Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem lehet egy éven belül kétszer kérni a háziorvostól beutalót teljes vérkép laborra? fórum

Miért nem lehet egy éven belül kétszer kérni a háziorvostól beutalót teljes vérkép laborra? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. tumbo2 (válaszként erre: 32. - Mallow)
2023. márc. 29. 14:14
persze,mikor én kórházban voltam,kérdezte a lányom,mi az a gyógyszer,ami a kórlapomon volt.mit tudom én,sosem láttam.állítólag valami gyomorvédő.pénteken mondta az orvos,hazavihetnek,hétfőn jöjjek vissza.biztos,hogy úgy számolták el,mert ebédet,vacsorát is kaptam,azt ugyan nem kértem,míg más szegény,akiért délután jöttek,ott volt éhen-szomjan.ja,hogy az injekció előtt,amit a hasamba adtam,fertőtleníteni kéne,ott sosem csinálták.
35. ,zumba
2023. márc. 29. 13:15
Óh, hogyne...
34. apeeng
2023. márc. 29. 13:06

itt a Fehérvári úton egy svájci laborba csak bejelentkezel, és sorállás nélkül azt kérsz, amit akarsz. Ma bejelentkeztem holnap megyek..komplett vérvizsgálat 12.500. Ft-+2500 admin ktg. Ha PSA-t is kérek, az még 3000.-Ft.

Itt nem kérdezik, miért mész kétszerbegy évben.

33. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 28. 23:16
Szép gondolat. Kár, hogy nem működik. Akkor nem mész. Mit érdekel engem? 😀
32. mallow (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2022. febr. 27. 10:41
A szolgáltatás lejelentéséről meg annyit, hogy számtalanszor előfordult, hogy az orvos olyan vizsgálatot, szolgáltatást is ráírt a papírra, ami meg sem történt. Pl. sebkötözés, nem is volt sebem. Szóval ráírnak mindenfélét a papírodra. Még jó, hogy nem számolják ki, hogy a befizetet TB összegedhez képest mennyit vettél igénybe és nem számolják el veled. Na, majd amikor erre kerül sor (remélem nem lesz), akkor talán majd meggondolják, hogy miket irogatnak a papírra. Vannak itt érdekes dolgok.
31. mallow
2022. febr. 27. 10:32

Most is egészségbiztosítási járulékként vonják a TB-t. Nagyon sokan csak minimálbérrel vannak bejelentve. Többeknek a korábbi fizetése nem érte el a mostani minimálbért, akkor miről beszélünk?

A vérévétel nem egy speciális vizsgálat, ami nem járna mindenkinek, oké, hogy egy MR-t nem kaphatsz csakúgy kérésre, de nehogy már egyesek eldöntsék, hogy mit kaphat a másik. Jézusom, milyen gondolkodás ez! Valaki nézi, hogy a szomszédja, kollégája mennyit keres, és ezért mi nem jár neki? Soha meg sem fordult a fejemben, hogy másoktól sajnáljam az ellátást, pedig én alig vagyok beteg, mégis fizetem a TB-t, amit vsz. nem én rám költ az egészségügy. :/

2022. febr. 27. 08:42
Ez is nagy*
29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2022. febr. 27. 08:42
Tök mindegy minek hívjuk, fizetem és kész. Munkanélküliként nekem egy is nagy összeg.
28. aszparagusz (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 27. 08:40

Aki meg dolgozik, az jóval többet fizet.

Te jelenleg a minimálbér után fizetsz, a többség a tényleges keresete után.

Régebben ez járulék volt, ami után elvileg járt kötelezően szolgáltatás.

Most adóként szedik be.

27. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Pteri)
2022. febr. 27. 08:39

Így igaz.

Férjemnek pl. sokáig volt gondja a vasértékével.

Ezt és az ehhez kapcsolódó vizsgálatokat 3 havonta nézték, de nem lehetett minden alkalommal komplett vérvizsgálatot kérni.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2022. febr. 27. 08:37
Magam után fizetem minden hónap 12.-eig a 8400ft TB-t.
25. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. febr. 27. 08:35

Az időszakot az előző vizsgálathoz nézik.

Háziorvos pl. nem írhat ki inzulin vizsgálatot.

Ehhez diabetológus, endokrinológus kell.

24. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 27. 08:33

Nem fizetsz tb-t.

Adót fizetsz, amiért nem jár semmilyen ellátási kötelezettség.


Ha van orvos az ismerősi körben, miért itt koptatod a billentyűt?

Kérd a beutalókat, hajrá!

Annyit elárulok neked, hogy szabályozva van, hogy melyik orvos milyen vizsgálatot kérhet. De ezt te úgyis jobban tudod.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Epresturmix)
2022. febr. 27. 08:29
Azért fizetem a TB-t, hogy ellàssanak. Szerencsére van orvos az ismerősi körben,így én nem fogok magán menni sehova.
22. mallow
2022. febr. 25. 23:46

Miért, nem lehet?

Ez nem hiszem, hogy kőbe vésett. Nekem most pont kellene, de szerintem volt már, hogy többször is csináltak valami miatt, és lehet, hogy két különböző helyen. Mármint egyet a házio., másikat meg egy kórházi labor. Pedig mindkettőt a tb támogatja. Igaz, nem voltam a covid alatt egy orvosnál sem. Nem ismerem a mostani helyzetet.

21. globus (válaszként erre: 19. - Pteri)
2022. febr. 25. 20:46
Nem számlázzák ki. Csak egy kimutatást róla, hogy hol áll az országos listán többiekhez képest.
20. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 25. 20:25
Akkor most melyik jobb? Kifizeted, elmagyarázzák és esetleg tudnak valamit javasolni, vagy csak megkapod az eredményt és kitalálod magadtól mi van veled? Hm?
19. pteri (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. febr. 25. 19:43
A labor meg is csinàl minden vizsgàlatot, amihez van beutaló. A kérő orvosnak kell tudni, hogy ő milyen diagnózissal, tünettel, mit, hànyszor kérhet. A H.o.kérhet minden héten Kiss Pistànak teljes vérképet, a labor elvégzi, csak az egyiket a TB finanszírozza, a màsik 51 héten a hàziorvosi praxis terhére kiszàmlàzzàk, ha Kiss Pista betegsége azt a TB szerint nem indokolja. Valahogy így.
18. tumbo2 (válaszként erre: 14. - Bichi)
2022. febr. 25. 15:58
nekem fölírták,igaz,hogy drágább,mintha a szakrendelő javasolná.de tele a hócipőm vele,hogy délelőtt megyek,aztán estefelé vergődök haza.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Bichi)
2022. febr. 25. 15:54
Vannak újabban tüneteim, amit egy vérkép meg tudna mondani, hogy gáz van, vagy csak vaklarma. Ezért mennék vérvételre.
16. globus (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. febr. 25. 11:50

Sajnos vannak hobbisták is.

Ha panasszal jelentkezik, akkor jellegétől függően mellkas rtg, labor, ekg, ultrahang. Nálunk pl a kardiológia, gasztró bekeményített, csak az orvos kérhet időpontot, beteg nem. Ugyanazon a számon, amire betegek is panaszkodnak, ez egy jó buli szinte minden napra.

Nem tudok egy éves korlátról, eddig számontartása nélkül minden eredmény elkészült.

Ami viszont van: 40 év fölött évente 1x ingyenes tüdőszűrés.

2022. febr. 25. 11:20
Szerintem lehet, nincs ilyen szabály, ha szükséges.
14. Bichi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 25. 10:26
Szerintem nincs ilyen, ha indok van rá, köteles akár havonta adni. Bár azt nem írtad, hogy most mi volt vele a célod, mert a "csak"-ra lehet tényleg nem adnak, de tényleg mióta covid van őrület, hogy az eddig normális orvosok / asszisztensek is totál idióták lettek (tisztelet a kivételnek), én is most szembesültem vele, hogy az eddig általam tisztelt háziorvosom nem ír fel olyan gyógyszert, amit a rendszerben ellenőrizni tud, hogy szednem kell. Én mondjuk bementem a lapommal épp tegnap, és közöltem, hogy rögzítsék, mert ezért nem fogok a szakrendelőbe rohangálni. Ráadásul nem egy antidepresszáns, egy teljesen ártalmatlan gyógyszer...
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
2022. febr. 24. 18:33
Igazad van amúgy, de egy vérvétel miatt nem akarok tízezreket kiadni. Amúgy tényleg senki nem nézi nálunk sem az eredményt, hogy oké-e vagy sem.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. febr. 24. 18:32
Nem tudom. Mindenki mond mindent. Okoskodni sem akarok úgy,hogy közben még nincs igazam.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Pteri)
2022. febr. 24. 18:31
Na ezt nem tudtam. Tehát akkor évente csak egyszer lehet kérni teljes labort ,amit a TB áll?
10. pteri
2022. febr. 24. 17:18
A vírus előtt is évente lehetett kérni bizonyos vizsgàlatokat, pl.teljes labort, annyit tàmogat a TB. Ha csak ellenőrzés. Ha beteg vagy, akut baj, vagy egy krónikus betegség miatt ellenőrzésre szorulsz, akkor lehet többször.
9. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 16:50

Tudtommal 3 havonta lehet. Persze nem hobbiból, de nem is azért kérted.


Ami az "egészségügyben" megy a vírus óta az undorító. Szándékosan terelnek ki a magánszférába.


Én felhívnám őket még egyszer, hogy már pedig de, kell az a teljes labor és ha nem akkor bepanaszolod őket az ÁNTSZ-nél.

Azt hiszem ők a felügyeletük.

8. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 24. 16:41
Meg sem próbálok ilyeneket háziorvoson keresztül intézni. Bejelentkeztem magánba, inkább fizetek, de akkor kérdezni is tudok és nem csak oda van nyomva a kezembe a lelet, aztán keresgéljem én a neten ki, mi bajom van. Elég volt belőlük. Lassan már csaj akkor megyek háziorvoshoz ha halaszthatatlan betegségem van és kell a táppénz.
2022. febr. 24. 16:37
De jó nektek. Nálunk ha meghalsz sem veszi észre a doki.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook