Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mielőtt sminktetoválást végeztetnél... fórum

Mielőtt sminktetoválást végeztetnél... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
38. Edo13 (válaszként erre: 17. - Ében11)
2009. jún. 7. 19:14
Ezt én is így gondolnám...de sajnos láttam olyan szájat,amit "testtetováló" készített,elég ramaty színe lett(barna-fekete kombináció)De nem szeretnék álatalánosítani!!!
37. Edo13 (válaszként erre: 15. - Klárcsi)
2009. jún. 7. 19:10
Szerintem szükséges kozmetikai végzettség(de nem 100%)
36. Edo13 (válaszként erre: 13. - Betty's)
2009. jún. 7. 19:08
Örülök,hogy azért vkinek jó tapasztalatai is vannak:)
35. Edo13 (válaszként erre: 11. - 49ca420470)
2009. jún. 7. 19:07

Nálam is kikötött pár ilyen vendég:)

Van olyan,h vkinek nem fogadja be a szervezete a festéket,de a te esetedben (ha szakaszosan benne maradt) nem erről van szó,hanem valószínűleg nem jó minőségű festéket használtak,és lehet,hogy az érzéstelenítés is kimaradt,azért fájt annyira.

Egyébként gépi tetoválást végeztek,v kézit?

34. Edo13 (válaszként erre: 10. - Klárcsi)
2009. jún. 7. 19:00
Igazándiból az a lényeg,hogy tanulja meg az alapokat,az már mindegy,hogy mennyi idő alatt,de azért fontos a kézügyesség és a szemmérték...
33. Edo13 (válaszként erre: 6. - Potyek)
2009. jún. 7. 18:54
Hozzá kell tennem,ha nem túl esztétikus tetkót láttok,akkor az is forduljon meg a fejetekben,hogy lehet,h az illető kérte így...bár el kell,hogy mondjam,ahol én tanultam,ott belénk súlykolták,hogy előnytelen tetoválást,még a vendég kérésére SE készítsünk,mert ez a szakembert minősíti!Én tarom is magam ehhez,de hát ha én nem,más úgy is elvállalja:)
32. Edo13 (válaszként erre: 3. - Ében11)
2009. jún. 7. 18:44

Abban igazad van,hogy a papír nem sokat bizonyít,de annyit mégis,hogy a szakember tudja,hogy mely esetekben nem végezhet tetoválást,ill. steril körülmények között dolgozik,és tudja tájékoztatni a vendégeit minden "kockázatról" és következményről.

Pl. pár vendégem meglepődött azon,hogy fertőtlenítek, pedig ez alap!!!

31. ében11 (válaszként erre: 29. - Norci78)
2009. jún. 7. 12:54
vagy akinek élőben is láthatod a munkáit, pl. ismerősön stb.:)
30. ében11 (válaszként erre: 28. - Bared)
2009. jún. 7. 12:53
mélyebbre kerül, nem a fölsőbe ami hámlik,bár lehet a mélyhámlasztás és egyéb hámlasztó krémek már elérik-ezt nem tudom, nem vagyok kozmetikus.a fölső réteg a gyógyulás alatt kidobja a fölösleges festéket, ez normális.utánna az már nem kopik csak ha olyan a bőr, pl. a szájban belül,talpon is kopik a tetoválás,és a teljes szájsatír is mert ott másfajta a bőr.anatómiát nem hiszem oktatnak, a mostani jó gépekkel nem lehet átszúrni a bőrt, pár mm-re megy be a tű a bőrbe.persze nagy figyelmet gondosságot igénnyel. Ami még halványíthatja,az a felsőbb bőrréteg(ami folyamatosan megújjol,hámlik)és ha túl sok nap szoli éri.
2009. jún. 7. 11:19

én két évvel ezelőtt kezdtem el a tetováltatást:)

A szám volt az első. de azóta már félsatír lett belőle, megcsináltattam a szemöldököm és a felső szemhéjam. Most jön az alsó :) nem bántam meg sőt.

persze hozzá kell tennem hogy nagyon természetes szineket választottam, ami legjobban illik a bőrömhöz.a szemöldököm pl nem be van színezve hanem szálak vannak beletetoválva:) én nem bántam meg:)

Persze én is láttam már elrontott tetkókat, de olyan emberhez kell menni akit ismersz, vagy ajánlották! :)

28. bared (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. jún. 7. 10:26

nyilvánvalóan, ráadásul a bőr folyamatosan hámlik...

az is okozhatja szerintem a kopást...

27. bared (válaszként erre: 16. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 7. 10:24
és akkor arról még nem is esett szó, hogy a tetováláshoz nem ártana néminemű anatómia is, ha valaki tetoválni akar...
26. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - Klárcsi)
2009. jún. 7. 10:02
Aki nem ajánlás alapján választ szakembert - bárkit, tetoválót, építészt, fogorvost - az szerintem számoljon a kockázattal, ami nem kicsi.
25. klárcsi (válaszként erre: 19. - Ében11)
2009. jún. 7. 09:54

Neked is köszönöm a választ, nem én vagyok az érintett semmilyen oldalról.

Csak felmerült bennem , hogy be ül valaki egy székbe és fogalma sincs milyen szakmai háttere van annak, aki esetleg jó időre átalakítja a fizimiskáját.

24. klárcsi (válaszként erre: 16. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 7. 09:50
köszi a választ, én is így gondolom
2009. jún. 7. 09:43
meg talán az is benne van, hogy ezek a legérzékenyebb részek, általában vékony a bőr de mivel nem vagyunk egyformák ebben is vannak eltérések.Nekem mikor a hátamra tetováltak, mondta a tetováló hogy vékony a bőröm, emiatt jól veszi a festéket-könnyű a munka vele...de a test és az arc nagyon különbözik, ez csak egy példa volt.
22. ében11 (válaszként erre: 21. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 7. 09:40

a festék a gép és a tetováéó-kozmetikus keze befolyásolja, de a gyógyulás alatt a kezelés betartása is(napfény,kapargatás stb.)

Nagyon sokféle géppel lehet dolgozni,és a gépet is lehet állítani és sokféle festék is forgalomban van(amit esetleg kevergetnek is) és a kezelést is picit másképp mondják talán ezért fordul elő különbség.

21. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. jún. 7. 09:34

Én hiszek neked, mert mint mondtam nem értek hozzá. De ha úgy van ahogy mondod, miért van az, hogy amíg az egyik kozmetikus által készített kikopik fél év alatt, addig a másik úgy meg tudja csinálni, hogy évekig ott marad.


Én nem szeretném, ha életem végéig ott maradna, mert lehet hogy öt év múlva nem fog tetszeni, bár olyan természetes, hogy nem látszik tetoválásnak.

20. ében11 (válaszként erre: 16. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 7. 09:27
persze, isemrni kell a festékeket, a kozmetikai gépeket lehet úgy beállítani, hogy ne üsön olyan mélyre és a festékek is olyanok ami miatt kopnak fakulnak(ez kicsit nekem üzlet is, hiszen így többször kell menni újra és újra)sima tetováló géppel és sima tetováló festékkel ezek tartósabbak, de ezek a helyek szem, száj eleve olyan ahol nem nagyon akar megmaradni a festék, vékony a bőr, tehát a kopás nem azért van mert ügyetlen a tetováló/kozmetikus hanem a bőr tulajdonsága adja ezt.
19. ében11 (válaszként erre: 14. - Klárcsi)
2009. jún. 7. 09:23

Szerintem nem, ha ki tudod fizetni a tanfolyam díjját, esetleg megveszed a gépet is akkor van papír!

Nem kell hozzá kozmetikus végzettség, ez a tetoválóknak sincs,viszont nekik is van Szövetségük EU-s szabályokkal, egészségügyi könyvük, sterilzáló tanfolymaról papírjuk és a festékről, anyagokról,sterilzáló berendezésről való papír+ÁNTSZ engedély elég.

18. ében11 (válaszként erre: 11. - 49ca420470)
2009. jún. 7. 09:20
sajnálom, hogy rossz tapasztalatok értek.Emiatt kell alaposan keresni, szétnézni és erre időt kell szánni...nagyon jó helyek és sok ügyes kozmetikai tetováló és tetováló stúdió van(barátnőmnek is sikerült ilyen helyet találnia).
17. ében11 (válaszként erre: 10. - Klárcsi)
2009. jún. 7. 09:18

1-2 naposak is vannak.De kell hozzá hogy a sminkes tetoválónak jó keze legyen ráérezzen és egy kis gyakorlat se árt.Sajnos ezt élőben lehet leginkább gyakorolni-van akinek ez évekbe telik.

Ezért írtam, hogy egy tetoválónak ez megvan, hiszen ha egy portrét fel tud tetoválni, hogy majd megszólal akkor egy két csíkot is meg tud oldani szépen pontosan.

16. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Klárcsi)
2009. jún. 7. 09:11

Nem vagyok sem kozmetikus, sem tetováló, de biztos vagyok benne, hogy nem. Gondold végig, nem elég ha tudja, hogy kezelje a tűt, de ismernie kell a festékeket, tudni, hogy milyen bőrhöz milyen árnyalatot használjon.

Gondolom, ezek a kéthetes "szakemberek" csinálják a zöld, lila és egyéb színekben pompázó tetoválásokat.


Nekem is van van, a szemhéjam tövében egy vékony vonal, alul-felül. Két éve csinálta egy Erika nevű lány Biatorbágyon, a színe, a formája még mindig ugyanolyan, mint volt és csak kétszer húzta át.

Nagyon kellemenetlen érzés volt, de fájdalomnak nem nevezném.

2009. jún. 7. 00:03
ha valaki tudja a választ, megköszönném
2009. jún. 7. 00:02
ezt komolyan kérdeztem, hogy minden előzmény nélkül egy ilyen 1-2 hetes tanfolyamon el lehet ezt sajátítani, nem kell hozzá kozmetikus végzettség?
2009. jún. 7. 00:00
Sziasztok! Hát nekem a tapasztalatom a szemöldök tetoválással nem negativ!Én 2 éve csináltattam meg,igaz nagyon sok függ attól,ki és hogyan csinálja.Nekem a kozmetikusom csinálta,elérzéstelenitette,igy is természetesen fájt egy kicsit.A szem környéke különben is nagyon érzékeny.Szépen és szabályosan csinálta meg,a szine eddig egy picit halványult csak,de 2-szeri beavatkozás elég volt.Én nem bántam meg,viszont a szemhéjamat félek /a fájdalom miatt!/ megcsináltatni.A Barátnőm megcsináltatta,az Övé nagyon szép lett,de fájt is Neki rendesen.Tehát,ha nagyon meghalványul majd,biztos,hogy újra megcsináltatom :-))
12. lilura
2009. jún. 6. 23:54
Én még pár éve terveztem, hogy tetováltatom a szemöldökömet, de nagyon örülök, hogy lemondtam róla. Manapság már kifejezetten ciki, ha valakinek ilyen van-meg nem is szép, nagyon nem.
2009. jún. 6. 23:42
Nekem szemhéjat tetováltak,egy vékony vonalat.3x ütötték át és most is csak szakaszokban látszik,nem jó.Rettenetes fájdalommal jár,azt hittem megőrülök mikor csinálták és bevallom hogy voltak pillanatok mikor ott tartottam hogy felugrok és levágok egy nagyot a tetoválósnak kínomban.De szerettem volna hogy szép legyen és ne kelljen ceruzával húzkodni minden nap.De semmilyen nem lett és szememet is szétgyötörte és egy csomó fölösleges fájdalommal és pénzkidobással járt.Hallottam hogy másnak sem sikerült,nem csak nekem,pedig betartottam mindent.Senkinek nem ajánlom hogy csináltassa mert fölösleges.A száj és a szemoldök is hasonló fájdalommal jár állítólag,de a szemhéj az nagyon durva,nagyon fájdalmas.Egy ceruzavastagságnyi vonalból mindössze cérnavékonyságú maradt meg és az is szakaszokban.3-szori beavatkozás után.Nem éri meg.
2009. jún. 6. 23:23
Szerintetek mennyire komolyak ezek a gyorstalpaló tanfolyamok? Hallottam már 1-2 hetesről, valóban meg lehet ennyi idő alatt tanulni
9. casela (válaszként erre: 1. - Edo13)
2009. jún. 6. 23:17
Nekem mondjuk sose jutna eszembe, hogy ilyet csináltassak,de tök rendes tőled, hogy ezeket ide leírtad.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook