Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Felirhat-e háziorvos pszichológushoz beutalót? fórum

Felirhat-e háziorvos pszichológushoz beutalót? (tudásbázis kérdés)


22. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Cikicakk)
2009. jan. 1. 23:53
és eléggé ragaszkodsz is a jól bevált bajodhoz.
2009. jan. 1. 23:07
Pszichiátrián ingyenes a pszichológusi ellátás. Beutaló nem szükséges hozzá, ha mégis (esetleg intézménye válogatja, hogy kérik-e, vagy sem), akkor a háziorvos adhat beutalót. Másik lehetőség, beutaló a pszichiátriai kivizsgálásra, ott ha az orvos úgy ítéli, vagy a beteg kifejezett kérésére szintén az osztályos pszichológushoz kerül a beteg, ami szintén ingyenes. Harmadik lehetőség: pszichológus magánrendelése, ez beutaló nélkül működik.
20. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 19. - Cikicakk)
2009. jan. 1. 22:58

Nem mondod:(

Nem irigyellek.És lehet némi javulás az állapotodban?

2009. jan. 1. 22:54
Én is Antidepresszánsokat szedek, de nekem minden évben 3 hétre be kell feküdnöm a makói pszichiátriára, ahol átállítják a gyógyszereimet.Tehát minden antidepresszánst, csak 1 évig szedek.Így, ennyi idő alatt nem lehet hozzá szokni.Én is Pánik beteg, depressziós, és epilepsziás vagyok.
18. ejmi
2009. jan. 1. 20:50
Nem kell beutaló!
2009. jan. 1. 20:01
Az szigorúan meg van határozva hogy a háziorvos milyen gyógyszert írhat fel és milyen vizsgálatokhoz küldheti a beteget. Pld gyomortükrözésre nem küldheti ahhoz előbb gasztroenterológiára kell beutalni, és azok küldik tükrözésre el.
2009. jan. 1. 19:35

Ottokarnak igaza van, a pszichológus nem is orvos, hanem bölcsész szakon végzett. Szerintem hozzá csak maszek alapon lehet menni, és az biztos, hogy nem olcsó.

Az orvos pszichiáterhez küldhet, én voltam már, ők úgy gyógyítanak, hogy felírnak valami gyógyszert, általában nyugtatót, vagy valami antidepresszánst, és havonta kell járni gyógyszert íratni. Legalábbis így gondolom, nekem nem volt hozzájuk türelmem.

15. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 8. - Jucumhaha)
2009. jan. 1. 14:16
Pszichológust nem is írhat fel a háziorvos legfeljebb pszichiátriára küldhet el.
14. Ne add fel (válaszként erre: 12. - Jucumhaha)
2008. aug. 19. 19:26
Szia! Most mászok. Nagyon nehéz. 10 évig szedtem pánikbetegségre antidepresszánst, aminek a következménye végül az lett, hogy a rövid távú memóriám funkciója, olyannyira károsodott, hogy mindent elfelejtettem. Az orvos azonnal elrendelte, a gyógyszer fokozatos abbahagyását és pszichológushoz kell járnom. Táppénz, gyógyszerelvonási tünetek, állandó tesztek, depresszió mindenen túl mentem. Senkinek nem kívánom. Nagyon kell vigyázni az antidepresszánsokkal, mert hosszú távú szedése esetén ilyen károsodást okoz.
2008. aug. 19. 18:06
Házi orvostól kell beutalót kérni a Pszichiátriára,és ott felmérik az állapotodat és , eldöntik , hogy pszichológus,, vagy pszichiáterhez kell menned a kettő nem egy és ugyan az.
12. jucumhaha (válaszként erre: 10. - Ne add fel)
2008. aug. 19. 12:18

Szia!

Neked sikerült ebből a helyzetből kimászni? Ha igen, hogyan? Köszi a választ!

11. jucumhaha (válaszként erre: 9. - 5a7f699553)
2008. aug. 19. 12:17

Szia!

Hogy érted, hogy a pszichológus kevés? Pszichiáterre gondolsz?

Azért akartam beutalóval, mert gondolom, nem 1-2 alkalomról lenne szó, és nem vagyok milliomos sajnos,legalább pár alkalmat megúsztam volna ingyen.

Neked is ez volt a problémád? És sikerült "kigyógyulni"?

Köszi a választ!

10. Ne add fel (válaszként erre: 9. - 5a7f699553)
2008. aug. 19. 12:03
Pszicháterhez, pszichológushoz, bárhová küldheti beutalóval. Én is voltam ebben a helyzetben.
9. 5a7f699553 (válaszként erre: 8. - Jucumhaha)
2008. aug. 19. 11:58

Inkább intézd magad a dolgodat...


Nézz szét a neten, pl.: pszichologus.lap.hu, majd jelentkezz be valahova.


Nem kötelező az orvosi beutaló, sokan magánrendelésre mennek, de lehet kérni időpontot sztk-s rendelésre is.


Ám, ha tényleg pánikbeteg vagy, akkor a pszichológus talán már kevés a gyógyulásodhoz.


Mindenképpen szakemberrel beszélj. Kár, hogy vártál 10 évet a háziorvosodra.


Gugli, internet. Én kerestem, találtam sok lehetőséget..


Sok sikert!

2008. aug. 19. 11:52

Hát akkor az én orvosomtól el kéne venni a praktizálási engedélyt!!!!

Annyira hülye, hogy az már fáj, olyanokat mond, hogy még az átlag ember is tudja, hogy nem úgy van.

Direkt mondtam neki, hogy már nagyon meg szeretnék gyógyulni a 10 éve tartó pánikbetegségemből, és írjon már fel pszichológust, erre azt mondja, nincs semmi szervi bajom, nem lehetnek rosszulléteim, és hogy ő nem írhat fel pszichológust. De nagyon sok ilyen idióta húzása volt még. Utálom. De nagyon köszi lányok az infót! Most már nagyon erősen gondolkodom a váltáson.

2008. aug. 19. 11:45
igen
2008. aug. 19. 11:42
Igen. Kérheti a kivizsgálásodat.
2008. aug. 19. 11:38
Igen!
2008. aug. 19. 11:38
Igen, természetesen.
2008. aug. 19. 11:38
Természetesen.
2008. aug. 19. 11:38
Szerintem simán. Elvileg bárhova írhat, nem?
2008. aug. 19. 11:37
Felirhat-e háziorvos pszichológushoz beutalót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook