Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért akadok ki minden apróságon? Mit lehet tenni ellene? fórum

Miért akadok ki minden apróságon? Mit lehet tenni ellene? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
294. Mezei Virág (válaszként erre: 287. - F8db0709b8)
2019. jún. 14. 12:33
Szerencse, hogy ilyen talpraesett vagy! Nem mindenki ilyen szerencsés... :((
293. Mezei Virág (válaszként erre: 288. - Guruljka)
2019. jún. 14. 12:32
Hááát, ez a név nem túl jó választás - szerintem.
292. Mezei Virág (válaszként erre: 289. - Mézes-Krémes)
2019. jún. 14. 12:31

Hehehe! Mi már voltunk 10--en is, de nem vettem még soha ennyi húst...

Pedig néha én is inkább többet készítek, de azért nem ennyivel! ;)

291. Guruljka (válaszként erre: 289. - Mézes-Krémes)
2019. jún. 14. 12:28
Nálunk nem volt nagy a család, most is csak a két húgom van, de elég távol.
290. Mézes-Krémes (válaszként erre: 287. - F8db0709b8)
2019. jún. 14. 12:26
Az igen, nem semmi. Nagyon durva! :( Sajnálom. Akkor számodra biztosan irritáló lehet olvasni hogy itt mi miről beszélgetünk, és úgy tűnhet, hogy nekünk semmi nem jó. De hidd el, bizony az is irritáló tud lenni, amikor erőn felül túlgondoskodnak rólad, akkor is, amikor már egyáltalán nem igényled, sőt, szeretnél önállóbb lenni. Aztán meg hallod vissza, hogy ő áldozat, ő csak egy cseléd, ő ki van használva. De át meg nem adna a feladatokból, semmiképpen sem.
289. Mézes-Krémes (válaszként erre: 285. - Mezei Virág)
2019. jún. 14. 12:23
8-an. :D
288. Guruljka (válaszként erre: 283. - Mezei Virág)
2019. jún. 14. 12:20
Szervezetten lottózik, legalábbis ilyesmivel regisztrált.
287. f8db0709b8 (válaszként erre: 284. - Mézes-Krémes)
2019. jún. 14. 12:20

Én zöldségvágáshoz nem használok deszkát...anyám rámszólt,használjak...mikor deszkán vágtam,rámszólt,hogy azt deszka nélkül is lehet,simán tartsam az edény fölé a zöldséget és karikázzam....

Neki se volt jó semmi,aztán 13 éves koromtól fokozatosan rávezetett mindenre,aztán csak azt vettem észre én csinálok mindent még a reggeli kávéját is.

Diákmelóztam,összes pénzem elszedte,aztán eladta a tankönyveim,elmentem dolgozni,azt a pénzt is elszedte,de se kaját nem adott,még a fütést is lezárta a szobámba..18 évesen elegem lett,azóta önfenntartó vagyok és nem pofázik senki.

2019. jún. 14. 12:20
Én úgy értelmezem, amit Sikerbox írt, hogy gyermeke anyjának főztje ehetetlen.
285. Mezei Virág (válaszként erre: 284. - Mézes-Krémes)
2019. jún. 14. 12:19

Jajjjjjj. Ezt olvasni is fáj! :(((

Hányan voltatok, egy hadsereg? ;)

284. Mézes-Krémes (válaszként erre: 282. - Gabbbicica)
2019. jún. 14. 12:12

Húúú teeee... :D Én szendvicset azt mondjuk csinálhattam bármikor. Egy időben leadtam a rezsi+kajalóvét, és gondoltam nem leszek piti, azon felül vásároltam magamnak bizonyos dolgokat. Pl. rengeteg zöldséget, de mondjuk mindig úgy, hogy jusson belőle a többieknek is. De gond volt az is, hogy miért különcködöm, tele rakom a hűtőt a saját cuccaimmal, a többi nem fér be, stb. És igen, ment ez a lelki terror, hogy ő nem azért főz, nem azért dolgozik hogy aztán kidobja, mert így soha nem tud mivel tervezni. És vagy nagyon hamar elfogyott, vagy sok volt a maradék. Merthogy ez nem úgy működik, hogy azt eszem ami a kedvemre való. Hiába mondtam, hogy rám ne főzzön, rám nem kell számoljon, mert nekem erre már nincsen igényem, max esetenként.


Az enyém is pont ezt csinálja. A leves-rántott hús és sütemény kombón most iszonyat jót vigyorogtam, mert pont most hétvégén volt ez a menü! :D Kapaszkodjál meg, 4 kiló rántott húst sütött ki!!!! NÉGYET! A negyven fokban. Ja, és óramű pontossággal kell enni, szóval 12:00-kor.

Hiába próbálok neki segíteni, a mai napig konfliktusunk van belőle, mert én bármit csinálok nem jól csinálom szerinte. Egyszerűen nekünk nem szabad együtt főzni, ez van. Én stresszes leszek attól is, hogy nekem időre kellene főzni nála/vele. Imádok nyugodtan főzőcskézni, és soha nem szabom ki magamnak hogy mikorra kell kész legyen.


Én is a mai napig azért kapom néha az ívet. Most is kaptam, hogy csak egyszer tapasztaljam meg hogy milyen ekkora mennyiségeket főzni. Majd minden évben egyszer főzök 30 fő feletti létszámú társaságra, de fele stressz van belőle, maradjunk ennyiben. Most is felajánlottam, hogy a húst részben vagy egészben sütöm én, ne álljon végig az olaj mellett, de nem, mert nem vállalja be, hogy én elszúrjam a kaját! 10 éve élek tőle külön, és főzök magamra, meg másokra is néha. Senki nem halt éhen. :)

283. Mezei Virág (válaszként erre: 278. - 0adc8842b1)
2019. jún. 14. 12:03

Miért nem főztök együtt? Mi a férjemmel mai napig is megtesszük olykor-olykor.

A gyerekeket is bevontuk, míg itthon laktak.

El kéne beszélgetnek egymással.

Mitől vagy sikerbox, ha a családodon ez nem látszik...

282. gabbbicica (válaszként erre: 280. - Mézes-Krémes)
2019. jún. 14. 11:24

Plusz egy :D Semmit se csinálhattam otthon a konyhában, max egy szendvcset, de inkább még azt sem.


Az se volt opció, hogy aki nem kér abból, ami van, az rendel pizzát vagy eszik vmit. Ment a lelki terror a kajával, hogy anyám fáradt vele, és akkor meg kell enni, meg a mártírkodás, hogy egész nap a konyhában állt....


Pedig többet ért volna (nekem) ha inkább játszunk, programozunk, és nincs leves, második, desszert, "csak" sajtos-tejfölös tészta.


Most ugyanezt csinálja anyám, bár már 200 km van köztünk. Elmegyünk hozzájuk, minden alkalommal megkérem, hogy vagy ne főzzön, vagy főzzön olyat, amit csak megmelegít, ha mindenképp főzni akar.

(gyerekem is van már, és szeretném, ha együtt töltenénk az időt)


Ezzel szemben odaérünk, én és a gyerek játszunk a szoában, elmegyünk sétálni, anya pedig a konyhában rántott húst süt, levest főz, sütit süt, mert ezek csak frissen jók.


Aztán délután fáradt, mert egész nap a konyhában robotolt, este pedig sír, hogy ezért kár volt elmennünk, mert ő semmit se játszott az unokájával......


És továbbra se látja be, hogy nem az én hibám, hogy ő nem játszott az unokával.... Mert bőven jó lett volna egy melegített paprikás krumpli, amit előző nap megfőz és akkor az egész napot velünk tudná tölteni :(

281. ab65a971c2 (válaszként erre: 278. - 0adc8842b1)
2019. jún. 14. 09:28
Miért nem főztök együtt? Miért nem segítesz, miért nem tanítod, ha nem tud?
280. Mézes-Krémes (válaszként erre: 278. - 0adc8842b1)
2019. jún. 14. 09:05

Mármint a gyerekedre célzol, ha ő főz akkor pocsékol, stb?


Tudod, engem se engedett anyám a konyha közelébe soha, mert én úgysem tudom, úgyis elszúrom, béna vagyok ésatöbbi ésatöbbi. Persze hogy béna voltam, hiszen az ő dolga lett volna átadni a tudást. De ha nem használhatom a konyhát, akkor ugye ez nem fog változni. Mellesleg nem is jó letörni egy kamasz ilyen irányú lelkesedését. Krumpli azt pucolhattam, de ugye 20 évesen már ez nem elégített engem ki. Úgy költöztem el otthonról, hogy én max egy rántottára voltam csak képes, de már arról se volt fogalmam hogy mit jelent a hagymást üvegesre pirítani!


Persze, a kezdetek kezdetén sok megy pocsékba. Az adagokkal meg az arányokkal nagyon sokáig nem voltam tisztában. Aztán arról ne is beszéljünk hányszor volt olyan ehetetlen a kajám, hogy ment a kukába izibe... De senki nem az anyja hasában tanul meg jól főzni. Mára már rutinom van, éééés sokak szerint jobban is főzök mint anyu! ;) Nagyon szeretek főzni.

2019. jún. 14. 08:19
Lehet ,hogy túlterhelt vagy.Érzelmileg labilis vagy.Elégedetlen vagy az életeddel.Vitaminhiányod van.Nem kapod meg a szeretet személytől az odafigyelést...Annyi mindentől lehet.Szedjél MagneB6-ot.Legyél többet a levegőn.Minden jót!
278. 0adc8842b1 (válaszként erre: 23. - Mézes-Krémes)
2019. jún. 14. 08:12
Nagyon sokban igazad van. Én főzök, mert ha más főz, akkor például annyi tésztát főz ki, hogy egy lakótelepnek is elég lenne. Szóval pocsékol és nem érzi a nagyságot. A gyerekem mindent megeszik amit csinálok. Ha az anyja főz, áll a hűtőben, majd megy a szemétbe. Plusz magamnak mosok. Való igaz, ha nem tetszik, csináljon magának.
277. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. jún. 13. 18:45

"viszont valamiért a családomtól nem tudom elviselni azt, ha valami nem úgy működik ahogy kellene"

Ahogy kellene, vagy ahogy szeretnéd?

Fogalmam sincs hány éves vagy, de amit ide leírtál, egy dacos gyerek képe rajzolódik ki előttem.

Remélem nem vagy fogyatékos, akkor más a helyzet, ha fizikailag képtelen vagy becsukni az ablakot, vagy nehéz egy ételt magad elé tenni. Ha ez nem áll fenn, akkor egy felnőttnek ez nem lenne szabad, hogy problémát jelentsen. A család nem azt jelenti, hogy haptákban kell állni a másik előtt. Nem azt főztek, amit megbeszéltetek, nagy durranás.....ettem volna azt , amit ők. (nem írtad, hogy allergiás lennél valamire) Gyümölcsöt, vagy egy szelet kenyeret, mindegy is mit. Hogy lehet valaki ilyen anyámasszonykatonája?

Ha kiskorú vagy, fogadd el a szüleid értékrendjét, ha pszichésen, fizikailag nem gyötörnek. Ha felnőtt vagy, akkor meg légy felnőtt ne siránkozz!!!!!

Alakítsd ki az életed magadnak és élj a kedved szerint!Vannak olyan munkahelyek, ahol szállást is biztosítanak, mint pl. az esztergomi Suzuki, vagy nővérszállók stb. Legyél büszke felnőtt, old meg az életed, ne vergődj, mint egy hisztis 3 éves gyerek!

Ha sajátlábra állnod nem megy, a helyzetet sem tudod kezelni, nincs más hátra, mint előre , keress fel egy szakembert, aki segítséget tud adni a problémád megoldásához.

276. ab65a971c2 (válaszként erre: 275. - Syria)
2019. jún. 13. 18:27
Igen, ezt kéne. De mindenhol alkalmazkodni kell, legalább minimálisan. Azt is gyakorolhatná.
275. syria (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. jún. 13. 18:21

A vásár mindig kettőn áll.

Ha nem tudtok normálisan kommunikálni (a leírtak alapján úgy tűnik, hogy nem), akkor költözz el!

274. Guruljka (válaszként erre: 267. - Banános Zselé)
2019. jún. 13. 17:50
Szívesen beszélgetünk is, de látod, nekem is beszóltál, hogy milyen anya vagyok. Ezt azért nem kellett volna.
273. Mézes-Krémes (válaszként erre: 267. - Banános Zselé)
2019. jún. 13. 17:35
Banános Zselé, nehogy emiatt elmenj, mert valaki ilyet írt!
272. Mézes-Krémes (válaszként erre: 266. - Piroska52)
2019. jún. 13. 17:28
Hogy irhatsz ilyet....
271. andi6020 (válaszként erre: 266. - Piroska52)
2019. jún. 13. 17:27

Mert milyen hely ez? :D


Aki okosabb, az viselkedjen úgy, mint az okosabb.


Elvan, fórumozik, játszik. Ártalmatlan. Okoskodik, meg furákat ír, de legalább nem depi meg öngyi gondolatok kergetik.

Elfér itt :)

270. ab3619a9cd (válaszként erre: 267. - Banános Zselé)
2019. jún. 13. 17:26
Kell, de ne okoskodj, főleg ne olyanba amit nem is értesz!
269. Guruljka (válaszként erre: 266. - Piroska52)
2019. jún. 13. 17:25
Nem kellene senkit kioktatnia, főleg nem anyaságból. Persze hogy az ember megteszi a gyerekéért, amit lehet, de nem minden az ebéd vagy a vacsora.
2019. jún. 13. 17:24
az enyém most akadt ki,
267. Banános Zselé (válaszként erre: 266. - Piroska52)
2019. jún. 13. 17:24
de nekem is kell valami szórakozás, játék, néha beszélgetés
266. Piroska52 (válaszként erre: 263. - Andi6020)
2019. jún. 13. 17:23

pont azért nem kellene neki ilyen helyen lenni,

mert csak kiveri a biztositékot,

265. ab3619a9cd (válaszként erre: 263. - Andi6020)
2019. jún. 13. 17:22
Pontosan a fent említett problémája miatt nem akartam feszegetni hogy miből él. Gondolom neki már van ellátása.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook