Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem sikerül teherbe esni, ha látszólag nincs gond? fórum

Miért nem sikerül teherbe esni, ha látszólag nincs gond? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. jún. 23. 22:53

Sziasztok! Én azokkal értek egyet, akik a D vitamin, AMH,IR teszt, PM vizsgálatok (tsh, t3, t4, anti tpo, reverz t3, ATG) értékek megnézését javasolják. Sajnos sok helyen nem nézik ezeket és csak zutty nekivágnak a lombiknak! Ha másért nem saját egészségünk kontrollálásáért is kiírhatná a körzeti szűrővizsgálat keretében, nem csak babára vágyóknak. Ehhez kell egy endokroniológus. Szerintem Breyer dr.nő kedves és elég jó szaktekintélynek számít. Ezen információk birtokában picit okosabb lehet az ember a miértek tekintetében.

Egyébként ha őszinte vagy magadhoz, akkor fizikailag hogy érzed magad? Van hastájéki zsírosodásod, hajhullásod, esetleg fáradékonyság jellemez-e? Ha esetleg megcsinálod az IR tesztet és van Inzulinrezisztenciád én ajánlanék egy akupunktúrás orvost. Nekem ő segített. Én makrobiotikus étrenden voltam, mert azt olvastam az jó babavárás esetén. Utána romlott az IR eredményem. Ennek több oka is volt. Első, ha valaki szénhidrát érzékeny típus, annak a szénhidrátok bevitelére fokozottan kell ügyelni márpedig a makrobiotika sok szénhidrátot tartalmaz. Aztán találkoztam Benkő dr.nővel, aki akupunktúrával kezelt, elkezdtem hetente 3x edzeni min., úgy hogy izzadjak, és nagyon sok táplálékkiegészítőt szedtem. (nekem volt egy kimerüléses állapotom a stressztől, sok munkától és nagyon kiürültek a raktárak). Most voltam kontrollon és megszűnt az IR-em, az LH és FSH értékeim is javultak (noha nem volt gáz előtte sem), AMH értékem is javult 2,9ről 3,7-re. Jobban érzem magam a bőrömben, mindenki dícsér, hogy ki vagyok virulva. Mindezt nem dicsekvésből írom, csak azzal a célzattal, hátha segít Neked/Nektek is. Ugyanis bármi a gond a háttérben, ha az ember jól érzi Magát a bőrében, egészséges a szervezete, akkor egy inszem vagy lombik sem viseli meg annyira, mint egy stresszel teli, gyulladásos tápanyaghiányos szervezetet. Elnézést ha picit hosszú lett !

2015. jún. 18. 11:01

Lányok!


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és a tanácsokat!

Azt hiszem átbeszélem az egyészet újra az orvosommal... Megkérem őt, hogy csináljunk egy alaposabb kivizsgálást, ha erre nem hajlandó, akkor kénytelen leszek mást keresni...

59. Derya (válaszként erre: 58. - Zebracsikó)
2015. jún. 16. 15:39
ahogy gondolod, a te dolgod... :-)
58. zebracsikó (válaszként erre: 55. - Derya)
2015. jún. 16. 14:01
tudod, ha hirtelen emelkedés és esés lenne a gabonák miatt a vércukorszintben, akkor nagyon hamar éhes lenne az ember, de nem voltam
57. zebracsikó (válaszként erre: 55. - Derya)
2015. jún. 16. 14:00

akkor volt tökéletes a vérleletem is, amikor ezt a táplálkozást követtem


sajnos, azóta elkanászodtam, de érzem megint, hogy vissza kéne térni szelídebben ehhez

56. zebracsikó (válaszként erre: 55. - Derya)
2015. jún. 16. 13:58

teljesen normális, egyenletes emelkedés volt, de hogy pontosan mennyi, meg nem mondom már


barnarizs, csicseri valamilyen paradicsomos szószban

55. Derya (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2015. jún. 16. 13:54

az erdekelne.... :-)



mit ettel, mennyi volt etkezes elott es 60 illetve 120 perccel utana?

2015. jún. 16. 13:54
nekem erről egészen más elképzeléseim , tapasztalataim vannak
53. zebracsikó (válaszként erre: 52. - Derya)
2015. jún. 16. 13:53
és ha mértem, és nem? :)
52. Derya (válaszként erre: 50. - Zebracsikó)
2015. jún. 16. 13:52

nem vagyok semmınek sem a hive, de paleozom, ez teny. :-)

ez nem hit kerdese, hanem a tenyeke. :-)


ez konnyen bebizonyithato, merd meg a vercukorszintedet 1 oraval a gabonak elfogyasztasa utan es be fogod latni... :-)

51. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Derya)
2015. jún. 16. 13:43

az általam említett gabonák egyenletesen tartják a vércukorszintet, lassan emelik, lassan ereszkedik vissza


Nem véletlenül javasolják már orvosok is ezt az étrendet (sőt: az elvetemültebbek a makrobiotikát) endometriózis esetén

50. zebracsikó (válaszként erre: 49. - Derya)
2015. jún. 16. 13:41

Honnan veszed ezt? :O

Bár, gondolom, a paleo híve vagy :)


Na, mindegy is, erről itt most ne beszélgessünk.

Én erről vagyok meggyőződve.

49. Derya (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2015. jún. 16. 13:33

mi dehogyis? :-)


minden noveli a szervezeti szintu gyulladasszintet ami tulzottan megemeli a vercukorszintet es az altalad ajanlott (vissza neztem :-)) gabonak pontosan ilyenek. :-(

48. zebracsikó (válaszként erre: 47. - Derya)
2015. jún. 16. 13:26
jaj, dehogy is :)
47. Derya (válaszként erre: 45. - Zebracsikó)
2015. jún. 16. 13:19

igen, a gyulladas is fontos tenyezo, viszont, ami etrendet te ajanlottal neki (azt hiszem), az kifejezetten gyulladaskelto. :-(


a crp erteke is fontos emiatt es vannak mas szervezeti szintu gyulladast jelzo viszgalatok is.

46. a6b039cd8a (válaszként erre: 44. - Zebracsikó)
2015. jún. 16. 13:17
:)
45. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Derya)
2015. jún. 16. 13:15

igaz, igaz


az én felsorolásomból hiányzott a terheléses cukor+inzulinvizsgálat, pedig alap

és a D-vitamint is nagyon fel kell turbózni!


továbbá, semmilyen gyulladás nem lehet a szervezetedben, gondolok itt gombára, egyéb eredetű hüvelygyulladásra, nem véletlen találta ki és (amíg hagyták neki) alkalmazta eredménnyel a feltalálója a Gynevac-ot

44. zebracsikó (válaszként erre: 29. - A6b039cd8a)
2015. jún. 16. 13:12

:)

nem kell szorítani :) de igen, az a vizsgálat az

43. Derya (válaszként erre: 42. - SmileMia)
2015. jún. 16. 13:11

en nem hiszek nagyon ebben a lelki problemak okozta teherbe esni nem tudasban, abban az esetben, ha a leleteid valoban renbden vannak.

Valami itt nem stimmel.

tudniiliik, ha a leleteid valoban rendben vannak(miket neztek pontosan e smilyen ertekek lettek? pm, ir, D-vitamin-szint legalabb), akkor nem lehet tul nagy lelki problemad sem.

ezek a dolgok oda-vissza hatnak, ha jelentos lelki problemad van, az kepes megbetegiteni, de az latszik a vizsgalati eredmenyeiden, es forditva is, a rossz egeszsegi allapotod, eloidezhet lelki problemakat.

de olyan nincsen, hogy annyira rossz lelkiallapot, ami megakadalyozza a teherbe esest.

a teherbeesest hogyan lehet megakadalyozni?

ha neked van peteeresed, ovulaciod es a parod spermaja is elegendo mertekben jo, es ugy is probaltatok, hogy 3-4 naponkent vagy esetlerg monitorozva a peterest es ugy, akkor ha meg a megtermekenyules sem jon letre, akkor ott kell lennie valamilyen tenyezonek, ami ezt megakadalyozza. onmagaban a rossz gondolatok erre nem kepesek.

arra viszont igen, hogy megemelje e vercukorszintet, inzulinszintet, vagy a pm-et tonkretegye, es ezuton, kozvetve megakadalyozni a megtermekenyulest.

tehat, ha a lelekd rendben van szerinted, akkor en inkabb elmennek egy masik meddosegi centrumba, pl. a BMC-be, illetve a kivizsghaasokra he4lyeznem a hangsulyt.

42. SmileMia (válaszként erre: 41. - Kleeri)
2015. jún. 16. 13:00
Köszönöm szépen!Kedves vagy!:)
41. kleeri (válaszként erre: 34. - SmileMia)
2015. jún. 16. 12:30

azon sajnos nem tudnak, ha csak nem pszichológus,


a családunkban is volt, 8 évig naponta görcsben, átfújás,beültetések sorozata semmi,pedig mindketten egészségesek,


aztán beletörődtek, hogy nem megy, nincs, baba nélkül kell élni,

és láss csodát másfél év után természetes úton egyszer csak meg jött az áldás, és hatalmas boldogság, és egy gyönyörű egészséges, azóta 2,5 éves kisfiú


kívánom, hogy sikerüljön túljutni a lelki görcsön és akkor menni fog

2015. jún. 16. 10:49
*biztos benne
2015. jún. 16. 10:45
Sajnos egyáltalán nem vagyok biztosbenne!:(
2015. jún. 16. 10:43
még mielőtt letámadtok, nem akartam bántani senkit , lehet rosszul fogalmaztam meg?! ha még kérdések maradnak benned amit az adott helyen nem válaszolnak meg érdemes másodvéleményt kérni máshonnan is (Amerikában úgy tudom ez régen elterjedt) és talán az lelkileg is picit jobban megnyugtat?!
2015. jún. 16. 10:32
szerintem érdemes több helyre is elmenni és több mindenkivel beszélni utána választani, saját tapasztalatok után!!
36. Kira2015 (válaszként erre: 31. - SmileMia)
2015. jún. 16. 10:27
biztos vagy benne, hogy a kaáli jó ? én még nem voltam ott(mi még csak fél éve "probálkozunk"),de sok jót nem hallottam róluk, viszont a mensmentis-ről annál jobbakat hallottam mint szakmailag, mint emberileg (ami szerintem nem elhanyagolható ebben a helyzetben).ha ne adj Isten nem akarna nálunk magától jönni rövid időn belül én velük szemezgetek (főleg dr. Bayer és dr. Szakáccsal)
35. a6b039cd8a (válaszként erre: 34. - SmileMia)
2015. jún. 16. 10:26

Nekem pszichés eredetű volt...

Mindjárt megírom priviben.

2015. jún. 16. 10:25
Van itt akinek pszichés eredetű volt és tudtak rajta segíteni?
33. zebracsikó (válaszként erre: 31. - SmileMia)
2015. jún. 16. 10:20
Pedig ez az alap, bizony!!
32. SmileMia (válaszként erre: 30. - Brandy85)
2015. jún. 16. 10:19
Köszönöm!:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook