Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nincsennek emlékeink a méhen belüli életünkről? fórum

Miért nincsennek emlékeink a méhen belüli életünkről? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Yulcsy
2009. máj. 2. 07:34
Vannak, csak konkrétan nem emlékszünk rá.Ezt a témát sokan vizsgálják.A későbbi életünkre jelentősen ki tud hatni, hogy a méhen belül milyen hatások értek minket.
2009. máj. 1. 23:39

de vannak.

van egy pszichológus , aki ezzel foglalkozik, lerajzoltatja a gyerekekkel (főleg a problémásan világra jöttekkel) a születésük körülményeit.

Persze nem ilyen direktben! A lényeg, hogy a tudatalattiban megvannak az érzetek.

29. direne
2009. máj. 1. 22:49
De vannak.Csak nem tudunk róla.:-)
2008. márc. 3. 12:07
de az erzelem nem, ez meg fontosabb, ezert kell nagyon vigyazni
2008. márc. 3. 11:56
Mert az értelem még hiányzik akkor belőlünk.Így gondolom, tahát ez nem tudományos válasz.)
26. direne
2008. márc. 3. 00:45

Dehogynem emlékszünk.

Tény, hogy azok a felnőttek, akiket nem akartak, sokkal erősebb kisebbrendűségi érzésekkel küzdenek, mint az átlag.

Akit nagyon lánynak vártak, mégis fiú lett, vagy fordítva - nyomot hagy rajta. Van, hogy fizikailag is.

Van olyan is, aki az évnek abban a hónapjában végez rendszeresen öngyilkossági kísérletet, amelyik hónapban az anyja szerette volna őt anno elvetetni, csak valamiért nem került sor rá.

Mi ez, ha nem emlékezés?

Egyébként mindez szeretetteljes neveléssel, őszinte beszélgetéssel/ekkel feloldható.

25. Rozália (válaszként erre: 6. - Donyta)
2007. nov. 26. 19:11

L.R.Hubbard a Dianetika c. könyvében leírja azt a technikát, amiben az ember egy bizonyos

"állapotba" kerülve képes visszaemlékezni. De roppant veszélyes laikusként megpróbálni. Volt egy kollégám, aki - konkrétan - bedilizett ezektől a dolgoktól. De akit szimplán érdekel, elolvashatja.

2007. nov. 26. 18:48
Mert nem látsz, és sötét van. :)))))))))))
23. 0260f21e84 (válaszként erre: 21. - Enrosadira)
2007. nov. 26. 12:44

A hallasrol csak egy erdekessseg. A meh nem csendes hely. behallatszik az anya szivverese, emesztese, hangja, mindenfele kulso zaj, zene.

A baba az anya hangjat ismeri fel legkonnyeben. Mindenfajta zajt ossze tud kapcsolni harmonikus es diszharmonikus erzessel. Persze nem tudatosan, csak osztonosen, mivel a hanghullam rezges is, igy atveszi a teste. Ezert nem mindegy, hogy vitaban vesz reszt az anya, vagy enekel. Nem mindegy, az o agya kellemes erzest kelto kemiai anyagokat bocsat ki vagy szorongast keltoeket. Ezek a kemiai hirvivok pedig bejarjak az anya testet is, igy a magzati keringest is. Gondold el stresszhelyzetben az anya heves szivversenek hatasara mennyi stresszhormon termelodik. A baba meg csak a szorongast erzi. :( (ami, ha ez surun elofordul, meg is marad a szuletes utan is)

22. 0260f21e84 (válaszként erre: 18. - Cilus)
2007. nov. 26. 12:32

Ez erdekelne. Ki irta?

(Bar meg nem tartunk itt, csak minel tobbet akarok tudni)

21. enrosadira (válaszként erre: 18. - Cilus)
2007. nov. 26. 12:28
Na meg ez az egyoldalù komunikàcio a hasban fejlödö gyerekkel-szèp elgondolni meg sokat is segìthet-de ne haragudj,ezek csak a te èrzelmeid a gyerekre vetìtve
2007. nov. 26. 12:27
Biztos van a tudat alatt valahol. Valahogy nem emlékszünk az egész kicsi kori emlékekre. Talán azért mert akkor még nem élünk tudatosan. Még nincs kialakult én képünk.
2007. nov. 26. 12:23

Hàt nem tudom,Anyu egyedülàllòkènt 18 èvesen bizonytalanul,nyakig stresszben hordott ki,ahoz kèpest elèg kiegyensùlyozott ès-tùl-magabiztos lettem.

Abban igazat adok,hogy èrzi a baba az anya hangulatàt,mivel egy test,de szerintem olyan fejletlen az idegrendszere,hogy nem nagyon fogja fel-mintha szörnynek öltözve ugràlnàl 1 két hònapos körül-làtja,de nem fogja fel.

A tovàbbi èletère meg aztán vègkèpp nincs hatàssal az egèsz bent töltött idö.

Szerintem tùl sok jelentösèget tulajdonìtunk dolgoknak-amiket igazàn a termèszet irànyit ès nekünk szinte semmi közünk hozzà

18. cilus
2007. nov. 26. 12:19
szüléskor volt valakinek közeli kapcsolata a babájával?Ha elhiszitek ha nem mikor szültem én beszétem a babámhoz/egész terhesség alatt *beszélgettünk*/és láttam ahogy ő is igyekszik ,próbál mihamarabb *kijutni*Olvasta valaki a lelki köldökzsinór könyvet?abba van az hogy egész terhesség alatt kommunikálni kell a babánkal és igy sokkal közelebbi kapcsolat alakul ki a baba és anya között!
17. 0260f21e84 (válaszként erre: 16. - 0260f21e84)
2007. nov. 26. 11:36
es pont azert, mert oszton. Nem tudatos, nem az agyunk altal iranyitott. Felnottkent mar megtanulunk jol hazudni sajat magunknak, elhallgatni, elnyomni negativ erzeseket, de a testunk nem tud hazudni.
16. 0260f21e84 (válaszként erre: 15. - Enrosadira)
2007. nov. 26. 11:33

pedig ereznek, hallanak, atvesznek dolgokat az anyatol (negativ erzeseket is!!)

Pl stresszhelyzetben is mindjuk, hogy "minden idegszalaval megfeszul". Akkor gondolod, hogy a babat kikeruli?

2007. nov. 26. 11:16

Utànna sincsenek emlèkek mèg min. az elsö èletèvig.Szerintem ez mèg csak egy ösztönös lèt-bocsi-de àllati szinten-nekem is van gyerekem..

A csecsemö azt sem tudja sokàig,ki az anyja.A baràtnöm bèbije-3 hetes-ugyanùgy szopizna tölem-ha hagynàm-mint az anyukàjàtòl.A kötödès lassan alakul ki.Èn nem hiszek a magzati komunikàciòban egyàltalàn-ezt inkàbb a szülök turbòzzàk

14. emagdi (válaszként erre: 13. - 0260f21e84)
2007. nov. 26. 11:15

aha, értem:)

csak azon csodálkoztam, hogy pl olyat, hogy "méh" biztos nem tudtak.


de végülis így körülírva tényleg el lehet mondani:))

érdekes lehetett!

13. 0260f21e84 (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2007. nov. 26. 10:46
Mar tudtak beszelni, es felvettek azt a pozt is, ahogy odabent voltak. Ezt magyaraztak egymasnak, hogy "bent a sotettben is mindig nyomott a konyokod" vagy ilyesmi, szo szerint mar nem emlekszem ra. De erdekes:)
12. emagdi (válaszként erre: 8. - 0260f21e84)
2007. nov. 26. 10:43
arról beszélgettek, hogy ki hogyan volt bent a méhben? hogyan? honnan tudta az anyuka, hogy erről beszélnek? (gondolom nem tudták konkrétan megtárgyalni, mert ilyen fogalmakat nem ismernek a gyerekek)
2007. nov. 26. 10:42
A szülés eseménye a csecsemő számára agy hatalmas trauma! Az addig teljes biztonságot, élelmet, oxigént, szeretet egyszóval mindent jelentő anyaméhből erőszakos módon kikerül egy idegen világba. Ahol nincs víz, lélegezni kell, hideg van, fény van, és nincs a követlen kapcsolat az anyával. Minden teljesen más, mint eddig! A trauma hatására valószínűleg elfelejtődnek az addigi emlékek.
10. LoLiNa
2007. nov. 26. 10:38
tán mert akkor még nem olyan fejlett az agy. ha csak arra gondolok, hogy mikortól képes a pici emlékezni... , mikortól jegyzi meg, hogy hova is tette pl az autót.. :)
9. cilus (válaszként erre: 4. - Rozália)
2007. nov. 26. 10:23
hol hallottál róla?Könyvbe olvastad?
2007. nov. 26. 10:22

Vannak, csak a tudatalattiba u"ztuk ez emlekeket.

Freud szerint akkora a trauma, ami a szuletessel, ez elso pillanatokkal ertek bennunket, hogy az elso par evre sem emlekszunk tisztan.

Egy "ikres" edesanya meselte, hogy a kicsik mar tudtak beszelni, amikoris a mehen beluli elhelyezkedesukrol beszelgettek, ketten, hogy ki milyen pozban volt bent :D

7. teltzsu (válaszként erre: 2. - Cilus)
2007. nov. 26. 10:15
Vannak emlékeink. Csak elfelejtjük őket, éppen úgy, ahogyan az előző életünkből hozott emlékeket.
6. Donyta (válaszként erre: 4. - Rozália)
2007. nov. 26. 10:07
Ő mit mond ezekre?
2007. nov. 26. 10:05
Nem is selytem, csak filozófálni lehet ezen, mivel sosem lesz olyan csecsemő aki elmeséli a titkokat. Sztem azért akadnak a tudatalattiban olyan emlékek amiből hozunk magunkkal valamit, de mint az vízben élés, illetve létezést is eg yíidő után már képtelenek leszünk fenntartani, igy az anyaűri emlékek is vele csökkennek. Talán valami majd még be-bevillanhat, de enm tudjuk párosítani mivel. A tudatunk már a létfennmaradásért és a további tudásanyag pótlása miatt, más fontosságot kap, mint a magzati énkép. Talán a hangok, és kellemes érzések élmények, vagy a nem tetsző zajbehatások, és viták, vagy kissebb sérülések, stb... velünk maradnak, csak nem tudjuk átdolgozni a múltat a jelenbe... Van ami valamiért kedves és kellemes, vagy épp ellenkező hatást vált ki, de fogalmunk nincs mi az oak... Talán a múlt, ami még nem volt tudatos..
2007. nov. 26. 10:00
L.R.Hubbard szkientológus szerint vannak....
2007. nov. 26. 09:59
És miért nincsenek az első (jó)pár hónapról?:)
2007. nov. 26. 09:56
Sziasztok!Olyan furcsa hogy nincsennek emléleink még csak töredék sem a méhen belüli életünkről,Mi a véleményetek??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook