Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért félnek annyian az iskolától? fórum

Miért félnek annyian az iskolától? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
52. tündér74 (válaszként erre: 41. - Ekka)
2014. okt. 10. 09:16

Tényleg nem könnyű a napotok:(

Nekünk nagy szerencsénk volt, megtehettük, hogy olyan suliba írassuk a fiúnkat, ami teljesen a gyerekek életkori sajátosságait veszi figyelembe.

Itt is délután 1-ig vannak órák,/hétfőn és pénteken délig!/ viszont utána csakis játék van és otthonra sincs még házi feladat. Szerintem mindenhol ez lenne a normális első osztályban.

51. Kilimcs (válaszként erre: 49. - NemOxi)
2014. okt. 10. 09:15

igen ezt így gondolom, fizikailag nagyon fontos "bírni" a sulit.

Én egy alvós ygreket, akármiylen okos, valószínű nem tennék be. Egyszerűen nicns lehetőség délben aludni pl. suli után van, de az már később van.. mégha a tanító csinál is kis csendespihenőt, akkor is az 1 körül lesz leghamarabb..


az hogy ki miylen magas, az szerintem nem akkora gond. ha fizikailag bírja. Mert tökmindegy mennyire homogénnek kezdik az osztályok. egyik kislány már 11 évesen menstruál, van cicije, stb, a másiknak meg csak 15 évesen jön majd meg... Ilyeneket sehogy se lehet egybecsúsztatni. fiúknál dettó.. van amelyiknek kiskamasz korban van ugrás a növésében, van amelyiknek nagykamasznak... ezek a dolgok nem összecsúsztathatóak. Ezek nem lehetnek érvek. El kell fogadni a sokféleséget. csak papiron fejlődnek max átlagosan a ygerekek, a valóságban nem így van fizikailag pláne nem.

50. Kilimcs (válaszként erre: 39. - Unom)
2014. okt. 10. 09:11
igen, mondjuk ezt megfiygeltem, egy két éves még baba... stb.. nyilván a közeg is ebben vagy előrevisz, vagy visszafog.
49. NemOxi
2014. okt. 10. 09:11

Nekem van egy most 3. osztályos lányom, aki évvesztes.

nagyon nem bántam meg, hogy nem kardoskodtam, hogy menjen iskolába. Ő egy kifejezetten okos, értelmes, sokáig figyelni tudó kislány volt már 6 évesen is, de úgy láttam a logikai képességei, az aktív figyelme az utolsó ovis évben akkorát fejlődött, hogy ha akkor kell a suliban ülnie 5-6*45 percet, tudom, hogy erőszakot kellett volna tennie az idegrendszerén.

Ha tehettem volna, akkor - hogy ne is unatkozzon az utolsó hónapokban - nem szeptemberben, hanem márciusban "keresztfélévben" lett volna ideális elkezdeni neki a sulit. :)

Most így könnyedebben véve az akadályokat remélehetőleg jobb lesz neki.

De a fejlettség nem csak a kortól függ, épp a 4. és az 5. oszályban nagy a testi fejlődési különbség.

48. Kilimcs (válaszként erre: 47. - Mtt80)
2014. okt. 10. 09:08
ha a gyerek játszik is aktív, figyel nem pihen. És ami legfontosabb szabályok vannak az oviban, nincs igazi szabad játék. szeritnem ez azért nem érv.
47. mtt80 (válaszként erre: 17. - Kilimcs)
2014. okt. 10. 08:46
Egy tesi, rajz, vagy technika óra is óra. Ugyanúgy figyelni kell, aktívnak kell lenni, nem lehet pihenni stb. Tehát a gyereknek igenis 5 vagy 6 órája van.
46. mtt80
2014. okt. 10. 08:44

Sziasztok!

Én mindkét oldalról átélem ezt a problémát, mert szülő is vagyok és tanító is. :) Az iskolában látom, hogy mennyire túl vannak terhelve a gyerekek. Sajnos nem ritka a 6 óra az első osztályban a kötelező hittan/erkölcstan, és a mindennapos tesi miatt. Hogy őszinte legyek, ezt minden pedagógus soknak találja, de nem tudunk mit tenni. Sokszor van, amikor a 6. órában szegény gyerekek nyafognak, hogy éhesek, fáradtak, mikor lehet hazamenni stb. Ezt totál megértem, de az órát akkor is meg kell tartani. Legfeljebb kicsit lazábbra veszem.

Ugyanakkor szülő is vagyok, van egy harmadikos fiam, aki 7 évesen ment suliba, mert évvesztes volt, de neki egyébként is kellett volna az a plusz egy év. Van egy jelenleg 4,5 éves lányom, aki nem évvesztes, és ahogy látom, nyugodtan elmehetne majd 6 évesen suliba, mégis bizonytalan vagyok. Tudom mi vár rá, és bár úgy gondolom könnyebben venné az akadályokat, mint a bátyja, mégis aggódom. Alapból ott kezdődik, hogy az ujjpercek csontosodása is csak kb. 7 éves korra fejlődik ki annyira, hogy az írástanuláshoz megfelelő legyen. A figyelem-koncentráció is 6 évesen még csak 10-15 perc. És még sorolhatnám. Tehát véleményem szerint is az lenne a megoldás, ha nem 6 évesen tennék kötelezővé az iskolakezdést, hanem 7.

45. anya4005 (válaszként erre: 36. - Mézgapaula)
2014. okt. 10. 08:42
Azért nem olyam nyilvánvaló,hogy az iskolát később kezdők sminkelnek! Sajnos már a középsős csoportban is látni piros körmű,vagy magassarkúban topogó kislányokat.
44. unom (válaszként erre: 43. - Ekka)
2014. okt. 10. 08:18

Ha az a gond, hogy a szülő nem tud négyre menni a gyerekért azt az sem oldja meg, ha oviban marad még egy évet.

Tényleg nehéz döntés, sok mindent kell figyelembe venni, elsősorban a gyereket.

43. Ekka (válaszként erre: 42. - Unom)
2014. okt. 10. 08:14

Nekünk sem marad lecke. (amit a suliban kell megcsinálni azt ott csinálják, de vannak külön itthoni feladatok is)

És sajnos nem minden szülő olyan szerencsés, hogy 16:00-kor az iskola ajtajában tud toporogni! Van akiért csak 17-órára tud menni a szülő!

42. unom (válaszként erre: 41. - Ekka)
2014. okt. 10. 08:10

Nekem a kicsi 4.-es. 4-ig van suliban, addigra kész minden lecke, ritka, hogy marad itthonra. Fél ötre itthon van, ha nem megy barátnőzni :)

Marad ideje játszani, olvasni, mesézni.

Bár koraszülött volt, nem bántam meg, hogy hat évesen ment iskolába.

41. Ekka
2014. okt. 10. 08:07

Az a helyzet, hogy nem minden 6 évesen iskolaérettnek nyilvánított gyermek iskolaérett!

Az iskola többről szól, mint arról, hogy írunk meg olvasunk. Egészen más a rendszer, mint az oviban.

Hogy elveszik-e a gyermekkor a sulival?! Nem, de egészen más már.

Végignézve a lányom napját nem könnyű!

Fél 8-ra a suliban kell lenni, majd elsősként napi 5-6 óra (ez az én időmben 4 volt)

Du. fél óra játék az udvaron, majd tanulós napközi!

Fél 5-ig suliban van, 5 óra mire hazaérünk. Kb. 6-ig játék, majd hiába a napközi, itthonra is van házi, szorgalmi, olvasás gyakorlása. 7-re végzünk, majd vacsi, fürdés, 8-kor meg alvás.

Nagy gyermekkor!

Szóval, én azt mondom, ha játszat még egy évet az oviban akkor ne sajnáljuk tőlük! ;-)

40. pemete
2014. okt. 10. 08:01
Az én kislányom évvesztes, most töltötte be a 7-et, és idén kezdte az iskolát. Nagyon megbántam, hogy nem kardoskodtam tavaly amellett, hogy mehessen iskolába, mert már akkor iskolaérett volt. Így elvesztegettünk egy évet az óvodában, ahol utált lenni, mert szétunta magát. Imádja az iskolát, nagyon élvezi, hogy tanulhat, napi 5-6 tanórájuk van, plusz néptánc, minden nap testnevelés, van olyan nap, amikor 2 is. Imádja! Fél 5-ig van tanítás, ott megírják a leckét ha van, és már szombaton alig várja, hogy hétfő legyen! Hatalmas szerencsénk van, mert az osztályfőnöke egy igazi pedagógus,imádja a gyerekeket, és fordítva. :)
39. unom (válaszként erre: 38. - Kilimcs)
2014. okt. 10. 07:52
Valahol jellemző sok mai szülőre, hogy próbálja "visszafogni" a gyereket, próbálja későbbre tolni a korszakváltásokat. Minél később legyen a csecsemőből kisgyerek, a kisgyerekből iskolás, a kisiskolásból kamasz.
38. Kilimcs (válaszként erre: 34. - Molyka)
2014. okt. 10. 07:48

attol mert megtanul olvasni szamolni meg gyerek marad :o


csak tobb lesz az olvasas altal.


mondjuk en ezt a nagy hajtast se latom. inkabb azt latom nem haladnak semerre sok suliban.

37. mézgapaula (válaszként erre: 34. - Molyka)
2014. okt. 10. 02:52
Szerintem nem kizárólag az iskola tehet arról, hogy nincs gyerekkoruk, szimplán felgyorsult a világ. Manapság a tízéves fiúk már számítógépes programokat írnak, a lányoknak "pasijuk" van (épp a minap hallottam a játszótéren, brrr), miért pont a szorzótáblát ne ismerhetnék?
2014. okt. 10. 02:45

Sziasztok!

Én nem vagyok még érintett, de teljesen egyetértek Kilimccsel. Engem főleg a nagyfokú heterogenitás zavar: ötödikes osztálynak tartottam előadást és megdöbbenve láttam, hogy a lányok egyik fele már sminkeli magát, némelyik egészen nőies volt alkatra is, a másik fele meg még teljesen kislányos, nyilván ők azok, akik 6 évesen kezdték a sulit.

Felőlem mehetnének a gyerekek 8 évesen is iskolába, de akkor legyen ez egységes, vonatkozzon mindenkire.

Ismerősöm fiát anno logopédiai okokból visszatartották, pedig alapban a korosztálya felett állt tudásban és testalkatilag is, én inkább kapásból másodikba tettem volna:-) Valahogy úgy érezhette szerintem magát, mint egy második tanárbácsi a gyerekek között. Miért jó, ha most egy évvel később kezdi majd a felnőtt életet?

35. Molyka (válaszként erre: 17. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 23:46
Én is meg fogok minden követ mozgatni, hogy az okos és ügyes fiam ne menjen 6 évesen iskolába.
34. Molyka
2014. okt. 9. 23:44
Mert egy 6 éves gyerek nem iskolába való a mai oktatási rendszer mellett. Hajtják őket, mintha versenyistálló lenne, mindent minél előbb, mindent minél gyorsabban. Minek? Mi van akkor ha egy gyerek csak 8 évesen tanul meg olvasni? Mi van akkor ha a szorzótáblát csak 10 évesen tudja elmondani és alkalmazni? Semmi. És mégis... hajtsuk őket, véletlen se legyen gyerekkoruk.
33. krautmanno (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2014. okt. 9. 23:09
Az én iskola érett gyerekem is járt logopédiára.
32. anya4005 (válaszként erre: 30. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 23:00
Jó éjt!
31. anya4005 (válaszként erre: 29. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:59

Remélem,én nem tolom el! Bár a tanárok cserélődtek,az iskola szelleme megmaradt,így az én régi sulimat választottam. Természetesen a véglegesítés elött benézünk a suliba,beszélek a tanárokkal,a dirihelyettes maradt,úgyhogy vele is,és ami még fontos volt:

Írhatok kikérőt a délutáni foglalkozásokra. Én már az ebédet itthon szeretném a gyerekek elé rakni,ne maradjanak délutánig.

2014. okt. 9. 22:59
na megyek aludni, már nagyon sok az elütésem. jóéjt! remélem még lesz hozzászóló,s ezrintem ez egy érdekes téma, pro és kontra. Mégegyszer leírom, nem logopédiára szoruló, vagy extrémalvós, vagy hasonló ygerkekről van szó. hanem olyanokról akik iskolaérettek.
29. Kilimcs (válaszként erre: 28. - Anya4005)
2014. okt. 9. 22:57
én ezt a részét toltam el... rossz suli meleltt döntöttem elsőre... de módosítottunk gyorsan És a kicsivel már nem kockáztatunk. suli, taanító megvan :D
28. anya4005 (válaszként erre: 26. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:50
Ne hülyéskedj! Már ovikezdéskor sulit kerestem! Mára azt is tudom,hova megy ovi után! :-D
27. Kilimcs (válaszként erre: 25. - 4740439ec6)
2014. okt. 9. 22:48
be fogsz tojni.. van sulis, és 6 évesen ment.. ;) (és elárulom azt is másodikos...)
26. Kilimcs (válaszként erre: 24. - Anya4005)
2014. okt. 9. 22:46
:D:D így vicces.. akkor te is előre filozpfálsz ezekszerint:) én is ezt tettem amúgy annó :)
2014. okt. 9. 22:44

Hány gyereked jár iskolába?


Gondolom sehány,mert ha most kezdené a gyerek a sulit vagy netán most lenne 2-os,fel sem merülne benned ez a kérdés.

24. anya4005 (válaszként erre: 23. - Kilimcs)
2014. okt. 9. 22:43

Azt hittem,miattam sokalltál be!

Nekem nem kell papírt szereznem innen-onnan,ha úgy döntünk,maradjon oviban,megvan a lehetőség.

Amúgy a 2 leginkább érintettel még nem beszéltem: a gyerekkel korai,a párom melózik. :-)

23. Kilimcs (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2014. okt. 9. 22:40
jajj, a te topikod csak elgondolkodtatott ;) a neked születtt válaszok amik megdöbentettek. No meg pont a napokban hallgattam végig amint két szülő a fejem meleltt bezélte meg a buszon, hogy melyik dokitól kell papír, hogy az iskolaérett ygereket ne kelljen suliba adni. ;) szal nehogy magadra vedd légyszi!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook