Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz az, hogy nyáron nem ajánlott sminktetoválást csináltatni? (ha igen, miért) fórum

Igaz az, hogy nyáron nem ajánlott sminktetoválást csináltatni? (ha igen, miért) (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 16. 13:46
akkor megérte.
25. **Rita** (válaszként erre: 23. - Ében11)
2009. jún. 16. 13:23
Igen egész jó lett :)
24. **Rita** (válaszként erre: 23. - Ében11)
2009. jún. 16. 13:17
Már 4 éves. Mostmár kezd halványodni. Lassan erőt kéne venni magamon, hogy elmenjek átüttetni
2009. jún. 16. 13:14
remélem azért megérte, és jól sikerült!
22. **Rita** (válaszként erre: 20. - Ében11)
2009. jún. 16. 13:08
Én is így gondolom. Főleg mióta nézem a tetkós műsorokat a tv-ben
21. **Rita** (válaszként erre: 19. - Ében11)
2009. jún. 16. 13:07

Nem beszélt, "szúrkált" végig, a végefelé már azt hittem nem bírom tovább.

Aztán a második alkalommal ugyanúgy 2 órát tartott , de akkor már az első 20 perc után kész voltam :S

2009. jún. 16. 12:59
amúgy minnél tovább dolgozik a bőrön, az annál érzékenyebb, nehezen veszi a festéket...egy idő után látni, ha elfárad a bőr és már nem lehet vele dolgozni,persze két pici csíknál ez sem kellene hogy megtörténjen hiszen nem sokszor kellene hogy átmenjen rajta.
19. ében11 (válaszként erre: 18. - **Rita**)
2009. jún. 16. 12:57
mert elszöszöl vele,vagy elbeszélgeti az időt...nem tudom...nem megy mélyre a tű, nem veszi úgy a festéket vagy a festék nem jó...vagy az érzéstelenítő(túl sok)és amiatt nem akar a festék ott maradni,meg látom van elő meg utókezelés-sima tetkónál csak utókezelés van nem a szín miatt, hanem lemossák fertőtlenítik hámosító kenőccsel bekenik és lefóliázzák a tetkót(hogy hamar és varrasodás nélkül gyógyuljon)de valamit biztos nem úgy csinál
2009. jún. 16. 12:35

Azt mondjátok meg nekem, hogy a szemkontúr tetoválás( csak fent) miért tart 2 óra hosszat?

Egy rendes nagy tetkó is kész van ennyi idő alatt, és az nem csak két csík

2009. jún. 16. 11:41

pont ezért írtam, hogy nagyobb a gyakorlata!

Hidd el ismerik a különböző gépeket, festékeket is!

Nem egy ismerősöm van aki tetováló de a sminket is meg tudja csinálni.

Ők is használnak érzéstelenítőt(ha a vendég kérné,utókezelőt,stb.)de mondjuk ha sima festékkel csinálja az ott fog maradni és semillyen pigmentelőhívó utókezelő lötyit nem tesznek rá.

ha a testtetoválásban az árnyalatokat el tudja találni a tetováló, akkor az ercra szemre valót is látja-hisz napi rutinnal rendelkezik.

Sőt a tetoválók gépei olyanok ahol ő állítja be milyen mélyre megy a tű de egy ügyesebb kezű már szemmértékre is tud hagyatkozni, látja milyen mélyre nyomhatja a tűt.

16. Z. Betti (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. jún. 16. 09:16

Teljesen igazad van, a tetováló művészeknek valóban nagyobb gyakorlatuk van a tetoválásban mint a kozmetikusoknak. A különböző motívumok területén bizonyosan. Nagy szabadságuk is van, szabadon engedhetik a fantáziájukat.

A sminktetoválás más tudást, eszközöket, más anyagokat <pigment, elő- és utókezelők, érzéstelenítő stb> igényel. A kozmetikai tetoválás nem kerül olyan mélyre a bőrben, így a divat és az arc kontúrjainak változását követni lehet. A kozmetikusok egy része a sminktetoválásra szakosodott. Olyan kozmetikust érdemes megbízni sminktetoválással aki napi rutinnal készíti, és akinek a munkáját előzetesen lehetőséged van megismerni.

Egy szó mint száz, testtetoválást tetováló művésznél, sminktetoválást pedig speciálisan képzett kozmetikusnál érdemes csináltatni. A választás szabad, de a következmények sok évre boldoggá v bosszússá tehetnek, és ez nem mindegy.

15. ében11 (válaszként erre: 14. - Z. Betti)
2009. máj. 27. 11:43
szerintem a tetoválóknak több gyakorlatuk van mint egy kozmetikusnak, hiszen a test bármely pontjára tetováltak már...a szabályokat, eszközöket ismerik ugyanúgy,hiszen ugyanazt a minkafolyamatot alkalmazzák...és ugyanolyan gondossággal tudják azt a csíkot meghúzni...kiválasztani a megfelelő színt stb.Legalább referenciájukat érdemes megnézni...
14. Z. Betti (válaszként erre: 10. - Ében11)
2009. máj. 27. 11:27
Azért én megfontolnám a helyedben, hogy tetováló szalonban csináltassak sminktetoválást. A smink készítésnek, a tartós sminknek meg pláne, sok sok szabálynak kell megfelelni ha azt akarod, hogy szépítsen. (Mert hát mi mást is akarhatnánk?) A természetes szépséget kell, hogy hangsúlyozza. Ha kellő szakértelem és szakmai tapasztalat nélkül készül, bármilyen ügyes kezű is a "tetováló mester", nem lesz a tiéd, önálló életet fog élni az arcodon.
2009. máj. 27. 11:12
Igaz is meg nem is.Ha van időd rá, hogy 2 hétig napozásnak, szolinak és fertőzési veszélynek ne tedd ki, úgy nincs akadálya, ha viszont röviddel a nyaralás előtt vagy, jobb ha elnapolod. A tökéletesen elkészített sminktetoválásra is az első 2 hétben vigyázni kell.
2009. máj. 25. 12:39
bepanthen is jó rá!
2009. máj. 23. 01:24
Nekem szemöldök tetkóm van,márciusban csináltattam két éve. Vazelint kaptam rá.
2009. máj. 7. 15:14

Igen óvni kell a napsütéstől szolitól,nekem még csak

rendes tetoválásom van, de azt sem napoztattam nehogy a színek fakuljanak, arcon bizti nehezebb védeni a fénytől mert az mindig szabadon van(kívéve ha valaki kendőbe jár),szerintem a krémek se védik meg annyira, én ruhával takartam, de az enyéma hátamon van szóval könnyű volt vigyázni rá!

lea78 ha mindig kifakul, próbálj érdeklődni tattoo stúdióban, mert ott nem kozmetikai festékkel csinálják és az nem fakul nem kopik annyira!A legtöbb tetoválónak van kozmetikai gépe, csak a festék más(de ugyanúgy megbízható),a gyakorlat meg adott, ha egy portréval boldogul akkor a csíkot is simán megcsinálja!

9. 8e537814aa (válaszként erre: 8. - Lea78)
2008. máj. 10. 14:00

köszi, hogy írál! :)

képet majd teszel fel, hogy milyen lett?

én jövő hét kedden megyek. majd vigyázok, hogy ne érje nap.

2008. máj. 9. 19:37
Nekem a szemöldököm van tetoválva, 4 éve csináltattam először, azóta már tavaly is volt áthúzva és tegnap újra. Barnával van tetoválva, de egy év alatt kifakul, kékes árnyalata lesz mindíg. Nem tudom ez mitől lehet. Szoliban voltam ma, de a fejemet letakartam, pár hétig így fogom, a napnak meg még nincs akkora ereje, hogy kárt tegyen benne. Szerintem sem szabad nyáron tetováltatni, ha nyaralni is akarunk.:)
7. 8e537814aa (válaszként erre: 6. - Ani ani)
2008. máj. 7. 14:46

Nekem is az van.

Szájtetkóról esetleg nem tudsz valamit?

Az a baj, hogy most lenne rá lehetőségem, hogy megcsináltassam üdülési csekkből. (június végén lejár :(

2008. máj. 7. 14:44

Nekem a szemhéjam van kitetoválva alul felül.

Júniusban csináltattam, és azóta is nagyon szép, nem kopott a színe, ugyanolyan szép fekete.

Nekem azt mondták, hogy víz ne érje egy hétig, és amíg esetleg duzzadt, addig ne érje közvetlen napfény.

2008. máj. 7. 14:21

Nekem még csak szemhéjtetkóm van, de azt kb. 9 éve csináltattam augusztus elején és még most is nagyon szép, nem volt szükség újabb "beavatkozásra".

Most a szájkontúron gondolkodom.

Mivel gyeden vagyok a kisfiammal, nem nagyon megyünk ki erős napsütésben.

Szerintetek 1-2 héten belül megcsináltathatnám a szájkontúrt?

Köszönöm a válaszotokat!

2008. máj. 7. 14:18
Mi anno úgy tanultuk,hogy sminktetoválást ősztől-tavaszig lehet.
2008. máj. 7. 14:17
Tényleg nem jó, én az elsőt nyáron csináltattam (szemöldök) és hiába kentem, figyeltem rá kifakult a szín. Nem szereti a seb a napsütést, nekem szinte alig látszott, majd ami megmaradt az is folyamatosan halványult. A következő év tavaszán újra megcsináltattam, azóta is szép! Bár jövőre valószínű, hogy áthúzatom, hogy egy kicsit erősebb legyen, picit azért fakul folyamatosan!
2008. máj. 7. 14:17

Szia!

Igen,igaz.Az erős uv sugarak nincsennek rá jó hatással.Van aki így is megcsinálja/megcsináltatja nyáron,de akkor erősen kenni kell fényvédővel,meg óvni az erős napsütéstől.

2008. máj. 7. 14:12
Igaz az, hogy nyáron nem ajánlott sminktetoválást csináltatni? (ha igen, miért)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook