Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért félnek annyian az iskolától? fórum

Miért félnek annyian az iskolától? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
22. anya4005 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2014. okt. 9. 22:39
A mi ovinkban van rá lehetőség (én indítottam a másik topicot).
21. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:38
én azokat is tanóráknak tartom
20. anya4005 (válaszként erre: 6. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:37

Részemről valóban csak az "illúzió",hogy adok még egy gondtalan évet a gyereknek.

Az ovis +1 évben azért még nincs számonkérés,mint az iskolában,és talán egy évvel idősebben jobban fogadná a teljesen új környezetet (valószínűleg egyetlen csoporttársa sem lesz később osztálytársa a fiamnak). Nem tudom,ezért kérdeztem!

19. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:37

hogy érted, hogy kiüti az iskolaérettséget?


egy teljesen iskolérett gyereknek is lehet bezsédhibája vagy gerincferdülése

18. Kilimcs (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2014. okt. 9. 22:35
hát ezt nem tudom emnnyire kevés.. nálunk kevés volt az ovihely, stb.. mégis csak az vitte suliba a ygerkét, aki nem akarta viszatartani. mennek a doki, és a nevtanos címek egymás közt, meg miylt kell írni a kérvényre, hogy egyből megadják. Én csak pislogtam mikor a fiam suliba ment...
17. Kilimcs (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2014. okt. 9. 22:33

az 5 óra az 3!!!! mert egy tesi, egy rajz, vagy technika, vagy ének, vagy környezet...


szóval ténylegesen 3 tanulós órájuk van max.


logopédia, gyógytorna.. az már kiüti sokszor az iskolaérettséget. nem erről van szó.


Hanem az okos, iskolaérett ygerekről, akire végül mégis aztmodnja a szülő, de minden követ megmozgat, hogy ne menjen suliba.

16. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:31
elég kevés a lehetőség már iskolaérett gyerek visszatartására
15. Kilimcs (válaszként erre: 11. - Unom)
2014. okt. 9. 22:30

ige, ez is jön, az érett gyerek visszatartásakor.. kicsit mintha elvennék a fiatal felnőttkorát később evvel.

Én is halottam már 20 éves fiataloktól, hogy a fene hogy még csak érettségi előtt állnak... mert hiába okos, stb.. nemt ud mitcsinlni, benneragadt a dologban, egy régi döntés miatt...

14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:30
érik az idegrendszere
13. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:30

az elsősnek van minden nap 5 órája, így kb. 13-kor végez, elmegy ebédelni.


lehet, hogy heti 1*-2* jár még logopédiára , gyógytornára kell járnia, az udvari levegőzés ideje alatt


aztán szeretne ilyen-olyan szakkörre, sportfoglalkozásra is menni délután


és a leckéjét is meg kell írja fél4-ig


agyon vannak hajszolva a nyomorultak a legtöbb helyen

12. Kilimcs (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2014. okt. 9. 22:28

de mitől toleráln jobban? pont veszít a rugalmasságából az egy év alatt. az oviban egy iskolaérett ygerekenk már gyakorlatilag semmi kihívás.


hja ezt nem írtam, kifejezetten iskolaérett ygereke visszatartását nem értem. És ez azért nem olyan ritka... szerintem mindenki látot a környezetében, ha nem is ő maga tette meg.

11. unom
2014. okt. 9. 22:28

Én látom a másik oldalt is. A nagylányom most végez gimiben, öt évfolyamosban. Ő hat évesen kezdte a sulit, de van osztálytársa aki majdnem nyolc volt.

Húsz évesen gimnazistának lenni már nem a legjobb, nagyon nem rájuk van szabva a középiskola.

2014. okt. 9. 22:26

én nem vagyok az oviban tartás mellett akkor, ha a gyerek iskolaérett


ha pedig nem az, akkor indokolt a plusz egy év óvodai nevelés

2014. okt. 9. 22:26

na mire beírtam a topikindítót, lettek hszek :) köszi :)


szóval ok, szar a rendszer. De az elején tényleg csak írni olvasni tanulnak. több olyan szülővel talállkoztam aki büszkén modnta azoviban megtanult írni olvasni a ygereke. Aztán közölte, azért maradt még egy vévet hogy játszhasson... És végül írni ovlasni tanult.. hmm.. kicsit ellentmondásos.


megjegyzem az államoi ovodarendszer se jobb mint az alsós tanári karok... szóval ez se egy nagy érv..

8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:25
nem, de talán jobban tolerálja
7. Kilimcs (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2014. okt. 9. 22:24
ez6 tény. de ha egy évet ovis marad a ygerek, attól jobb lesz a rendszer??
2014. okt. 9. 22:23

Minap is indult egy topik... de nyilván minden évben, szinte minden hónapban van hasonló. Illetve más szülőket ismerve merült fel bennem a kérdés. Miért félnek ennyire az iskolától sokan? Miért kell az iskolaérett ygereket mégis visszatartani sokszor, "hadd legyen még gyerek! " "hadd játszon felhőtlenül!" stb vel igazolva?


Ha suliba megy és tanul írni olvasni, számolni, avval elveszíti a gyerekségét? Akkor nem játszhat onnantól?

Vagy csak sokan azt várják kitűnő legyen mindenben legalább az elején a gyermekük? És így, hogy egy csomó sulis dolog úgyis ráragad a plusz ovis év mellett, mert mondjuk van barát aki már suliba ment, tán a legjobb lesz biztosan legalább az elején?


Előrebocsájtom, nem tudom mik a tényleges indokok. Lehet tényleg csak annak az illúziója a szülőnek hogy ő még adott egy gondtalan évet?? dehát az oviban is szabályok vannak, sőt a legtöbben foglalkozások is gondolom. viselkedniuk kell, felügyelet, és nem is a családban vannak otthon..


Csak kíváncsi vagyok.

2014. okt. 9. 22:22

a tanarak kivannak.

Nagyrészük alkalmatlan. Nem a gyerekek szeretete vezérli munkájuk

Nix tekintélyük, se eszközük,...

2014. okt. 9. 22:20
ja. mert pocsék a magyar oktatási rendszer
2014. okt. 9. 22:20

En nem feltem es a noverem sem.

Szerintem aki szeret tanulni annak nincs mitol felnie :-)

2014. okt. 9. 22:16
mert pocsék a magyar oktatási rendszer
2014. okt. 9. 22:15
Miért félnek annyian az iskolától?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook