Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


205. Masször (válaszként erre: 196. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 22:22

Van egy ajánlatom!

tetszöleges számú magot biztosítok a számodra, még a balkonládákat is megveheted a számlámra!

Csak végre ne kifogásokat mondj, hanem higgy a szemednek!

Aztán ha láttad a saját szemeddel, az eddig megszokott alaposságoddal és felkészültségeddel, segits megkeresni az okát!

204. drnéni (válaszként erre: 202. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 22:21
Mondjuk nincs szeme? Se agya? :)
203. Cszsuka (válaszként erre: 199. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 22:18

De képzeld el az Ambroxolt és a ráolvasást együtt....

Bocs, ma nagyon jó a kedvem, a végén még kihúzom a gyufát....:)

202. Cszsuka
2008. ápr. 14. 22:16

Kedves Mindenki!

Tudom, hogy nem ide tartozik, de nézzetek ki az ablakon, ha reggel felkeltek, milyen csodásan virágbaborult a környék, s tudni fogjátok, hogy mennyit számít a környezet a lelkeknek. Akkor miért ne számítana a pozitív rezgés egy szerencsétlen magnak?

:-)

201. drnéni
2008. ápr. 14. 22:15
s (az előbbiből kimaradt)
200. Cszsuka (válaszként erre: 196. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 22:15

Kééérlek! Csak egy icipicit vedd már lazábban az életet!


Pussz!:)

199. drnéni (válaszként erre: 195. - Masször)
2008. ápr. 14. 22:14
Figyelj. Ha visszanézed a hozzászólásaimat, látod, azzal indítottam, hogy a természetgyógyászatnak megvan a helye a gyógyításban, és meg is kell adni a lehetőséget. De valamit figyelembe kell venni: ma a nyugati és a keleti világ nagy részén a tömegkultúra napjait éljük, ha tetszik, ha nem. Hajdan egy gyógyítót az egész közösség ismerte és elismerte, és felelősségét is számonkérte. A mai világban ami nem kifejezetten törvényellenes, szinte bármit meg lehet tenni, mert mindenki csak egy a tömegből, nem kell elszámolni. Ezért mondom én, hogy nagyon meg kell fontolni, minek adunk teret a gyógyításban, és minek nem; és ezt azzal lehet biztosítani, ha bizonyítékot kérünk valaminek a hatásossága mellett, és a bizonyítékokat is megfelelően ellenőrizzük. Lásuk be: ha a lányom megfázik, akár Ambroxolt adok neki, akár ráolvasok, valószínűleg meggyógyul, de ez nem jelenti azt, hogy a ráolvasás ugyanolyan hatásos, mint az Ambroxol.
198. drnéni (válaszként erre: 191. - 416c7ed97f)
2008. ápr. 14. 22:01
Köszi!
197. drnéni
2008. ápr. 14. 22:00

[link]

Olvassátok el! Az ETT állásfoglalása a természetgyógyászati tevékenységről, szerintem megfontolt és nyitott hozzállást tükröz. Nem is hosszú.

196. Pirosalma (válaszként erre: 195. - Masször)
2008. ápr. 14. 21:59
Ne szívass már minket...Két kísérletből úgy következtetést levonni, hogy nincsenek megfelelő körülmények, és még növénybiológus sem vagy, elég merész dolog véleményem szerint.
2008. ápr. 14. 21:57

Minden személyeskedés nélkül!

Rajtunk számonkértek egy több milliós vizsgálatot, amit nem lehet otthon elvégezni, míg, Ti egy egyszerű otthon azt gondolom költségmentesen elvégezhető kisérletről azt mondjátok, abovo, hogy hülyeség...

A beszélgetés elején utaltam már rá, hogy érdemes lenne hinni a saját szemeteknek is néha, és nem meghajolni a tekintély elött!

60-as zakót hordok, elég nagynak kell lenni annak a kiskapunak amin átférek:-)))

194. böbe83 (válaszként erre: 190. - 416c7ed97f)
2008. ápr. 14. 21:52
tényleg cinikus volt, de te is leszóltad pár docens véleményét, akik sztem a leghitelesebben tudnak erről beszélni...
193. Livia38
2008. ápr. 14. 21:37

Ismeritek a Schüssler féle sókat ? - ez is homeopátiás gyógyszerként ismeret, röviden ismertetném, ha valaki mégsem ismerné.

Amugy az a véleményem a témával kapcsolatosan, hogy pl. egy ilyen ember mint Schüssler, aki biokémikus volt, már 1873-as évetól publikusan is közétette kutatásait. Azota több mint 130 év eltelt, szerintem ez már magáért beszél, ennyi idö alatt kiderülhetet, hogy hatásos e vagy sem, vannak olyan mai gyogyszerek, amik nem több mint 10 éve vannak a piacon, az orvos felirja és a beteg beszedi, majd 10 évmulva kiderül rákot okoz, na..., erröl csak ennyit.

Magam részéröl maradok a homeopátiánál és az alternativ gyógyászatnál.


Dr. Schüssler német orvos 1873-ban kifejlesztett egy zseniális, igen egyszerű gyógymódot, a szervezetben is előforduló 12 sóval végzett terápiát. Ezek az ásványi sók homeopatikus adagokban szedve harmonizálják a sejtek és az idegrendszer működését. A Schüssler féle sók fontos alkotó elemei és energiaforrása az emberi testnek. Alapvetően befolyásolják, szabályozzák a hormonrendszer és anyagcsere-folyamataink működését, a lelki és pszichés funkciókat. Ezek az anyagok fontos elektrolitként működnek, tehát bioelektromos összeköttetést biztosítanak a sejtek között. A szervezet minden sejtjében, a vérben, a nyirokfolyadékban, az izmokban, a fogakban, inainkban és kötőszövetekben megtalálhatók. Segítségükkel a kötőszövetekből könnyebben távoznak az ott lerakódott salakanyagok és mérgek, valamint a folyadékháztartásra is kedvező hatást gyakorolnak.

192. 416c7ed97f (válaszként erre: 182. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 21:31
Ez tetszett:-) Szerintem is nagyon igaz!
191. 416c7ed97f (válaszként erre: 188. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 21:30
Dr néni, ha esetleg érdekel a homeopátia, tudok ajánlani néhány könyvet, amik nekem kedvenceim a témában: Rajan Sankaran és Vithoulkas művei, amiket magyar nyelven is kiadtak és kaphatóak itthon. Szerintem nagyszerű gondolkodású, nagy tudású emberek, tőlük mindenképp érdemes olvasni a homeopátiáról...
190. 416c7ed97f (válaszként erre: 189. - Böbe83)
2008. ápr. 14. 21:27

Szerintem kicsit cinikusan szólsz hozzá dolgokhoz, nem hiszem, hogy szükséges...

A docensek többnyire-statisztikai átlag szerint valószínűsíthető:-)-okos emberek, hozzáértőek, a saját témakörükhöz, ami jelen esetben valószínűleg nem a homeopátia...ezért nem kardinális nekem az ő véleményük ebben az esetben.

189. böbe83 (válaszként erre: 184. - 416c7ed97f)
2008. ápr. 14. 21:15

kik is a docensek.?.. mindenkiből lehet. ... nem is kell hozzá tudományos munka, vagy kutatás, sőt

főleg az orvostud egyetem gyógyszertanán...

csak a hülyeséget nyomatják.

pláne némelyik akadémikus ott...

188. drnéni (válaszként erre: 184. - 416c7ed97f)
2008. ápr. 14. 21:15
Na, megint egyetértünk. Az én hozzáállásom is kb. ez.
187. drnéni
2008. ápr. 14. 21:13

Nagyon beindult ez a topic, örülök, az együttgondolkodás jó. Annak is örülök, hogy nem megy át személyeskedésbe, pedig forró téma.

Ennek a homeopátia dolognak utánanézek most már. Amikor az egyetemen tanultam Alternatív terápiát, akkor még az Eü. Tudományos Tanács második vonalbélinek nyilvánította, tehát az eredményeket jónak találta, de nem volt megfelelő mennyiségű adat. Lehet, hogy azóta ez változott. Amúgy tényleg ne legyünk álszentek, az eredményeket lehet manipulálni, és meg is teszik (ahogy megtette pl. Mendel is a borsóinál, mert tudta, különben sose hinnének neki), de azért ne örülj, Masszőr, ezen a kisajtón nem fér be az aurasimogatás.

186. Cszsuka (válaszként erre: 183. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 21:09
Bocs, én csak erre válaszoltam: Pirosalma 167: "Az agykontroll más kategória".
185. Cszsuka (válaszként erre: 178. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 21:07
A két db. magot dr. Domján Lászlótól tanultuk az agykontrollon. Aki ott volt, mindenki kipróbálta. Én is. Működik. Egy tanfolyamon kb. 250-en voltunk. Az 500 db mag minimum 250 különböző helyen. Mégis működött. Persze, tanulmányt nem írtunk róla...
184. 416c7ed97f (válaszként erre: 180. - Böbe83)
2008. ápr. 14. 21:07

Ha valami érdekel, nekem kevés, hogy néhány docens azt mondta, nem hat...homeopátiáról írtam a szakdolgozatom, és a tanszékvezető is mosolygott rajtam(nem, baj, tegye:-), de, hagyta, hogy erről írjak, mert érdekelt...sok-sok nagyon figyelemfelkeltő olvasmányt olvastam végig és előadásokat hallgattam, számomra hitelesnek tűnő szakemberektől (MHOE-Magyar Homeopátiás Orvos egyesület), és azt gondolom, hogy nem egy csípőből elutasítható gyógymód...talán vannak vakfoltjai, nem is talán, de "értő kezekben" figyelemreméltó eredmények születtek a nyomán...

Nekem saját pozitív tapasztalatom is van vele, ún. alkati szerrel való kezelés, saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy hat a szervezetemre..pedig én aztán tudományos kritikai érzékkel figyeltem magam.(ráadásul a 6.szer volt, ami hatott, az első 5 hatása nulla...)már épp fel akartam adni:-)

Ez a tapasztalat engem tudományosan jobban felvillanyzott, mint ami eü.hasznom volt belőle, de nagyon érdekes tapasztalat volt, és megerősített abban, hogyha nem is értek mindent a homeopátiával kapcsolatban, továbbra is nyitott legyek vele szemben...

183. Pirosalma (válaszként erre: 182. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 21:06
Az agykontrollt nem én említettem, ahhoz hozzá sem szóltam...
182. Cszsuka (válaszként erre: 175. - Pirosalma)
2008. ápr. 14. 21:02

Amikor készültünk az érettségire, az egyik gyereket kihívta a tanár, mert nem írt a dolgozatba Adyról semmit. Megkérdezte tőle, hogy miért nem tanulta meg az anyagot? A diák csak annyit felelt: "utálom Adyt". Soha nem felejtem el, amit a tanár mondott neki: "amit vagy akit nem ismersz, nem mondhatsz róla véleményt. Akkor mondd, hogy utálod, ha kívül-belül ismered és meg tudod magyarázni, hogy miért".

Nos, hívő keresztényként nem kell elvégezned az agykontrollt, annak ellenére, hogy a Pápa is elfogadta, de akkor ne mondj róla véleményt. Nem mondhatod, hogy semmi köze a kvantumfizikához.

Én csak azt tudom, hogy az életemet az agykontroll tartja sínen. Ez is egyfajta mély hitvallás. Ráadásul már megint olyat kell írnom, ami téged ingerel: MŰKÖDIK.

181. böbe83 (válaszként erre: 171. - Masször)
2008. ápr. 14. 18:12

ó jajj

mi lesz velem.. sosem fogok ilyet csinálni, a férjem halálra röhögné magát rajtam, és el kéne mennem a pszichiátriára...

180. böbe83 (válaszként erre: 170. - Cszsuka)
2008. ápr. 14. 18:09

Nem tudom, a gyógyszertanintézetben néhány docens mondta nekem, hogy nem hat... Biztos mind szkeptikus...

én nekik hiszek ált

2008. ápr. 14. 17:42
Hú, ezt a radiesztéziát én nagyon hanyagolnám...
178. Pirosalma (válaszként erre: 171. - Masször)
2008. ápr. 14. 17:42

Ezt nem állíthatod, mert nincsenek rá bizonyítékaid.


Viccelsz? Két db maggal akarsz ilyen kísérletet csinálni? Szerinted tudsz azonos környzetet biztosítani? Meg amúgy sem 2-t kellene, hanem 200-at.


Én amúgy csak olyannak engedném a természetgyógyászat űzését, akinek általános orvosi vagy gyógyszerészi végzettsége van.

177. Pirosalma (válaszként erre: 168. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 17:37

Egyetértek veled.


Igen, a kuruzslók a spontán gyógyulókból élnek meg a placeóból.


Mivel igyekszem mindig a lehető legkorrektebb lenni, ezért itt szólnék erről: [link]


Kíváncsivá tett, és ezennel visszavonom azt, hogy a tudomány mai állása szerint nem lehetséges. Mindazonáltal nem vagyok meggyőződve arról, főleg hogy a tanulmánynak a részleteit nem említik, hogy "minden rendben történt". Ráadásul ez csak egy db tanulmány, ami azért kevéske. És persze bővebbet nem tudunk az értékelésről.


Sok olyan van, hogy meghamisítanak adatokat. Persze annyira nem gyakori, de megesik. Ez főkánt attól is függ, melyik szaklap közli.


És abban sem vagyok biztos, bár erről egy kristálykémiában jártas fizikust kellene megkérdezni, hogy a kristályok növekedése mennyir érzékeny a környezetre, mennyire biztosítható minden esetben azonos körülmény.

176. Pirosalma (válaszként erre: 167. - Drnéni)
2008. ápr. 14. 17:26

Akkor a kontrollált klinikai vizsgálatok miért nem mutatják ugyanezt?


Nekem megvan a véleményem a homeóról, de az más lapra tartozik, és itt valószínűleg enki nem venné komolyan (hitbeli, vallási kérdés).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook