Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek arról a szülői felfogásról, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, addig azt csinálod, amit én mondok"? fórum

Mi a véleményetek arról a szülői felfogásról, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, addig azt csinálod, amit én mondok"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. jan. 3. 15:26

Meg kell maradni a ló közepén

Anno nem egy családban a gyermekek magázták a szülőt , eszükbe sem jutott volna ellentmondani bármiben

Nem egy sztorit olvasni, ahol a poroszos nevelést köszönte meg a fiu felnőtt korában


Belenézek néha a Barátok közt sorozatba

Valamelyik részben az egyetemista lány összeköltözik a barátjával amit az anyja ellenez. Nem használ a szó, lány félbehagyja a sikeres egyetemet és cél nélkül él.

Anya erre megvonja tőle a havi apanázst, élj ahogy akarsz, ha önálló akarsz lenni

Vérig volt sértve a csaj, hogy milyen kegyetlen zsarnok az anyja


Én azonnal "porosz" vonalra is váltottam volna :)


Más filmekben, sorozatokban, következetesen a szülők kérnek bocsánatot a gyerektöl, ha éppen szúrósan néztek rá

Közelröl láttam olyan családot ahol a gyerek hisztivel mindent elért

Nem is vitte semmire az életben

2018. jan. 3. 13:17
Nem szimpatikus.
116. csikil4ny (válaszként erre: 115. - Ab61752c45)
2018. jan. 3. 12:39
Épp a tegnap írtam le valahol, hogy a szüleink 40-50 éves korukban sem mondhattak nemet a saját szüleiknek, persze hogy a mi nemleges válaszunk bármire is személyük ellen elkövetett merényletnek számít.
115. ab61752c45 (válaszként erre: 111. - 1c2bf7d42c)
2018. jan. 3. 12:09
igen,de a gyerek sem az anyja cselédje ,mint mi voltunk.mondjuk 8-9 éves korunkban.
114. csikil4ny (válaszként erre: 111. - 1c2bf7d42c)
2017. dec. 9. 09:03
Amelyik gyereket kiskorától rászoktat a szülő, annál ez nem is kérdés.
113. secret8
2017. dec. 9. 08:50

Ugyanazok a szülők mondanak ilyet, akik kikövetelik a gyerektől a tiszteletet, egyszerűen csak azon a jogon, hogy ő a szülő, a gyerek meg csak gyerek. Csak azt felejtik el, hogy a tiszteletet nem követelni, hanem kiérdemelni szokták.. Ha egy gyerek szeret minket (és ha felnő, talán tisztel is), mert szeretetben neveljük, ilyen mondat el sem hangzik. Ha nem azt látják, hogy otthon csak az anya robotol, belefolynak ők is, megkérdezik, mit tehetnek, vagy csak maguktól megteszik.

Soha nem mondanám ezt a gyerekeimnek, hallottam én is anno eleget.

2017. dec. 9. 07:46
pff....hányszor hallottam! :D
111. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - 48c8ecb084)
2017. dec. 9. 06:27

A huszonevestol joggal varna el a szulo, hogy rendben tartsa a szobajat, elrakodjon, kitakaritson, elmosogasson, kimossa-vasalja a ruhajat anelkul, hogy szolnanak neki, ha mar a feneke alatt van a mamahotel, elvegre nem vendeg otthon.

Azzal, hogy "en tanulok", meg nincs elintezve minden, hiszen az anyuka nem a kedves lanya cseledje.

2017. dec. 9. 00:55
szeretettel,szep szoval egy szulo mindent elerhet,de igy?csak azt eri el,hogy gyerekei felnek tole es megutaljak!
109. csikil4ny (válaszként erre: 101. - Massalhangzo)
2017. júl. 23. 19:07
Ezzel maximálisan egyetértek.
2017. júl. 23. 15:29
Hát igen aranyosan úszkáltak az biztos. És finom illatosak is voltak mert beleöntötte a drágám az összes mosószert ami volt a flakonba öblítővel együtt ahogy kell.
107. loch ness (válaszként erre: 103. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 23. 15:07

Ez aranyos...


Hagyhattad volna kicsit wellnesselni a plüssöket, és akkor te is pihenhettél volna tovább.

106. loch ness (válaszként erre: 105. - Massalhangzo)
2017. júl. 23. 15:06
Hát igen :) Bár állítólag itt kezdődik a későbbi lelkesedésük, hogy hagyjuk őket segíteni akkor, mikor még inkább hátramozdítók.
105. massalhangzo (válaszként erre: 102. - Loch ness)
2017. júl. 23. 14:44
3 eves korban gyanusan lelkesebben segitenek, mint tinikent :D
104. túrógombócka (válaszként erre: 103. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 23. 14:42
ezzel mi a gond? hagyod őket pár óráig úszkálni, aztán kiteszed őket száradni. :)
103. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 102. - Loch ness)
2017. júl. 23. 14:39
jaj nekem is van ilyen esetem kicsi volt még a gyerek és csak úgy mondtam, hogy hú jó lenne már kimosni a plüssállatokat egyszer. Pont mindennel kész voltam és úgy voltam hogy na most pihi Erre jön be a fiam és mondja hogy anya meglepi... kimentem a fürdőszobába, hát az összes plüssállat ott úszott a fürdőkádban hatalmas habok között mert ő "kimosta" őket hogy én örüljek neki. Hát ne tudd meg mi lett a pihimből...
102. loch ness (válaszként erre: 76. - Massalhangzo)
2017. júl. 23. 14:25

Egyszer jártam segíteni egy családhoz, ahol a hároméves kisfiú mindenáron segíteni akart nekem porszívózni, mosogatni... Hagytam neki - majdnem átbucskázott a porszívó csövén, mert derékig ért neki, egy széken állva mosogatott, minden úszott, a végén őt is át kellett öltöztetni... De akkora buzgalommal csinálta, hogy nem volt szívem nem engedni. Persze nekem kb. kétszer annyi időmbe és munkámba került a dolog, mint a segítsége nélkül :)


Ez nem lényegi hozzászólás, csak eszembe jutott, mikor a hároméves mosogatását emlegetted :)

101. massalhangzo (válaszként erre: 80. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 23. 12:37

latszik, hogy csupa szeretetbol van nalad ez a hozzaallas, de attol meg nagyon rossz, bocsika. nem hiaba panaszkodik annyi fiatal, hogy a sracok, csajok semmit sem csinalnak meg elvarjak a masiktol


az nagyon jo, ha valakiben ott van a figyelmesseg, latja, hogy a masik tokig tele van munkaval es segitsegre szorul. csak az a baj, hogy ez tenyleg nem segitseg es szivesseg kene legyen egy csaladtag fele, hanem alap, hogy egyutt elunk, mindenkinek megvan a feladata.


mert ha majd egyutt el valakivel, es milyen kedves, hogy segit, ha latja, hogy a masik megszakad, csak nem biztos, hogy a parja is az a tipus lesz, aki ugy gondolja, vagy raer arra, hogy mindenkit kiszolgaljon otthon es mindent o csinaljon


egy gyerekkor nem attol lesz boldog es felhotlen, hogy a gyereknek ket szalmaszalat nem kell keresztbe tennie otthon, ha nem akar

2017. júl. 23. 10:55
ja én is így szeretem ahogy van sőt már a kis napi nyavalygásain sem akadok ki sajnálom egy kicsit aztán indulhat a nap.
99. Jessica32 (válaszként erre: 98. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 23. 10:51

Vagy nem jó neki, csak megszokta és nem mer változtatni, nem mer szembenézni a következményekkel, a kezdeti konfliktusokkal. Az ő élete, azt csinál, amit akar.

Én ezt így fogom fel, csak azt nem szeretem, amikor valaki nem változtat és állandóan panaszkodik.

98. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 97. - Jessica32)
2017. júl. 23. 10:34
az. párszor próbáltam én is magyarázni hogy ne csinálj már hülyét magadból szólj rá arra a gyerekre hogy kapd össze magad pakold össze a szobádat de nemm ezért meg azért. Már nem is mondom, ha neki így jó éljen így. Attól én még szeretem.
97. Jessica32 (válaszként erre: 96. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 23. 10:28
Felfoghatatlan.
96. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 95. - Fincsi5)
2017. júl. 23. 09:52
igen ez van nálunk is. Nem vártam el de észrevette megcsinálta, bedobálja a szennyest, kiviszi a szemetet stb. Ha nem így lett volna azért csak beszóltam volna neki. De hidd el vannak olyan kolléganőim nem kevesen akik azon nyűglődnek szegények hogy a huszonéves lányuk vagy fiuk beviszi a szobába a kaját és ott rohad a tányér addig amíg ő be nem megy érte és ki nem viszi vagy szanaszét dobálja a szennyest ő szedegeti össze és nem sorolom. Na ez nálunk nincs.
95. fincsi5 (válaszként erre: 85. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 23. 09:05

Én ahogy mondtam, semmit nem vártam el, de ez nem azt jelenti, hogy ült és felemelte a lábát, ha ott jártam a porszívóval.

A szobájában vártam el a rendet, 1x kellett mindent a szoba közepére dobálni, azután tudta, hol a szennyes tartó.

És ahogy elköltözött, magától süt, főz, tereget.

2017. júl. 23. 08:40

Én úgy nőttem fel, hogy anyukám robotolt egész nap, azaz 8 órát dolgozott, ment bevásárolni, cipelte haza a cuccot, állt neki mosni, főzni (szinte minden nap), apám meg délután kettőtől a lábát lógatta a haverjaival a strandon és este követelte a vacsorát, pénzt meg nem adott semmire senkinek.

Anyukámnak nem volt energiája tanítgatni főzni stb, valahogy nem neveltek sem engem, sem az öcsémet, néha ki lettünk osztva apai részről, hogy tanuljunk és ennyi. Én valahogy szocializálódtam, anyám semmire nem kért, nem is utasított, de állandóan kivettem a részem a házimunkából, ha mosatlan volt, elmosogattam, a kutyát napi 3-szor megsétáltattam, odaálltam krumplit pucolni, mostam, felmostam. Apám nulla, a WC-t sem volt képes maga után kitakarítani és a szemetet kidobni a kukába. Csak otthon dohányzott (kis lakásban, láncdohányos volt) meg osztotta a nagy észt.

Testvérem meg ezektől elhúzódott, antiszociálissá vált, nem kommunikált senkivel, suliból hazajött, magára zárta a szobája ajtaját és tévézett.

93. syria (válaszként erre: 90. - Csikil4ny)
2017. júl. 23. 08:37
Hogy miért félnek? Ahol megjelenik egy autoriter személyiség, ott csak félni lehet. Családban, munkahelyi közösségben, akár egy egész országban is.
92. Muraja (válaszként erre: 89. - Forrest2010)
2017. júl. 22. 22:43

Kitunö ! gyereket szeretni es tisztelni kell ! igy lesznek majd jo emberkek belöluk .

Nekem mar nagyok de soha nem engedtem hogy setitsenek valamibe a" haztartasba " es soha nem vettem a szamba hogy en felaldosztam magam ertuk vagy hasonlot ! szulö aki ezt mondja az nem erdemli meg a gyerekeket.

Maig is azt mondom pedig mar mind felnöt es sajat gyerköcei vannak hogy nem en neveltem fel öket hanem ök neveltek engem .

91. Jessica32 (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2017. júl. 22. 20:43
Már azzal is gond van, hogy "segíteni" szokott. Tessék? Mi az, hogy segíteni? Ja, az anyja dolga a házimunka, nem az övé? Nem ugyanúgy eszik, iszik, fürdik, igénybe veszi a tiszta ruhát, amit az anyja kimos? Ez ugyanúgy az ő dolga is. Miért kell kérni? Ezen nagyon csodálkozom. Eddig is szó nélkül kellett volna mosogatnia, hiszen az az ő dolga is.
90. csikil4ny (válaszként erre: 89. - Forrest2010)
2017. júl. 22. 20:16
Ha legalább linkek lennénk, de mindketten sikeresek vagyunk a szakmánkban, haladunk a magunk útján. Az én harcomat megvívom én, az övékét nekik kell. Mert jól ismerem a mögöttes okokat, de nem tudok és nem is akarok belefolyni. Igaz nem kellemes végig nézni, ahogy anyum tönkremegy apám autoriter személyisége mellett, de segíteni csak azon lehet, aki akarja. Csak egyszer tudnám meg, hogy miért félnek a testvérei és anyum tőle, hisz felnőtt emberek.
89. forrest2010 (válaszként erre: 62. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 19:52
Jézusom !!!!! dehát a gyerek nem kéri ! h megszülethessen ! ha meg már " megcsinálták " kutya kötelességük felnevelni ! anélkül h az orra alá dörgölnének bármit is :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook