Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magánorvos adhat beutalót sztk-s vizsgálatra is, vagy ezt csak háziorvos adhat? fórum

Magánorvos adhat beutalót sztk-s vizsgálatra is, vagy ezt csak háziorvos adhat? (tudásbázis kérdés)


16. 69fcad429e (válaszként erre: 15. - Elbb)
2023. júl. 26. 15:22
Nevetséges. Nem csodálkozok, hogy pár év alatt duplázódott a magánklinikák forgalma. Egyrészt van az a réteg, aki ezt is megengedheti magának, hozzájuk jöhettek még azok akik - többek között amiatt amiről írtál - végképp kiábrándultak az állami szülészetekből és inkább fizetnek...
15. elbb (válaszként erre: 14. - 69fcad429e)
2023. júl. 26. 15:01
Pláne, miután egyre több oldalon olvasni, hogy a kórházak este, meg hétvégén nem tudják fogadni a szülő nőket. Nyilván ez nem olyan, hogy szorítsa össze a lábát akkor hétfő reggelig.
14. 69fcad429e (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 26. 14:50
Nyilván, ha jót akarsz magadnak, magánba mész. Ez nem nagyzolás meg különleges igény, szerintem minden kismamának joga van ahhoz, hogy oda menjen ahol nagyobb biztonságban érzi magát és a babát. Ha ez nem az állami ellátás, akkor "magánozik".
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Globus)
2023. júl. 26. 14:18
Köszönöm ❤️
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Soufflet)
2023. júl. 26. 14:16
Nem azért tettem fel a kérdést, mert én különleges bánásmódot szeretnék, csupán azért, mert ezekkel a részletekkel nem voltam tisztában. Persze, hogy "magánozni" fogok, amikor az első nőgyógyászati sztk-s vizsgálat után kb mindegyik doki nyomja a kezedbe a névjegyét, h hol van magánrendelése. De köszi a választ.
11. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 26. 08:47

Minden terhesgondozással kspcsolatos vizsgálatra mehetsz allamiba. Függetlenül attól, hogy ki a nőgyógyászod. Csak a 3 trimeszteri laborvizsgálathoz kell beutaló, amit megír a háziorvos, akihez úgyis menned kell. Többi téma, fogorvos, ultrahang, vércukortehelés magával a gondozási könyvvel törzénik államiban, legalábbis nálunk. Vagyis külön beutaló nem szükséges.

Nem bonyolult egyáltalán, gondozási könyvben figyeld az időpontokat, hányadik héten mi esedékes.

2023. júl. 26. 08:13
Szerintem fogorvoshoz nem kell beutaló. Nálam úgy volt, hogy a magánorvos adott beutalót vérvételre. Elmentem az sztk-s vérvételre, ahol az ottani nőgyógyász gyorsan írt egy új beutalót, amivel megcsinálták a vérvételt.
2023. júl. 26. 04:24
A szulesbol meg nem lehet kizarni egy korhazban sem.
8. Soufflet (válaszként erre: 7. - Soufflet)
2023. júl. 26. 04:22
Es ingyen kiadjak a panoramarontgent is, ha megcsinaltatod. A csinaltad nincs ingyen, de masik fogasz, ha latja, ugyanaz van a szeme elott.
7. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 26. 04:20

Ha maganozni akarsz, azzal semmi baj, csak ne akard, hogy utana a korhazban csakis az legyen ott, akit te akarsz, meg kulonleges elbanast.

Szerintem udorito viselkedes, hogy maganozok, aztan meg a kozkorhazban extre ido es elbanas. Az orvos es a paciens reszerol is.


Az orvosi leleteid oda viszed, ahova akarod. Nehany kezelesnel nem veszik at bizonyos orszagok.


En betortem a koponyam, masnap volt a reppulom, kiirtak egy CD-re, leiras, atrepultem, megmutottek.

A pszichiatriai bogyomat szakmai leirassal nem kaphatom.



Vervizsgalatot akkreditalt laborbol vihetsz. Nem a Mancika konyhajabol.


A fogaszatrol meg annyit, hogy 25 eve nem jartam az SZTK-n, de ellenorzest a maganpraxisok is csinalnak.

2023. júl. 25. 22:14
Köszönöm szépen mindenkinek, így már érthető és egyben sajnálatos, hogy minden ennyire meg van bonyolítva 😁
2023. júl. 25. 20:45
Ismerős terhességi cukorbeteg lett. Magánban járt terhesgondozásra, de diabetológiára az állami kórházba kellett mennie.
2023. júl. 25. 19:41
Megkérheted a háziorvost, hogy olyan vizsgálatokra, amire ő is adhat beutalót, azokra adjon, de.amire szakorvos utalhat csak be, oda csak magánba mehetsz.
3. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Elbb)
2023. júl. 25. 15:53

Igen, ennek ez a buktatója. Barátunk járt magánhoz, a csípőjével, a doki felajánlotta, hogy a magánkórházban megműti. Igen, de a műtéthez az ottani vizsgálatok kellettek, így rengeteget fizetett, plusz az 1,2 millió, ami konkrétan a műtét volt.


Az más téma, hogy valami nem sikerült, és a Klinikán hozták helyre, tehát ezerszer jobban járt volna, ha a dokija a Klinikán műti meg. De ők jobban bíztak az ismeretlen magánkórházban.:((



Ja, eltértem; menyem is magándokihoz járt, de fogászat, ilyesmi az SZTK-ban volt. Nagy szerencséje volt, hogy akkor még az a szülész bemehetett, utána jött valami rendelet, hogy csak annál szülhetnek, aki épp bent van, de szerintem ezt már megváltoztatták, mert a dokik nem győztek egymás közt csereberélni.

2. elbb
2023. júl. 25. 15:40
MAgánorvos nem utalhat állami ellátásra. Kérhet sok vizsgálatot, de mindet csak magánúton.
2023. júl. 25. 15:06

Sziasztok!

Abban kérném a tapasztaltabbak segítségét, hogy ha magánorvoshoz fogok járni terhesgondozásra, ő adhat beutalót sztk-s vizsgálatra is, vagy ezt csak háziorvos adhat? Pl. a laborvizsgálatokra, vagy fogorvosi szűrővizsgálatra, mivel ezeket tb alapon intézném. Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook