Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem szeretik sokan a Tescot? fórum

Miért nem szeretik sokan a Tescot? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2007. ápr. 14. 16:59

Na ti jól beindultatok. Mindenkinek van igaza is meg nem is.

A Tesco, ha nem lenne, valóban nagyon sok ember kiesne a melóból, és szerintem is olcsóbb mint a Madaras, persze ez attól függ mit veszel.

Ha ott veszed meg a Loreal-t az drága, ha nem ragaszkodsz a márkához, nem vészes.

De Sanya199 kedvéért pl. nem veszem meg a drága Parmalat tejet, hanem az olcsóbb akár Tesco gazdaságos tejet, mert ugyanolyan és semmivel sem másabb csak olcsóbb.

Nem tudom kinek mi a problémája, de minden áruház mocskos, koszos, átverik az embereket, drága, de az ember egy olyan fajta állat, amelyik mindent megvesz.

Dolgoztam évekig eladó és osztályvezetőhelyettesként különböző áruházakban. Olyan sok mindent láttam, hogy csak na.

Amúgy tudjátok a Tesco állatbarát.

Nem zavarják ki a madarakat, nem ütik agyon az egereket, és ha ott valaki meg tud fogni egy egeret, ingyen az övé lehet. Mig ha szeretne vásárolni egyet, mert ez a heppje, hogy imádja őket, az több száz forintjába kerül. Nos lehet szaladgálni, hátha meg tudja fogni valaki.

281. Kbaby
2007. ápr. 14. 13:22

A Tesco gazdaságos termékek mindegyike valamelyik híres gyár termékei!

Régen ha a Tesco gazdaságos micropopcorn kicsomagoltad Mogyis micropopcornt találhattál benne!

Ők a csomagolási költségeket csökkentik, azért adják olcsóbban! A Mogyi mennyi pént szór ki arra, hogy sárga, meg piros, megy ilyen minta-olyan minta legyen rajta a csomagoláson (ez mindegyik gyárra igaz), de a Tesco nem szépíti a csomagolást, nem a csomagolás miatt akarja feltűnőbbé tenni a terméket, hanem az árral!

Ebben igazuk is van, mert mennyi környezetszennyező anyagot használnak el a gyárak, annak érdekében, hogy a terméket a lehető legfeltűnőbbé tegyék!

Tehát sosem tudhatod, hogy a Tesco gazdaságos Cola, nem-e Coca-Cola véletlenü, és még sorolhatnmám. ;)

2007. ápr. 14. 11:28
A Tesco gazdaságos saját brand csak nálunk furcsa, van ahol már évtizedek óta megszokott. Úgy hívják, hogy "private label". Mit gondoltok, majd a Tesco maga gyárt üditőt, ropit, tejet, kozmetikumokat? Egyszerűen megveszi az alapanyagot és a beszállító még a tescós csomagolást is előállítja azért, hogy bekerülhessen a Tesco-ba. nem azért állnak sorba a beszállítók a Tesco-nál, mert az kizárólag veszteséget okoz nekik :-)
2007. ápr. 14. 11:24
Ha jól értem aki olvasni tud kultúrált, aki analfabéta, az nem. Ennek analógiájára aki kozmetikumokat használ az intelligens, aki nem használ, az nem kultúrált. Vagyis a kúltúra ismérve az állatokon kipróbált hajbalzsam, szőrtelenített testrészek, színezett haj, színezett arcbőr és körmök.
2007. ápr. 14. 11:20
Tesco gazdaságos hajfestéket akarok!!! majd javasolom nekik.
277. gota (válaszként erre: 273. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 11:19

:)))

Zsííír! Csináltass pólót is, tuti veszek egyet! Csak ne a Tescot gazdagítsam vele!

276. gota (válaszként erre: 268. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 11:18

Persze, ebben valamennyire egyetértek veled. De attól, hogy a világ lakosságának 70 %-a nem tud olvasni, nekünk nem muszáj analfabétának lenni... (Jó, most egy kicsit sarkítottam.)

Egyébként, hogy visszakanyarodjunk az eredeti témához, Tesco gazdaságos hajfesték pl. nem létezik. (Szerencsére. Nem tudom, ki merné kipróbálni.)

Én pedig úgy gondolom, h az ápoltsághoz igenis hozzá tartozik, hogy egy nőnek szép legyen a haja (ehhez esetenként szükség lehet hajfestékre, de természetesen a hajbalzsam is alap), hogy ne legyen szőrös a lába, hogy kenje a kezét, ha száraz és az arcát is. Az arckrémek pl. nálam hozzá tartoznak a létszükséglethez (persze ne feltétlenük a hiper-szuper ránctalanítókra gondolj, egy egyszerű hidratáló nekem jobban bevált), mert nagyon száraz a bőröm. Ezt örököltem. Ez van.

2007. ápr. 14. 11:16
én is imádom sőőt ha jol belegondolok szerelmes vagyok bele :))))
274. enikö
2007. ápr. 14. 11:14
na sziasztok pro és kontra tescosok!!!
2007. ápr. 14. 11:13
Én szeretem a TESCO-t! Legyen már végre olyan matrica, hogy "I LOVE TESCO".
2007. ápr. 14. 11:11
legyen már egy olyan téma cim is hogy miért szeretik sokan a tescot :)
2007. ápr. 14. 11:04
Úgy van, hogy annyiért lehet adni valamit, amennyiért megveszik. Mi ezzel a gond?
2007. ápr. 14. 11:03
Ameddig nekem megfelel az ár és a szolgáltatás, nem zavar, ha van haszna a kereskedőnek. Megérdemli. Egyébként vasárnap du. kevesen vannak, és valóban éjjel is jó vásárolni, csak akkor nincs hal.
269. Eve20
2007. ápr. 14. 11:01
Múltkor én is majdnem dobtam egy hátast...egy tőlünk távolabbi tescoba mentünk, és vettünk a gyereknek egy műanyag motort. 5 e-ért. Aztán egy hete sem volt meg, mikor a mi városunkban lévő tescoban 1999-ről 1700-ra volt leárazva! A másik tescoban meg 6000-ről volt az említett 5-re. Na ez most akkor hogy van???
268. 9a2354601b (válaszként erre: 264. - Gota)
2007. ápr. 14. 11:01

Pontosan: a világ 6 miliárd lakosának 90%-a nem használ testápolót, és mégis él. Mosakodáshoz pedig jó a szappan már évszázadok óta, nem kell tesztelni (mert eredetileg természetes alapanyagból készül). Nem kell bele illatosító és szinező adalék, és akkor nem lenne allergiás tőle senki. A fogkrémet se kellene tesztelni, ha nem színeznék, illatosítanák és nem tennének bele átverés céljából "adalékokat". A fogkrémről köztudomású (pl. fogorvosok körében), hogy kizárólag mechanikusan tisztít.

Én kozmetikum hallatán hajfestékre, hajbalzsamra, hajszőkítőre (habár ez méh a leginkább környezetbarát), arcszínezőkre, szemceruzákra, szemfestékre, ajakpírokra, bőr-, kéz-, szemránc-, narancsbőr (hahaha), stria (hehehe) krémekre, körömlakkokra, műkörmökre, oldó- és fixáló szerekre és hasonló környezetszennyező átverésekre gondolok

267. enikö (válaszként erre: 266. - Zeno(XXX))
2007. ápr. 14. 10:57
...meg az összetevökre.....
2007. ápr. 14. 10:55
de,használhatsz testápolot tusfürdöt stb. ha valami bajod lessz töllük nem a tescora kell fogni hanem a böröd kényességére.:)
265. gota (válaszként erre: 260. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 10:55

Nem kell tülekedni? Annyian vannak (legalábbis Budaörsön), mint az oroszok!

Olcsó? Csak 2 terméket hasonlíts össze. A Tescoban egyedül az akciós termékek szoktak valóban olcsók lenni (de ha összehasonlítod mondjuk a "madaras tecsó" újságjával, még az is drágább! Tudom, mekkora árréssel dolgoznak még az akciós cuccoknál is, mert tőlünk elvárják, h menjünk egyre lejjebb az árakkal, ők pedig 200%-os árréssel dolgoznak úgy, hoyg a háttér kondíciók (amit félévente a forgalom után néznak és vonnak le) egyre romlanak. Vicc már az egész Tesco!

264. gota (válaszként erre: 258. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 10:51

Aha. Tehát ne használj testápolót, ha száraz a bőröd, ne használj tusfürdőt a zuhanyzáshoz, de ne használj fogkrémet sem a fogmosáshoz? Ezek is mind olyan kozmetikumok, amiket állatokon tesztelnek...

Nem feltétlenül a szemfestékre kell gondolni a kozmetikum szó hallatán.

263. Zeno(XXX) (válaszként erre: 260. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 10:48
akkor ezek szerint te éjjel vásárolsz és csakis az akcios termékeket vásárolod meg :))))
262. enikö (válaszként erre: 261. - Zeno(XXX))
2007. ápr. 14. 10:46
...na ne viccelj.....
2007. ápr. 14. 10:45
A husnál meg nem azt kell nézni hogy honnan veszed hanem meg kéne nézni hogy a feldolgozoknál hogyan álitják elö.
2007. ápr. 14. 10:44
A TESCO cool: van parkoló, ami ingyenes. Nem kell általában tülekedni, mindent megkapni 1 helyen, nem kell sokat várni, és olcsó. Mi kell még?
2007. ápr. 14. 10:42
én azért nem szeretem mert egy 5000 ft-os termék a 300 ft-os árcimkéhez van téve.Amugy a tesco-s termékekkel nincs semmi gond.
2007. ápr. 14. 10:36
Van egy ennél is jobb és olcsóbb megoldás: nem kell annyi kozmetikumot használni. A környezetszennyezés egyik oka a női hiúság :-))
257. gota (válaszként erre: 256. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 10:29
Nem. Viszont a tesztelésekre van más megoldás is, csak az egy kicsit bonyolultabb és drágább. Azért nem véletlen, hogy a legnagyobb kozmetikai cégek már nagyon régen nem végeznek állítkísérleteket.
2007. ápr. 14. 10:26
Jobb volna, ha ugyanolyan megdöbbentő képeket látnál nőkről, akik megvakultak a szemfestéktől?
255. gota (válaszként erre: 254. - 9a2354601b)
2007. ápr. 14. 10:23

:)))

Természetesen nem erre gondoltam, hanem a kozmetikumokra. Akár hiszed, akár nem, még a tusfürdőket is szokták állatokon tesztelni! Szinte minden kozmetikumot! Vannak olyan honlapok, ahol megdöbbentő képeket látsz megvakult kutyusokról, akiknek irritálta a szemét a kozmetikum, és még sok nagyon szomorú dolgot is. :(

2007. ápr. 14. 10:07

Miért kellene állatokon tesztelni pl. a füstöltsonkát? Meg kellene etetni nyulakkal? Vagy bele kellene cseppenteni a sonkalevet a nyuszik szemébe?

:-D

2007. ápr. 14. 10:05
15.000 ember esne ki a munkából...
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook