Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért félnek a férfiak az apaságtól? Talán önzőbbek, mint mi nők? fórum

Miért félnek a férfiak az apaságtól? Talán önzőbbek, mint mi nők? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. márc. 31. 16:20
Soha nem szabad gyereket szülni, ha a férfi nem akarja! Akár önző, akár nem, el kell fogadni a döntését, mert nem csak a vele való kapcsolat romlik meg ellenkező esetben, hanem a születendő gyerek is megsínyli: soha nem lesz igazi apukája. Aki meg abban hisz, majd pont ő fogja megváltoztatni egy férfi gondolkodásmódját, az nagyon téved!:)))
65. Rozália (válaszként erre: 51. - C75565e593)
2011. márc. 31. 16:14

És nála minden rendben van, minden további nélkül lehet gyereke?

Mert ez nekem úgy jön le: írjál a Mikulásnak és akkor teljesül a vágyad...

Nem vicces.

64. 938d8ad563 (válaszként erre: 63. - C75565e593)
2010. okt. 13. 19:06
Először Én is elhittem a hitegetéseket,de az a baj hogy későn jöttem rá!!!Túlságosan is szerelmes voltam belé,és ez elvette a józan gondolkodás módomat.És naivan hittem Neki!Kár volt! Majd Te is rá jössz erre! Mindig csak a kifogások lesznek.Már lazán benne vagytok a korba,még ha neki Te vagy az első nő az életébe is,ez nem kifogás!!!!D sok sikert hogy Neked sikerüljön,tiszta szÍvemből kÍvánom!!!!
63. c75565e593 (válaszként erre: 61. - 938d8ad563)
2010. okt. 13. 12:32

szia4

Én nem vártam volna ennyit...én még szerencsére 2 évnél tartok, természetesen nálunk korai lenne...2 éve élünk együtt...jövőre remélhetőleg változik a létszám felénk...párom nem mondta, hogy nem akar babát...de nem most azonnal...a párom életében én vagyok az első nő, így érthető.....

62. Pahet a vadász (válaszként erre: 53. - C75565e593)
2010. okt. 13. 09:05

Ne haragudj meg érte, hogy hogy mondhatod hogy őszinte, amikor eddig arról volt szó, hogy egyik np ezt mondja, másik nap meg azt?

Amikor bizonytalanságban tart?

Ez nem őszinteség szerintem, ez időhúzás, és a veled és a gyerek utáni vágyaddal való játszadozás...ami nagyon nem fair....

61. 938d8ad563 (válaszként erre: 53. - C75565e593)
2010. okt. 12. 21:48
Szia! Én is ilyen helyzetbe vagyok mint Te! Gyermeket szeretnék ,de hiába,már annyira megromlott a házasságunk ez miatt,hogy le sem fekszünk egymással már nagyon rég.15 éve vagyok házas,először még nem akartunk gyermeket,de 3 év múlva Én már szerettem volna,erre a férjem azt mondta még várjunk,ez ment évekig.Most eldöntöttem elfogok válni,mert nekem babára van szükségem,anya akarok lenni.39 éves vagyok ,nagyon szorÍt az idő:((És Nekem pedig minden vágyam egy kis baba.Tudom nem egyszerű egy új párt találnom,de meg kell próbálnom.Neked is ezt ajánlom,ne halogasd,mert úgy fogsz járni mint Én! Boldogtalanul fogsz élni egy kapcsolatba,és ez teljesen fel fog őrölni.Lépj!!!
2010. okt. 12. 21:11
Félnek a felelősségtől! Néha felnagyítják a felelősséget, azt hiszik minden az ő vállukon van, és ez normális, mert arra rendeltettek, hogy a család fejei legyenek. Az én férjem legalábbis ezért halasztgatta eddig!
59. spinneli (válaszként erre: 58. - Tamianyu)
2010. okt. 12. 20:51

Az én baráti körömben most kezdenek a fiúk az apaságon elgondolkodni...persze csak azok, akiknek komoly párkapcsolata van.

Én inkább azt tapasztaltam, hogy tartanak tőle, illetve korainak találják a lányokhoz képest.

58. Tamianyu (válaszként erre: 57. - Anyuci91)
2010. okt. 12. 20:47

Nem hiszem,hogy ritka lenne.Legalábbis remélem,és ismerek sok ilyen férfit.Nekünk a férjemmel már a megismerkedésünk után pár hónappal szóba került a gyerek téma.Jobban tervezte Őket mint én,és olyan jó volt látni a lelkesedését.Amikor meg már "dolgoztunk a projekten",szinte jobban képben volt mikor kell tesztelni mint én.Én úgy gondolom a gyerek téma nem olyan dolog egy kapcsolatban,ami mindegy lenne lesz vagy sem.Ezt egyértelműen kell megbeszélni.

Egyébként mivel indokolja amikor időt kér?Mi értelme 32 évesen egy jól működő stabil kapcsolatban még időt kérni,amit egy életre terveztek?

2010. okt. 12. 19:15

Elnézést, az én férjem soha nem félt az apaságtól, sőt kijelenthetem együtt terveztük és közösen neveltünk fel két lányt ő mindenből mint egyenrangú házastárs kivette a részét derekasan úgyanúgy törödött velük, mint én. Nem futamodott meg ettől a feladattól. Örömmel látta el apai teendőit igaz már felnőttek, de azok voltak a legszebb időszakok.

Ebben sem vagyunk egyformák. Szívélyes üdv.Ágnes

Az ilyenek ritkák, mint a fehér holló.

56. giga455 (válaszként erre: 51. - C75565e593)
2010. okt. 12. 18:54

hátha?? hmmmm


CSak nehogy az legyen, hogy mindig csak majd-majd, aztán egyszer csak arra eszmélsz, hogy 40 éves vagy, és nincs... Szerintem igenis mondja meg hogy konkrétan mikortól szeretne ha szeretne, és akkor már ne engedd tovább tolni a projekt kezdésének idejét. Ha meg nem szeretne, akkor neked kell dönteni, hogy élsz vele de gyerek nélkül, vagy elválnak útjaitok (és ez nem zsarolás, neki meg kell értenie)

55. 3265084553 (válaszként erre: 51. - C75565e593)
2010. okt. 12. 17:52
Rossz duma. Időhúzás. Az meg fogytán van...
54. Cippora (válaszként erre: 53. - C75565e593)
2010. okt. 12. 17:44
Ne haragudj,hogy ezt mondom,de én azt látom,hogy felmentéseket adsz neki.Egyszer akar gyereket,egyszer nem,ha igazán korrekt lenne,akkor elmondaná kerek-perec őszintén,hogy mi a helyzet,és nem hagyna téged vergődni,mikor ennyire nyilvánvalóan vágysz a babára.Természetes,hogy egy őszinte kapcsolatban nem befolyásolnjuk,netán zsaroljuk a másikat,de egy időkorlátot csak tudnia kellene már mondani,hiszen nem 20 éves.Ezzel a hozzáállással veled szúr ki,de szerintem tisztában vagy te ezzel.
53. c75565e593 (válaszként erre: 45. - Cippora)
2010. okt. 12. 13:37

azt tisztelem a páromba, hiogy őszinte!

sok férfit..meggyőződésem a nő rángat bele a család tervezésbe...sok pasi nagyon befolyásolható...az én párom..nem az..és nem is kényszerítek rá semmit...nekem fontos ő mit szeretne...ha azt mondja...nem akar babát azt is megérteném...odébb állnék...de az is lehet lemondanék a gyermek vállalásról...ezt sem kizárt..

52. c75565e593 (válaszként erre: 49. - 0d717b184a)
2010. okt. 12. 13:34

itt senki nem beszélt zsarolásról...ha a másik fél nem akar valamit, mert más elképzelései vannak az életről..és egyéb dolgokról...akkor megmondod mi a pálya nem?

én annyit mondtam ha úgy érzi számára ez összeférhetetlen az én elképzelésemmel, akkor váljunk szét...ezzel nem hiszem, hogy zsaroltam volna...mert egy nő sem várhat örökké...ok azt aláírom ma már 35 évesen is szülnek a nők...de nem mindenki szeretne 35 évesen szülni...ebben sincs semmi..én páromnak elmondtam, mit szeretnék...szeretem a páromat, de ha nem akar babát akkor nem hiszem, hogy érdemes folytatni...most adok neki időt....nem beszélek erről most...az időre bízom...

ez elég kényes kérdés ...nem egyszerű a döntés, hogy mind kettőnknek jó legyen...de azt hiszem...szeretjük annyira egymást, hogy orvosoljuk a problémát...mert egyébként nagyon szeretem a páromat...a gyerek kérdést megbeszéltük...fel dobtam a labdát...és elgondolkodhat...mit szeretne..a párom..

köszi a hozzá szólást....mindenki írt valami érdekeset...köszi.)

további szép napot!

51. c75565e593 (válaszként erre: 50. - 0d717b184a)
2010. okt. 12. 13:28

szia.)

megbeszéltük a párommal a dolgokat...szegényke megrémült...de azt mondta van még időnk...azt mondta majd írjak a mikulásnak.)

és akkor hátha teljesül a vágyam...

2010. okt. 12. 10:46

mi is 4 év után jutottunk el odáig pedig a férjem akkor már 37 éves volt

a nőknek sem akadály manapság, hogy 35 évesen szüljenek

2010. okt. 12. 10:45

Azzal sem lehet gyereket csináltatni, hogy akkor elhagylak ez zsarolás szerintem

beszéld meg vele, hogy akar e a jövőben ha nem akkor lépj ha igen akkor várj

2010. okt. 12. 10:42

Sok pasi tudja magáról, hogy mennyire megbízhatatlan és nem lenne jó apa. És a felelősség felvállalásával is gondja van.Akkor meg minek erőltesse, nem lenne jó annak a gyereknek.

Egy felmérés alapján kimutatták, hogy a gyerekek első számú ellensége a kiegyensúlyozatlan, lelki gondokkal küzdő szülő.

47. Tamianyu (válaszként erre: 38. - C75565e593)
2010. okt. 12. 10:41
Teljesen igazad van,ez két ember szabad döntése kell legyen.
46. Tamianyu (válaszként erre: 15. - C75565e593)
2010. okt. 12. 10:39

Igen,nehéz döntés ez.

Erőltetni nem lehet,nem is szabad.

Sőt,az sem jó ha úgy érzed úgy zsarolod ki azzal,hogy elhagyod,és csak ezért menne bele....

Hát nem igazán lehet szerintem jó tanácsot adni így ismeretlenül.Mert aztán sok pasi meg amint apukává válik elolvad a gyönyörtől,elfelejti minden addigi fenntartását.Persze nem mindegy mi miatt óckodik most,valóban csak a boldogulás miatt,vagy tényleg nem akar gyereket.

Talán annyit beszélj meg vele minden képen,hogy egyértelmű választ adjon neked,hogy ne érezd magad rosszul bárhogy döntesz.

Azt megértheti,hogy amelyik nő vágyik az anyaságra nem akarja leélni gyerek nélkül az életét,ezt nem várhatja.Az időhúzás pedig aljasság ha ő biztos benne mit akar.Nem lehet annyira önző,hogy csak az Ő vágyai fontosak.És 32 évesen bizony nagyon,de nagyon itt az ideje tenni érte,hogy jöjjön a baba.Abban nem lehet senki biztos,hogy elsőre összejön,nem lesznek bonyodalmak...stb.Szóval ezt el kell már döntenetek az biztos.

A félelmed pedig jogos azzal kapcsolatban,ha újra kellene kezdened.

Sok sikert kívánok nektek.

2010. okt. 12. 10:29

Én nem várnék éveket...lehet ez önzőség,de ha én gyereket akarok,ő meg nem,akkor mi dolgunk egymás mellett???Az évek tellnek,és egy nőnél azért nem mindegy,mert simán kifuthat az időből.

Nálunk mindig egyértelmű volt,hogy fiatalon akarok anya lenni,és szerencsére a párom is családcentrikus.23 éves vagyok,most várjuk az elsőt.

44. Tamianyu (válaszként erre: 11. - C75565e593)
2010. okt. 12. 10:27
Pff,Te szegény.Sajnálom,hogy így gondolkodik a gyerek vállalásról.A félelmei bizonyos szempontokból érthetőek is,de el kell tudni döntenie ennek ellenére is akar e családot gyerekeket.Olyan,hogy biztos nem létezik,erre kár is várni.Most ezzel nem azt akarom mondani,hogy a semmire kell gyereket szülni,de gondolom azért nálatok nem is ez a helyzet.
43. c75565e593 (válaszként erre: 42. - Puritan)
2010. okt. 11. 17:21

most lehiggadtam...nem szakítunk még sem...

szeretjük egymást..a gyerek dolgo is megoldódik

42. puritan (válaszként erre: 38. - C75565e593)
2010. okt. 11. 16:45
szerintem félreértetted Fatát
2010. okt. 11. 15:31

Majd meglátjuk...mi lesz...

most kissé kész vagyok....ma már össze vesztünk...most a munka helyéről ír..de nem érdekel....el vagyok...magamban..gondolkodom...

40. Gigi13 (válaszként erre: 39. - C75565e593)
2010. okt. 11. 14:50

ez nem kevés. Lehet, hogy ennél többre - mig magához nem öleli a babátokat - nem lesz képes! Fogadd el. Sok pasi - a legtöbb - amíg kint nincs a kicsi, nem nagyon tud mit kezdeni a témával.. Ez van. Valahogy ilyenek a pasik.

Amúgy igazad van, régen rossz ha fenyegetni kell. De hidd el, végül nem bánja meg, hogy lesznek gyönyörű gyerekeitek. Szerintem...

39. c75565e593 (válaszként erre: 32. - Gigi13)
2010. okt. 11. 14:35

de én nem így szeretnék babát, hogy taktikázok, és fenyegetőzök...nem szeretnék erőltetni semmit...az ilyen kezdet már elve nem jó...én nem fenyegettem...csak elmondtam szeretnék babát, ha ő nem akkor keresek mást...és ő is kereshet olyan nőt aki szintén nem akar babát..

Legutóbb azt mondta akar babát, csak ne hagyjam el...de ez kevés....

38. c75565e593 (válaszként erre: 33. - 40163fd81d)
2010. okt. 11. 14:32

Könnyű menet?

ez nem úgy van...ő sem hülye, már bocsika...egy pasira így nem lehet gyereket tukmálni....az a pasi aki nem akar gyereket...azt nem lehet taktikai módszerekkel át vágni...én nem erőltetek semmit...mondtam ha ez a dolgo nem megy, mert ő nem szeretné ok...de akkor lépjünk külön..tovább...hiába szeretsz valakit ez még sajnos nem elég...és hiába szeret ő ha a nézeteink nem egyeznek pl a gyermek kérdésben....de viszont azt sem tudom megtenni, hogy lemondjak erről a vágyamról...

Várok még ebben az évben ha nem alakúl ez a téma...akkor váltani fogok, lényegtelen mit érzek....

2010. okt. 11. 14:13
Minden oka megvan rá hogy féljen, ha rá akarod erőltetni...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook