak , az maga sem lehet viràgillatù csipkeròzsika :-)

Na mentem a menhelyre, annyit csevegtem ma, hogy lassan kèsèsben vagyok.

161. keresztesi (válaszként erre: 158. - 0c97fbb607)
2007. máj. 2. 14:58
Nem bàntani akarok senkit, de az is tùlzàs, hogy ne vegyuk èszre a betegsègeket amiket az elhìzàs okoz. A tàrsadalom terhère vagyunk ezzel. A màsik 90 szàzalèk meg màsban hal meg??? Igenis tùlzàs, hogy a kovèr ember ugy gondolja, az a normàlis hogy 100 kilo felesleggel màszkàl.
160. erikpipi (válaszként erre: 157. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 14:38
Kirakhatnál egy képet, hogy is kéne kinéznünk!:)
159. erikpipi (válaszként erre: 157. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 14:37
Érdekes amit írsz. Van egy ismerősöm a lányát elvitte orvoshoz, mert a gyerek rossz evő, és mégis hízott vagy 10 kilót. Most kiderült, hogy a pajzsmirigyével van baj, + vizes a gyerek mai legalább 5 kg plussz!Az hogy ki kövér és ki nem, nagyon sokmindentől függ. Lehet alkati, örökletes, betegség és még sok minden. Például a szteroid tartalmú gyógyszerek is megnvelik a méretet. Természetesen vannak olyan nők is akik zabálnak és nem vigyáznak magukra. Rajtam is van felesleg. Az utolsó 2 gyereknél szedtem magamra. A császárról ne is beszéljünk. A hasam csak nem akar lemenni. És ha hiszed ha nem, azért adok magamra. Ha gondolod privipbe küldök képet is. Mellesleg nem vagyok egy izzadós fajta, de láttam és éreztem már büdös sovány női testszagot is.Ja, a férjem pedig egy jó pasi.Nos, a kövérségtől még nem halt meg senki. A kövérség által összeszedett betegségektől annál többen.Szerinted mennyi nő nézeget újságban jó pasit, mert nem jut neki csak kopasz, dagadt, és lábszagú?:)
158. 0c97fbb607 (válaszként erre: 157. - Keresztesi)
2007. máj. 2. 14:25

Már megbocsáss,de ez a hozzászólás lenéző,szélsőséges,diszkriminatív és sértő!

Azt hiszem nem a te tiszted megmondani ,hogy kinek ,hogyan is kellene jól éreznie magát a bőrében!Gyűlöletes ami manapság folyik a világban,már lassan nincs olyan téma ami ne osztaná meg az embereket!A kövérekkel szembeni diszkrimináció,pedíg egyszerűen undorító!

Azért mert te beálltál a sorba,és tökéletesen képviseled az "elfogadott "emberi normákat,eleget teszel az elvárásoknak,és még csak egy kis pocakkal sem lógsz ki a sorból,ne hidd ,hogy bármivel is jobb vagy másoknál!

Az írásaidból süt az utálat és hiányzik belőle bármiféle együttérzés is.

Abba az embertípusba tartozol,akik magukat okosabbnak,szebbnek jobbnak tartják és erősek,magabiztosak!Ez mind szép és jó,és talán követendő példa lehetnél,ha nem járúlna ezekhez a tulajdonságokhoz,gőg,nagyképűség,és a "gyengék" iránti lenézés!

157. keresztesi (válaszként erre: 142. - Bcicus)
2007. máj. 2. 10:25
Bcicus, erikpipi! Okosak vagytok, okosakat irtok! Nyissatok forumot, mièrt jò dohànyozni ès magyaràzzàtok meg a sok hulyènek, hogy az az okos aki dohànyzik, mert hiàba a magas halàlozàsi aràny, màsok meg màsban halnak meg. Sot! Az màjràk sem ritka. A kovetkezo forumajànlatom ez. Mièrt jò alkoholistànak lenni? A sok hulye nem èrti, hogy csak egy kis szàzalèk hal bele a piàba. Egyuk igyuk, dohànyozzuk halàlra magunkat! Olè! A hulye adòfizetok pèznèbol meg majd gyògyìtgat bennunket az àllam! Hiàba magyaràzkodtok, kovèrnek lenni igènytelensèg, akaratero hiàny! A kovèr ember, izzad. A fèrfiak csak azèrt vannak a kovèr nokkel, mert nem jut nekik jobb csaj. Aokat az ùjsàgokban nèzegetik.
156. erikpipi (válaszként erre: 140. - Keresztesi)
2007. ápr. 30. 22:56
Tüdő és szájrákban pedig még többen meghalnak naponta. Természetesen ez nem mentség, azoknak akik nem vigyáznak az egészségükre.
155. 4726e582cf (válaszként erre: 154. - 0b099f6590)
2007. ápr. 30. 22:48
Hát igen, így könnyű vagdalkozni, hogy még csak nem is válallja fel magát... :-o
154. 0b099f6590 (válaszként erre: 151. - 9a2354601b)
2007. ápr. 30. 22:38

Azért én kiváncsi lennék a te kinézetedre is.

Cinka legalább vállalja önmagát, te miért nem?

153. 4726e582cf (válaszként erre: 151. - 9a2354601b)
2007. ápr. 30. 22:33
Mondd Sanya, direkt csinálod? Mitől nem elfogadható, ha valaki kövér, túlsúlyos, teltkarcsú, husos, dús, stb?????? Ha neki így jó, akkor neki így jó, nem értem, hogy miért kell kötöszködni...
152. sizsu (válaszként erre: 146. - Cinka)
2007. ápr. 30. 21:58
Láttam a képeidet, abszolút nem vagy dagadt, tök egészségesen nőiesen szép vagy!!! Nem a lapos a kizárólagosan elfogadható. (normáliséknál) Jó nő vagy!!! :)))
151. 9a2354601b (válaszként erre: 146. - Cinka)
2007. ápr. 30. 21:49
Pedig nem ártana törekedned elfogadható kinézetre. A trágárkodás nem segít!
150. 4c35511f0b (válaszként erre: 146. - Cinka)
2007. ápr. 30. 19:04
NEm is vagy az, jajajajj CSajszi:)
149. 0b099f6590 (válaszként erre: 148. - M_Marcsa)
2007. ápr. 30. 18:50
Nem hát!
2007. ápr. 30. 18:49
Nem is biztos, hogy olyan rossz...
147. mazsi-drazsi (válaszként erre: 146. - Cinka)
2007. ápr. 30. 18:44
Végre egy egészséges hozzá szólás!!! Hajrá kaja és vidámság, a soványság nem boldogít!!!!!
146. Cinka
2007. ápr. 30. 11:15
Szarok rá, hogy dagadt vagyok, nem akarok sovány, görbe öregaszony lenni,élek, amíg lehet így, aztán csak megdöglök. Amúgy meg hallottam már, hogy sovány embert elütött a villamos, pedig tudott úszni. :ppppp
2007. ápr. 30. 11:07
(ha egy kicsit is jobban odafigyeltem volna és nem a hév hajtott volna,akkor nem vétettem volna ennyi hibát.....plusz még itt ez a rengeteg szóismétlés ....ejjj!!!)))
144. 0c97fbb607 (válaszként erre: 140. - Keresztesi)
2007. ápr. 30. 11:03

Így is meg lehet közelíteni a problémát,anyagi vonatkozásban!Hja tiszta pénzkidobás ,ez a sok kövér ember.....de sorolhatnám,a sok bagós,a sok szenvedélybeteg........összegezve a sok lelki beteg!Aki kövér ,az estetek 70 %-ában valami miatt kövér,ami lelki okokra vezethető vissza,aki szenvedélybeteg az valamilyen lelki okokra vezthető vissza,aki........akármilyen beteg valami lelki eredető okból az...az esetek minimum 70 %-ában!!!!!

Ha végre rájönnének erre a nagytudású,és igen "tisztelt orvosok",és nem csak a pirula fölirogatásával,a tünetek kezelásével foglalkoznának,ha a "betegek" végre vennék a fáradságot és egy picit önmagukba néznének,ha kicsit bátrabban élnék az életüket,és nem a kövérség álarcában,ha kicsit is jobban becsülnék magukat az emberek akkor nem lenne miről beszélnünk.......

2007. ápr. 30. 10:34

Van az életben egy pillanat, amikor rádöbbenünk, hogy egy halálos betegséggel születtünk, ez pedig maga az ÉLET.



Teljesen mindegy hogy valaki soványan vagy kövéren hal meg, ugyanoda jut. A lényeg, hogy boldogan éljen. S ha attól boldog, akkor soványan.

142. Bcicus (válaszként erre: 140. - Keresztesi)
2007. ápr. 29. 20:57
Én ezzel úgy vagyok, hogy csak 10%, és a többi 90% az mitől hal meg? Mástól.
141. 4c35511f0b (válaszként erre: 140. - Keresztesi)
2007. ápr. 29. 15:30
Igen, sajnos ez így van:(
2007. ápr. 29. 15:27

Az elhízás és annak kísérő betegségei következtében Magyarországon minden órában legalább heten halnak meg. Mindazonáltal honfitársaink betegségtudata és a túlzott testsúlyból eredő problémák iránti érzékenysége egyelőre elmarad a helyzet súlyosságának mértékétől: a magyarok mintegy 60 százaléka elégedett egészségi állapotával.


Az elhízás robbanásszerűen terjed egész Európában, így Magyarországon is. Az elhízás jelentőségét kísérő betegségei és az ezekből adódó halálozás határozza meg. A WHO szerint egyes európai országokban a halálozások több mint 10 százaléka az elhízáshoz köthető. Hazánkban óránként 7 ember hal meg elhízással összefüggő kórképekben, az elhízás által okozott társadalmi többletkiadások pedig évi 30 milliárd forintot meghaladó összeget tesznek ki. EZERT ROSSZ KOVERNEK LENNI!

139. 4c35511f0b (válaszként erre: 138. - 9a2354601b)
2007. ápr. 29. 11:34
Magyarázkodni sosem szoktam, a véleményed pedig a továbbiakban sem érdekel.
138. 9a2354601b (válaszként erre: 137. - 4c35511f0b)
2007. ápr. 29. 11:33

Klecának van igaza. Máskor fontoldd meg, mielőtt valakivel konfrontálódsz, és akkor nem kell magyarázkodnod.

:-))

137. 4c35511f0b (válaszként erre: 136. - Ec63a7fc29)
2007. ápr. 29. 11:27

Szerintem egyről beszélünk...miért írtam én szerinted ennek az ellenkezőjét??


Éppen azt mondtam, ez butaság, hogy egy kövér ember nem lehet boldog, kérlek olvasd el újra azt a hozzászólásomat...Az idézet mástól szármozott, azért IDÉZET.

136. ec63a7fc29 (válaszként erre: 127. - 4c35511f0b)
2007. ápr. 29. 09:59

Kedves Zsó001!

Mindkét oldalon álltam már. Voltam önhibámon kívül sovány, önhibámon kívül kövér, s most vagyok amilyen vagyok, hogy ne másnak a példáját hozzam.

Szerintem a lényeg, hogy valaki boldogan tudjon élni. Több férfi hozzászólásában olvastam azta szót, hogy "kisugárzása" legyen valakinek.

Ha valaki le akar fogyni, annak legyen rá ideje, lehetősége, segítsük. De ha valaki csak azért akar lefogyni, hogy másoknak jobban tetszen, vagy mások jobban elfogadják, akkor ott valami baj van.

Én is nagyon szeretek sportolni, de a gyerekeimmel szívesebben töltöm az időt, s a munkahelyem is jelenleg sok időt vesz el.( Szeretem a munkámat - most időigényes.) Így most elvesztette a prioritását ez a súly dolog. Gyalog járok dolgozni, ami napi 30+30 perc mozgást jelent, s figyelek arra, mennyit és mit eszek. Ennél többet akkor sem tudok tenni, ha a szomszédban van a város egyik legszuperebb konditerme. Szeretem én tenni az asztalra az ételt, s közben nagyon vidám beszélgetéseim vannak a gyerekeimmel. Egyetlen dekáért sem mondanék le erről !


Sok barátom van, régi és új barátságok, amik nem a súlyom alapján keletkeztek.


Ennyire nagy hangsúlyt kell fektetni a testsúlyra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook