Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem úgy alszik, mint korábban? fórum

Miért nem úgy alszik, mint korábban? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 6. 22:45
3 éves kor környékén jelentkezik a gyerekeknél az irreális dolgoktól való félelem. Félnek az elalvástól, az egyedülléttől.
46. Ayna (válaszként erre: 45. - Zebra25)
2014. okt. 6. 22:32

Szokott félni sok mindentől sajnos.

Repülő, ajtócsapkodás a szomszédban... stb.

De akkor szól, hogy menjek mert megijedt. Megnyugtatom, hogy vigyázunk rá,ne féljen. És onnantól fogva ezen a téren nem szokott gond lenni.

Max. egyszer még kijön, hogy biztosra menjen és megkérdi:

- Anya, vigyázol rám?

De ennyi. :D <3

45. Zebra25 (válaszként erre: 28. - Ayna)
2014. okt. 6. 10:09
Nem lehet, hogy fèl?
44. Ayna (válaszként erre: 43. - Anya4005)
2014. okt. 5. 22:32
Ja, azt elfelejtettem a privibe írni, hogy éjjeli fény is van. 😊
43. anya4005 (válaszként erre: 42. - Ayna)
2014. okt. 2. 13:41

Sajnálom,nem akartam elkiabálni!

Talán érdemes akkor kipróbálni egy világító éjszakai fényt,vagy hasonlót!

42. Ayna (válaszként erre: 40. - Anya4005)
2014. okt. 1. 22:00

Ma megint fenn van még.

Korai volt az öröm. :(

41. Fishyke (válaszként erre: 39. - *Csajszi*)
2014. okt. 1. 07:18
Mi is dajkàljuk pàr percig, mielőtt lerakjuk az àgyba, ès így sokkal könnyebben ès hamarabb el tud aludni:) Ez màr nagy haladàs nàlunk, mert kb. 2 èves koràig szinte kizàrólag csak kèzben tudott elaludni. Addig túl izgàga volt ahhoz, hogy lefeküdjön az àgyba ès ne mozduljon percekig...:) Nem akartuk erőltetni, de màr örülünk, hogy nem kell a 15 kilójàval sètàlgatni:) Aztàn lehet, ha elkezdjük a bölcsit, akkor megint igènyli majd a bújàst.
40. anya4005 (válaszként erre: 37. - Ayna)
2014. okt. 1. 04:15
Jajj,de jó,örülök! :-)
39. *Csajszi* (válaszként erre: 37. - Ayna)
2014. okt. 1. 00:15

En mindkettot (kulon-kulon) szoktam tartogatni par percig, kozvetlen mielott agyba mennek, ez az utolso dolog mielott betakargatom oket az agyban. Ettol lenyugszanak es talan ez is segit, hogy jo alvok.

Meg a nagyjabol allando rutin, csendes enekles kozel egymashoz, meseolvasas, kicsit utana beszelgetes a kepekrol ilyesmi, kinek mi valik be. Szerintem ilyen kicsi gyerekeknel a testi kozelseg nagyon fontos a kiegyensulyozottsaghoz.

Nekem szerencsere mindketto nagyon ugyesen elalszik egyedul, ha nem is rogton alszanak, csendben szamolgatnak, enekelnek.

38. Ayna (válaszként erre: 34. - *Csajszi*)
2014. szept. 30. 22:37

Nem mondja.

😥

37. Ayna
2014. szept. 30. 22:36

Ez az együtt olvassuk a mesét, ma bevált. Remélem holnap is.

Köszönöm!!!

Jövök majd.

36. Fishyke (válaszként erre: 31. - Egypt)
2014. szept. 30. 14:09
Nem segít, az tuti, mert elvileg pörget, főleg cukorral. Mondjuk erről az jut eszembe, hogy nekem anyukám mesélte, hogy 2 évesen még hangosan követeltem a kakaót az éjszaka közepén, majd megittam és aludtam tovább:D Fogaim se romlottak el és aludni is tudtam. De, gondolom, nem is sokáig volt ez így:)
2014. szept. 30. 09:27

"en kihagynam a mezet foleg este mikor mar nem lesz fogmosas tej utan"


Ezt értettem félre, elnézést érte!

Fogmosás után már csak víz, semmi más.

34. *Csajszi* (válaszként erre: 28. - Ayna)
2014. szept. 29. 23:26
Nem mondja miert sir?
33. *Csajszi* (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2014. szept. 29. 23:24
Ezt nemtudom mibol szurted le? En mindig megmosom a fiam fogat tej utan, lefekves elott. A forumindito elso irasa alapjan ugy tunt ok mar nem mosnak fogat, arra reagaltam.
32. egypt (válaszként erre: 28. - Ayna)
2014. szept. 29. 22:47

Ég valami fény a szobájában? Az enyémek azóta alszanak nyugodtan, mióta egy éjjeli lámpa egész éjjel ég náluk. Míg el nem alszanak, addig pedig nyitva van az ajtó, csak utána csukom be.

Lehet, hogy már tényleg kezd neki sok lenni a délutáni alvás is,d e ha bölcsis, akkor ez ellen nincs mit tenni sajnos.

31. egypt (válaszként erre: 27. - Fishyke)
2014. szept. 29. 22:46
Persze, ezer oka lehet, de én nem merném kijelenteni, hogy tuti nem a kakaó. Ki kéne próbálni, hogy a kakaó elhagyása után nem javul -e a dolog, mert az IS lehet éppen a probléma. mindenesetre az elalvást a kakaó tuti nem segíti, az biztos.
30. anya4005 (válaszként erre: 28. - Ayna)
2014. szept. 29. 21:56

Talán hülyeség,de az enyémeknek tetszik: világító,zenélő teknős. Persze,más figura is van...

Attól lenyugszanak. Olyan 2,5 és 1 éves koruk óta használjuk.

De az is lehet (ne legyen),ha üvölt,hogy bújkál esetleg benne valami.

Bent maradtok mese után? Próbáld ki,hogy esetleg az öledben ül,úgy olvasol,és hagyd,hogy mindent megkérdezzen,elmondjon-azzal is fárad!

29. Ayna
2014. szept. 29. 21:55

Ezt a teás dolgot megpróbáljuk.

Köszi, nem tudom már melyikőtök írta.

28. Ayna
2014. szept. 29. 21:52

Valaki kérdezte, 3 éves.

Nyolc óta szenvedünk. Elvittem, megfürdettem, gondoltam ma jó lesz, mert alig tudott reggel felkelni.

Mindig mesére aludt el a szobájában, már az sem válik be.

Most lekapcsoltuk.

Hátha az zavarja a nyugalmát.

Üvölt.

Nem bírjuk.

Elfogyott már mindannyiunk türelme.

27. Fishyke (válaszként erre: 26. - Anya4005)
2014. szept. 29. 15:32

:) Igen, ezt az érti meg, akinek hasonló mentalitású gyerkőce van:) Enyém már pár hónaposan is duracell nyuszi volt, aki látta, első kérdése volt: "hogy bírod ezt energiával egész nap?" :D

Ráadásul nagyon natúran eszünk, mert allergiás a tejre, paradicsomra, narancsra, mogyoróra, szóval még azt se mondhatom, hogy össze-vissza eszik minden vackot, és attól pörög, mert se egy csokit, se egy fagyit, szinte semmit nem ehet.

De ő már a pocakban is ilyen volt:) Ha esetleg kimarad a délutáni alvás, vagy keveset alszik, akkor tudjuk időben elaltani. De ha délután 3-nál tovább alszik, akkor fenn van 10-ig. Ő soha nem aludt 12 órákat, simán megcsinálja, hogy este fél 11-kor alszik el és 7-kor már kukorékol. Mi meg zombizunk:D

26. anya4005 (válaszként erre: 23. - Fishyke)
2014. szept. 29. 15:07

Egy ideig minden édességet,kakaót,ízfokozót tartalmazó kaját megvontam a gyerekeimtől,mert olvastam a "cukorhajtású" gyerekekről,gondoltam,kipróbálom.

Hát,nem jött be! Ugyanúgy pörgött a nagy,mint elötte,ugyanúgy felriadt éjjel (egy ideig ez sirós,zaklatott felriadás volt),ugyanúgy nem tudtam lekötni az energiáit,és nem aludtak korábban egy perccel sem.

Volt,hogy mindkét manónál kiiktattuk a délutáni alvást. Jó fáradtak voltak már 8-kor,le is fektettem őket. Mese,simi,puszi,duma...10-ig!!! Mondhatni,ez sem jött be!

Feladtam! Ízfokozós kaját ugyan nem kapnak (kivéve a havi egy mekis vacsit),de a csoki,kakaó visszajött!

A nagynál pedig segített a citromfű tea,levendula illóolaj,hogy jobban aludjon,de az igazi áttörés a pelus lekerülése volt! Mióta nincs pelus éjjel,nem is riadt fel! Ha kell neki,kimegy,pisil,kezet mos,vissza fekszik.

Kicsit hosszú lett,de a lényeg,hogy szerintem sem a kakaó vagy a vacsi utáni csoki a ludas!

2014. szept. 29. 11:52
Én nagyon keveset és rosszul alszom (van egy betegségem, abból kifolyólag), és szerintem a Lányom pl. örökölte ezt, oviban, hogy alszik egy órácskát, kilenc-tíz között alszik el este, de már hat-fél hétkor ébred is, és nem fáradt. 3,5 éves. Ne erőltesd az alvást, nekem erőltették, megutáltam, holott nem volt nagy alvásigényem, csak szerintem a szüleim is szerettek volna maguknak magánéletet... A Kisebb gyerekem sem nagy alvó pedig hat hónapos, én elfogadom ezt, amit alszanak aludják nyugodtan, "jó ízűen". Egyébként a Nagyobbnál párologtatok (citromfű, eukaliptusz, teafa) sólámpán, vagy sós vízben. És van esti mese, éneklés mindig, összebújás. A Kisebbiknél egy nagy zsákban levendula lóg az egyik szekrény gombján, és sósvizes párologtatás. Nyugodtabban alszik Mindkettő.
24. youlcsi (válaszként erre: 1. - Ayna)
2014. szept. 29. 10:23

örülj, hogy magában beszélget :) az enyém velem... és amíg nem alszik 100 méter mélyen, lehetetlen tőle kilopakodni :D


egyébként meg majd ha elfárad, aludni fog (ja! az enyém 3 éve nem alszik :o :))

2014. szept. 29. 08:42

A lassan 2,5 évesem is ilyen, alszik délután, és ezzel simán pörög este 10-fél 11-ig. De ő nagyon rég ilyen, pedig kakaót életében nem ivott még:) Valóban elég fárasztó így, mert persze este is elvárja, hogy vele foglalkozzunk, magánélet fogalma már ismeretlen számunkra egy éve biztos.

Szerintem nincs köze a kakaóhoz, egyszerűen nőnek és egyre tovább bírják ugyanannyi alvással. Pedig délelőtt-délután viszem ki, hogy kimozogja magát. Jövő héten kezdjük a bölcsit, talán ott jobban elfárad majd estére.

22. pink habroló (válaszként erre: 1. - Ayna)
2014. szept. 29. 06:33

A kakaó teobromint tartalmaz,ami a koffeinhez hasonló izgatószer,emellett még vizelethajtó hatása is van,nagyon nem ajánlott 2 évesnek lefekvés előtt adni.

Lehet a bölcsiben,meg állandóan altatják őket,mert akkor nincs velük gond,ez meg megbosszulja magát az esti alvásnál.

21. Anyagi
2014. szept. 29. 05:55

Őszintén szólva én is a fogmosás nélküli elalváson kaptam fel a fejem.

Fogmosás után már semmit sem szabad enni-inni, max. csak vizet.


Nem foglalkoznék a dologgal. Ha simán bemegy a szobájába és elvan az ágyában, majd elalszik. Ha másért nem, mert unatkozik!

Ezért aztán nem adnék neki játékot és lefekvés előtt már nem is játszanék vele érdekes dolgokat. (Ez főleg az apukának szól!) Viszont megnyugtató és bensőséges lehet egy kis összebújás, beszélgetés, mesemondás...

A lefekvés előtti rituálék rendszeressége és kiszámíthatósága fontos!

20. trapiti (válaszként erre: 1. - Ayna)
2014. szept. 28. 23:35

Kb. ebben a korban volt egy átmeneti ideig elalvási nehézség nálunk is. Akkor nálunk a citromfű-levendula-kamilla tea vált be. Gyógynövény boltban lehet kapni kimérve, összekevered és kb. 1.5 órával a tervezett lefekvés előtt igyon egy bögrével. Semmi drasztikus nincs benne, de lelassítja egy kicsit a pörgést. A többi is jó amit a többiek írtak, a nyugalom stb.


Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy éppen akkor könnyebb az esti elalvás amikor nyugalmas volt a napja. Az én lányom 2 éves koráig egyáltalán nem aludt napközben, aztán a bölcsiben-oviban rászokott, még nagycsoportban is aludt, és ez enm zavarta az esti elalvást. Ha túlpörög napközben vagy délután, akkor nehezebben alszik el ill. nyugtalanabbul is alszik.

19. trapiti (válaszként erre: 16. - *Csajszi*)
2014. szept. 28. 23:28
Tej után fogmosás nélkül hagyod elaludni????
18. egypt (válaszként erre: 16. - *Csajszi*)
2014. szept. 28. 22:55
Na de nehogy már a tej után ne mosson fogat! Ott van benne a tejcukor meg minden, nagyon roncsolja a fogakat. Szóval szerintem mindenképp kell fogmosás, nyilván a kakaó után is mosott. Így mehet bele egy kis méz, az ráadásul egészséges is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook