Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért kell váltogatni az edzésprogramokat? fórum

Miért kell váltogatni az edzésprogramokat? (tudásbázis kérdés)


10. Edy6
2011. dec. 28. 01:39
Köszönöm egyébként az eddigi válaszokat, és várom a továbbiakat is szeretettel! :)
9. Edy6
2011. dec. 28. 01:37

152 cm vagyok és jelenleg 51 kg. A "verseny súlyom" 45 kg volt, még fénykoromban :)

Örülnék egy 48 kg-nak is. 10 hónapja szültem, azóta nem sok időm volt tornázgatni, nem is fogytam sokat. Most viszont naponta mozgok de csak egyféle dvd-re. Szóval fogynék leginkább, meg az alakformálás is fontos lenne.

A kérdésem az lenne, hogy a váltogatás mit jelent: 5-6 hetente váltogatni új edzésprogramot, vagy ha mondjuk minden nap tornázom, akkor például 3 féle programot váltogatni?? Vagy hogy megy ez??


Egyébként 20 éves korom körül is legalább 2 évig csak erre tornáztam és nem volt gond, kb. 42 kg voltam és csupa izom. Csak így 30 felett ugye már többet kell ugyanazért harcolni.

2011. dec. 27. 22:20

fontos még, hogy mit szeretnél elérni? ha fogyni akarsz, akkor mindenféleképpen változtass 5-6 hetente. Csak így tudod fenntartani, hogy "sokkold" a tested és ne szokjon bele a gyakorlatsorokba. Persze a keretek maradnak, csak más-más izomcsoport jön szóba nagyobb intenzitással. Figyelj még arra, hogy mennyi időt szánsz rá, illetve heti hány alkalommal. Nem szabad túlzásba vinni.


De ha nem fogyni akarsz, és hónapokig ugyanazt csinálod, azzal sincs baj. A legfőbb kérdés szerintem, hogy mit akarsz elérni?

2011. dec. 27. 21:39
úgy kell összeállítani a tervedet,hogy legyen benne könnyebb és nehezebb rész is és ha azt hetente kétszer háromszor végig csinálod akkor jó lesz.
2011. dec. 27. 21:37
Szerintem meg az edzésprogram attól program hogy mindent átmozgat!én folyamatában mindig ugyan azt csinálom végig és nincs probléma !
5. Edy6
2011. dec. 27. 20:47
Értem. Szóval hosszú távon nem érdemes egy edzés-sort végezni. Akkor mi a tanácsod?
4. simple (válaszként erre: 3. - Edy6)
2011. dec. 27. 20:26
Mert ha megszokja, ugyanaz az edzés már nem lesz hatékony, csak ha emeled az edzés időtartamát. Azt meg nem emelheted a végtelenségig.
3. Edy6
2011. dec. 27. 20:21

Most mellőzzük az unalmat.

Miért baj, hogy ugyanazt az izmot mozgatja?

Miért baj, hogy megszokja??

És tegyük fel, ha hét minden napján mozognék, akkor hány féle programot érdemes cserélgetni??

2011. dec. 27. 20:18

1.mert megunod

2.mert látszólag ugyanazt az izmot mozgatja, valójában másikat, vagy ugyanannak másik részét.

3.mert nem mindegyik ugyanolyan hatásos, ezt ki kell tapasztalni.

1. Edy6
2011. dec. 27. 20:14
Miért kell váltogatni az edzésprogramokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook