Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem szeretik sokan a Tescot? fórum

Miért nem szeretik sokan a Tescot? (beszélgetős fórum)


12. gota
2007. jan. 31. 08:20
Ja, nem kapuzott, hanem kamuzott. :) HiHi! Csak mellényúltam a nagy sietségben. :)
11. gota
2007. jan. 31. 08:17

A cég, ahol dolgozom, szállít a Tesconak. Sajnos eljött az az idő, hogy amit megrendelnek, leszállítjuk, ők természetesen eladják, aztán, mikor eljön az ideje, h kifizessék, ilyen-olyan indokkal nem fizetnek. Idén már azt terveztük, h kiszállunk a Tescoból, így olyan abszurd feltételeket adtunk meg az éves szerződéshez, amikről azt gondoltuk, nem fogják elfogadni. Mivel minden beszállító menekül a Tescoból, kénytelenek voltak elfogadni a mi feltételeinket. Az az igazság, hogy több helyen is elrontották. (Mivel mi szinte minden hiperbe és barkácsba beszállítunk, van rálátásom a dologra.)

1. Minden nagyobb fánál nyitottak egy áruházat, de a logisztikai hátterük nincs meg hozzá, hogy ennyi áruházat fenntartsanak, előbb-utóbb össze fog omlani az egész.

2. Nem fizették meg normálisan az embereket, így azok loptak, és nem végezték el a munkájukat, a polcok nem voltak feltöltve, a vásárló egy lepukkant áruházat talált, így inkébb elment máshová.

3. Elkezdték terrorizálni a szállítóikat, hogy a vásárlóerő hiányát velük fizettessék ki. Ez egy darabig működött is. De egy üzlet akkor jó, ha mindkét félnek jó. Így a szállítók egy idő után megelégelték, hogy mindenért lehúzzák őket, és semmit nem kapnak cserébe. (Ékes példája ennek az, hogy a Coca-Cola kiszállt a Tescoból.)

4. Amíg az akciós árak valóban nagyon olcsók, a nem akciós cuccok sokkal drágábbak, mint a többi hiperben, nyilván azért, hogy a kieső forgalmat behozzák valahogy. Így viszont be is zárul a kör, hiszen a vásárlók előbb-utóbb rájönnek, hogy mennyivel drágább, mint a versenytársai és ők is elmennek máshová vásárolni.

Én így látom. A Tesco könyvet én is olvastam. Biztos, h nem kapuzott, aki írta, mert olyan dolgokat tud, amiket csak olyanok tudnak, akik valóban dolgoztak a Tesconál, vagy beszállítanak neki.

10. gkreka
2007. jan. 31. 08:06
szerintem a tesco semmmivel sem rosszabb, mint a hasonszoru nagy bevasarlokozpontok. mindenhol vannak kifogasolni valok, nekem ill. a ferjemnek mar mindegyikben volt konfliktusom eladokkal, vezetokkel. ennek ellenere szoktam ott vasarolni, amikor nincs idom vegigjarni a piacot es tobb kis boltot.
2007. jan. 31. 07:40
Én pl. 3 nyomtatót vittem vissza, mert egyik sem volt jó. És nem voltam hajlandó mégegyet elhozni, akkor felajánlották, hogy vehetek helyette száraztésztát meg szeszt. Ekkor zeljesen kiakadtam és mondtam, hogy hívják oda a főnököt, mert én ezt nem vagyok hajlandó elfegadni. Na mit gondoltok, hogy mit mondtak erre? Azt, hogy azt nem lehet, mert őt, akkor kirúgják, a főnők meg ideges lesz. Na nekem sem kellett több, igaz ez kb. már közel 1 órás várakozás után volt. De megmondtam, hogy addig innen el nem mozdulok, míg azt nem vehetek, amit én szeretnék. Olyan alamuszi módon jött oda az igazgató, hogy észre sem vettem és megengedte nagykegyesen, hogy azt vegyek a pénzemért, amit szeretnék. De azóta nem igazán járok a Tesco-ba csak ásványvízért. Elég bóvli cuccok is vannak, a húsról meg jobb nem is beszélni.
2007. jan. 31. 04:18
Az árak nem megbízhatóak,ez szerintem nem csak a Tescóra vonatkozik.Én jártam már más nagyobb nevű bevásárló helyen,ahol ugyan ezt tapasztaltam.:(
7. Hobitka (válaszként erre: 4. - Hanihani)
2007. jan. 30. 22:01
Átküldjem neked e-mailben?
6. nono80 (válaszként erre: 4. - Hanihani)
2007. jan. 30. 22:01
Bármelyik könyvesboltban!Csak a Tescoban nem!:-)
2007. jan. 30. 22:00

én szeretem a Tescot...

ja, a könyvet nem olvastam, bár megvan:)

4. hanihani (válaszként erre: 2. - Nono80)
2007. jan. 30. 21:59
hol lehetne megvenni??
3. hanihani (válaszként erre: 1. - Hanihani)
2007. jan. 30. 21:57
Nem egyszer megtörtént, hogy nem annyit fizettem az áruért amennyi oda volt írva
2007. jan. 30. 21:57
Olvassátok el a Tesco titkok című könyvet,és akkor minden egyértelmű lesz!Amúgy nagyon szórakoztató olvasmány!
2007. jan. 30. 21:55
mert nem megbízható a kiírt ár

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook