Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miben különbözik az epilátor és a gyanta? fórum

Miben különbözik az epilátor és a gyanta? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. d879a0c5b4 (válaszként erre: 12. - 99279bb06f)
2009. júl. 6. 17:05

Nekem a párom csinálja, csak a lábszáramon kell, mert a combomon, fenekemen nincs szőr (genetika), a karomon nem látszik, hónaljat meg fazont borotválok magamnak (de ha gyantáztatni szeretném, szintén ott a párom).

Nem kell mindjárt nekiesni a másiknak.

Nekem eszem ágában sem lenne ezért elmenni kozmetikushoz!

15. 99279bb06f (válaszként erre: 10. - Becseiagi)
2009. júl. 6. 16:57

Nem gondolod, hogy azt a pár órát, míg elmész a kozmetikushoz, azt igazán magadra szánhatod? Neked nem jár egy kis nyugalom?

És ha már ott vagy, akkor egy kis masszírozás is belefér, egy kis kényeztetés jár neked is!

Aztán kicsit kipihenve, csinosan mehetsz haza a gyerekeidhez.

2009. júl. 6. 16:54
Én epillátort használok nagyon rég óta! Megvagyok vele elégedve, Nekem egy hétig is kibírja, és nem vagyok utána pöttyös, és a szálak is amik visszanőnek, alig látszanak! A gyantázást sosem próbáltam, Nekem az túl drasztikus lenne!
13. 318512f90e (válaszként erre: 10. - Becseiagi)
2009. júl. 6. 16:51

mindenképp úgy jössz ki olcsóbban ha magadnak csinálod.

érdemes venni egy gyantázó gépet, azt 1x veszed meg, utána már csak patron kell hozzá, meg gyantacsík.

12. 99279bb06f (válaszként erre: 10. - Becseiagi)
2009. júl. 6. 16:49

Tudni kell a felkenés irányait, tudni kell a gyanta vastagságát, tudni kell utána úgy lerántani, hogy ki is tépje a szőrt, ne pedig beszakadjon.

Azon kívül hogy csinálod meg magadnak pld. a combod hátsó felén, a fenekednél, a fazonnál, a hónaljnál, a karon?

Csinálja csak kozmetikus.

2009. júl. 6. 16:49
Az epilátortól nekem bőr alá nőttek a szőrszálak, a gyantától eddig nem.:) Ezt a negatívumot leszámítva semmi különbséget nem tapasztaltam a kettő között. Mindkettő fájdalmas (a gyantázás valamivel gyorsabb) és tartósság tekintetében sem volt eltérés.
2009. júl. 6. 16:41
Én évek óta borotválkozom, de most, hogy 3 gyerekem van, már nincs se időm, se energiám rá. Az epilátor és a gyanta között meg még nem sikerült döntenem. De a lejjebb leírtak alapján talán a gyantát választanám. Hogy jopbb és olcsóbb? Ha magad csinálod otthon, vagy ha kozmetikus csinálja?
2009. júl. 6. 16:30

Az epilátor a néhány milliméteres szálakat is becsípi, és kitépi. Mivel nem biztos, hogy azt a szőrszállat úgy kapja el a gép, hogy sérülés-mentesen kitépje a hagymájával együtt, ezért az ottmaradt hagyma ismét életre kel, és újra növeszti a szőrszállat.

Ez a szőrci eleinte már nem lesz olyan erős, mint amilyen előtte volt, mert ugye a hagymája sérült, tehát nem tud ugyanolyan tökéletes szőrszálat létrehozni. De idővel ez is helyrejön, és újra a régi erősségű lesz, mert helyrejön a hagyma. Tehát ezért kell úgy kitépni, hogy "tövestől", vagyis úgy, hogy a hagyma ne sérüljön.

Ezért tartom én sokkal jobbnak a gyantázást, mert a kellő vastagságban felkent gyantába beleragad teljes hosszában a szőrszáll, és így módjában áll a kozmetikusnak sértetlenül kitépnie. Én a gyanta mellett maradok.

8. accb6cf2da (válaszként erre: 5. - Simple)
2009. júl. 6. 16:27
Én csak epilálok, a gyantára allergiás vagyok, így nem tudom melyik meddig hatásos. Én elégedett vagyok az epilátorral, nem kell túl gyakran használnom. De lehet, hogy ez a szőr minőségétől, sűrűségétől is függ.
2009. júl. 6. 16:25

1x a tv-be azt hallottam, hogy bizony az epilátor tartósabb, mint a gyanta.

ezzel nem értek egyet.


egyébként a kérdésre válaszolva, nem tudom miért tartósabb a gyanta :)))

2009. júl. 6. 16:22

Nekem a gyantázás után 4-5 nappal már bújtak ki a szálak... Az epilátor pedig nem való semmire...

Legalábbis nálam nem... Húz, de nem tép ki semmit, csak vörösít és fájdít... :(

5. simple (válaszként erre: 3. - Accb6cf2da)
2009. júl. 6. 16:20
Arra gondolok igazából hogy az epilálás után nekem már 3-4 nap múlva elkezd nőni a szőr. Gyantázás után pedig később. Ezt nem értem hogy miért,mikor mindkettő kitépi a szőrt tövestől.
2009. júl. 6. 16:19
lehet, hogy velem van a baj, de nálam a gyanta is eltöri a szőrt, meg az epilátor is:((((((((
2009. júl. 6. 16:16
Én arra gondolok, hogy a gyantával bekened az egész testrészt, így a legkisebb szőrszál is kitépődik, míg az epilátor csak azt húzza ki, amit elkap.
2009. júl. 6. 16:13
Epilátort akartam írni. Merthogy mindkettő azon az elven működik, hogy tőből kitépi a szőrszálat. A gyanta állítólag mégis tartósabb. Miért?
2009. júl. 6. 16:12
Miben különbözik az epilátos és a gyanta?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook