Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nincs igazság? Sok felelőtlen nő teherbe esik és aki szeretne, sajnos nem jön össze. fórum

Miért nincs igazság? Sok felelőtlen nő teherbe esik és aki szeretne, sajnos nem jön össze. (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. Fiúsmami (válaszként erre: 33. - Mikera50)
2014. máj. 24. 13:28
Ha megszülte és örökbe adja nem csak beadja nevelőbe akkor igen is egy felelősségteljes döntést hozott.Honnan tudjuk mennyit sírt mire meghozta a döntést,hogy máshol jobb életet kaphat.És ,hogy egy életen át gondol rá.Mikor szültem a második fiamat egy nő feküdt mellettem 3 napig volt ott.Éjjel nappal kezében a kicsi,folyton cicin.Megállás nélkül énekelt neki éjjel is.Ő volt az egyetlen aki megfürdethette a gyerekét.A nővérek nagyon kedvesek voltak vele.3.napon reggel mikor szoptatta zokogni kezdett,puszilgatta a kicsit,mondta bocsáss meg szeretlek stb stb.majd jött két nő 1 védőnő és egy család jogi. Mondták 1 óra múlva búcsúzzon el.1 órán keresztül ölelte a kicsit puszilgatta,majd bevitte a nővéreknek.Összepakolt,jött egy pszichológus engem kiküldtek,majd hazament.A nővérek mondták,hogy lemondott róla már szülés előtt.Én is sírni kezdtem és marha mérges voltam miért tették mellém.Későn tudta meg,hogy terhes de nem is vetette volna el.Nagy szegénységben élnek és védekezés mellett esett teherbe.Szerette volna hazavinni de olyan rossz körülmények között élnek,se víz se fűtés se rokonok csak a nyomor.Mondták mindent megtett ,hogy a legjobb családba kerüljön.És nagyon boldog volt,hogy szeretni fogják.Láttam egyszer a városban ,tiszta rendezett ruhában de látszott a nagy szegénység.
64. Fiúsmami (válaszként erre: 2. - 130454e42d)
2014. máj. 24. 13:09
egyetértek
63. Bugs02
2014. máj. 24. 11:29

Ez a kérdés elég érdekes, mert minden ember kap valamit a sorstól, van akinek gyereke nem lehet van aki meg olyan betegséggel él, hogy így kell élnie.

Persze az érintett személy úgy éli meg, hogy igazságtalanság, pedig ilyen az élet, van aki mindent megkap, van aki nem...ez az élet rendje..el kell fogadni, mert minden ember feltehetné ezt a kérdést, hogy miért pont én?

2014. ápr. 16. 10:36
Mi is mondtuk,hogy fogadjanak örökbe de a férj nem akarja.Pedig lehet,hogy az lesz nekik a megoldás.
61. c4851bb5de (válaszként erre: 56. - Mikera50)
2014. ápr. 16. 09:33

Én meg válaszoltam, nem köveztelek meg! :)

Volt szerencsém megismerkedni olyan nőkkel, akiknek nem adatott meg, hogy vér szerinti gyerekük szülessen.Nem véletlenül írok többes számban, több volt. Megvívták a saját harcaikat , önmagukkal, családdal, környezetükkel.Nem hiszem, hogy egyszerű menet lett volna, de túlléptek rajta, örökbe fogadtak. Most mindegyik boldog anyuka. Továbbmegyek, ismerek olyan "felelőtlen" anyát is, akinek ugyan megadatott a gyermekáldás, de sajnos nem engedhette meg magának, hogy felnevelje. Hozott egy felelős döntést, örökbe adta. Minden nap kicsit belehal, de el kellett fogadnia, hogy akkor ez tűnt a legjobb megoldásnak.Ismerek olyan anyukát, akinek súlyos, halmozottan sérült gyereke van,és igen, neki is megfordul a fejében nap mint nap, hogy talán ennek a gyereknek jobb lett volna, ha meg sem születik.

Az élet nem igazságos...

60. gribedli*** (válaszként erre: 56. - Mikera50)
2014. ápr. 16. 08:31
Nem kell minden kovet megmozgatni, ott van elötte a megoldas.
59. gribedli*** (válaszként erre: 54. - Mikera50)
2014. ápr. 16. 08:30

De meg mindig nem ertem, hogy akkor miert es miert nem fogadnak orokbe a kolleganoid?


Mert ezt ok is NAP mint NAP elnezik es Szerintem ebben is van szivtelenseg, hogy azt gondolja, a masik meg sem erdemli mert eldobta, nekem meg nem lehet, de basszus, az az eldobott kinek kell mar, nem?! De szegeny gyerek, szegeny magam...

2014. ápr. 16. 08:26
Szegény picik.Nem mindegy hova kerülnek.Biztos hogy sok a felelőtlen anya.
57. gribedli*** (válaszként erre: 53. - C6cc1a938e)
2014. ápr. 16. 08:25
:D
56. Mikera50 (válaszként erre: 55. - C4851bb5de)
2014. ápr. 16. 08:15
Olia nem tudom neked van -e gyermeked.De ha nem lenne ,te elfogadnád,hogy nem lehet? Ha nekem nem lehetett volna,biztos mindent követ megmozgatnék,hogy lehessen.És nem tüntettek.Csak kérdésem volt.
55. c4851bb5de (válaszként erre: 52. - Csincsinlány)
2014. ápr. 16. 08:11
Hol látsz te itt köveket? Ki dobálózott? Próbáltam értelmesen rávezetni a fórumindítót, hogy neki nem az a feladata, hogy itt tüntessen az igazságtalanság ellen, hanem az, hogy támogassa a kolléganőit elfogadni az elfogadhatatlant.
54. Mikera50 (válaszként erre: 52. - Csincsinlány)
2014. ápr. 16. 08:06
Köszi csincsinlány.Végre aki megértette mit szerettem volna mondani ezzel.Látszik,hogy nem láttak még gyerekotthonban babát,hogy mennyire hiányzik nekik az anyai szeretet.Hiába szeretik ott ,akkor se tud kötödni senkihez.
53. c6cc1a938e (válaszként erre: 48. - Mikera50)
2014. ápr. 15. 20:11

Azért vastagon benne van,hogy:

1."EZ(!)meg bezzeg szülhet..."

2."Pedig meg sem érdemli!"

3."Bezzeg a barátnőm,az meg érdemli!Meg sok más,akinek nem lehet!"

No.Ez aztán kedves...XD

52. csincsinlány (válaszként erre: 26. - C4851bb5de)
2014. ápr. 15. 19:11

Nem vettem észre, hogy puffogna a fórum indítója, csak feltett egy kérdést, ami igen sok emberben már megfogalmazodótt.

Akinek nem lehet gyereke, vagy csak nagyon nehezen jön össze, természetes, hogy úgy érzi, hogy miért pont vele történik ez, amikor mások meg sokszor egymás után szülnek és dobják el maguktól. Érző lények vagyunk és ezért érezzük sokszor igazságtalannak az élet fordulatait. Nem kell ezért megkövezni a fórum indítóját.

2014. ápr. 15. 16:06
Egyébként is nekem szerencsére megadatott,hogy legyen fiam ,aki már 22 éves.
2014. ápr. 15. 16:04
Az csak egy kérdés.Nem kell rögtön negatívan értelmezni.
49. Bugs02
2014. ápr. 15. 15:52

Amikor azt mondom, hogy neki miért adatik meg valami és nekem nem?

Az, azért nem olyan kedves sztem...de minden relatíve

2014. ápr. 15. 15:42
Szerintem gyűlölködésről szó se volt.Csak azt sajnáljuk akinek nem lehet.
47. Bugs02
2014. ápr. 15. 15:38

Még egy gondolat:

Azért, mert valakinek nem lehet gyermeke, attól, nem kell gyűlölnie senkit, hisz nem hibás senki sem, max a sorsot lehet leteremteni, hogy ejnye....

Azért, szidni más embereket, mert nekem valami nem sikerül, az nem egy jó dolog.

Ilyen az élet, az egyiknek sikerül, a másiknak nem...ez az élet igazsága...

46. Bugs02 (válaszként erre: 1. - Mikera50)
2014. ápr. 15. 15:33

Miért nincs igazság?

Ez a kérdés hülyeség, mert mindenkinek van igazsága a saját szemszögéből.

Amit te igazságtalannak vélsz, az lehet másnak igazságos.

A gyerek kérdés meg főleg nem erről szól, semmi sem történik véletlenül, azok a nők akik nem adnak életet, attól még az nem igazságtalanság, nekik talán erről kell tapasztalatot gyűjteniük, akiknek meg van egy halom gyerekük, azoknak meg abból kell tanulniuk.

Maga a cím elég negatív hozzá állás a dolgokhoz.

45. spinneli (válaszként erre: 18. - 130454e42d)
2014. ápr. 15. 15:27

Az alapot nézd, amit írt-a gonoszság is egy olyan fogalom a fájdalommal egyetemben, ami ki-ki szerint rossz, vagy kevésbé rossz.

Erről van szó.

44. c6cc1a938e (válaszként erre: 41. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 14. 22:38

No igen...és akkor ők felelőtlenek?...

Én nem tartom magam felelőtlennek,bár szeretek én is(nem csak a barim),a tűzzel játszani.Az más kérdés,hogy adott esetben...én nem szülnék.De többre tartanám azt magamnál,aki igen.Sztem a megoldás abban rejlik,hogy könnyebb legyen az örökbefogadósdi.Állítólag a kórházból hazavinni a legsimább ügy,de tökre nem értek hozzá.Ezt a vonalat kéne jobban működtetni.Mondjuk én akkor sem hordanám ki,no ja.(:P csak ilyen ne legyen sose...)

43. Mikera50 (válaszként erre: 41. - 0a13a7d41c)
2014. ápr. 14. 21:23
Igen,sokszor hallani csodákról.Lehet,hogy még fog szülni a kolléganőm,nem adta még fel,pedig már 40 éves.Én drukkolok neki.Csodás érzés anyának lenni.:)
2014. ápr. 14. 15:55
Olyan rossz, mert egy normálisnak tartott barátnőm is feltette nekem ezt a kérdést többször... csak sajnos ahogy telnek az évek,szerinte egyre több mindenki nem érdemli meg.(50nm-re ez minek szül, sokat bulizik az minek szül..) Én a 3.at várom, gondolom az ő szemszögéből ez már "sok" nekem..és még én érzem magam emiatt szarul. Sajnálom őt, de nem tudok vele mit kezdeni.
41. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Mikera50)
2014. ápr. 14. 13:25
Vannak csodák, van akire elég csak ránézni. :)
40. ina87
2014. ápr. 14. 11:50
az élete tudni kell elfogadni és tudni kell benne élni,sokszor semmi nem jön össze az embereknek de ezt el kell fogadni hejet más megoldást kell találni meg probálni sajnos egyre több nőnél nem jön össze a baba de neme szabd feladni mindég van más probálkozás!!
2014. ápr. 14. 11:48
A teherbeesés nem az igazságtól függ.
38. c4851bb5de (válaszként erre: 35. - Mikera50)
2014. ápr. 14. 11:45
Látod?... valahol mégiscsak van igazság.Tudom, ez azokat a nőket nem vigasztalja,akiknek valamilyen oknál fogva nem lehet gyerekük, de ha elfogadják, akkor élhetnek nagyon boldogan Is! :)
2014. ápr. 14. 11:43

Az élet nem arról híres, hogy igazságos lenne....


Egyébként nem sok probléma lenne ezen a Világon, ha mindenki érdeme szerint kapna!


Hű, de bölcs voltam.

36. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Mikera50)
2014. ápr. 14. 11:41
Persze! Tessek orokbefogadni! Ja, hogy a mas gyereke, mert otthagytak, az mar nem erdemli meg a csaladot, szeretetet? Ha valakinek tenyleg a gyerekek erdeke szamit, az orokbefogad.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook