Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi mindent kellmár tudnia egy nagycsoportos gyereknek ha az ovodában nemeleget foglalkoznak velük? fórum

Mi mindent kellmár tudnia egy nagycsoportos gyereknek ha az ovodában nemeleget foglalkoznak velük? (tudásbázis kérdés)


2007. okt. 16. 13:53
Képzeljétek azthittem lehidalok ma az oviban,mikor ment befele a lányom a csoport szobába az egyikkislány nagyfölényesen ijetszólt "öö ez már megint ugyanabba a ruhába jött" mert hát csak a felsője volt a tegnapi. "ez"az én lányom volt,gondolhatjátok mit éreztem.Én ráadom a gyerekre ugyanaszt a ruhát másnapis ha nem koszos,csak polo,felső,pulcsi,nadrágra gondolok.Milyen jóvolt régen migvolt iskola köpeny.Ha ijenek nagycsoportba milesz később?
25. kamay1
2007. okt. 15. 10:17

Nagyon fontos a felsoroltakon kívül még:

- a hanghallás ( meg tudja mondani,hogy a hallott szó milyen hangokból áll )

- a saját testének,testrészeinek ismerete,

- tájékozódás térben (jobb,bal,fent, felett,alatt, mellett stb...)

-ritmus érzékelés,

- gyüjtőfogalmak ismerete,pl: járművek, gyümölcsök,játékok,szerszámok,stb..

-szövegértés,( tudja elmondani a mese tartalmát a saját szavaival.

- emberrajz készítése.Ezt a felméréseken mindig megnézik.Annyi pontot kap a gyerek,ahány testrészt rajzol (szemöldök,ujjak.köröm stb..)

2007. okt. 15. 08:31
Én már most eldöntöttem hogy a 3 éves fiamat külön fogom tanítani iskola előtt és akkor is fogom kérni a nevelési tanácsadóba ha nem javasolja óvónéni...mert nálunk ott tanulnak nem az oviban sajnos...látom mekkora szakadék van az ovi és az első osztály között.Óvónéni az értelmesebb gyerkőket kidobta szinte a nyakál,szinte zavart mindenkit oviba,fel volt háborodva hogy többen szakértőt kértünk az iskolaérettség megállapítására.Sok problámás gyereket kidob nyakából az óvoda.ez sajnos tény nálunk.
2007. okt. 15. 06:53
De aztmár most tudom hogy még marad egy évet oviba.Inkább kétszer a nagycsoport mint kétszer az első osztály.
2007. okt. 15. 06:50
Most asajátkezembe veszem a dolgokat,van foglalkoztató füzetünk és majd ithon gyakorolunk.Szólni nem nagyon érdemes mert ha egyedül szóllasz fel valami ellen kifogják a gyereket és ezt nem akarom,olyan pedig soha nem lesz hogy minden szülő egyvéleményen legyen.Mert vannak szülök akik szeritem nemis veszik észre a dolgot.
21. 754c7e07c3 (válaszként erre: 20. - Gerna)
2007. okt. 14. 15:19
Arra nem mennek anyukák, mert ugye feleslegesnek tartják. Hiába az egységes rendszer mindig vannak kivételezések. Anyuka nálunk úgy tudta beíratni a gyereket, hogy vállalkozó a faluban, és az igazgató néninek nagy támogatást ígért. Ha felveszi a gyereket. Érdekes, felvette.
20. gerna (válaszként erre: 19. - 754c7e07c3)
2007. okt. 14. 15:08
Az nem árt, ha a szülők értelmesek. Meg ezért vannak az iskolaérettséggel kapcsolatos szülői értekezletek az óvodákban, még a beíratkozás előtt. Legalábbis itt, a mi falunkban ;-)
19. 754c7e07c3 (válaszként erre: 18. - Gerna)
2007. okt. 14. 13:17
Akkor van baj, ha anyukának sincs sok sütnivalója. :-(((
18. gerna (válaszként erre: 17. - 754c7e07c3)
2007. okt. 14. 11:46

Első példára: a közoktatási törvény szerint "a szülő kifejezett kérésére" be lehet iratni a gyereket, szakvélemény ellenére is. Ilyenkor az iskola igazgatója dönt, felveszi vagy sem.


Második: ilyen mindenhol van! :(


Mindig a szülőnek kell észnél lenni, hiszen övé a gyerek, és nem az óvónő fog szívni az iskolában :(

17. 754c7e07c3 (válaszként erre: 16. - Gerna)
2007. okt. 14. 11:41

Erre is van ellenpéldám. Anyuka nálunk kétszer járt a bizottság előtt, mert akarta, hogy a gyerek sulis legyen az óvónők nem. Másodjára elengedték. Az osztályban az a kisfiú az egyetlen, akinek fekete pontja van.

Másik példa, amikor annyira kezelhetetlen egy gyermek, hogy az óvónők, hogy szabaduljanak tőle elengedik suliba. Ilyen is van nálunk.

16. gerna
2007. okt. 14. 11:38
Ha éretlenül kerül, az azért van, mert az óvoda a beíratkozási papírt így adta ki neki: "általános iskolát kezdheti". A szülő meg megnyugodva ebben, beíratja az iskolába.
15. 754c7e07c3 (válaszként erre: 14. - Gerna)
2007. okt. 14. 11:36
Én nem így látom. A legnagyobb baj, hogy némely gyerek éretlenül kerül az oviból a suliba, anyuka, apuka, vagy az óvónők miatt. Emiatt lesz rendetlen egy osztály, tannéni ideges, ami kihat az egész osztály életére.
14. gerna (válaszként erre: 13. - 754c7e07c3)
2007. okt. 14. 11:32
Az a baj, hogy nagy az ugrás az óvoda és az iskola között, ezt kell valahogy áthidalni. A legnagyobb probléma az osztálylétszám.
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Gerna)
2007. okt. 14. 11:28
Akkor már ma is tanultam valamit.
12. gerna (válaszként erre: 11. - 754c7e07c3)
2007. okt. 14. 11:26
Nem, hanem a szabványos iskolaérettségi vizsgálatban csak az 5-ös számkör szerepel. Ha ott eligazodik, akkor már első osztályban tanítható lesz.
11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 10. - Gerna)
2007. okt. 14. 11:24
Nálunk ezt 10-ig kérték. Azon belül kell tudni "dolgozniuk". Nem vicc. Túl sokat várnának el?
10. gerna (válaszként erre: 9. - 754c7e07c3)
2007. okt. 14. 11:19
El kell tudni számolni, az egy dolog. De számfogalma 5-ös körön belül legyen (vagyis eszközökkel a több-kevesebb-ugyanannyit tudja kirakni). Ez még az iskolaérettséginél is elég.
9. 754c7e07c3 (válaszként erre: 4. - Gerna)
2007. okt. 14. 11:17
20-ig el kell tudnia számolni. Nem 5-ig. Nem rádkontrázni akarok, csak az 5 az középsőben van.
2007. okt. 14. 11:16

Ez a dvd-zés nagyon helytelen, napi 1 mese még belefér, de inkább az óvónéninek kellene mesélni fejből vagy könyvből. A gyerekek meg eljátszhatnák bábokkal, rajzolhatnának a meséből valamit. Akkor lenne a mese, a játék fejlesztő hatású.

Én sem beszélek az óvódád ellen, de szóljatok az óvódavezetőnek emiatt.

2007. okt. 14. 10:51
Igaz nem kötelező,de a lányom nem szeret kimaradni semmiből és mindenkinek ugyanenyi volt kitöltve és már haza küldték a munkafüzeteket mert már ujakat vettünk már ilyekorban kötelezhetik a foglalkozásokat már nagycsoportos.Az a legnagyobb bajom,hogy egésznap mesét néznek dvd-én.Kiscsoportba nagyon ügyik voltak,rengeteg verset mondokát tanultak,aztán középső csoport karácsonyára jött egy tv és egy dvd a csoport szobába és onnan ugy lántni mintha azzal akarják lefoglalni öket.Nekünk kellet vinni meséket,és a gyerekek között elkezdödött hogy nekem ezvan meg neked meg nics és most az én mesémet nézzük.Én soha nem vittem egyetsem.Szóval elszinezgetnek és el mesézgetnek,de tudod jövöre iskola és akkor mi lesz,mi alapján döntik majd el ki alkalmas rá és ki nem szimpátia alapján?Én ugy látom hogy még visza hagyom egy évet,mert még kell neki,még nem elég következetes és kicsit lassu,még várnék a sulival.Félre neértd magával az ovival nics bajom.
2007. okt. 13. 19:08
Valamit azért biztos csináltak. Nemcsak munkafüzetből lehet foglalkozást tartani. Ráadásul óvodában nem "kötelező" részt venni a gyereknek a foglalkozáson. Még idén is használhatja azt a füzetet.
2007. okt. 13. 18:56
Azért gondolom mert abból amit elmesél a lányom,és a haza adott aközépsőcsoporos munkafüzeteket mit 1500ft-ért vetetek meg velünk és az első ötoldal után egy feladatot sem csinálta meg,nem az a baj hogy meg kelet venni hanem hogy ott ültek rajta egy évig és nem csinálnak semmit.
2007. okt. 13. 17:34

Kb ennyit:



Tudjon rövid verseket, dalokat, meséket memorizálni,

# ne legyen erős beszédhibája,

# képes legyen a szóbeli önkifejezésre egyszerűbb mondatok alkotásával,

# ismerje a számokat ötig, értse és használja a kisebb-nagyobb, kevesebb-több fogalmát,

# érdeklődjön a rajzolás, a firkálás iránt (nem a kép minősége a fontos, hanem a cselekvés),

# legyen leköthető a figyelme 10-15 percig.

2007. okt. 13. 15:12
Van erről könyvem, majd megnézem, amire kíváncsi vagy. Óvónői kézikönyv.
2007. okt. 13. 14:10
miből gondolod,hogy nem eleget foglalkoznak vele?
2007. okt. 13. 08:38
Mi mindent kellmár tudnia egy nagycsoportos gyereknek ha az ovodában nemeleget foglalkoznak velük?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook