Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért nem kezdett el csírázni a búzám és a lucernám? Mit tehetek? fórum

Miért nem kezdett el csírázni a búzám és a lucernám? Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


11. Heni68
2010. febr. 22. 10:30
Barátnőm mondta, hogy a lucerna csíráztatással vigyázni kell! 7 napot várni kell az evéssel, hogy a mérgező kanavanin lebomoljon belőle, ami a magban van!
2009. júl. 19. 07:57
Nyugodtan megeheted gyökerestül. Az apró szőrök nem penész, de öblítésnél el is tűnik. Nyugodtan edd, jól csináltad :)
2009. ápr. 29. 13:35

Ugye a kicsírázott búzát és lucernát gyökerestül is meg lehet enni?


Lenne még egy kérdésem tapasztalt csíráztatókhoz: csíráztatótálban bepenészedett a kicsírázott búza. Legalábbis a gyökerein apró szőrök látszódtak, amiket le lehetett törölni róluk, tehát nem gyökérhez tartoztak. Mit csináltam rosszul? Lehet, hogy az volt a baj, hogy túl sokat csíráztattam egyszerre?

2008. jún. 18. 10:21

Nedves papírtörlő, és pár nap alatt csíráznia kell. Ha mégsem, akkor "döglött" a mag.

Én is nemrég csíráztattam, vetés előtt íratlan szabály. :-)

7. 33592d1fba (válaszként erre: 6. - Suhi)
2008. jan. 25. 17:29
nem nyákos inkább ahol a gyökér nő belőle ki nem a zöld hajtás ott kemény és rosszízű
6. Suhi (válaszként erre: 5. - 33592d1fba)
2008. jan. 25. 13:45
a nyákot le kell öblíteni!
2008. jan. 25. 13:33
pár száz forintért bioboltokban lehet kapni csíráztató tálat abban sokkal sikeresebb voltam én is.Nekem a vöröskáposzta,a vöröshagyma és a brokkoli nem akar kikelni.A lucerna szerintem a legkönnyebb.A búza kikel dehát ennek ilyen rágosnak kell lennie vagy le kéne törnöm a csírákat???
4. Suhi
2008. jan. 25. 11:49

Nos,

-vegyszermentes, direkt csíráztatásra való búza kell. (ha nem ilyen, akkor csírázásgátlóval lehet kezelve)

-csíráztatás előtt meg kell mosni őket folyó víz alatt

-kezdetben, míg a mag megduzzad több vizet igényel (minden mag az elején sok vizet vesz fel, így tudja az erős maghéjat megrepeszteni) ez kb 12 óra

- utána elég a kevesebb víz (lásd papírtörlő, vagy vatta), mert ha sok a víz megrohad a mag

-elvileg szobahőmérsékleten jól csírázik

-fénymentes helyen is kicsíráznak a magok, ekkor nem zöldül meg (etiolált növény) B2-es vitaminban gazdagabb forma. Semmiképpen nem ajánlom az egész napos megvilágítást, hisz nekik is van biológiai órájuk


Sok sikert

2008. jan. 25. 11:38
Velünk általánosiskolában úgy csíráztattak búzát,h konyhai papírtörlő alúra,legalább 3-4 rétegben,aztán rá a búza,és erre is konyhai papírtőrlő.Mindig nedvesen kell tartani a törlőket,de nem szabad,hogy álljon a vízben.Mindezt az ablakpárkányra raktuk a radiátor fölé,és a takarmánybúzám is elég jó százalékkal kicsírázott.Egyébként egy lapos tálkában voltak.
2008. jan. 25. 11:34

Próbáltam csíráztatni, de sajnos eredménytelenül. Bár a lakásomban sehol nincs 20 fok, valószínüleg ez a probléma.Ki lehet ezt valahogy küszöbölni?

A magokat éjjel is fény alatt kell tartani?

2008. jan. 25. 11:32
Miért nem kezdett el csírázni a búzám és a lucernám? Mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook