Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


175. Pirosalma (válaszként erre: 172. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 17:23

Bocsánat, akkor félreértettem...(Ma hajnali 5-kör keltem, úgyhogy nem vagyok éppen csúcsformában, persze ez nem mentség...)


Nem, nem is tervezem, hívő keresztényként elutasítom.

174. drnéni (válaszként erre: 170. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 15:53
Nem mondtam,hogy nem működik, csak nem értem, mitől.
173. Masször (válaszként erre: 165. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 15:47

Szia!!

Masaru természetgyógyász. Japánban szinte szentként tisztelik a munkásságáért.

A kvantumfizika, ugy jön ide, hogy ad némi magyarázatot a jelenségre!

Mellesleg az agykontrollra is:-)

172. Cszsuka (válaszként erre: 165. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 15:46

Én nem mondtam, hogy Emoto kvantumfizikus.

Azt írtam, hogy víz témában érdemes elolvasni a munkáit.

A Titok-hoz írtam a kvantumfizikát.

Egyébként elvégezted az agykontrollt?

171. Masször (válaszként erre: 168. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 15:44

Drnéni!

Nagyon az elején dobtad be a törölközöt:-)

Bruce Copen munkásságáról még szó sem esett:-)


A fénykép, bár ezt lehet áltudománynak nevezni, megöriz olyan informáciot is, amit szemmel nem látunk. Ez az informácio beépül a "mezőjébe", ez a "mező" van aztán hatással a vízre.

Emototól tudjuk, hogy a víz mennyire jól manipulálható.

Az egy érdekes kérdés, hogy fényképezés elött ez hogyan müködött volna.. Azt gondolom, akkor valami mást találtam volna ki!


De javasolnék egy kisérletet!

Vegyél két szem magot, bármilyet. Az egyiket sima cspvizzel locsold, a másikat olyannal, ami alá teszel egy zölddelő mezőről készült képet éjszakára.



Egy kis olvasdmány www.copenlab.com


Senki hitét nem ingattam meg az orvosában, se a terápiában! A terápia abból állt, hogy három havonta elmentek az orvoshoz, aki felírta a következő negyedévi gyógyszert, egyetlen kérdés nélkül!

170. Cszsuka (válaszként erre: 167. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 15:44
No, ez az, amit nem tudok összeegyeztetni. Millióan esküsznek rá, hogy náluk bevált, működik. Én meg nem tudom befogadni az agyacskámba, hogy működhet. Pedig itt van ez az idézet, ami ezt bizonyítaná. Ugyanakkor itt vagy te, s még sokan mások, akik azt mondják, hogy nem működik. Valaki nekem azt mondta, ha nincs jól megválasztva a szer, akkor nemcsak a probléma nem múlik el, hanem újak jönnek hozzá. Lehet, hogy nálatok is ez volt? Én pont emiatt nem szeretném használni. Ha már beteg vagyok nem hiányzik hozzá más betegség.
169. drnéni (válaszként erre: 166. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 14:03
Ez jó.
168. drnéni (válaszként erre: 148. - Masször)
2008. ápr. 14. 14:02

Sajnos az nagyon kevés, hogy nem beszélsz le embereket direkt a gyógyszerszedésről. Ha a leírtakhoz hasonló "jótanácsokkal" mégiscsak megingatod az illetőnek az orvosába vetett bizalmát, és emiatt a terápiát elhanyagolja, csak a szerencsén múlik, hogy az egészsége kárt ne szenvedjen. Nem egy ilyen esetet ismerünk sajnos. Úgy látszik, nem jött le, amit meg akartam fogalmazni: hogy egy adott esetben nem lehet megítélni, hogy az alkalmazott kezelés és az állapot változása között van-e összefüggés, mert a szervezet magától is folyamatosan változik, a betegség hol jobb, hol rosszabb, magától meg is gyógyulhat; csak a statiksztika mutatja ki az összefüggést. És ezt használja ki nagyon sok, magát gyógyítónak tituláló személy: ha javul a beteg, az az ő érdeme, ha romlik az állapot, biztos az orvos által felírt gyógyszer a hibás, vagy a beteg nem hitt eléggé.

Pohár víz meg fénykép? Ugyan már! És amikor még nem volt fénykép, akkor ez hogy működött volna? Rajz? És sima víz, vagy Pí az jobb? Ez már áltudománynak is kevés, bocs.

167. drnéni (válaszként erre: 162. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 13:51
korábbi hozzászólásaimban ódzkodtam a homeopátia említésétől. Ez a dolog ugyanis zavarba hoz. Amit idéztél, olvastam már más tekintélyes forrástól is, sőt, beszéltem homeopátiát (is) alkalmazó gyerekgyógyásszal és állatorvossal, akik váltig állították, hogy a dolog működik (náluk kizárt a placébó!). Nem vonhatom kétségbe nálam okosabb és tanultabb emberek véleményét, így el kell hinnem. Mindazonáltal meg vagyok győződve arról, hogy amit a hatásmechanizmusról állítanak, az marhaság, képtelenség. (Személyes momentum: lányomnál fogzási időszakban kipróbáltam homeopátiás szereket, nem működött. Talán nekem kellett volna hinnem benne, vagy mi?)
2008. ápr. 14. 13:14

Amiről pedig ír, az NEM a kristályszerkezet. Persze ez a legtöbb földi halandóank nem tűnik föl.


Nem mondom, hogy nem lehetséges a dolog, de jelen ismeretink szerint nem az. Persze tudom, mindenki, az összes fizikus, biokémikus hülye, meg van vezetve, de szerencsére van pár elkötelezett ember, aki nagyon szeretne nekünk segíteni. Ők ismeri ka rejtett titkokat, mi viszont tudatlanok vagyunk.

165. Pirosalma (válaszként erre: 163. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 13:12

Olvastam. Masaru mióta foglalkozott a kvantumfizikával? Bölcsész a fickó, köze nincs a fizikához.


Az agykontroll más kategória.

164. Pirosalma (válaszként erre: 162. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 13:10

Ilyet bárki írhat. Ha nincs ott a hivatkozás, az értéke 0. És lehet beírkálni tanulmányokat, mert sokszor beírják, csak időnként kiderül, hogy hazudnak. Ami példával én találkoztam: az oxigénes (állításuk szerint O16, O32 stb. molekulákkal, amik gyakorlatilag nem léteznek, főleg nem oldódnának vízben, mivel nagy rácsenergiájú szilárd anyagok lennének) víz daganatellenes. Hivatkozás egy tanulmányra, csak a kivonatot írták le. A tanulmény szerint az ózon elpsuztította a daganatos sejteket. Csakhogy a levegő megnövelt ózontartalmát vizsgálták, nem pedig a vízben oldott ózont, és tüdődaganatról volt szó. Tehát sokszor hazudnak.


És ki jár ennek utána? Látja az egyszeri felhasználó, hogy ott a tanulmány (valaki a nélkül is elhiszi), és egyből hitelesnek érzi, amit olvas.


Több szakemberrel konzultáltam, akik nem érzelmekből, hanem a szakirodalom alapján mondtak véleményt.

163. Cszsuka (válaszként erre: 149. - Masször)
2008. ápr. 14. 13:03

Ha már kvantumfizika és víz a téma, olvassátok el Masaru Emoto: A Víz üzenetei és a

Több híres kvantumfizikával foglalkozó ember által írt "Titok" című könyvet.

Ezeket a dolgokat már az José Silvától Mo-n legalább 15 éve tudjuk, hogy működnek. Egy agykontroll tanfolyam elvégzéséért az orvosok, pedagógusok, lelkész-tanoncok credit-pontot kapnak.

162. Cszsuka (válaszként erre: 161. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 12:47

Nos, engem egyáltalán nem vonz a homeopátia, sőt, bizonyos okok miatt kissé ódzkodom tőle, de azért olvassátok el azt a néhány mondatot, amit ide idézek: "Hans Hahnemann (1775)bevezette az orvoslásban az emberen végzett gyógyszervizsgálatot, és mert ebben is formabontó volt, saját magán végezte először el 1790-ben. Rengeteg kínafakéreg-kivonatot vett be, gyakorlatilag megmérgezte magát, és várta, hogy teste kihűljön. Ő még nem tudhatta, hogy a lázcsillapítók a normál testhőmérsékletet nem csökkentik.(...) Az önmérgezés után súlyos állapotba került, de fantasztikus megfigyelőként észrevette, hogy állapota nagyon hasonlít ahhoz, amit a malária prodromájában (lappangó szakában)tapasztalt. Ezért további adagokat vett be a szerből, tünetei egyre jobban hasonlítottak a maláriáéhoz, és a 4. napon a láz is megjelent. Ekkor ismerte fel Hahnemann, hogy a kinin egy olyan szer, mely éppen azt a betegséget gyógyítja, melyhez hasonló tüneteket kivált, ha egészséges ember megmérgezi vele magát. Ezt követően 6 éven át kísérletezett magán és akkor már népes családján, valamint megszállottként figyelte a véletlen mérgezések lefolyását. Meg akarta tudni, hogy egy általános természeti törvényt ismert-e fel, vagy egyedi jelenséggel találkozott. Tanítványaival együtt mintegy 250 szer gyógyszerképét dolgozta ki.

Tapasztalatait 1796-ban, 200 évvel ezelőtt tette közzé: 'Egy új elv kísérlete gyógyszeranyagok gyógyító erejének fellelésére' címmel a kor legtekintélyesebb orvosi szaklapjában. (....)

A homeopátia 200 éves múltja és sikerei empirikusan bizonyítják hatásosságát. Számtalan esettanulmány bizonyítja, hogy a homeopátia súlyos klinikai feltételek mellett is bevethető.

Szerencsére ma már szigorúan tudományos módszerekkes igazolható a homeopátiás gyógyszerek hatásossága, és hatásmechanizmusáról is vannak hitelt érdemlő feltételezések.

A termográfia, az elektroakupunktúra, az NMR-spektrográfia, az alacsonyfrekvenciás spektroszkópia módszereivel - a mérési eredményeket meghamisító szóba jöhető hibaforrásokat legmesszebbmenőkig kiküszöbölve - VAK, KETTŐS VAK, PLACEBÓVAL SZEMBEÁLLíTOTT VIZSGÁLATOK SOKASÁGA IGAZOLJA emberen, állatokon, sőt, szövetkultúrákon és növényeken is a homeopátiás gyógyszerek hatásosságát".



Természetgyógyászati Alapismeretek Homeopátia c. részéből kiemelt idézetek. E részt kidolgozták: dr. Molnár Mariann (szerkesztette), dr. Balaicza Erika, dr. Hidasi Zsuzsanna, dr. Horti Ilona, dr. Takács Györgyi, dr. Rados György

Számomra mind hiteles emberek, akikről nem gondolhatja senki, hogy olyasmit tesznek egy tankönyvbe, ami nem igaz.



Bocs, hogy hosszú volt!

161. Pirosalma (válaszként erre: 159. - Böbe83)
2008. ápr. 14. 12:16
Volt, én olvastam a pubmeden. Természetesen semmi pozitív eredmény.
160. Pirosalma (válaszként erre: 157. - Böbe83)
2008. ápr. 14. 12:15

Az is:-)

Amúgy a víz mágneses, ahogyan minden kémiai anyag. Csakhogy paramágneses:-D

159. böbe83 (válaszként erre: 158. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 10:11
nem volt
158. Cszsuka (válaszként erre: 153. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 10:08
Szerinted a homeopátiában nem volt kettősvak próba?
157. böbe83
2008. ápr. 14. 09:37
vagy a mágnesességéről, nem?
2008. ápr. 14. 09:05
A kedvencem, amikor a víz kristályszerkezetéről beszélnek:-)
155. Pirosalma (válaszként erre: 148. - Masször)
2008. ápr. 14. 09:04
Most akkor placebo vagy sem? Hm...ez költői kérdés volt:-)
154. Pirosalma (válaszként erre: 149. - Masször)
2008. ápr. 14. 09:02
21.? Már a huszadiké is. Amit az ember a középiskolában tanul, az az 1920-as-30-as évek fizikája...
153. Pirosalma (válaszként erre: 139. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 08:59

Szia, Drnéni!


Csakhogy a kettősavk próbákat, ill. jellemzően azok negatív eredményét nem fogadják el az adott szer vagy módszer támogatói. Lásd: homeopátia.

152. böbe83 (válaszként erre: 151. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 14. 08:08
hat, főleg, ha nem eszel mellé semmit:))
151. 4b6a2525df (válaszként erre: 148. - Masször)
2008. ápr. 14. 07:28

A viz üzenetei, gyógyító ereje nekem is nagyon tetszok és nagyon hiszek is benne, sőt csinálom is.

Én pl a fogyás érdekében elővettem 3 régi fényképemet, este ráteszek 3 fél literes vizet, amit másnap úgyis el kell fogysztanom.

Előbb-útobb hatni fog, tudom!

Változást már hozott egy másik terápiával együtt:)

2008. ápr. 14. 00:52
Ui: Nem tudom kitöl származik a kvantum fizika azon definicioja, miszerint: Két fizikus egy feket macskát keres egy tekjesen sötét szobában, miközben a macska vagy bent van, vagy nincs
149. Masször (válaszként erre: 147. - 6c4fb2f974)
2008. ápr. 14. 00:48

Isten hozott a "Klubban":-)

A kvantum fizika a XXI. század mágiája:-)

148. Masször (válaszként erre: 139. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 00:45

Megértem az álláspontodat Drnéni!

De számomra meggyözöek a saját tapasztalataim. Igaz, az én fantáziámat nem köti guzsba a szakértelem

Ezért meg is lehet engem vetni, vagy dillentantizmussal vádolni. Mégis azt gondolom, hogy vannak olyan energiák, amelyek létezése csak tapasztalati uton bizonyitható, mivel azonban a tudományos elmélete az aurasimogatás körébe tartozik, ember nincs aki elvégezné a kettős vak probáját.

Elmondok egy esetet: 17. évesen A tipusos pszihozist diagnosztizáltak egy ismerősöm fiánál. Nagy nevű pszihiáterek kezelték, sajnos nem sok eredménnyel. Beállitották egy gyóygszerre, amitől továbra sem kommunikál, de nemis volt ön és közveszélyes. Anyukájával kb. 5. évvel ezután találkoztam. Azt javasoltam neki, hogy tegyen egy régi fényképet, amin a Srác még egészséges és boldog - országos bajnok sportoló volt - egy pohár viz alá, és ezt igya meg néhány óra mulva. Néhány hétig semmi változás nem történt. Majd egyszercsak minden unszolás nélkül a Srác elindult munkát keresni - eddig mindin könyörgés hiába veló volt. Majd alig egy héttel azután, hogy elhelyezkedett, udvarolni kezdett egyik kolléganőjének - a Kislány is pszihés problémákkal küzd.. Az egyetlen változás a kép és a viz volt, ugyanazt a szert szedte, ugyanabban a dozisban. A szer öt év alatt nem hozott javulást, néhány pohár viz viszont igen.

Nem várom, hogy megértsétek. kettős vak probát kiálló magyarázatot én sem tudok adni.

De a sikerre alapozva, bátran ajánlom bárkinek. Igaz, a gyogyszer elhagyását senkinek nem javasolnám az előtt, hogy az orvosával beszélt volna.

És ez még az aurasimogatásnak nagyon-nagyon a felszine.....

147. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 134. - Masször)
2008. ápr. 14. 00:16

"Amire szeretném felhivni a figyelmet, az az, hogy higgy a szemednek!"

Most kezdtem olvasni egy könyvet, és nemhogy a szememnek nem hiszek - de már csak abban vagyok biztos, hogy semmi sem biztos:)

[link]

hátha valakit érdekel.

146. drnéni
2008. ápr. 13. 21:17
Sok továbbképzés, előadás szól erről, már az egyetem alatt is, mindenki tudja, mik a tünetek, észreveszi magán. Más kérdés, hogy az orvosok ált. igen büszke emberek, nehezen vallják be, ha segítségre van szükségük, szegény szakdolgozókkal mag a kutya se törődik. A Bálint-csoport hatásos, de nagyon kevés működik. Van, aki szerint kötelezővé kéne tenni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook