Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek arról a szülői felfogásról, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, addig azt csinálod, amit én mondok"? fórum

Mi a véleményetek arról a szülői felfogásról, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, addig azt csinálod, amit én mondok"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
58. globus (válaszként erre: 49. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 16:54
Éppen napokban beszélgettünk itthon egy ismerős testvérpárról. Két fiú. Egyikük otthon maradt a faluban, naponta járt az anyjához segíteni, kapált, kaszált, ház közül javított, le se szarták... másik fiú Bp-re nősült, fél évente jött haza, anyja a fenekét majd' elhagyta, úgy körbeugrálta, vitték ötvenesével a tojást, tyúkot vágtak, megtömték a csomagtartót, mikor visszautaztak. Nemrég a dolgozó fiú meghalt, hát áll a bál...
2017. júl. 22. 16:48

Amig a szuleivel el az ember gyereke, nem termeszetes, hogy segit az etelt elokesziteni, teriteni, mosogatni?

Az hogy a szobajat rendben tartja, megagyaz, felpordzivoz-torolget, elrakodik, evidens.

Nem esik le az aranygyuru az ujjarol, ha a furdokadat, mosdokagylot is rendbe teszi furdes, mosakodas után.

Ha van terasz, udvar, kert, nem megy el a peterkeje, ha felsopri, felmossa, kicsit megkapirgalja.

Egyszeruen ugy tesz, mintha a sajat lakasa lenne.

56. Piroska52 (válaszként erre: 54. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 16:42
és most 6napos a 7-ik unokám
55. csikil4ny (válaszként erre: 52. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 16:37

Ez csak egy pici részlet, nem esett jól, de elmúlt. Szó sincs testvérféltékenységről, az öcsémet ugyanúgy ugráltatják, mint engem.


Nem, de annak más oka van.

54. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 53. - Piroska52)
2017. júl. 22. 16:37
Hú 5 gyerek nagyon szép nagy családod van.
53. Piroska52 (válaszként erre: 48. - Fincsi5)
2017. júl. 22. 16:32
én már sok helyen leírtam hogy nekem 5-van 4-fiú után jött 1 lány, sose vártam el hogy ott álljon mind sarkon -talpon hogy mit kell csinálni,hiszen mikor már középiskolások lettek rengeteg volt a tanulni való sokszor késő délután kerültek haza 1-meg akkor se mert katonai szakközép iskolás volt csak hétvégén jött haza,de jól esett ha meg kérdezték kell-e segiteni valamit,mindig mondtam kérdezzétek apátokat,hátha van valami dolga,a lányom az más neki se kellett úgymond megszakadni a házimunkába,mikor felköltözött pestre azóta tudja értékelni,ha hazajön vasárnap együtt főzünk,ha meg én megyek együtt ,,császkálunk,, hol ide hol oda,de lássuk be minden szülőnek jól esik ,,,mami segítsek valamit,,, legfeljebb azt mondjuk most mem de majd szólok ha igen
52. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 49. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 16:27
Azért az nagyon rosszul eshetett hogy ha az öcséd jön akkor sütött főzött meg kaját dobozolt neked meg nem. Tudod igazad van hogy ritkán mész ha csak megbántanak vagy kihasználnak. Valahol minden szülőnek fel kéne azt fogni hogy a gyerek nem a tulajdonuk és ki mint vet úgy arat. És az öcséddel j a kapcsolatod?
51. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 46. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 16:13
O a penzkereso, aki "eltartja" a csaladot.
50. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 48. - Fincsi5)
2017. júl. 22. 16:07
Akkor egyformák vagyunk. Én is gyerekcentrikus vagyok és az egész családunk és a kolleganőim barátaim nagy része is ilyen. Én úgy gondolom a gyerek amíg gyerek élvezze ki a gyermekkorát utána robotolhat amennyit akar az életben. Engem meg nem fáraszt a házimunka hét közben úgyis csak egyszerű gyorsabbak főzök, a gép mos nem én kisebb rendrakások hétvégén meg ráérek nagytakarításra.
49. csikil4ny (válaszként erre: 48. - Fincsi5)
2017. júl. 22. 15:59
Ismerős ez a besegítős szituáció, habár anyum roppant le volt terhelve abban az időben, felelős beosztású munkája mellett (sokszor hazavitte a munkát) akkor járt egyetemre. Én távoli városban voltam egyetemista. Havonta jártam haza, jó esetben szombatra ki volt véve a hús a fagyasztóból, amit nekem kellett elkészítenem. Rosszabb esetben előbb bevásárolni kellett menjek. A lakást végig kellett takarítsam, mert arra sem volt ideje. Ezek mellett végig cirkusz volt. Igencsak meglepődtem amikor öcsém ment egyetemre, három nappal érkezése előtt sütött-főzött, mikor ment el dobozolta a kaját. Több ideje volt az is igaz, de nekem azt se mondta, hogy süssek magamnak valamit. Ez is eltelt, de most azt nem értik, hogy miért nem megyek többször leszidatni magam, meg munkát most is tudnának adni. S egyáltalán nem értik a távolságtartásom okát.
48. fincsi5 (válaszként erre: 45. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 15:47

Megelőztél.:)))

Soha nem vártam el, hogy segítsen, egy 20 évesnek ha továbbtanult, az a dolga, nem a házimunka.

Úgy vettem ki, hogy nincs testvére, tehát nem nagy a család, anyagilag sem állhatnak rosszul, ha 45-50 éves anyuka megteheti, hogy otthon van, és nem kell munkába járnia.

47. viva70 (válaszként erre: 37. - 4213133598)
2017. júl. 22. 15:46
Várható volt, hogy lelécel. Na, már most ilyen embert, hogy lehet komolyan venni? Valahol megértem a szülőt.
46. csikil4ny (válaszként erre: 44. - 4213133598)
2017. júl. 22. 15:44

Van harmadik, azaz első nickje. Onnan tudom, hogy beszéltem már vele erről a témáról. Csak azt nem értem, hogy miért van szüksége egy embernek x drb nick-re ugyanarra a témára. Illetve tudom, pszichológus nélkül soha nem lesz képes feldolgozni a gyermekkorát.


Én sem török pálcát felette, saját tapasztalatból tudom milyen hasonló családban felnőni. Az anya felett sem török pálcát, mert azt is tudom, hogyan lesz egy emberből hasonló típus.


Az apának nincs nagy szerepe a családban, ő a csendestárs. Ezért nem hallunk felőle.

2017. júl. 22. 15:27
Én nem így viselkedem a gyerekemmel amit írtál a szüleidről. Egyrészt soha nem mondanám hogy amíg az én kenyeremet eszed stb. Teljesen természetesnek tartom hogy a gyerekemet eltartom amíg tanul (bár egy hét múlva ez már múlt idő lesz mert első munkahelyes lesz) és soha nem éreztetném vele hogy ő egy "megtűrt" valaki és sosem beszélnék vele úgy hogy megbántsam. Háztartási munkát sem várok el tőle mert melózik majd annyit a háztartásában ha családja lesz amennyit csak akar. Ettől függetlenül saját magától segít mert szeretetet adtam, azt kapok vissza. Sőt mivel most kezd dolgozni már mondta hogy beszáll majd a háztartási költségekbe és mondtuk neki hogy szó sem lehet róla tegye félre magának. Ott segítem a gyerekemet ahol tudom, ha ő is szülő lesz ő is ezt fogja tenni.
44. 4213133598 (válaszként erre: 43. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 15:25

Olvasni éppen olvashatja úgy is, hogy nem regisztrál 3. nick-kel.:)


Egyébként úgy gondolom, még kevés volt az információ ahhoz, hogy egyik vagy másik fél mellett tehetném le a voksomat.


Azért volt itt néhány jó hsz, amit ha összegyúrnék, talán azokból jönne ki a véleményem.

Az apa szerepéről alig hallottunk. Az anyáról nem tudjuk, miért nincs munkahelye, csak annyi derült ki, hogy háztartást vezet, és úgy tűnik, elég indulatos (tányércsapkodás, ha nem tetszik neki valami, lusta dögnek nevezi a lányát). Mivel a fórumindító írta magáról, hogy a házimunkát mindig megcsinálja, főzni is tud, akkor mi lehet az oka annak, hogy az anya-lánya kapcsolat ennyire rossz?

Magam részéről nem vagyok benne biztos, hogy egyértelműen ő a fekete bárány a családban.

A helyében egész biztos elmentem volna dolgozni most a nyáron. Azt nem értem, miért vár ezzel őszig, ha amúgy is dolgozni akar.

Szóval kérdés kérdés hátán, én nem török pálcát felette, mert kevés még az, amit tudunk róla.

43. csikil4ny (válaszként erre: 37. - 4213133598)
2017. júl. 22. 15:13

Írhatod nyugodtan, egy harmadik nick-kel biztos elolvassa.


Habár ha azt várta, hogy közösen szidjuk a jó édesanyját, hát nem jött össze. Megoldást írtunk, minden csak egyedül rajta áll.

42. 4213133598 (válaszként erre: 40. - Piroska52)
2017. júl. 22. 15:07
Igen. Valószínűleg ezért töröltette mindkét nickjét.
41. renyh (válaszként erre: 1. - 48c8ecb084)
2017. júl. 22. 15:04

Szia!

Évek óta töröm a válaszon én is a fejem, de eddig semmi. Nekem már 16 évesen is mondták, hogy menjek el dolgozni az iskola mellett, csak nálunk olyan szabályok vannak, amik miatt kivitelezni sem lehetett volna ezt soha. Olyanokra gondolok, hogy este 9-kor takarodó és persze a jó jegy is elvárás (bár azzal doga nem volt gond, csak persze le kell ülni és tanulni). Anyukám is tisztaságmániás, csak ő azon a szinten, hogy talált egy dilist, aki megcsinál mindent, amit kér (engem) és így mindent rám hagyott, napi 3 órát szobroztam a konyhában, hogy segítsek.

Tavaly szeptemberben elkezdtem az egyetemet (mérnökit) egy másik városban és hülye fejjel hagytam, hogy fizessék az albérletet. Szép lassan jött, hogy miért nem megyek el dolgozni mellette, hisz annyi szabadidőm van (aha, gondolhatod...), aztán mikor hétvégére hazamentem, az egész lakás takarítása rám várt és nem találkozhattam a barátommal, aki szintén a szülővárosomban élt. Három hónap után otthagytama szakot, elkezdtem dolgozni, összeköltöztem a barátommal. Jelenleg annyit keresek, mint anya, de most megint jelentkeztem felsőoktatásba, ezért a pénz nagyrészét félreteszem, és koleszos leszek, de így is eléldegélek majd. Szerencsére soha nem voltam nagyon költekezős, így nem bánom a sporolást és ha felvesznek a koleszba, egy időre biztos elég lesz a pénzem.

Mostanában anyám azzal jön, hogy néha menjek haza, meghív kajálni, aztán ha ott vagyok, kezdi, hogy akkor segítsek már a takarításban. Elég számalmas, máskor meg nyalja a seggem, hogy szép vagyok, büszke rám, meg hasonlók. Ja, és hogy miért vagyok ilyen, vele, miért tartom a haragot. Nem haragszom én, de áldom az eszemet, hogy már a saját kenyeremen élek, nem kell nekem másé.

Fel a fejjel, Neked is menni fog! Gyűjts valahogy pénzt, aztán irány el. A nyár pont jó lett volna összegyűjteni picit...

40. Piroska52 (válaszként erre: 37. - 4213133598)
2017. júl. 22. 15:02
nem tetszettek neki a válaszok nyilván megsértődött
39. Piroska52 (válaszként erre: 35. - Piroska52)
2017. júl. 22. 14:57
bocsi tényleg nem a 20 éves,,felnőttnek,, bocsi
2017. júl. 22. 14:55
Először is nagyon rendesek a szüleid, hogy iskoláztatnak, hálás lehetsz. :D Vedd ki a részed a házimunkából, ne várd, hogy megkérjenek rá. Ez nem szívesség tőled, hanem legalább ennyivel tartozol, te is ott laksz, felnőtt vagy. Egyszer mosolyogva kérdezd meg tőle, hogy mivel tudnád boldoggá tenni, mit tehetnél érte, hogy ne legyen már ilyen búval baszott? De ne pont így kérdezd, mert még felképel. :D
2017. júl. 22. 14:53

Már éppen írtam volna valamit, de előtte rákattintottam mindkét nickjére.

Már nincs itt egyik nevén sem az egyetemista lány.

36. lapbarna (válaszként erre: 35. - Piroska52)
2017. júl. 22. 14:51
Biztosan nem nekem címezted, ugye?! :D
35. Piroska52 (válaszként erre: 34. - Lapbarna)
2017. júl. 22. 14:47
nekem több sebből vérzik ez a történet,mert én úgy gondolom ,ha megkérdezed kell-e valamit segíteni,lehet azt mondja hogy most nem, de megkérdezted,lehet legközelebb majd ő kér meg hogy segíts,és lehet hogy azonnal kell,a segítség akkor ott hagyod amit csinálsz és segítesz ,a tanulás is várhat egy kicsit,még jól is esik felállni mellőle,és az is jól esik amikor együtt megy az emberlánya anyával ,,csavarogni,, vásárolni,,éppen ,,fagyizni,,az én lányom 23évesen pestre költözött dolgozik 2-hetente hazajön,most éppen alszik nem zavarja senki mert tudom hogy fáradt,de holnap délelőtt felfordítjuk a konyhát mert együtt főzünk, este meg megy vissza,a jövő vasárnap én megyek és együtt ,,csavargunk ,,meg ,,fagyizunk,,ha kell előtte segítek,csak azután megyünk, nem hiszem hogy a te anyukád úgy viselkedne veled ahogy leírod ,ha te is figyelnél rá hogy neki is jó legyen,kimozduljon necsak a háztartás legyen,ha felnőttnek érzed magad viselkedj felnőttként,mert ez egy sértett kislány panaszkodásának tünik hogy milyen ez az anyu hogy ilyeneket mond,jó lenne ha felnőnél a 20 évedhez
34. lapbarna (válaszként erre: 33. - Lapbarna)
2017. júl. 22. 13:34
Ja, és nem volt automata mosógép, csak keverőtárcsás.
33. lapbarna (válaszként erre: 32. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 13:33

Több nicknév alatt szwretne feloldozást, amiért utálja az életét, nyilván mindenért az anyja a hibás. :DD


A témához : főiskola alatt takarítani jártam, nyaranta voltak tartós munkáim. Otthon volt mosó-napom (péntek), és takarítós-napjaim (kedd-péntek). Ezt magamtól csináltam, nem kellett anyámnak kérni, mert az én otthonom is volt.

32. csikil4ny (válaszként erre: 30. - Viva70)
2017. júl. 22. 12:42

:)


És mindkettő friss regisztrációja, nem lepődnék meg, hogy lenne harmadik is.

2017. júl. 22. 12:34
amikor középiskolás voltam és voltak hasonló helyzetű barátaim (szüleik nem engedték soha sehova, stb.), rendre a következő történt: a gyerek kinézett magának egy szakot az ország másik végében, felvették oda, szülők fizették, amit kellett, a gyerek meg havonta egyszer hazament 1 napra.
30. viva70
2017. júl. 22. 12:30
icegueen77=purrkitty?
29. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 48c8ecb084)
2017. júl. 22. 12:18

Költözz el, ők ebben nem hiszem, hogy megváltoznak, vannak ilyen szülők.


Gondolom, ez most így nem aktuális, mert úgysem tudnád eltartani magad, pedig vannak 20 évesek akik igen, ezért ha a megfogalmazással nem is értek egyet, ahogy anyukád mondja, de a belső tartalommal igen. Van, amit addig is tehetsz, amíg otthon vagy. Pl ha találsz sürgősen egy munkát és a keresetedből egy kicsit haza adsz. Mindjárt tök máshogy fognak rád nézni. Másik, a házimunka. Kurvára idegesítő, ha valaki nem segít. Nem kell ezt feltételekhez kötni, hogy szépen kérte vagy nem, kérés nélkül is járna. A legkisebb gyerekem is segít a háztartásban kisebb feladatokkal. És nem azért, mert az én kenyeremet eszi, hanem mert ő is itt lakik, szóval ez nem is tudom, hogy jut eszébe felnőtt embernek, hogy csak az anyja kötelessége lenne.


Meg mindenki tanul, sok anyuka is tanul és mégsem mondják, hogy akkor mindenki más csinálja a házimunkát, szerintem ez egy közös feladat. Főleg, ha tudod is, hogy ő nem szívesen csinálja egyedül.


Aztán 18 év felett tényleg senki sem tilthatja meg,hogy hova mész, de tényleg járulj hozzá kicsit jobban.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook