Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi mindent kellmár tudnia egy bölcsis gyereknek hogy az ovodában ne legyen probléma fórum

Mi mindent kellmár tudnia egy bölcsis gyereknek hogy az ovodában ne legyen probléma (beszélgetős fórum)


2010. jan. 16. 16:09
KÖszönöm:)
13. M_Marcsa (válaszként erre: 9. - 5e48d37001)
2010. jan. 16. 14:00

cipő-tépőzáros a legjobb

törlés-korai

öltözködés-még márciusig sokat fejlődhet, hagyjad, próbálja

12. M_Marcsa (válaszként erre: 4. - Kezdőanyu)
2010. jan. 16. 13:58

Nem nevezzük beszédhibásnak ebben a korban, hisz most tanulnak beszélni.

Kb. 6 éves kortól létezik a beszédhiba.

2010. jan. 16. 13:32
ja és nálunk (fiam ovis csoportjában) volt olyan, akinek kiscsportban még alváshoz pelus kellett, ez az ovi (óvónők) döntése, hogy bevállalják-e, nála megtették.
2010. jan. 16. 13:31

Szobatisztaság az ovi feltétele.

Nem kell tudnia kitörölni, anatómiailag erre kb. hatéves korig nem is képesek amúgy, mert nem ér oda rendesen a kezük. :-)


célszerű neki tépőzáras cipőket venni meg gumis derekú nadrágot-szoknyát, hogy mihamarabb megtanuljon egyedül öltözködni.

De kiscsoportban még segítenek az öltözésnél, az evésnél is, meg a mosdóba sem járnak még egyedül olyankor!

2010. jan. 16. 12:06

Engem is érdekelne,bár az enyém nem bölcsis,de ha visszavesznek dolgozni márciustól muszáj mennie.

Ki kell törölnie a popsijáT?Kell cipőt húznia,nem nagyon tud öltözködni egyedül.Ez vajon probléma? Vagy ennyire önnálónak nem kell lennie 3 évesen?Köszi aki válaszol.

2010. jan. 15. 21:01
szobatisztaság feltétel,(alvás közben is!!!) és tudnia kell önállóan étkezni
2010. jan. 15. 20:44
igaz ez?
2010. jan. 15. 20:43
igen a szobatisztaságra gondoltam, de azt hallottam pl ki kell tudnia törölni a popsiját stb
2010. jan. 15. 20:42
Szerintem ha járt bölcsibe semmi probléma nem lesz az oviba.Szobatiszta kell,hogy legyen ennyi. Más elvárás nem lehet. De a bölcsődéből oviba kerülő gyerekekkel már nem szokott probléma lenni, hiszen már megszokták a közösséget. Sok sikert és a lényeg,hogy legyetek boldogok, kiegyensúlyozottak. Nem szabad semmin sem görcsölni.
2010. jan. 15. 20:41

Beszélni jó ha tud.De van olyan ismerősünk aki beszél ugyan,az óvónők mégse értik, annyira beszédhibás.-Valahogy mégis elvannak.

A szobatisztaság feltétel,úgy tudom.

2010. jan. 15. 20:41
EZ nagyon összetett kérdés.Mert minden kisgyerek szerintem más és más képességekkel érkezik a z oviba.És az is igaz,hogy van amelyik gyerek gyorsan és könnyen tanul és van amelyik lassabban.Tehát ezt nehéz megmondani így szerintem!
2010. jan. 15. 20:40

Semmi különöset, ott majd megtanulja.

Pl, aki nem járt bölcsibe azzal mi van?

2010. jan. 15. 20:38
Mi mindent kellmár tudnia egy bölcsis gyereknek hogy az ovodában ne legyen probléma

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook