Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudok tenni, ha a háziorvosom nem hajlandó szakrendelésre beutalót adni? fórum

Mit tudok tenni, ha a háziorvosom nem hajlandó szakrendelésre beutalót adni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
241. globus (válaszként erre: 240. - Bless the child)
2022. máj. 13. 07:29
Ha tudtam volna, hogy így is lehet, nem rágtam volna körmöt hétvégén a földhivatali téma miatt.
240. Bless the child (válaszként erre: 237. - 36srác)
2022. máj. 11. 18:11
Teljesen jogosan akadt ki a doktornő. Nem is értem, hogy sokan miért gondolják azt, hogy az eü dolgozót bármikor lehet keresni, zaklatni munkaidőn kívül. Nem hiába nincs fent a nagy százaléka semmilyen közösségi oldalon.
239. hajnallányka (válaszként erre: 237. - 36srác)
2022. máj. 11. 18:03
Hát azért a lakására nem kellett volna menned.Teljesen jogos a kiakadása.Ha gondolod keress másik orvost.
238. 7962decf87 (válaszként erre: 237. - 36srác)
2022. máj. 11. 17:48

Ezért írtam, hogy váltanod kellene! Ne tedd ki magad ilyen attrocitásoknak, inkább járj utána mielőbb, kihez tudnál átjelentkezni, mert ez nem állapot!!


Sok sikert!!

237. 36srác (válaszként erre: 235. - 7962decf87)
2022. máj. 11. 17:45

Hát nem is tudom van e olyan akihez érdemes lenne de utána fogok járni.

Egyszer voltam xy panaszok miatt hozzá akkor elküldött laborra, a laboreredményem délután négy órakor jött meg, volt egy érték ami kiugró volt picit megijedtem es mivel péntek du volt gondoltam mekeresem a doktornőt a lakásán kikérem a véleményét, csengettem mire a férje mondta mindjárt szól neki aztán Visszajött a férje és közölte hogy nincs itthon majd rendelési időben keressem. Felmentem rendelési időben Hétfőn a rendelőbe, akkor azzal jött hogy mi az hogy én fel mertem őt keresni rendelési időn kívül...nem ez a módja hogy őt a lakásán zavargatom.

236. libikóka (válaszként erre: 234. - 36srác)
2022. máj. 11. 17:41
Válts orvost,,megteheted.
235. 7962decf87 (válaszként erre: 234. - 36srác)
2022. máj. 11. 17:25

Szia!

Nagyon furi háziorvosod van, én minden évben kérek és kapok beutalót vérvételre, tehát mindenképpen kellene, hogy adjon.

Nincs más, ahova átjelentkezhetnél? Ettől a dr-nőtől én mielőbb szabadulnék.

234. 36srác
2022. máj. 11. 16:11

Sziasztok


Szeretném a véleményetek kikérni.

A háziorvostól ha kérek 1 évben 1 szer labor beutalót, (az a fajta vagyok aki 1 évben 1 szer jónak tartja a vizsgálat elvégzését) megtagadja. mondván hogy nem indokolt. nem jár 1 évben egyszer alyanyi jogon ennek elvégzése ha a páciens kéri?..komolyan..nem futja a tb ből vagy nem értem ezt.


Sajnos nem igazán tudok szót érteni vele, volt nem rég hogy véres széklet bélgyulladás gyanus esetként mentem hozzá, és 1 db gyógyszert írt fel amit hasfogónak hívott, jeleztem neki hogy dr nő ildomos e most hasfogót szedni, és nem e lehetne előtte vizsgálódni kicsit mi okozhatja, netán széklettenyésztést végeztetni laborra együtt. És kikelt magából hogy ha nem tetszik az ő döntése nekem, akkor nem kell oda menni, mehetek máshova. Illetve hogy ő az orvos, és ne kérdőjelezzem meg az ő döntését... és hasonló. Pedig távol áll tőlem, pusztán egy jó orvos beteg komonikációt szeretnék...na mind1.

233. 91d4989ab9 (válaszként erre: 230. - Mese)
2012. ápr. 12. 22:48
oké:D
232. mese (válaszként erre: 231. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 12. 22:48
azt nem... legalábbis nem említette a doktornő...
231. 91d4989ab9 (válaszként erre: 230. - Mese)
2012. ápr. 12. 22:47
mr-t nem csinálnak?
230. mese (válaszként erre: 229. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 12. 22:42

igen:) ma szerencsés napom volt, apróságokat leszámítva. reggel az ortopédián kezdtem, ahol nem akartak ellátni beutaló hiány miatt, de addig erősködtem, hogy 3 óra várakozás után végülis fogadtak.( azt mondták, jelentsem fel a házi dokimat, és azonnal iratkozzam át máshova)

Majd kardiológia, ott nem volt gond, mert vissza voltam rendelve, és a doki nő rendes.

Ami bosszúságom volt, hogy szeptemberbe kértem időpontot CT-re, január 31-re kaptam is,( erre az egy alaklomra tudtam csak engedéllyel kijönni akkor a rehabról, mivel a kezelésem vége felé jártam ) ami el is készült. visszavittem az eredményt a doktornőnek, és azt mondtam, nagyon elcseszték a CT-et, mert ő nem ezt akarat megnézni a Ct-vel....:S Így azzal a a bizonyos szűkülettel nem tudunk mit kezdeni, mert nem sugarazhat meg újra, csak hónapok múlva, és el volt képedve, hogy lehetnek ilyen értetlenek a kollégái. Na ezért várhattam én is szeptembertől január végéig...

Na de kedden, 24 órás vérnyomásmérőt tesznek fel, a Ct-t meg majd hónapok múlva újra kell csinálni, de normálisan...

2012. ápr. 12. 22:17
mesi intéztél ma valamit?
228. mese (válaszként erre: 221. - Vica-35)
2012. ápr. 12. 22:12

Amúgy egy apró kérdés... Te harcolsz valakivel? vagy félsz valakitől, valamitől?

Abban a hozzászólásodban, (amit most kommentelek bár nem nekem címezted) írtad egy hozzászólónak, nem érted, miért nem melletted áll.


??


Ezt tényleg csak kíváncsiságból kérdezem...

Most itt " harcolsz" valakivel, hogy melléd kell hogy álljanak?

Tényleg nem értem.:S ( emiatt nyugodtan nézhetsz hülyének, de amit írtál, meghaladja a logikai képességeimet ez esetben ) Tudomásom szerint mind önálló véleménnyel rendelkezünk, ami hol azonos, hol pedig ütközik.

Ez a téma, amit kiírtam, nem arról szól, hogy most téged, vagy engem erősítsen egy harmadik, vagy negyedik hozzászóló. Bár lehet személyes ügyet kreálsz a problémából,(amit nem én hoztam fel magamtól) ez esetben ezt megtiszteltetésnek veszem:)


Más:

ha jól emlékszem,( bocsánat ha tévedek) a 214. kommentedben említteted, velem alapból nincs valami rendben, ha itt keresek megoldást a problémámra.(nem szószerint idéztem) Erre annyit reagálnék, kiegészítve egy korábbi válaszomat, hogy veled sem lehet alapból rendben valami , ha nem tudsz egy egyszerű mondatot értelmezni, ami a fórum címe.

227. mese (válaszként erre: 221. - Vica-35)
2012. ápr. 12. 21:49

"aki nem megy egyből orvoshoz, az nem beteg"


Kac-kac! És aki azért nem ment orvoshoz, mert rehabon volt?? Na?Előtte meg azért nem, mert a megélhetését próbálta megoldani?A tanulmányai mellett? Jah, hogy van táppénz is! Nos igen! De tudod,nem voltam sosem az a típus, aki beteg állományba tetesse magát munka helyett, és felvegye a pénzt, na meg ugye a törvények is igen szigorúan kezelik ezt. Nem tudom feltűnt -e, de a ma magyarországon ugyancsak megvan kötve az ember keze, az időt nem osztják ingyen, és aki igen nehéz anyagi körülményke közt él, nem teheti meg magának azt a luxust, hogy megkockáztassa a munkahelyét, hogy hónapokig tartó kivizsgálásokra menjen, vagy minden héten elkéreszkedjen, mert épp akkor hívták be szakrendelésre. Képzeld! Mindezt, még suli mellett ugyancsak nehéz! de örülök annak, hogy a te világodban van idő, van pénz!Adhatnál az idődből, mert úgy látszik neked olyan nagyon sok van, hogy arra is van időd, hogy "cseszegesd" a másikat, meg hogy a síkosító legyen a legnagyobb problémád, mert ezen nagyon lovagolsz.

Úgy örülök, hogy vannak még olyan emberek mint te, akiknek annyi idejük van, hogy mindenféle idiótaságot összehordanak,megsépkelve némi modortalansággal. Ez boldogít! Nagyon vicces, és legalább van remény arra, hogy hátha én is ennyi feles idővel, és energiával rendelkezem, mint te, de én azért hasznosabban dolgokra fordítanám!:)

226. mese (válaszként erre: 215. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 12. 21:29
köszönöm, és egyetértek.
225. mese (válaszként erre: 214. - Vica-35)
2012. ápr. 12. 21:28

Ha ennyire "leszarod", azt, hogy mi bajom van, akkor miért kellett kitérni egy egyszerű kérdésről, egészen az egészégyügyi nyavajáimig? Én nem itt keresek problémát, a betegségeimre, de ha figyeled, az alap kérdést, amit feltettem, abban sem a betegségeimről kívánok szót említeni, nem én vittem ilyen irányba a témát, hanem a fórum hozzászólói.

Egészségügyis létedre, pedig lehetnél intelligensebb megnyilvánulású is. Mert nem a kutyáddal beszélsz.

Látom a síkosító téma nagyon foglalkoztat, engem sokkal kevésbé. Nem én rágódom, és akadok ki ezen, hanem te... ennyi..:)


És egy jó tanács. Nem kell megfogadnod, csak tanácsolom. Ha nehezedre esik emberként viselkedned más emberekkel, akkor bölcsebb, ha nem szólsz hozzá a témához, ha csak ilyen módon tudod kifejteni a véleményed.

Amúgy bármikor szívesen beszélgetek veled, ebben, vagy akár más témában is, de kérlek, legalább próbáld elhitetni velem, hogy kultúrált emberi lény vagy.

224. mese (válaszként erre: 210. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 12. 21:17
de, de keresni fogok!:)
223. c1e9612cd3 (válaszként erre: 205. - Mese)
2012. ápr. 12. 20:21
Scheuermann-ra van gyógytorna, amit otthon is minden nap lehet végezni, illetve fűző és társai (és akkor csökken, megszűnik a fájdalom, és a görbeség is javul). A többi betegséget pedig elhanyagoltad. Nem tudom, h olyan régi szakorvosi véleményre milyen jogcímen írta fel neked a gyógyszereket a ho, de ebben akkor te mondhatod szerensésnek magad, mert amennyire beszűkítették a ho jogosultsági körét, nagyot kockázatott így....
222. Vica-35
2012. ápr. 12. 19:58
Hála a Jó Istennek : de a vége szerencsés kimenetelű volt (kop-kop-kop)
221. Vica-35 (válaszként erre: 219. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 12. 19:56

Úr Isten,Úr Isten,én megint Úr Isten!!!!!

Majdnem 7 éve hasonló cipőben voltam, de a vége szerencsés kimenetelű volt (kop-kop-kop). Ezek után nem értem, miért nem "mellettem állsz", rögtön orvoshoz kell menni és nem szabad halogatni. Aki nem megy csak "papírokért" az nem beteg!

220. Vica-35 (válaszként erre: 219. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 12. 19:17
a 177-t kipróbáltad?
219. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 218. - Vica-35)
2012. ápr. 12. 18:40
A 213. Zsuzsáé,de amit nyilvánosan kiírok szabad préda, tehát szívesen adnám . :)
218. Vica-35 (válaszként erre: 215. - 9b10f3d7ff)
2012. ápr. 12. 18:36

Ellophatom a 213. bejegyzésedet?

Jó példa mindenkinek!


Mese is tanulhatna belőle..

217. Vica-35 (válaszként erre: 216. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 12. 18:29
Én sem ott dolgozok, vérvételt bárhol megcsinálják. Hozzánk is járnak konzíliumba a pszichiről betegek.
216. 91d4989ab9 (válaszként erre: 214. - Vica-35)
2012. ápr. 12. 18:22
hát azért az nem mindegy hogy milyen osztályon volt egy évig, mert ha belen lett volna tudi megcsinálják ezeket a vizsgálatokat de ő nem ott volt
2012. ápr. 12. 18:15

Mese megmerészelte kérdezni, mit tegyen, ha a háziorvosa magasról tesz rá. Miért baj ez?? Nem diagnózist kért. Miért kell ezért sértegetni??

"Büszke lehet rád" az EÜ.

214. Vica-35
2012. ápr. 12. 16:08

Mese: nekem nem kell igazolnod magad, leszarom, hogy mi bajod van. Ki írtál egy témát, ami nálam is megjelent és erre figyeltem fel. Már eleve nem lehet a fejedbe valami rendben, ha itt keresel válaszokat ilyen jellegű "bajaidra".

Én eü-ben dolgozom, méghozzá olyan részen, ahol az emberek akár 3 hónapig is vannak. Ha valakinek magas a vérnyomása, azt beállítják gyógyszerrel, kontrollra elküldjük, ha kell betegszállítóval: AHOVÁ VISSZAHÍVTÁK. Ha fáj a hasa hasi UH-ra megy, TSH kontroll....stb. Te egy évig voltál kórházba?????????????????????? Ezért kérdeztem a gyógyszereidet is + ezért kérdeztem, hogy hány éves anyukád. Bár az anyád még korom szerint nem lehetnék (bár 21 évesen már anya voltam, dolgoztam, főztem, kertet műveltem és a legkisebb gondom a síkosító volt), de a nagylányom 20 éves és biztos 101. orvoshoz fordulnék, ha 100 nem tudott segíteni. A kiemelt cs. pótlékhoz a lényomnak is kellett Bizottság elé menni. Kb. 1 hónappal előtte jött a levél.

213. 91d4989ab9 (válaszként erre: 212. - Pirosbegre)
2012. ápr. 11. 23:41
azt irta erre hogy tegnap ideges volt nagyonnagyon, mert akkor jött haza a dokitól
212. pirosbegre (válaszként erre: 203. - Mese)
2012. ápr. 11. 23:18

Na, végigolvastam.

Ebből kiderült tényleg pszichés eset vagy, de nem CSAK pánikbeteg, hanem 2 személy. Tegnap kisbetűvel, 9sszeszedetlenül írtál. Ma pedig teljesen korrektül, válaszolgattál a kérdésekre.

Ha van kórházi papírod akkor nincs paráznivaló, bár Neked nem is ez a bajod.

Menj másik háziorvoshoz, de ne anyádat küldd el, mint a behívós papírral.

Bocs, de ez kihagyhatatlan ziccer volt.

Azért itt-ott sántít a dolog, de csak egybeolvasva derül ki az egész. Mindenesetre mentálisan erőteljesen sérült ember vagy, az biztos. Emiatt nem elitéllek, de légy összeszedettebb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook