Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Álmodjunk, még ha minden ellene szól is! fórum

Álmodjunk, még ha minden ellene szól is! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Álmodjunk, még ha minden ellene szól is!

1 2
31. mirike3 (válaszként erre: 21. - Randicska)
2009. júl. 21. 20:31
Köszönöm, hogy válaszoltál. Most lepődtem csak meg igazán. Akkor miért nem váltottál korábban??? Sőt még mindig nem váltottál (ha jól olvasom). Csak álmodozol, próbálkozol. Én majdnem annyi idős vagyok mint Te. Tanultam és váltottam többször, s ezután sem abból fogok megélni, amit legutóbb csináltam. Szerettem minden munkám és a körülöttem levő embereket, nem készerből váltottam. Kívánom Neked is, hogy sikerüljön, hisz az alapjaid már megvannak.
30. randicska (válaszként erre: 29. - 40163fd81d)
2009. júl. 20. 20:02
Igazad van, ha meg sem születtem volna, zavaró körülményekbe sem botlottam volna! Szép napot neked is!
29. 40163fd81d (válaszként erre: 27. - Randicska)
2009. júl. 20. 14:16

"Hogy a csudába ne lennénk belekényszerítve dolgokba? Éppen a körülmények azok, amik belekényszerítenek."


Már pedig nem voltál és senki sincs semmire sem kényszerítve,ugyanis a körülményeidet pontosan te okoztad magadnak,te alakítottad úgy az életed.Magyarán a te döntéseid következményei voltak azok a dolgok,amiket te kényszerítő körülményeknek felsorolsz.

28. randicska (válaszként erre: 25. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 20. 13:59
Éntőlem mindenki annyira lehet színes egyéniség, amennyire csak akar! Sőt, mivel mindenki mást szeret, így mindenkinek más is okor örömet. Nekem a pénzügy nem okozott, de ezen kívűl még nagyon sok dolog nem keltené fel az érdeklődésemet, mint ahyogy az ellenkezője is igaz. A pénzügyet csak azért mondtam, mert én abban dolgoztam, tehát arról vannak tapasztalataim. Én ezt úgy gondolom, hogy pontosan abból kifolyólag, mert mindenkinek más az érdeklődése, nem kellene azon csodálkozni, ha egy adott munkát az egyik ember szíves örömest végez, míg a másikat kirázza tőle a hideg. Mint az élet minden területén, itt is nagyfokú toleranciával kellene a többi emberhez közelíteni.
27. randicska (válaszként erre: 26. - 40163fd81d)
2009. júl. 20. 13:55
Hogy a csudába ne lennénk belekényszerítve dolgokba? Éppen a körülmények azok, amik belekényszerítenek. Pl az anyagi helyzet, a család, az, hogy amíg a gyermekei kicsik egy nőnek, nem tud nagyon messzire mozdulni, hiszen elérhető közelségben kell lenni, ha beteg, vagy menni kell érte az oviba, stb. Itt a fórumon is sokan említették pl, hogy milyen jó, hogy én megtehettem, hogy kiszállok! No ez sem volt mindig így, mert amíg az a fő témája az embernek, hogy miből vesz kenyeret, addig sajna nem gondolkodhat önmegvalósításon, örül, ha lyuk van a seggén. Én mostanra értem el oda, hogy elegem lett, és ennek hangot is mertem adni. Attól a pillanattól, hogy valakinek gyermekei vannak, már nem csak önmagáért felelős, tehát amíg nem éreztem egy kicsit stabilabb hátteret magam mögött, addig akkor sem tehettem volna meg, ha beledöglöttem volna. Tehát én mostanra engedhetem meg, mondhatni azt a luxust, hogy adok még egy esélyt magamnak, egy jobb életre.
26. 40163fd81d (válaszként erre: 20. - Randicska)
2009. júl. 20. 08:44

Klassz dolog ,hogy rájöttél mindazokra a dolgokra,amikre rájöttél,ezért volt fura a vége nekem.Mintha még mindig úgy gondolnád,hogy egész eddig mások miatt nem tetted meg ezt a lépést,pedig ez nem így van.Nem ők törték le az álmaidat,akik álmodni sem mernek,hanem te magad életed eddig és ezután is úgy az életed ahogy élted.



"Nem biztos, hogy az az életutunk, amibe bele vagyunk kényszerítve."


Ez szintén egy kissé fura nekem:))

Senki nem kényszerít senkit ,semmire.Ha most rádöbbentél arra ,hogy más utat választasz ,akkor az igazi tanulság az az egészben ,hogy az összes régi döntésed is a tiéd volt egyedül,nem másé:))

25. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 17. - Randicska)
2009. júl. 20. 08:39
Nem ütött szíven, mindössze mosolyogtató volt, hogy akit a pénzügyek érdekelnek, az szerinted nem lehet színes és érdekes egyéniség. Meg aztán pénzügyes sem vagyok.
2009. júl. 20. 08:24

Én nem akartam megbotránkoztatni senkit az írásommal, higgyétek el. A mindennapi életemben is naggyából ezeket a reakciókat tapasztalom:

1. Milyen jó neked, hogy megtehetted, hogy csak úgy kiugrottál a mókuskerékből. (Sokan irigylik, de még többen vannak, akik visszalöknének a gödörbe, hogy nekem se legyen jobb)

2. Miért nem volt neked jó a pénzügy, amit már évtizedet óta csináltál, nem igaz, hogy nem bírtad volna tovább, ha már eddig elkínlódtál.

3. Hová akarsz menni 43 évesen?

4. Bármibe kezdenél, csak kisinas lehetsz, oda pedig nem a negyveneseket keresik.

5. Pont ilyenkor lépsz ilyet, amikor válság van.


Mindezeket én is pontosan tudom!

Mérlegeltem is nagyon sokáig, higgyétek el, bak vagyok, tehát ez a csillagjegy nem a "hűbelebalázsságáról" híres!

Innen lesz szép felállni majd egyszer, ha eljön az ideje!

Én csak egy esélyt szeretnék kérni, hogy bizonyíthassak!

Annyira szeretnék majd jó hírekkel szolgálni nektek! Már csak azért is, hogy erőt adhassak mindenkinek, aki hasonló cipőben jár! Mert sokan vannak, abban biztos vagyok. Manapság sajnos rengeteg ember kényszerül arra, hogy embertelen körülmények között keresse a kenyerét, a napi munkahelyi pszichoterrortól kísérve. A rengeteg adósság, amibe belekergették a bankok az embereket, megalázó helyzetekbe sodrja az emberek sokaságát, megfosztva az alapvető emberi méltóságtól.

23. randicska (válaszként erre: 15. - Koppanya)
2009. júl. 20. 08:09
Igen, én is úgy látom, hogy szerencsés vagyok! Sőt, mióta itthon vagyok, nagyon apró dolgokat is megtanultam felértékelni maximálisan. Folyamatosan biztatom magam, hogy én egy értékes ember vagyok, rengeteg használható tudással, csak még nem voltam jó időben jó helyen, de majd leszek!!!! Bízom benne! Nem adom fel soha!
22. randicska (válaszként erre: 14. - Bgy55)
2009. júl. 20. 08:06
Köszönöm a jókívánságot! Valóban nincsen jelzálogkölcsönöm, viszont autóhitelem, és két eltartott felnőtt, de tanuló gyermekem még van. Igen, szerencsésnek tartom magam, hogy nagyon jó család áll mögöttem, a férjem is megállás nélkül biztat, segít, önti belém a lelket. Nem úgy mint sok ismerősömtől hallom, mennyire le tudja némelyik alázni a párját, hogy ő tartja el! Sőt, tulajdonképpen ő mondta ki az utolsó szót, mikor a rendelőben rágcsáltam a vérnyomáscsökkentőt annó, hogy jobb lenne, ha nem mennék többet oda, ahol ennyire tönkremegyek. Én már nagyon sokat dolgoztam eddig, 17 éves korom óta folyamatosan! Még a GYEST sem használtam ki teljesen, 2 éves volt a kisebbik, mikor visszamentem dolgozni. Soha nem húztam ki magam a munka alól. Egyszerűen elegem lett!!!! Választhattam, hogy maradok, és időnap előtt megdöglök, vagy kiugrom a mókuskerékből, és élek. Mivel a családomnak még nagy szüksége van rám, így az utóbbi mellett döntöttem.
21. randicska (válaszként erre: 10. - Mirike3)
2009. júl. 20. 07:56
Húúúúú! Ez nagyon okos gondolathalmaz volt! Folyamatosan tanulok, képzem magam. Miért feltételezted kapásból, és látatlanban, hogy nincsenek megfelelő végzettségeim?! Diplomám van, két felsőfokú szakképesítésem, és egy szakvizsgám (többek között) Az egyik szakképesítésemet azóta szereztem, mióta itthon vagyok. Az agykontroll csak egy kis kitérő volt a diploma, és a szakvizsga között. Tehát folyamatosan, évek óta tudatosan készülök a váltásra. És mindemellet bízom magamban, ha eljön az ideje, el is fogom érni, hogy olyan munkám legyen, amit szeretek! Soha nem adom fel! További szép napot Neked! :)
20. randicska (válaszként erre: 9. - 40163fd81d)
2009. júl. 20. 07:50
Ez a "szent szar", ahogy Te fogalmaztál, csak annyit jelent, hogy nagyon sok gyöpös ember van, aki nem lát tovább az orránál. Bebeszéli magának, és másoknak is, hogy erre a vágányra kell ráállni, és innem el sem tudja képzelni, hogy át lehetne térni egy másikra is. Nem biztos, hogy az az életutunk, amibe bele vagyunk kényszerítve. Szerencsés ember az, aki olyasmivel keresheti a kenyerét, amivel szívesen foglalkozik. Én például nagyon szívesen foglalkozom emberekkel, szeretem meghallgatni örömüket, és bánatukat egyaránt, és amennyiben tudok, segítek is nekik. Ez valahol természetes is részemről, hiszen szociálpedagógusként diplomáztam. Én ez irányban szeretném élni tovább az életemet, tehát errefelé keresgélek. (ez asszem egy kicsit messze áll a pánzügytől:))
19. randicska (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2009. júl. 20. 07:42
Köszönöm a jó kívánságot! Eddig én is sikerrel alkalmaztam az agykontrollt, hogy most még miért nem működött, az talán nem az agykontroll hibája. Lehet, hogy még nincsen itt az ideje, az új munkámnak. Nem könnyű elszakadni, ha folyamatosan csak olyan helyre kényszerítenék vissza az embert, ahonnan menekülni akar. Én egyenlőre annak is örülök, hogy eddig sikerült megőriznem optimizmusomat. Nem adom fel, az egyértelmű! Ha kell teljesen nulláról kezdem! Természetesen, amint összejön valami, örömmel fogom a Világba kiáltani!
18. randicska (válaszként erre: 4. - Babapiskotaa)
2009. júl. 20. 07:35
Köszi a tanácsot, be fogom szerezni a könyvet. Addig is, elmesélhetnéd részletesen, hogy is volt a gyökeres változás az életedben. (Ha gondolod, priviben is randicska@freemail.hu)
17. randicska (válaszként erre: 3. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 20. 07:33

Akkor Te biztosan pénzügyes vagy, ha ennyire szíven ütött a megjegyzésem!

Vannak olyanok, akiknek érdekes, és színes a számok világa, én nem tartozom közéjük.

16. 40163fd81d (válaszként erre: 13. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 18. 13:18

Háááát,nem tudom,de olyan negatív volt a sok pozitív szöveg után:))

Jobban tetszett volna ,ha inkább azt írja ,tanítsátok meg álmodni azokat ,akik álmodni se mernek!:)))

2009. júl. 18. 12:02
szerencsés vagy, hogy megtehetted, hogy kilépjél...
14. bgy55
2009. júl. 17. 14:50
Sok sikert! De biztosan nicsen a fejed felett jelzálog kölcsön,mert különben mit tehet az ember.Folytatja a taposó malmot.
13. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 9. - 40163fd81d)
2009. júl. 17. 12:54
jó tanács? ;)
12. babapiskotaa (válaszként erre: 11. - Krisztinke)
2009. júl. 17. 10:17

Tudom, hogy jó úton haldsz :)) De ha csak 1 új infót kapsz már megérte, nem? Nekem rengeteg újat adott. Anyukámmal is elolvastattam, aki meglehetősen pozitív beállítottságú, kiegyensúlyozott nő, saját vállalkozását csinálja 15 éve. Neki is rengeteg új dolgot adott. ( 13 éve agykontrollos 3 éve aktív jógás )

Ráadásul ez a könyv tényleg nem kerül sokba.

11. Krisztinke (válaszként erre: 4. - Babapiskotaa)
2009. júl. 17. 09:00
Oké, elolvasom. Bár én abszolút jó úton haladok.:) De hátha tudom még tökéletesíteni:)
2009. júl. 16. 23:32
Szerintem először el kellene dönteni, hogy mit szeretnél csinálni. Ehhez át kell képezni magad. Az elmúlt hónapok talán erre elgendőek lettek volna. Esetleg az előző munkahelyeddel párhuzamosan tanulni, azaz készülni az "új" életedre, új szakmádra. Nem többszáz értelmetlen pályázatot benyújtani gyakorlat és valószínűleg képzettség nélkül, a mai munkerőpiaci helyzetben. Agykontrollból igen kevesen tudnak megélni. Soha nem késő váltani, de ahhoz először tanulni kell, vagy hatalmas szerencse, esetleg sok-sok pénz.
2009. júl. 16. 23:32

"És ne feledjétek: Ne hagyjátok, hogy olyanok törjék le álmaitokat, akik még álmodni sem mernek!"



Ez mi a szentszar itt a végén??:))

2009. júl. 16. 23:23

Szia!


Én is imádom az agykontrollt, én anno a vizsgáimra is így készültem és mindkét szülésemre is, sőt letutóbb egy fontos tárgyalásra is. És minden úgy történt mindig ahogy elképzeltem. Imádom! :)


Sok sikert neked. :)

7. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - Babapiskotaa)
2009. júl. 16. 19:52

:)) ennek nagyon örülök!

a következő lecke az, hogy már annyi dolgod se legyen :o)))


nem mindenhol, általában ezeket a témákat sasolom. jól vagyok, nagyon jól, köszönöm ;)

6. babapiskotaa (válaszként erre: 5. - 3e0ba54fb8)
2009. júl. 16. 18:57
bizony ám :) :) Rea te mindenhol ott vagy :) Mióta ajánlottad a könyvet én meg alig tudok errejárni annyi dolgunk lett :))) Te hogy vagy?
5. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 4. - Babapiskotaa)
2009. júl. 16. 17:47

Oupsz :) Mit nem hallok!

Érettségi tantárggyá kéne tenni azt a könyvet :)

2009. júl. 16. 17:39

Szerintem nagyon jó úton haladsz, de valami gond mégiscsak lehet, ha idáig még nem jött el a kívánt munkának a lehetősége.

Javasolnék neked egy könyvet : T. Harv Eker : A miliomos Elme titkai. Ez a könyv sejtszinten elemez, olyan dolgokra világít rá amire magától nem gondolna az ember. Ha idáig még nem olvastad javasolom, hogy már tegnap vedd meg :) én online rendeltem és állítom gyökerestül változtatta meg az életünket.

2009. júl. 16. 16:16

"Az évek alatt azonban egyre világosabb lett, hogy a pénzügy nem igazán az én világom. Én annál sokkal érdekesebb, és érdeklődőbb személyiség vagyok, minthogy eltemetkezzek a számok világába."


a nénikéd térde kalácsa :)))


Másrészt igen, az agykontroll valóban egy csodálatos dolog, ha az ember arra használja, amire való. Egy számomra nagyon kedves ember szokta mondogatni: a sikerhez nem visz lift, oda fáradtságos úton lehet eljutni.

Sok sikert neked!

:)

2009. júl. 16. 16:15

Sok sikert kívánok. Nincs rosszabb, amikor egy nem megfelelő környezetben vergődik az ember.

Minél konkrétabbak lesznek az elképzeléseid arról, hogy mit szeretnél csinálni, annál gyorsabban fog elérkezni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook