Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi az a szardella? Miből van? Mihez használjátok? fórum

Mi az a szardella? Miből van? Mihez használjátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 26. 19:32
MONDD,TE EZÉRT REGIZTÉL IDE,HOGY ILYEN BUTA KÉRDËS TEGYÉL FEL????!!!!!:-D:-D:-D:-D
32. xjosé
2011. dec. 26. 10:54
Hát de! :)))) Úgy látszik, nagyot tévedtem, mégpedig azért, mert automatikusan szardellapasztának gondoltam. Álmomban sem hittem volna, hogy valaki a szardellát kérdezi meg és nem a szardellapasztát. (Pláne, mivel engem mostanában ez utobbi foglalkoztat.) Mellesleg meg nem hiszem el, hogy tényleg ezt kérdezte volna a kérdező, szerintem a pasztát elfelejtette leírni. Ugyanis mi az a ponty, mire használják? Mi az a kaja, mire használják? Ennek így nem lenne értelme. :)
31. mohonc (válaszként erre: 30. - Xjosé)
2011. dec. 23. 08:13

Szerintem a kérdés így szól: Mi az a szardella? Miből van? Mihez használjátok?

Te nem ezt látod???

30. xjosé
2011. dec. 16. 21:24
Nem értem a válaszadók nagy részét. A kérdés nem az volt, hogy mi az a szardella, mint állat, vagy hal, hanem az, hogy mi a szardellapaszta. Ennek ellenére jó páran kikeltek magukból, hogy egy 38 éves nő miért nem tudja, mi az a szardella. Néhány nyugodt hozzászólón szintén a csodálkozás jeleit vettem észre. Nos, a válaszokból még mindig nem derült ki egyértelműen, mi is az a szardellapaszta, már csak azért sem, mert a neten sincs fent, én legalábbis nem találtam. Ami miatt a kérdés nem buta, hanem rendkívül jó, az többek között az is, hogy a kaszinótojás receptjében több helyen szerepel szardellapaszta, holott a kaszinótojásnak, ugye, nincs halíze! Emiatt a kérdés engem is nagyon érdekel. Ezenkívül manapság tényleg nem lehet ilyet kapni. Nyilván logikusan kikövetkeztethető, hogy a szardellapaszta szardellából készül, bár a fogpaszta és a cipőpaszta pl. nem készül se fogból, se cipőből. Egy 1983-ban kiadott szakácskönyv szerint a szardellapasztát a DÉLKER forgalmazza. Idézem: "Erősen sós készítmény. Szardellahalból készül úgy, hogy a sóban hosszabb ideig pácolt szardellát apró lyukú tárcsán áttörik, kevés olívaolajat hozzátéve elkeverik, majd tubusba töltik." (Megjegyzem, többször készítettem már kaszinótojást, halpasztával, meg anélkül is, mivel szardellapasztát nem lehet kapni, jobb híján szardíniát használtam fel.)
29. era06
2010. okt. 7. 14:36

olajos szardellát megpucolom a bőrétől (lekaparom)

Apróra vágom, vajjal kikeverem és citromlét is adok hozzá, lehet kenni kennyérre

28. Anka71 (válaszként erre: 27. - Globus)
2010. okt. 7. 13:54

Neked is köszönöm a készséges segítséget! Elolvastam a cikket, köszi.

Azóta már Gundelben dolgozó ismerőst is leinformáltam, szóval alakulnak az ismereteim:)

27. globus
2010. okt. 7. 13:35

Szia!

Ne hagyd magad :) Én sem láttam még ilyent, nem ettem, csak hallottam róla. Nem olyan nagy baj ez!

Itt megnézheted:

[link]

26. haaeen
2009. ápr. 26. 18:51
nekem az olyan fura, ha egy pedagógus kigúnyol valakit azért, mert a másik nem tud valamit (akárhány éves is legyen)...
25. klarika5 (válaszként erre: 24. - Hahoo)
2009. ápr. 25. 21:17
Akkor jó. Én sem Téged.
24. hahoo (válaszként erre: 23. - Klarika5)
2009. ápr. 25. 21:14

?????????????????

Sajnos nem értem. De nem akarlak megbántani.

23. klarika5 (válaszként erre: 21. - Hahoo)
2009. ápr. 25. 21:06
Ezért megérte regisztrálni? Mehetett volna egyenesben is.
22. mohonc (válaszként erre: 21. - Hahoo)
2009. ápr. 25. 20:59
:))
21. hahoo
2009. ápr. 25. 20:53

Anka71 az adatlapja szerint 38 éves. Mohonc, én nem értem, miért gondolod, hogy egy 38 éves nő élete során már látott szardella konzervet.

Nem biztos, hogy jár boltba, pl.

Klarika5-nek teljesen igaza van, ezt el kell magyarázni!

A szardella egy kicsi hal, amit meg szoktak enni. Általában hal íze van.

2009. ápr. 25. 20:23
Legteljesebb udvariassággal: szar della, vagyis rossz pénz, na.
2009. ápr. 25. 20:17
Adhatnál udvarias választ: nem tudod mi az? Segítek-és elmondod, amit tudsz. Mennyivel másabb. Gondolom, nem kérdezte volna, ha tudja. És mennyi dolgot nem tudunk egyaránt, és egyformán. Vagy mondd neki, üsd be a googleba...Van, aki most kezd ismerkedni a számítógéppel, és örül a segítségnek. Ez az én véleményem, de lehet, hogy nem mindenki így látja.
18. mohonc (válaszként erre: 17. - Klarika5)
2009. ápr. 25. 20:12
Miért belemarás az, ha nem értem, hogy egy felnőtt ember hogy-hogy nem tudja, mi az a szardella???
17. klarika5 (válaszként erre: 14. - Anka71)
2009. ápr. 25. 19:43
Anka-ne idegesítsd magad! Azt tapasztalom, hogy vannak, akiknek az okoz lelki kielégülést, hogy belemarjanak a másikba. Én is szeretek csevegni, ha úgy hozza a kedvem,és akkor becsörtet valaki, és kioszt mindenkit, mert ő a legokosabb, a legtájékozottabb, a legtapasztaltabb. Hagyjuk meg ebben a tudatában,legyen egy kis öröme az életben.A szardellát a gyerekeim is szerették, kis citrommal-tehát nem lehetett annyira rossz.
16. emagdi (válaszként erre: 14. - Anka71)
2009. ápr. 25. 18:43

simán jó az íze a salátában.

de próbáld ki ha nem hiszed :) (persze csak akkor ha szereted a halat)

talán nem olyan drága egy ilyen szardellapaszta, vagy akár egy doboz szardella, érdemes lenne megkóstolnod, hátha ízlik.


vagy csak úgy magában kóstold meg a pasztát, és akkor látod, hogy ízlik-e. elég sok ételhez felhasználható, más lesz az íze mint "hagyományosan".

15. mohonc
2009. ápr. 25. 18:43

Miért személyeskedés az, ha meglepődök erősen, hogy valaki nem tudja mi az a szardella.

Ne haragudj, de az, hogy miből van a szardella, szerintem elég buta kérdés.

Még akkor is, ha ennél butább kérdések is vannak.

De jogod van hozzá.... :)

14. Anka71 (válaszként erre: 12. - Mohonc)
2009. ápr. 25. 18:37

Igen, teljesen komoly a kérdés, tehát teljesen felesleges személyeskedned. Már csak azért is, mert ennél hülyébb kérdések is vannak feltéve.

Aki normálisan válaszolt, annak köszönöm.

Csak azt nem értem, hogy pl. egy hal ízű izé mit keres pl. a Cézár saláta öntetében (sok receptben szerepel). Ma egy főzős műsorban láttam, hogy paradicsom szószba is tettek szardellát (vagyis akkor nyilván szardellapasztát). Ezért volt a kérdésem, de kapásból kb. 100 ennés hülyébb kérdést fel tudok sorolni, ami ezen a fórumon van.

13. emagdi (válaszként erre: 12. - Mohonc)
2009. ápr. 25. 17:46
izé.... :))))
12. mohonc
2009. ápr. 25. 17:26

Most ez a kérdés teljesen komoly?

Ha valakinek gőze nincs, arról mi az a szardella, akkor itt megkérdezi, ahelyett, hogy pár perc alatt megtalálná bármelyik kereső segítségével???

11. Fiatal nő (válaszként erre: 10. - Ági98)
2009. ápr. 25. 17:23

Ezt már beszúrták előbb is...

:-D

10. ági98
2009. ápr. 25. 17:20
A szardellafélék (Engraulidae) a csontos halak (Osteichthyes) főosztályába, a sugarasúszójú halak (Actinopterygii) osztályához, a heringalakúak (Clupeiformes) rendjébe tartozó család. 2 alcsalád, 16 nem és 140 faj tartozik a családhoz.
2009. ápr. 25. 17:16
egy nagyon finom hal fajta,erdemes megkostolni !
8. emagdi (válaszként erre: 5. - Anka71)
2009. ápr. 25. 17:13

kvázi haldara, valami zsírosító anyaggal összedolgozva.


szendvicsre, salátára, egyéb ételekre hal ízesítéshez... (már aki szereti:)))

2009. ápr. 25. 17:04
Ja, olyan tubusban volt, mint a fogkrém, de én mostanában nem is láttam.Helyette veszem a Sprotni krémet, kis kerek,fekete, aranybetűs lapos dobozban. Hasonló.
2009. ápr. 25. 17:02
Én anno sokszor vettem szardellapasztát. Nem is tudom, lehet most is kapni? Csak díszítésre, ízesítésre használtam: szendvicsre, főtt tojásra, margarinba dolgozva.Olyan füstölt hal ízű-hisz az is.
2009. ápr. 25. 16:57

Oké, akkor köszi az eddigieket.

Akkor viszont mi az a szardellapaszta? Milyen kajákhoz szokták használni?

2009. ápr. 25. 16:49
hal
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook