Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emberségesség! Miért olyan nehéz ezt kicsikarni magából az embernek? fórum

Emberségesség! Miért olyan nehéz ezt kicsikarni magából az embernek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Emberségesség! Miért olyan nehéz ezt kicsikarni magából az embernek?

2009. jún. 1. 14:17

Kedves anyuka!


Én szerencsés voltam, mert az Országos Anyavédelmi Központban a Shöfmérei Ágost kórházban szültem minkét lányomat, de maximálisan meg voltam velük elégedve nagyon kedvesen bántak velem az orvosokra sem panaszkodhattam. Azt nem értem meg, aki ilyen pályára készül, az vegye számitásba, hogy egy kismamával a legtürelmesebben és gyengédséggel kell bánni, mert nem mindegyiknek megy le simán a gyermekszűlés lehetne bennük annyi tolerancia, hogy ezt megértsék. Nekem a második terhesség okozott némi kellemetlenséget, mert farfekvéses volt és csak a megszületés előtt közvetlenül lehetett megforditani az nagyon fájt, de kibirtam és sikeresen tulestem rajta. Emiatt végig rossz közérzetem volt.

Üdv.Anyuci91

25. Narah
2009. máj. 26. 15:34

na...azt hiszem, hogy most már nem akarok szülni!

:-(

2009. máj. 25. 15:07
Sziasztok! Teljesen egyet értek...hál isten nekem a szülés előtt nem volt gond,de mikor szülni mentem akkor aztán bepótolták...! Bementem a vajúdószobába,ott elvileg nem lehetett mászkálni,de nekem folyamatosan pisilhetnékem volt,tehát nem nagyon érdekelt,hgoy mit mondtak,mentem azt kész...egy olyan szar rongyot dobnak az emberre,amiből kint van mindened,mert elől összekötni nem lehet rendesen! Nekem már itthon elcsöpögött a magzatvíz ( hálisten nem folyott,meg zúdult belőlem,csak úgy szépen csöppent egyet-egyet )..akkor már abba belekötöttek,hogy mért nem mentem előtte..mondom mert éjjel fél három van,és csak jött..előtte nem is éreztem,hogy fájna a hasam vagy valamim! Aztán kimentem a nővéremékhez a váróba,hogy hazaküldjem őket,hogy menjenek aludni,majd szólok..de a szülésznő azt mondta nekem,hogy úgysem most lesz az mikor megszül,vagy 13 óra múlva..hát csak kerekedtek a szemeim,hogy még annyit kell szenvednem,de hálisten nem kellett csak pár órát! Megkaptam később a beöntést,ami állítom kellemesebb volt mindennél,aztán mikor bementem a wc-be akkor nem bírtam kijönni,vagyis megmozdulni sem nagyon,mert éreztem,hogy jönne ki a gyerek..gondoltam megerrőltetem magam,és kimegyek szólok,mert itt szülök meg..de ott meg akkor volt váltás! Nem elég,hgoy nem volt senki ott,tehát keresgélni is kellett az embereket,de civilbe odaáll elém a szülésznő összekulcsolt kezekkel,bunkó fejszerkezettel,és megkérdezi,hgoy mi a bajom ( de ezt így )..mondom asszem jön a baba,tolja magát ki! Azt mondja az lehetetlen,mert nemrég még egy újnyira volt kitágulva,de menjünk a szülőszobába ( ami két szobányira volt,és azon keresztül kellett menni),de elég volt odáig elmennem,mert egyet léptem,és olyan volt minha már mindjárt kint lenne,és nagyon fájt,tehát egy lépés egy pihi! Azt mondja na mi van,nem jön,itt akar megszülni,szedje össze magát és jöjjön már ide...hát mondom mert az most olyan könnyű! Nagynehezen odaértem,de az ágyra nem tudtam lefeküdni,mert szintén pihi volt..megint mondja...nekem mindegy hol szüli meg a babát,menjen már fel az ágyra,én tudok várni,és leült ott egy székre,és összetett kézzel könyökölt a térdén,és várta,hgoy felmásszak..ahelyett hogy segített volna a bírkája! Na,nagynehezen felmásztam,megvizsgál,telefonál a dokimnak,hogy hol jár,mert lehet nem ér oda a szüléshez,ha még nincs a korház közelébe,mert a dokim meg akkor kezdett,de így szerencse volt,mert már öltözött át pont! Tudjátok..legszivesebben megrugdostam volna,és elküldtem volna az anyjáig,hogy igen basszameg..lehetetlen mi,még én vagyok a hülye...de ő meg a rohadt bunkó! Már elnézést a kifejezésért,de az ilyenek ilyen szavakat érdemelnének ott a helyszínen is meg szerintem amúgy is! Utána olyan kedves volt velem,és szólni sem mert semmit! Annyira lenézik azokat akik először szülnek,mert hogy ők úgy sem tudják,hogy mi az amikor jönni akar ki a gyerek...már nem azért de lehet tudni,hogy mikor jön! Nekem 6 és fél óra alatt meg volt az egész szülés! Ennyit a szülésznőkről,meg az orvosokról!
2009. máj. 24. 08:42
Hala az egnek nekem a szules alatt nem volt ilyesfele gondom, koszonet ezert az orvosomnak! Viszont anno gyermek koromban, rengeteget fajt a fejem, sose jatszottam, ha tehettem fekudtem pihentem. Elmentunk dokihoz, aki kozolte hogy ne foglalkozzunk vele, tinedzser koru tenzios fejfajas, majd kinovom, 1-2 ev mulva mar olyan eros volt, hogy el-elajultam.. visszamentunk ugyanoda, hat mit gondoltok ugyanahhoz a dokihoz kerultem. megvizsgalt mondta hogy nem tudja mitol lehet, de ha adunk neki még egy kis PENZT akkor elkuld MRI vizsgalatra!!!!!! masnap volt beutalom, kiderult van egy ciszta a hormonkozpontomban (a fejemben)...ellen peldanak viszont tudom irni azt a lelkiismeretes orvost, akit megkerestunk, hogy mutson meg! Nem mutott mar evek ota gyerekeket (17 voltam), de elvallalt, es mindennap bent volt nalam, 1 hetig csak fekudhettem, 1 hetig csak ulhettem, akkor mindig kitolt a kozos szobaba tv-ezni stb, es nem fogadott el egy forintot sem!!!!!!!!! hala az egnek van erre is es sajnos a masik fajtara is pelda!!
22. Gligi
2009. máj. 24. 07:20

Hááát......

Csak egyetérteni tudok mindenkivel!!!!!!!!

Az én történetemet még megkoronázza, hogy a korházban szilvesztereztünk.

Kétszer nem találkoztam ugyanazzal a nővérrel!

Sokan szabin voltak, ezért ölben (nemtom miért nem volt tolható babahordozó) kellett fürdetni vinni a picit ha akartuk!

Leltározás közben meg merészeltem zavarni a nővéreket, hogy a császáros sebemen cseréljék már le fürdés után a kötést!

Ja és hát mivel jan.1. munkaszüneti nap, ezért se takarítás nem volt és ha kérted az ebédedet akkor elmehettél a plédobozos kajás kocsihoz.

Brrrrr........

2009. máj. 23. 21:33

Ttényleg jó lenne, ha a bunkó orvosokat kiszűrnék, de sajna nincs ilyen szűrő:(

nem kellene messze menni, csak a főnökömig, aki eleve egy nagy tahó, csak ezt saját maga nem veszi észre, mert azt gondolja, hogy az ő "kegyeiért" vannak a betegek, és nagy szívésséget tesz nekik, hogy fogadja őket. Sok beteggel olyan hangnembe beszél, hogy volt aki sírva ment ki, de volt aki egyből a dirihez ment. Volt olyan időszak, hogy a diri kötelezte, hogy járjon a pszihátriai gondozóba a doktornőhöz. Miért nem rúgja ki inkább? Mert a polgármester hozta a városba, így nem tehet semmit, amíg orvosi műhibát nem követ el, de ezt egy szemészeti szakrendelőn nehéz lenne, a betegek panasza meg úgye nem számít....

Sajnos az ilyen emberek teszik tönkre a betegek bizalmát az e.ü-höz....

2009. máj. 23. 18:23
Hát igen én is tudnék mesélni ,ki sem férne.Nekem volt fogadott orvosom,és szüléskor még nem ért oda egy bunko ügyeletes orvos vizsgállt,fájdalmasan és bunko arckifejezéssel,ráadásul a szülésznö sem törödött velem,aztán jött egy másik lány is szülni és amikor adatait kérdezte a doki,páromnak flegmán azt mondta mennyen már ki nem kell hallgatni más adatait,na mintha a párom a másik csaj adataira lett volna kiváncsi mikor én vajudok.newetséges.. és a hab a tortán hogy szegény csaj ennél a dokinál szült.én és a párom már a pihanöböl végighallgattuk hogyan orditott a lánnyal szülés alatt,a lány már sirt az ijrdségtöl.én komolyan azt hittem megveri a lányt mert hát nem ugy szült szegény ahogy a drága doki elképzellte. aztán egy szobába kerültem ezzel a kis csajjal és mondta hogy feljelenti. és aztán a hab a tortán a csecsemös növérek viselkedése, flegmák,lusták,bunkok voltak. szörnyü volt az az 5 nap amit bent töltöttem,már sirtam páromnak hogy nem birok ott lenni. ez amugy NAGYATÁDI KORHÁZ VOLT. Talán ez a lelki trauma amit ott átéltem ez visellt meg annyira hogy nem akarok még egyszer szülni,ennyire kiszolgáltatva lenni egy idegbeteg dokinak,hozzáteszem nem az én dokim volt hanem az ügyeletes,én dokim aránylag normális volt....
2009. máj. 23. 13:02

Itt Szlovákiában, ahol én élek, szintén hasonló a helyzet, itt is a nővérek sértegetik a beteget (nem csak szülésnél, hanem akármilyen kórházi problémánál).

Miután én megszülettem, kiderült hogy csipőficamom van, vagyis a csipőimnél a forgócsontnak nem volt kifejlődve a helye, ahova illeszkedni kell. Azt hiszem, 9 hónapos voltam, amikor kiderült, és mondta az anyukám, hogy az orvos, aki ezt felfedezete, elkezdett vele ordibálni, hogy mit csinált ezzel a gyerekkel, biztos ő rángatta ki a lábát, stb...na gondolhatjátok, hogy egy szülőnek ez hogy esik....

18. v.kler (válaszként erre: 2. - 8559ed0e1b)
2009. máj. 23. 12:48
Szörnyű amin keresztül mentél...Őszinte részvétem Nektek...
17. v.kler
2009. máj. 23. 09:28

Sziasztok!

Elszomorítóak ezek a dolgok..:-(( Sajnos manapság tényleg ritka, ha embernek néznek ilyen helyzetekben. Nekem is volt rossz tapasztalatom.

Nekem a csecsemősökkel volt több gondom. Kezdő anyukaként nekem minden új volt. Az első szoptatásnál senki se segített. Szerencsére vol bennem anyai ösztön, és kicsim is ügyes volt, és hamar sikerült rájönnöm, hogy hogy kell. Másnap az egyik csecsemős jött volna segíteni, na akko kisebesedett a cicim, úgy belenyomta a pici szájába. Ugyanez e "kedves" nő jött, hogy elvigye lemérni Pindurkám, aki még szopott. Nem várta meg, hogy levegyem óvatosan, hanem lekapta a cicimről...mondanom se kellmit éreztem. És a kisdrágám is el kezdett üvölteni...

Na de hozzá kell tenni, hogy voltak rendes csecsemősök is, akik tényleg segítettek. A nővérek velem nagyon rendesek voltak, és a dokikkal se volt bajom...Szóval vannak kivételek.

2009. máj. 23. 08:42

Hasonló élményeim nekem is voltak sajnos.Alig vártam a 16hetes UH-t,hogy végre megtudjam fiú vagy lány a kicsi.NEm mintha számítana,de kiváncsi voltam.Pechemre egy nagyon bunkó tanársegédet fogtam ki.Még köszönni sem köszönt,és az Uh alatt végig egy külföldi diáknak magyarázott.Inkább éreztem magam tárgynak vagy állatnak,mint embernek.Szerencsére tudok angolul,és sikerült annyit megértenem,hogy nincs a kicsivel semmi baj.DE mivel a neméről nem esett szó,félve ugyan,de megkérdeztem.Mire a doki:"Fiúra utaló jelet nem látok,de majd megtudja,ha megszületik..."Majd az orrom alá tolta a papírt,hogyírjam alá,persze tollam sehol,mivel minden csomagot a vetkőzős fülkében kel hagyni.Így a külfölditől kértem kölcsön a tollát.Ha később csak megláttam ezt az alakot a kórházi folyosón,komolyan mondom kezem-lábam remegett.

A nővérkékről meg csak annyit TISZTELET A KIVÉTELNEK,hogy amikor a lányom besárgult és nem bírt szopizni,éjjel is fejtem atejet és vittem a nővérszobába melegítettni.A kedves nővér pedig:"Mi kell anyuka?"Először is egy jó szó......

15. pemete (válaszként erre: 14. - Dorottya84)
2009. máj. 22. 21:50
Én a terhességem és a szülésem alatt egyetlen normális dokival találkoztam csak, ő nyomta ki belőlem 4 óra verítékes munkával a beszorult gyerekemet. A nővérkékről nem is beszélek, hogy milyen seggfejek voltak, meg a 6 hetes vizsgálat is szörnyű volt. Épp hogy le nem köpött az a szarházi akihez terhesgondozásra jártam.
2009. máj. 22. 20:59

Nos nekem is van egy két rossz emmlékem!

Az egyik nőgyógyász akihez épp csak beugrottam gyógyszert feliratni.........csak megkérdeztem hogy az a fogamzásgátló amit szedek kell e szünetet tartani,mert akor volt asszem 5.éve hogy szedtem.Mire a bunkó stílusával figyeljen már ez olyan hogy az áromot is több évdizeden keresztűl használja!!!!!!!!!!!Mégsem nyomja ki a biztosítákot évente........és ezt az áramosdit hasonlítgatta 5 percen kersztűl..........köpni nyelni nem tudtam,majd azzal zártam le hogy az áramban nincs hormon készítmény meg az teljesen más!!!!!!!!!!!Aztán ott hagytam!

A másik story meg engem is várandósa ért. Sajnos 18 hetes terhesen azonnal meg kellett operálni vakbélgyulladással(próbáltak epivel de a 3. epidurális érzéstelenítő sem zsibbasztott el.......így elaltattak,napokig rettegtem hogy minden rendben van e a babámmal.Napokig moccanni sem tudtam mert fájt a hasam a gericem mentém úgy éreztem csövek vannak.......hozzá kell tennem semmi fájdalom csillapítót nem adtak a baba miatt.

Kb. a 3 napon már próbálkoztam a felülléssel mert nem voltam oda az ágytálazásért.De annyira szédűltem és fájt a vágás hogy inkább az ágytálba pisiltem,mire poénnak megjegyeztem a szobatársaimnak hogy hazaviszem a tálat majd ha kiengednek mert így könnyebb,mire az egyik tetü nővér beszólt hogy "NA gyönyörűűűűűűűű mondhatom, a lustaság fájna.......stb. Na ha feltudtam volna kelni szájba hajítottam volna az tuti.A másik két nővérke tündér volt,az első két nap még a sunám is kitörölték pisi után,lesték minden kívánságom.

Ugyanekkor kb. már a 6.nap olyan szinten felvoltam fújódva hogy fájt az is ha lélegeztem(a szirupok,kúpok,beöntés sem segített......)a legborzasztóbb az volt hogy nem éreztem a babám.Már sírva kérleltem az ügyeletes dokit hogy valaki csak nézze meg ultrahangon hogy jól van e a baba,ver e a kis szíve..........mire közölte a bunk dr.úr hogy vasárnap ezt nem tudják kivitelezni.........végűl párom lehordta hogy ha az ő párja lenne ebben a szituban stb. na ott befogta a pofáját de még neki állt fejebb,mire elviharzott.Addig összekaptam magam leszervezte párom a kútvölgyibe egy nődokival hogy megyünk nézze meg a babát.......a doki aki elviharzott jött egy papírral hogy írjam alá hogy saját felelsősségemre megyek el..........hála égnek a babával minden rendben volt .

Sajnos vannak ilyen tetü "emberek",bár hála égnek sokkal több kedves nővérrel és orvossal találkoztam.

2009. máj. 22. 20:39

Jaaaj teljesen hasonlókat éltem át én is.

A csecsemősök olyan mély depresszióba hajtottak h hetekig csak sirtam itthon és a lehető legrosszabb anyának éreztem magam eddig.Olyan megalázóan beszéltek velem h csak sirtam.

A segitség annyi volt h megtépve a bimbómat szó szerint bevágta a gyerek szájába...és kész...stb. inkább nem is irok többet mert csak nekikeseredek újra.

Max. megértelek!!

12. scorpiolady (válaszként erre: 3. - Winny)
2009. máj. 22. 18:32
köszönöm!
2009. máj. 22. 18:31
ja arról nem ítam, hogy itt a kórház oktatókórház, és gondolom a sok papír közt amit aláírattak volt egy beleegyező nyilatkozat is hogy rajtam gyakorolhatnak a szülésznőgyakornokok, összességében ez nem is zavart, mert nagyon aranyosak voltak és velük legalább lehetett beszélgetni, viszont az fura volt hogy amikor borotváltak(császár előtt) akkor kb 10 tanuló nézte az alfelemet plusz az oktató magyarázta a borotválónak hogy hogyan kell és szegény nem bírkózott meg a feladattal így még ketten megpróbálták majd az oktató fejezte be végül.
10. scorpiolady (válaszként erre: 6. - Erikpipi)
2009. máj. 22. 18:28
elég karakán nőnek tartom magamat, de ott abban a szituban valahogy nem tudtam kibontakozni...
9. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 2. - 8559ed0e1b)
2009. máj. 22. 18:14
:( Ez aztán tényleg bunkó volt!
2009. máj. 22. 18:11

abban a szerencses helyzetben voltam,hogy tiz evig kulfoldon eltem es az egeszsegugy teljesen mar kinnt mint itthon,ossze sem lehet hasonlitani a kettot.Most,hogy hazajottem,el mentem vizsgalatokra,hat a nogyogyaszaton olyan lekezeloen beszeltek velem,hogy iszonyat ledobbentem,egyszeruen lekiabalt a doki a semmiert.Meg azert kap itthon az ember,mert lemerunk betegedni.Kiakaszto amit itthon muvelnek az egeszsegugyi dolgozok,tisztelet a kivetelnek!!!Hogy mit meg nem engednek maguknak az orvosok a betegekkel szemben,ez felhaborito!

Halas vagyok a sorsnak,hogy kislanyom kulfoldon szuletett es rettentoen kedvesek es segitokeszek voltak az apolok es az orvosok is.Mondjuk azert ott is vannak akik jobb lenne ha mas szakmat valasztananak mint az egeszsegugy,de itthon elkepeszto mi folyik...

2009. máj. 22. 17:49
Sajnos én is sok hasonlót tapasztaltam Fehérváron:( Nagyon sok egészségügyisnek inkább egy gyárban kéne ülni 3 műszakban, nem pedig emberekkel foglalkozni! Persze tisztelet a kivételnek, akik bár kevesen vannak, de vannak!
2009. máj. 22. 17:41

HA eszembe jut kik találták ki a szülőágyat és miért.....

Szerencséje volt az orvosnak, hogy téged fogott ki,és nem engem...

2009. máj. 22. 17:26
Igazán sajnálom amin át mentél.Borzasztó,hogy még mindig úgy bánnak velünk mint ha ott se lennénk és nem rólunk szólna és,Ők nem belőlünk élnének meg.Egy kis emberségességet együtt érzést is taníthatnának némelyiküknek!Én is jártam így nem is olyan régen.Ahogy a soraidat olvastam elő jöttek az emlékek.Minden jót nektek!!
2009. máj. 22. 17:08
Édes Istenem, amikor olvastam még nem láttam a várost , de szinte éreztem! Győri vagyok én is és sajnos ott tanultam mint szülésznö! De persze nem is ez a lényeg! Anyukámék (tatabányaiak)már nem engedik hogy oda menjek orvoshoz mert már 2-szer!!!! is feldobhattam volna a papucsot 25 évesen ha anyuék nem viszenk haza! Egyszer életmentő mütétem volt, máskor egy fülgyulladás! Röviden! Már 3-szorra volt begyulladva a fülem amikor elmentem az ügyeletre a fülészetre a férjemmel este 23:00-kor már olyan fájdalmaim voltak hogy hihetettlen! Közölte velem a bunkó nővér (remélem elolvassa) hogy menjek az orovsi ügyeletre és kérjek beutalót! Szombat este 23:00kor nem volt elég neki hogy alig tudok beszélni! Az ügyeleten hülyének néztek hogy minek nekem beutaló! Visszamentem de legszívesebben nem mentem volna , ahol 2 nővér lefogott(szó szerint) mint egy disznót akit épp most készülnek leszúrni! Ez a Győr valami borzasztó! Nagyon sajnállak! Ne hagyd magad! Ha mégegyszer ilyen előfordul nyugodtan szólj vissza, vagy menj a betegjogi képviselőhőz! Hihetettlen! Ha megkérhetlek priviben leírod nekem melyik nögyógyász, szülésznő és csecsemősnővér volt?
2009. máj. 22. 16:42

Istenem ez a helyzet nem változott semmit,mármint tapintat odafigyelés egy megnyugtató szó vagy egy eggyüttérző tekintet.

Gyönyörű a kisfiad,gratuláok:)

2009. máj. 22. 16:39

Sajnos az emberség tényleg hiányzik... én is hasonló szituációkba kerültem:(

Múlt héten terhességem 26.hetében meghalt a babám.Császárral kivették de a szülőszobán megkérdezte a "figyelmes ápolónő":Apuka bejön a szülésre? no comment,itt is egy kis figyelem/emberség hiányzott.

2009. máj. 22. 16:03
Ebben a cikkben arról lesz szó, amit megtapasztaltam a terhességem, a szülés illetve egyéb babás dolgok során. Minél több ilyen történet kerüljön napvilágra, hátha el tudjuk kerülni az ilyen dokikat, "szakembereket".
Meg hátha olvassa valaki a fent említettek közül és magába néz...

Ugrás a teljes írásra: Emberségesség! Miért olyan nehéz ezt kicsikarni magából az embernek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook