Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 60 év körüli nagymama kijelenti, hogy nem akar az unokákra vigyázni. Hát ennyire rossz dolog nagymamának lenni? fórum

60 év körüli nagymama kijelenti, hogy nem akar az unokákra vigyázni. Hát ennyire rossz dolog nagymamának lenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. okt. 15. 10:46
Sajnos, mikor ezt tapasztalja az ember, akkor rengeteg kérdés felmerül. Hol vannak azok az igazi Emberek akik önzetlenül adtak magukból és akkor érezték jól magukat ha adhattak, adhattak és adhattak.Ma a saját gyerekére irigy a szülő, irigyli a fiatalságát, azt ha halad, ha jól él,az unokát csak távolról szereti, egy kenyeret nem kent még neki a 10 év alatt, de jobb ha nem részletezzük:( De van másik példa is Hála Istennek, aki hagyja, hogy kiszivják a vérét az unokák,és attól boldog ha megoszthassa kenyerét és önmagát imádott gyerekivel unokáival, de miért egyre ritkább ez a tipus. Nme rég hallottam csinos nyugdijas nagyi, aki azt mondta inkább dolgozom, minthogy az unokámra vigyázzak. Nem értem az ilyent. Senki nem tudja azt adni amit egy gyerek, de egy szülő sem tudja megadni azt amit egy nagyszülő tud nyújtani.Hogy nem éreznek erre rá a mai nagyszülők, de mi lett hogy ide jutott a világ, nem értem...
2012. okt. 15. 10:33
Nálunk alap vetés volt hogy csak akkor vigyáznak a gyerekekre ha minden kötél szakad.Nem aludtak soha egyik nagyinál sem, pár utcára lakunk nem sok értelme lett volna. Persze valljuk be, értetlenül állunk ha egy nagyi így áll a kérdéshez.... én már most várom hogy vigyázhassak az unokákra .
71. mamcili (válaszként erre: 69. - Castellina)
2011. jan. 12. 21:34
ebben van igazság...
70. mamcili (válaszként erre: 65. - Mociscsaj)
2011. jan. 12. 21:32

én nem várom el...

soha nem is vártam el...

Pont azért, mert folyton minden a fejemhez lett vágva, már akkor mikor elkezdtem dolgozni... hogy felneveltelek + ...

akkor eldöntöttem, csak akkor fogom elfogadni a segítségét, ha ő ajánlja fel...

több mint 8 év telt el mire rájött miről beszélek...

2011. jan. 12. 14:06

Senkitől sem szabad elvárni, sem követelni, hogy úgy tegyenek, ahogy azt mi szeretnénk.

Az elvárás minden csalódás alapja.

2011. jan. 12. 14:03

Amikor én gyerek voltam, csak az anyai nagyim élt. Nagyon sokat voltam nála, mert nagyon szerettem. Sokat tevékenykedtünk is együtt. Kukoricamorzsolás közben mindig mesét mondott nekem. Az, hogy ő volt nekem sokat jelent még mindig számomra. Legalább minden gyereknek ilyen nagyit kívánnék.

Az én édesanyám is nagyon szivesen van a kisfiammal. Ő is mindig azt mondja, hogy feltölti őt.

Anyósom is vigyázna rá szívesen, csak hát apósom nem nagyon bírja a gyerekeket. Néha megkérem, hogy menjenek el érte az oviba, amikor mi nem érnénk oda időben.

Egy gyermek életét nagyon meghatározza a nagyszülőkkel való kapcsalat is.

67. meli84 (válaszként erre: 59. - L.luiselotte)
2011. jan. 12. 13:52
NAGYON igazad van! Saját élete van neki is!
2011. jan. 12. 13:44
Nálunk pont az ellenkezője van. Túl aktívak a nagymamák nem értik meg, hogy a gyerekek(10 és 12 évesek) már nem akarnak annyit velük lenni. Vannak barátaik sport és egyéb elfoglaltságaik. Azt hiszik már nem szeretik őket a gyerekek pedig szó sincs erről csak már nem óvodásak.
65. mociscsaj (válaszként erre: 61. - Mamcili)
2011. jan. 12. 13:40

Megertelek es aterzem, hogy nehez lehet a dolgod igy. Nem is azt mondom, hogy a nagymama nem segithet, vagy ne segitsen, de kotelezoen elvarni, hogy a nagyszulok vigyazzanak a gyerek(ek)re...hat az sem fair igazan szerintem.

Minden jot kivanok neked.

64. camillavica (válaszként erre: 48. - Era06)
2011. jan. 10. 15:23
Eddig sem küldtem meghívót, bár évek óta hívjuk karácsonyra is, sikertelenül. Még soha sem volt nálunk, szüleimmel sem találkozott, egyszóval ennyi.. A saját fiát sem hívja fel soha. nem tudom miért alakult ez így, a többi gyerekével se nagyon tart kapcsolatot. csak rosszul esik egyszerűen, hogy kisit sem kíváncsi az unokájára.. ennyi!!!
2011. jan. 10. 13:50
az én anyám sem vigyáz az unokáira mert akkor nem tudja nézni a sorozatait!
2011. jan. 9. 17:24
szóval a fórumindítónak az anyukája nyugdíjas, bár nem írta, hogy lenne olyan elfoglaltsága,(beteg férj, vagy idősebb rokon) ami miatt nem tud vigyázni a gyerekre. a férjem szülei nem élnek, de az anyukám szívesen vigyáz a gyerekeimre ha olyan dolgom van, ahova nem szívesen cipelem őket és nagyon jól érzik magukat ott
61. mamcili (válaszként erre: 55. - Mociscsaj)
2011. jan. 9. 16:29

igazad van és nem is...

nem tartom magam felelőtlennek, mert gyermeket vállaltam...biztos munkám volt ami évekig is megmaradhatott volna

Amikor én vállaltam a kicsimet nem számítottam rá, mert szerelmes voltam, hogy egyedül maradok és olyan lesz a világ, hogy nagyon nehéz lesz 8-16-ig becsületes munkát vállalni...egyedülálló anyaként!!!

Egy évig kerestem, mire segítséggel jutottam be a mai munkahelyemre, ami folyamatos bizonytalan munka...soha nem lehet tudni, hogy meddig van...

60. mamcili (válaszként erre: 53. - 2f8d4f38f0)
2011. jan. 9. 16:23

igen anyukám is így volt!

és sokkal szebben éltem meg a gyerekkoromat mint a gyerekem éli meg most!

2011. jan. 9. 16:17
Nem rossz dolog, de neki is va élete, hivatása. Nem főállásu nagymama, lehet, hogy még dolgozik vagy vannak tervei vágyai, amit meg szeretne valósitani és ebben nem fér bele a " bölcsöde ". Az anya a gyereket magának és a párjának/ férjének szüli, közömbös, hogy van-e nagyszülői háttér. ( hacsak a nagyi nem biztatott a szülés előtt, hogy majd mindenben számithatsz rá ... )
58. krozika (válaszként erre: 57. - Biromoni)
2011. jan. 9. 15:45
Sajnos az én szüleim már gyerekkoromban meghaltak, így a gyerekeimnek csak 1 nagymamájuk lett volna, de ez sem jött össze. Most viszont, hogy már az anyósom 78 éves és ő szorulna segítségre remélem elgondolkodik azon, hogy mit rontott el. (apósom sajnos már 26 évvel ezelőtt meghalt, ő nagyon rendes ember volt.)
57. biromoni (válaszként erre: 56. - Krozika)
2011. jan. 9. 15:22

Ugyanez a helyzet..le is írtam elötted:)

Sajna nálunk sokszor az anyós miatt volt a veszekedés..a férjem belátta,hogy én hiába akartam a kedvébe járni,az csak akkor működött amikor még nem voltunk házasok..megfőztem nekik is-akkor még élt a papa is-aki egy eszméletlen jó ember volt..sajnos az unokái nem ismerhetik már meg Őt::((nos belátta,hogy az anyósnak semmi sem jó..ez van.Sokszor kikészültem miatta,főleg hogy a szomszédba laknak..és mindenkinek csak a rosszat mondja rólam..de ez sem érdekel már,mert ismerik.

2011. jan. 9. 15:15

Nekem a szomszédomban lakik az anyósom és az én két lányomra sohasem vigyázott, mert délután nem tudott tőlük aludni. Pedig nagyon jó gyerekek voltak és akkor még 50 éves volt, ja és háztartásbeli mindig.

Bezzeg, ha a sógornőm elhozta a gyerekeit,akkor mosott, főzött, takarított utánuk.(akkor nem volt álmos délutánonként!) Pedig még iskoláskorukban is bepisiltek.Több hétre is itt hagyta őket, mert ő egy másik városban lakott. Visszakapta a sorstól egyébként ezt a nagy szeretetet, mert a lányaim (akik közben felnőttek) nem látogatják őt.

2011. jan. 9. 13:30
En Februarban leszek eloszor nagymama, mar nagyon varom, tudom, hogy nagyon fogom szeretni az unokamat, nagyon szeretem a fiamat es a menyemet is, de 47 evesen nekem is dolgozni kell jarni. Akkor most szemet vagyok, mert nem hagyom ott a munkamat hogy az unokamra vigyazzak? Nalunk nok 67 eves korban mehetnek csak nyugdijba, meg van 20 munkas evem hatra... Mindenki, aki gyereket vallal, maganak vallalja. Lehet hogy jol esik a segitseg, de ha nincs, akkor is meg kell talalni a megoldast es nem itelkezni masok felett. Egy erett, felnott embernek az az egyik jellemzoje, hogy felmeri a lehetosegeit es a tetteinek a kovetkezmenyeit. Ha nem tud egyedul gyereket nevelni, akkor ne vallaljon gyereket. Kerni lehet, de nem kovetelozni! Egy 60 eves nagymama meg nem idos, a sajat gyerekeit mar felnevelte, megtette a kotelesseget es jogosult arra, hogy ugy elje az eletet ahogy akarja. Ha csak szeretni akarja az unokait es nem pesztralni, akkor minden joga megvan hozza, hogy ugy tegyen.
54. biromoni (válaszként erre: 30. - Cservenák Vali)
2011. jan. 9. 05:20

Mennyire igaz+ még ha meg is veri...ugyebár..pedig csak a dióhéjat szórta le,és 4 éves volt.ezt aztán nem lehet kimagyarázni..olvastam az egyik hsz.-ást...egy nagymama 100x jobban szereti az unokáját,mint a saját gyerekét...szegény férjem..igaz én soha nem láttam volna,hogy megölelnék egymást..az édesapja teljesen más volt..csak sajnos:::(((...

Nem szeretnék ilyen nagyi lenni..

Hja és Karácsonykor át sem jött az unokáihoz,mióta van ez főleg??Amióta a sógórnőmnek is gyereke lett...lassan 1 éve...

2011. jan. 9. 02:58

En nagyon szivesen vigyaznak a kis unokamra,de az

ocean,a nagy tavolsag valaszt el.Most pedig nagy szukseg lenne ram,mert a kis menyem nem tud elmenni dolgozni,mert nem tudjak megoldani a kisgyerek ovodaba jarasat.A fiam messze dolgozik,es hajnalba megy dolgozni,meg ejjelre.

Helyben nincs munka,es ha mind a ketten,hajnalba mennek,a kisgyereket nem lehet akkor meg oviba vinni.Sajnos a keresetre szukseg van mindenhol.

Nem tehetik meg a fiatal anyak,hogy otthon maradjanak,mint regen.En 4 gyereket neveltem fel,csak a ferjem dolgozott,es a gyerekeimnek nagyon boldog gyerekkoruk volt,mert a meleg csaladifeszekbe jottek mindig haza.Most mar mas a helyzet,sajnos.

2011. jan. 9. 02:30

Nagyon jó dolog...


[link]

51. mamcili (válaszként erre: 15. - 7934d1ac97)
2011. jan. 9. 01:43
miért nem kérdezed meg az okát?
50. mamcili (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2011. jan. 9. 01:41

nekem 8 évembe telt mire megértette anyám, hogy nem tudok egyszerre 2-4 személy lenni...

főleg eg yizgő-mozgó életteli gyerekkel

most egy hét alatt délutánonkénti időben kidől tőle:)))))))))))))

2011. jan. 8. 16:56
Október óta én sem tudok vigyázni a most 4 éves unokámra.97 éves anyósom azóta él velünk. A férjem is beteg,Parkinsonkóros és nyirokér ödémája van. Ráadásul van egy 14 éves fiam is. Menyem azóta kétszer kérte, hogy vigyázzak a gyerekre, de nem mertem vállalni. Egy 4 éves gyerekre nagyon oda kell figyelni és egy agyilag teljesen leamortizálódott dédnagyanya és egy öltözni vetkőzni egyedül képtelen férj mellet nem voltam (vagyok) biztos benne, hogy alkalmas lennék a gyerek felügyeletére. Nem lehetséges, hogy nálatok is az a gond, hogy a nagymama túl van terhelve? Egy nagyi aki szereti az unokáját csak úgy mer a gyerekkel foglalkozni ha tudja 100%-ban a gyerekre tud koncentrálni.
48. era06 (válaszként erre: 46. - Camillavica)
2011. jan. 8. 16:28

Küldtél meghívót! :)

Van aki erre vár :(

47. emagdi (válaszként erre: 46. - Camillavica)
2011. jan. 8. 16:16

hát, ha te utálod, akkor tőle miért vársz mást?

én elgondolkodnék ezen a helyedben :D

46. camillavica (válaszként erre: 1. - 7934d1ac97)
2011. jan. 8. 16:06

Sziasztok!


10 hetes lesz a kisfiam, nálunk csak a szüleim a nagyszülők... férjem anyja meg sem kérdezte mi van velünk, nem is vetette fel hogy szeretné látni az unokáját! mikor megszületett, utána küldött egy leértékelt tesco-s babaruhát/kb 1000ft/, ennyi amit hozzá tudott szólni.... a szüleim meg a babakocsitól kezdve, a lakásátalakításig mindenben segítettek... és pesti a másik nagyi is!!! na erről ennyit!!! undorító!!!!!!!!utálom!!!

2009. jún. 6. 15:58

Anyukám és anyósom is kezét-lábát töri, hogy nála lehessenek az unokák. Szívesen segítenek, bár anyósom 200 km-re lakik tőlünk, de bármikor eljön (ez ugyanígy működött, amikor aktívan dolgozott is). Anyu a 2 hónapos kisebbik lányomat egy hétre elvállalta, hogy a nagyobbal bent tudjak lenni a kórházban, pedig egészségileg nincs a topon.

Persze mindenkinek meg van a saját magánélete, de több nagyszülőtől (többek között a saját nagymamáimtól) is hallottam, hogy egy nagyszülő 100x jobban szereti az unokáját, mint a gyerekét. Már nincs rajta az a "felelősség", mint amikor a saját gyerekét nevelte.

44. gabcsyka (válaszként erre: 43. - Gabcsyka)
2009. jún. 6. 15:47
Ja és a két évesem lelkesen hajtogatja, hogy ő mamika cép csijjaga( szép csillaga)!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook