Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért baj az ha a terhesség alatt többet hizik egy nö mint a megengedett 12kg? fórum

Miért baj az ha a terhesség alatt többet hizik egy nö mint a megengedett 12kg? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. ápr. 25. 10:54
ja meg a végére enyhén vizes volt a lábam de más bajom nem volt
2010. ápr. 25. 10:53
semmi baj nincs csak nehezen adod majd le:)én egy év alatt kétszer híztam terhesség miatt 32-35 kg-t most szülés után 1 évvel is van feleslegem és sajnos a hasamon.:O de szép nagy babáim lettek egyik 3400 grammal a másik 4300 grammal ugyhogy megérte zabálni:d
2010. ápr. 25. 05:55

Sziasztok!

Nem baj,csak nem egészséges.

Én az első terhességnél 20kg-ot hiztam ugy,hogy este 6 után már nem ettem,figyeltem mit eszek egész nap.A másodiknál csak 10 kg jött rám,és hozzáteszem éjszaka is ettem nem keveset,cartam le mit mikor,csak ehessek:)

Totál alkati kérdés az egész és a géneket se feledjük,mert nekem fogyóznom nem kellett,de sajnos vannak akiknek igen,mert magától nem ment le a plusz.

2010. ápr. 24. 20:39
én 22 kilót híztam,ráadásul az első 3 hónapban vagy 12kg.előtte napi szinten sportoltam elég keményen,ahogy kiderült a Babuci mindent abbahagytam.most 15 hónapos a Drágám és kb. 3-4 kiló plusz van rajtam.még nem sportolok és enni is szeretek,mégis lement.szerintem teljesen alkat kérdése.
2010. jan. 11. 20:34
Gratulálok mindenkinek a babákhoz! Én az első hármat 58 kilóról 8, 9, és 8és fél kiló hízással szültem, és a szülőszobából 58 kilósan jöttem ki. A 4. fiamat 63 kg. kezdtem és fejeztem be, 9 kilót híztam, de 3 hónapos volt amikor 15 -öt sikerült felszedni. (3400, 3250, 4000, 4000 gr-al születtek):)
2009. okt. 26. 21:45
Én a lányommal 7 kg-ot híztam, koraszülött lett toxémia miatt. Az utolsó 2 hétben még rájött 7kg, ami víz volt. Tehát nemcsak túlsúlyosoknak lehet toxémiája. És a magas vérnyomás és víz ellenére spontán szültem 1 hetes kórházi ápolást követően.
2009. okt. 26. 19:57

Fájó pont ez a kérdés nekem is. :(


Amikor már 2 perces fájásokkal bementem a kórházba az ügyeletes dokinak nem volt jobb dolga, mint vagy 5 percen át engem szapulni, hogy miért híztam 20 kilót. Nem tudtam, hogy bőgjek vagy bepancsoljak neki. De szörnyűvé tette számomra az utolsó perceket vele.

A szülésben és semmi másban egyébként nem volt hátrány sem nekem, sem a picurnak az extra túlsúly. Most két év elteltével ugyan még mindig több vagyok, mint lánykoromban, de szerintem akkor is több lennék, ha csak 10-12 kg-ot hízok. Az otthonülős, konyhában sertepertélős kismamaéletmód nem kedvez a fogyókúrámnak...

2009. okt. 26. 19:45
ez a "nehéz leadni" ez a dokidnak mindegy ám. Nekem külön elmondja mindig hogy neki tökmindegy hogy mekkora a fenekem, csak nem akarja hogy toxémiás legyek, és sürgősségi császár legyen a vége. nem méregeti centivel a combom...
23. *Pillango* (válaszként erre: 4. - Szterke)
2009. okt. 26. 19:44
nekem is mondták, hogy a "fittség"-en is mult volna a szülés, hogy nem bírta szusszal gyakorlatilag, ezért hosszabbodott az egész. nyilván ha valaki jobb kondiban van, akkor jobban terhelhető.
2009. okt. 26. 19:43

most nézem, hogy te is pillangó vagy:D

én már nem vagyok olyan kicsi:D 14 kiló jött fel eddig. a terhesség 34. hetében vagyok:)

2009. okt. 26. 19:42
a toxémia veszélye miatt.
2009. okt. 26. 14:14

azért, mert a hízással járhat magas vérnyomás, terhességi cukor, túlzott vizesedés és toxémia

nem viccből és nem azért, mert nehéz leadni a terhesség után!

19. panna77 (válaszként erre: 4. - Szterke)
2009. okt. 26. 14:13

Szerintem ez is típus kérdése.

Én rengeteget híztam (majdnem a testsúlyom 50 %-át) mégis gyorsan és szövödménymentesen szültem, a vérnyomásom pedig a béka feneke alatt volt. :-)

2009. okt. 26. 14:12
Én 22-öt híztem, 50-ről 72-re. Jelenleg 54 vagyok, tehát a nagyja visszament.
2009. okt. 26. 14:04
Armandó fiammal terhesség alatt 23 kg-ot híztam. Amira lányommal 14 kg-ot. És a mai napig nem adtam le. Pedig kiprobáltam minden féle fogyit.
2008. szept. 10. 12:35
Én 18-at híztam, 56-ról 74-re. 2 év múlva, szoptatás mellett 56 vagyok. És nem diétáztam, koplaltam.
15. j357
2008. szept. 10. 12:29
szerintem nem baj, én többet híztam és már kevesebb vagyok mint terhesség előtt voltam!!!10 hónapos a kislányom, amíg többet aludt, naponta tornáztam kb. fél órát (de nem túl izzasztó gyakorlatokat), most már a "torna" a baba emelgetése, meg a sok séta...
2008. szept. 10. 11:43

Nem baj, csak van, akinek utána nehéz leadni.

Én a fiammal 18kg-t híztam ( 50kg-ról 68kg-ra), szerencsére már visszanyertem a régi formámat. A fiam most 10 hónapos és nem kellett koplalnom miatta, maguktól röpködtek le a kilók:)))

13. fb3d790ac9 (válaszként erre: 10. - 9cb35398ff)
2008. máj. 26. 18:34
Én is ennyi idös terhes vagyok,én csak 7kg-ot hiztam idáig,pedig 50kg-ról kezdtem.Viszont a lányommal 20kg jött fel,bár meg se látszott utánna:)
2008. máj. 26. 15:05
Én 30 kg hiztam az első babámnál, semmi bajom nem volt, és a babának se lett. Igaz nehezebb volt leadni. Viszont a 3. babámnál 8kg hiztam. Pedig semmit sem csináltam másképp. Nem tudom mitől függ, viszont boldog voltam a 30 kg-nál is, és a 8 kg hizásnál is.
11. Serry
2008. máj. 26. 14:25

Sziasztok! Alkattól függően az az egészséges, ha a kismama 8-12 kg hízik. De ha olyan alkatod van még a 15 is belefér. S miért baj? Nehezbeen szülsz túlsúlyősan, magasvérnyomás, cukorbetegség, és terhességi toxémia ,aminek szüléskor görcs roham lehet a vége. Szóval ezért kell oda figyleni.

Vizesedés? Hát nem a legjobb. mit tehetsz? Só mentesen főzni enni, és tarts heti 1 gyümölcs napot.

2008. ápr. 8. 15:06
Én 13 kg-ot híztam ( 57 kg-ról indultam) és 32. hetes vagyok. Szerencsém van mert nem látszik a felszedett plusz kiló, csak a nagy pocak és a bőröm is jól bírja. De most már kicsit oda kéne figyelni, talán a briósba nem kéne nutellát tennem ? Az a baj imádok enni és folyton éhes vagyok.
2008. ápr. 7. 12:45
Én 25 (!) kilót híztam, mert nyári babám volt, és szörnyen vizesedtem. A szüléssel 7 kg ment le, aztán 2 hét alatt még 10. A többit a fiam 3 hónapos korára leadtam, csak sajnos akkorra kialakult egy jó kis pm alulműxi, de már lassacskán meggyógyulok. Engem nem riogattak különösebben, látták, hogy a nagy része víz a kilóknak, és nem tudtak velem túl sok mindent csinálni.
2008. ápr. 7. 11:10
Sok esetben vizesedés miatt szökik fel a súly. Ez azért baj, mert ha már a láb-boka dagadt, már azt jelenti, hogy a szervezetedben a létfontosságú szervek (pl. szív) már vizenyős, ödémás, ami nem egészséges a ketyegőnek. És persze amit eddig írtatok is igaz. Én 17 kg-ot híztam, és emiatt szekáltak.
2008. ápr. 5. 22:39
Megnő a terhességi cukorbaj, magas vérnyomás, szülés körüli problémák esélye.
6. McKenzi (válaszként erre: 3. - Roni24)
2008. ápr. 5. 19:46

igen, plussz a bőrnek sem tesz jót...

Nekem a terhességem utolsó két hetében szakadt ki a combomon a bőr - kár érte, de késő bánat. Túlsúllyal indultam így a végére a versenysúlyomhoz viszonyítva 18 kg-mal voltam több. Miután leadtam a túlsúlyt akkor láttam, hogy itt-ott nem olyan feszes már a bőröm, ezt meg lehet volna úszni.

Viszont terhesség alatt én tényleg kb. 8 kilót híztam, de ez sem az én érdemem, azért alakult így mert szinte végig rosszul voltam.

2008. ápr. 5. 19:43
Nekem a szülésnél 8 kg automatikusan lement. a fennmaradó 6 kg pedig 1-2 hét alatt eltünt. (viszont az összes szülési súlyom visszajött(kamatostól) a bébi kaják és a maradékok kóstolgatásával. :((( Na, ezeket az extra kilókat volt nagyon nehéz leadni.
2008. ápr. 5. 19:35
Én úgy tudom, hogy max 13 kiló a "megengedett". A szüléssel kb. 10 kiló lemegy. A nagymértékű hízás meg tudja nehezíteni a szülést, valamint előjöhetnek olyan betegségek, mint a magas vérnyomás, cukorbetegség.
2008. ápr. 5. 19:29
Engem is szidott az orvosom, mert "sokat" híztam a terhességem alatt, 15 kg-t, 53-ról indultam de szerintem csak azért mondják, hogy ne hízz sokat, mert utána nagyon nehéz leadni, főleg annak, aki amúgy is nehezen fogy, mint pl én. :S De ehhez nagyban hozzájárul még a kezdeti súly is! Elvileg össz-vissz 8 kg-ot kellene csak felszednie egy nőnek terhesség alatt, mert az a szüléssel távozik is! Minden elismerésem annak aki ezt meg tudta csinálni!
2008. ápr. 5. 19:13
Nem tudom, de nekem semmi bajom sem volt amikor 22 kg-t szedtem fel a terhességem alatt. 54kg-ról indultam.De gondolom a túlsúllyal együtt járó betegségek miatt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook