Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért fehéredik ki a szobanövényeimen a föld? Mit tehetnék ellene? fórum

Miért fehéredik ki a szobanövényeimen a föld? Mit tehetnék ellene? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 17. 09:45
Kemény a víz. Ha lehetséges, esővízzel öntözd. A csapvizet állni kell hagyni 1-2 napig, és csak utána locsolni a növényeket. Ezt a fehér réteget időnként el kell távolítani, és pótolni.
2009. júl. 10. 11:41

én ahogy beültettem a növényt cserepekbe teszek a végén a földre fenyőháncsot és a tálba öntöm a vizet.

szebb is hánccsal meg nem csapódik ki a vízkő.

2008. júl. 30. 19:34

Szerintem nagyon kemény a víz, amivel locsolod és kicsapódik a vízkő.

Ha spricceled a növényeket, akkor biztosan fehér foltosak a levelek is, ugye?

15. Alexx
2008. júl. 30. 15:01
A cserép alatti tálkába önts vizet mindig, ne a föld felől, azaz felülről locsolj! Ez segít, de egy idő után mindenképpen cserélni kell a földet.
2008. júl. 3. 20:35
kicsapódnak az ásványi sók. semmit. nem baj az. ha zavar, ültetsd át.
13. Saci49
2007. nov. 18. 17:49
Vagy felforraloma vizet és ha kihült akkor öntözök,vagy szép kavicsokat teszek itt-ott a cserépbe.Kevésbé szárad ki a föld.
2007. okt. 23. 06:00
Kicsapódik a só.
11. orsyka
2007. okt. 22. 20:15
Szia! Valószinű, hogy a só csapódik ki az öntözővízből. Lágyítsd a vizet, forralással.
2007. okt. 22. 16:25
A klórtartalom miatt fehéredik ki.Azt a részt legjobb leszedni és pótolni friss földdel.A legjobb ha összegyűjtöd az esővizet és azzal locsolsz (sokkal szebbek így a virágok és kevésbé,sőt néha egyáltalán nem fehéredik ki a föld),vagy ha ez nem megoldható akkor locsolás előtti nap a csapvizet egy napot állni hagyni.
9. lamoni (válaszként erre: 8. - Sonysony)
2007. okt. 22. 15:35
Szerintem is ez lehet az oka, és időnként lecserélem a tetején a földet.
8. sonysony (válaszként erre: 6. - Edek)
2007. júl. 20. 22:27
A csapvíz klórtartalma megköti a rezet és a vasat, ami a felületen csúnya fehéres réteget képez. Ez a cserépre is rákövesedik és az esztétikai problémák mellett inkább a növény tápanyag ellátási hibáit okozza. Elegendő időnként a felső talajréteget eltávolítani és új talajjal pótolni. A fontosabb a vas és réz pótlás. A vízforralás valóban csökkenti a jelenséget.
2007. júl. 20. 07:48
Én ezt találtam: Ha például összefüggő nagy fehér foltokat vagy az egész labdacsot körülvevő lepedéket látunk, mindenképpen ki kell cserélni a földet, méghozzá teljes egészében, sőt a gyökérről is le kell mosni. Ezek a káros gombák ugyanis elveszik az életteret a növénytől.
6. edek
2007. júl. 19. 23:06
Én is vízkőre gondoltam....Kapálgatni szoktam...de újra előjön.Kipróbálom a forralt vizet. Köszi !
2007. júl. 19. 20:23

A csapvízzel locsolt virágok földje fehéredik ki.

Ha felforralod a vizet és azzal locsolsz, akkor ez megszünik.

2007. júl. 19. 19:54
szerintem a vízkő az. nekem is olyan,le szokltam szedni a tetejét és pótolom jó földdel.
2007. júl. 19. 17:51
én úgy tudom, hogy a víz miatt lehet. nekünk is volt,de elmúlt. Meg kell "kapálgatni" a tetejét.
2007. júl. 18. 22:38
Gomba? Én kidobáltam amelyiken megjelent, így nem fertőzte a többit. 5 mályvámnak annyi lett, de a többi szépség így megúszta.
1. edek
2007. júl. 18. 22:35
Miért fehéredik ki a szobanövényeimen a föld? Mit tehetnék ellene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook