Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért jó ha az embernek fia van? fórum

Miért jó ha az embernek fia van? (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. Egomanyus2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 1. 23:00

Szerintem elsősorban olyan lesz amilyennek nevelitek.

A lányom az idősebb gyermekem. Mindíg nagyon jó volt a kapcsolatunk, mindent el tud mondani, meg tudunk beszélni. De akár milyen jóban is vagyunk, ő apa kislánya. Vele vitázott, vele beszéltek éjszakákat át.A fiúkat is megbeszélték hiszen másképp látta mint én.

Második gyermekünk fiú. Férjem azt mondta mikor kiderült, hogy fiú, hogy lesz aki vigyáz majd rám, ha Ő nem lesz. Mindíg jó gyerek volt. Focizott, és mi ott voltunk a meccseken. Bandázott, de sose csinált nagy balhét.

A lányommal többet ültem a sebészeten mint a fiammal.😁

Mind a ketten felnőtt emberek már. A lányommal azóta is nagyon jó a kapcsolatunk, megbeszélünk mindent, a fiamnak már van egy pici fia. Sajnos elvesztettük a férjem. Mellettem vannak, vigyáznak rám, a lányom a lelkemre, a fiam pedig igazi férfiként mindenre figyel. Autómra, hogy tankoltam e, felteszi a polcot,rámszól,hogy ne piszkáljam a tesóját,és ne egyék annyi csokit😂. És tündéri fiú ruhákat lehet már kapni😁 Legyél boldok, hogy lesz egy herceged, és kívánom legyen majd egy hercegnőd is.

76. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 1. 22:26

"Rossz lesz, eleven, az autókat és a focit szeretik. Majd rongálja a házat, berúgja labdával az ablakot, tönkreteszi a ruháit."


Ezek csak sztereotipiák. Ugyan már. Olyan lesz, amilyen a család, amilyen mintát lát. Miért lenne "rossz", miért rúgná be az ablakot és rongálná a házat? Ez látja majd a férjedtől? Tőled?

Ha eleven, örülj neki, legalabb életrevaló. A határokat úgyis te szabod meg.


A kisfiúk általában anyásak. Imádni fogod.

75. Falipapir (válaszként erre: 22. - Channa*)
2022. jan. 1. 22:00

:D

Na ez jó.

Sose felejtem el, amikor bemutatta a lányunk az első pasiját. :D

Totál váratlanul ért minket, mert azt hittük van még addig pár év.

74. Falipapir (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2022. jan. 1. 21:53
Hát ez értelmes volt...
73. Falipapir (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 1. 21:53

A lányok is lehetnek borzalmasak.

Hogy milyen lesz a fiad, lányod viselkedése, az elsősorban rajtad múlik. A fiús dolgoktól ne félj. Majd az apja tudni fogja mire lesz szüksége.

Amikor megszületik egyetlen dolog lesz fontos. Hogy egészséges-e.

72. Piroska52 (válaszként erre: 71. - Syria)
2021. dec. 29. 15:51
Ez az,de,,,,
71. syria (válaszként erre: 68. - Piroska52)
2021. dec. 29. 15:47
Sok ilyen szomorú család van. És ami a legszörnyűbb: előfordul, hogy az első, betegen (fogyatékkal) születő után bevállalják a másodikat, sőt a harmadikat is. Persze, van esély, hogy nem ismétlődik, de ...
70. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 29. 09:26
Szeretni fogod a fiadat is :) Ennyi.
2021. dec. 29. 09:21

Fórumnyitó, ezt a most megjelent cikket feltétlen olvasd el, neked szól:

[link]

68. Piroska52 (válaszként erre: 67. - Syria)
2021. dec. 28. 15:51
Igaz, időről-időre látok egy házaspárt, mindíg egyre nagyobb kocsiban tolnak egy gyereket. Csak a szemét tudja mozgatni. Teljesen mindegy mi lesz az a gyerek,fiú vagy lány, csak egészséges legyen.
67. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 28. 15:35

Egyedül hordtad össze ezt a sok marhaságot, vagy segített valaki? 😬

A gyerek nemén felesleges problémázgatni, egy dolog számít: egészséges legyen!

Nekem "természetes" volt, hogy elsőre fiam szülessen; másodikra lányt szerettem volna. A "csalódottságom" kb. 5 percig tartott; aztán nem adtam volna akárhány lámyért se.

66. 9370250d08 (válaszként erre: 61. - 9370250d08)
2021. dec. 28. 14:48
Jó mondjuk általánosságban tobbet is drámázunk. 😂
65. Piroska52 (válaszként erre: 61. - 9370250d08)
2021. dec. 28. 14:40
Igaz.
2021. dec. 28. 14:02

Utálok nő lenni.

A meg nem született lányodat kíméled meg az élettől.

63. ef818f7ead (válaszként erre: 61. - 9370250d08)
2021. dec. 28. 14:01
Szó szerint nagy szívás😀
62. 55Judit (válaszként erre: 61. - 9370250d08)
2021. dec. 28. 12:16
Ez nagyon igaz. Egy nőnek minden szempontból nagyobb kihívást jelent az élet mint egy férfinak.
61. 9370250d08 (válaszként erre: 59. - 9370250d08)
2021. dec. 28. 12:12

Nekem mindig azt mondtak, hogy egy nőnek sokkal nagyobb szívás az élet.


Nőként egyetértek ezzel. 😀

60. dafke
2021. dec. 28. 12:09

Komolyan hiszel ezekben a sztereotípiákban? Szomorú.

Rám öreganyám mondta, hogy kiteszek 6 fiút. És úgy is volt.

Kolléganő épp a minap mesélte, akinek 2 fia van meg egy lánya, hogy a két fiúval együtt feleannyit kínlódott, mint az egy szem lánnyal.

2021. dec. 28. 12:07

Sztem 1 tök izgalmas kaland megismerni 1 gyereket, nemtol fuggetlenul.

Es igy, hogy azt gondolod, hogy tudod, hogy a lanyod milyen lenne, meg izgibb lesz, mert egyik gyerek sem olyan, ahogy elkepzeli az ember, ahogy rolad is akkor derul ki, hogy milyen anya vagy, ha elesben megy a dolog.

Baromi jo rucik van, es mondjuj 3 eves koraig azt huzol mindegyikre, amit akarsz, utana meg nem a neme donti el... 😀

58. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 28. 12:00

Bocs,de elég furán állsz a dolgokhoz. Elsőre nem mindegy mi lesz a neme? Bármi lesz a tiéd lesz és kizárt, hogy ne tudnád szeretni. Nekem három fiam van,már mind felnőtt saját családdal. Amiket te felsoroltál a fiúkról,egyik sem volt igaz. Persze ők sem voltak mindig angyalok,de nem voltak soha nagy balhés gyerekek.Ha történt valami mindig meg oldottuk. Amúgy meg ahogy mondani szokás,minden nevelés kérdése.

Rajtad áll,hogy viszonyulsz majd hozzá.

Könnyű szülést,és jó egészséget kívánok neked!

57. 55Judit (válaszként erre: 56. - Amrineda)
2021. dec. 28. 11:59
Nagyon szépen írtál. Sok boldogságot és jó egészséget kívánok neketek!
2021. dec. 28. 11:39

Én is hasonlóképp éreztem, amikor az ultrahang alapján fiút tippeltek először. Vártam, hogy a következő alkalommal mondják, hogy mégis lány. 😅 Amikor eljutottunk a következő ultrahangig már akkor lettem volna csalódott, ha lányt mondtak volna. ☺️ De bizony el kellett telnie pár hétnek, hogy ne a rózsaszín ruhákat nézegessem. Rájöttem, hogy babát várok, nem egy mini modellt, nem az számít milyen ruha lesz rajta, hanem, hogy milyen jó ember lesz belőle.

Azóta megszületett és most 14 hónapos az én csodálatos kisfiam. Ilyen nyugodt, mosolygós, bújós, okos babát életemben nem láttam. 😀 Mindenkinek a saját babája a legtökéletesebb, hidd el, hogy neked is ő lesz. 🥰

2021. dec. 28. 10:32

Amíg kicsi, aranyos akár fiú, akár lány. Amikor felnő úgyis ott hagy akár fiú, akár lány.


Az én fiam felnőtt, közel lakik, mindent elvégez a ház körül akár szerelés, akár barkácsolás, bármi. De ugyanígy lehetett volna egy drogos-piás semmirekellő. A lány sem jár kisebb kockázattal.


Akár fiú, akár lány, hordoz genetikai öröklést hetedíziglen mindkét szülőből. Hordoz teljesen egyedi tulajdonságokat is, ami kis mértékben neveléssel befolyásolható.


A gyereket bármi a neme, ésszerűen kell szeretni és akkor nagy baj nem lehet.

54. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 28. 10:04
Megnyugtatlak, kislányban is van olyan égetően rossz hogy kihullik tőle az összes hajad, és ami a legrosszabb az egész elképzelésedben hogy a barátnődként akarod kezelni és nem a lányodként.
53. Piroska52 (válaszként erre: 49. - Semleges)
2021. dec. 28. 08:56
6 fiú unokám van, 1 lány, de az az 1, felér a 6 fiúval.
2021. dec. 28. 08:42

Nálam jobban senki sem várhatott lányt, fiú lett.JObban méltányolom a "férfiasságát ", mint a apja. Helyes, jóképű,okos, bújós, bennünket legyen bármi, kipártol, ügyes- ezt apámtól örökölte, nem az apjától és korábban irtam már hogy nő létemre magas vagyok, fiunkkal - daliás termetére tekintettel -bárhol meg lehet jelenni.

Amit FI irt az első hsz-ben egyáltalán nem jellemző, nem tudom milyen közegben élhetett, hogy a fiúkról ezt szűrte le, éppen ezért gondoltam hogy nem is érdemes neki válaszolni nem egy nyelvet beszélünk. Fiamat egyáltalán nem érdekli a sport. inkább tudóstipus mint az apja.

FI meglátja hogy boldogul a fiatalemberrel, de ha eleve igy áll hozzá túl sok jót nem jósolok

51. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 28. 07:59

"Rossz lesz, eleven, az autókat és a focit szeretik. Majd rongálja a házat, berúgja labdával az ablakot, tönkreteszi a ruháit.


Ha meg nem szereti a sportot, vagy duci lesz akkor kiközösítik a társai.


Ha csúnyán beszél, bandázik, lázad?"



Ez mekkora baromság már! Te jó ég... Jó, hogy bírta a klaviatúra...

50. NomNom (válaszként erre: 48. - Semleges)
2021. dec. 28. 07:53

A férje nem akt több gyereket.

Mondjuk az ilyen mindig elhamarkodott kijelentés.

49. semleges (válaszként erre: 36. - Piroska52)
2021. dec. 28. 07:36
Igaz!
48. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 28. 07:34
Majd a következő lány lesz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook