Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek arról a szülői felfogásról, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, addig azt csinálod, amit én mondok"? fórum

Mi a véleményetek arról a szülői felfogásról, hogy "amíg az én kenyeremet eszed, addig azt csinálod, amit én mondok"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
88. csikil4ny (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2017. júl. 22. 19:46

Nem kérdés vegye ki a részét a házimunkából, viszont a problémái nem oldódnak meg. De évekig panaszkodni könnyebb, mint odatenni magát és önállósodni. Végülis mindene megvan, csak tűrni kell érte az állandó vitát.


Nem is értem ezeket a fórumokat, mit vár a fórumindító tőlünk, cseréljük le az anyját?

87. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 84. - Forrest2010)
2017. júl. 22. 19:37

Szerintem is azert cseszegteti a csaladot, meg kot bele minden apro marhasagba.

Rossz a munkaszetosztas.

Persze lehet, ugy gondolja, ha mar anyuci otthon van, csinaljon meg mindent a csaladnak.

86. gribedli*** (válaszként erre: 76. - Massalhangzo)
2017. júl. 22. 19:37
Meg szerintem ott más a gond, ő nem mehet sehova de 20 éves. Már egy 18 évesnek se kellene ezt tiltani
85. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2017. júl. 22. 19:36
Hú nem tudok tanácsot adni ne haragudj, csak egyszerűen elbeszélgettem itt veletek. Illetve egy tanács talán, ha valakihez szeretettel közelítünk és nem cseszegetjük akkor szívesen fog segíteni mindig azt és annyit amire ideje van vagy alkalmas. Nem akarok tanácsokat osztogatni mert ami nálam bevált nem biztos hogy másnak jó lesz. Minden egyénfüggő.
84. forrest2010 (válaszként erre: 17. - 1c2bf7d42c)
2017. júl. 22. 19:28
tudod ez nálam is kiverte a biztosítékot " nem dolgozik , otthon vezeti a háztartást " de éppen ellenkező okból !!! ancinak is el kellene menni dolgozni ! h ne ölje meg az unalom ! h legyen többet emberek között !...... persze ! van , akinek keres a férje annyit , h kényelmesen megélnek belőle , de elő szokott fordulni ilyen esetekben , h aztán majd a képébe vágja apci , h mentél volna dolgozni , lenne saját nyugdíjad ! / mint Anyósomnak , odavágta a kedves após hajdanán , pedig azok az asszonyok nem éppen annyit dolgoztak , mint a maiak , h minden gép és egyéb kütyü megkönnyíti az életüket , munkájukat ........
83. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 79. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 19:24
igen valahogy egyszerűen meglátják maguktól. Látják a szüleiktől hogy kell és önállósítják magukat.
82. gribedli*** (válaszként erre: 78. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 19:23
Értem, akkor te mit tanácsolsz a fórumindìtónak? Gondolom, amit mi, hogy csináljon meg ő is mindent, ami alap dolog,kérés nélkül is, ne attól tegye függővé, hogy szépen kérik vagy nem. Hanem szólás, kérés nélkül is, mert ezek olyan alap dolgok, hogy nem is számít házimunkának.
81. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Eb372dea1f)
2017. júl. 22. 19:17
nagyon ráérhet anyud ! lehet ? túlontúl sok a szabadideje ! nincsen valami hobbija ? amivel kicsit levezethetné a fölös energiáit ?!
80. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 76. - Massalhangzo)
2017. júl. 22. 19:12
Nálunk ez csak úgy "adódott" nem volt konkrét menetrend. nyakig voltam egy sütiben de lejárt a mosógép kitette a szárítóra a ruhákat stb.nem sorolom. Nem nagy dolgok de segített, most meg hogy nagy az apjának rengeteget segít. Pedig nem volt az a tipikus jó gyerek járt a tanulás mellett bőven haverozni ide oda mindenhová rendesen de úgy voltam vele amig a tanulás rovására nem megy had menjen egyszer gyerek vagy fiatal.
79. csikil4ny (válaszként erre: 76. - Massalhangzo)
2017. júl. 22. 19:07
Az ötévesemnek is megvan a maga feladata, szívesen megcsinálja. Az más kérdés, hogy ha nem vagyok elég serény megy és neki fog. Pl. ha össze akarok seperni, hozza a helyéről a seprüt és próbálkozik. Remélem kamaszkorában is megtartja a jó szokását. :)
78. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 74. - Gribedli***)
2017. júl. 22. 19:05
Ha nem segített volna magától és önző módon elvárta volna hogy mindent mi csináljunk persze hogy szóltam volna, de látta hogy mi mit hogyan csinálunk a rend nem lesz magától és amit kellett megkérdezte segítsen e és megcsinálta. Nem egy angyal dehogy is az, de a jóindulat megvolt. Az én gyerekem még 1 évig itthon lakik az OKJ-s felsőfokú után most lesz első munkahelyes és ő már most el akart költözni a lakásába hogy önálló legyen de látta hogy engem ez igen kiborít és jó fej volt azt mondta hogy anya maradok még egy évet de addig próbáld meg feldolgozni a témát hogy elmegyek. Úgyhogy most éppen "feldolgozom".
77. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 48c8ecb084)
2017. júl. 22. 19:04

Te szegény ! van még pár éved , felkötheted a bugyidat ! h kibírd velük addig :( de tedd túl magad , mert kicsit megedződsz , de tanulj ! mert Te látod majd a hasznát :))))))))))


nálunk a lányom az egyetlen , aki szeret szórakozni , szeret a haverokkal összejönni , meg is kapja a magáét időnként az apjától :( mondtam a gyerekünknek , h adjon hálát a Jóistennek !!! h nem kell itthon laknia ! nem 1 mai csirke , hadd döntse már el , h neki mi a fontos ! nagyon önálló volt már 20 évesen is :) én drukkolok Neked !

76. massalhangzo (válaszként erre: 70. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 18:46

szerintem jo az, ha a gyerekeknek is kiskoruktol megvan a maguk feladata a csaladban. persze egy 3 evest nem fognek be mosogatni :D


de ha a hazimunka meg van osztva a csaladban, akkor senkinek nem olyan sok ido. es a gyerekeknek is kamatozik majd, ha onalloak lesznek, hogy rutin lesz a mindennapos haziteendo


szerintem mas az, amikor egy gyerkoc, mert rendes es cuki besegit, ha ugy latja, es mas, ha neki is megvan a megszokott feladata, menetrendje a csaladi eletben. nem olyan rossz dolog az, es nem igaz, hogy korlatozna a tanulasban vagy barmiben. pontosan akkor eli meg valaki ugy, hogy kenyszeritik es rossz, amikor olyan a helyzet, mint a foruminditonal. hogy nem alap, hogy neki is megvannak az otthoni tennivaloi, hanem ugy kell a szulonek folyton basztatni szinte felnottkent, az meg nyavalyog, hogy hogy kepzeli

75. gribedli*** (válaszként erre: 71. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 18:25

Téged nem fáraszt, de a gyerek ne robotoljon. Vagyis valahol azt gondolod, hogy robotolás. Mert ha tényleg azt gondolnád, hogy milyen szupi, akkor miért fosztanád meg a gyerekedet ilyen szupi örömöktől mint a házimunka?


Én nem gondolom egyiket sem. Szupi a rend, tiszta ház, stb. Meg kell csinálni, ennyi. Nem töltök sok időt vele, megcsinálom a megcsinâlni valót. A többiek meg beszállnak mert csak. Nem gyártok hozzá ideológiát, hogy "merazénnkenyeremeteszed". Ha nem az én kenyeremet enné, akkor egye meg a kosz?


És mivel ismétlés a tudás anyja, kicsi koruk óta csinálják a koruknak megfelelőt, de nincs megkérdezve, hogy csak ha szeretné, akkor. Bocsika tőle, de ha nem szeretné, akkor is. Nem tart sokáig.

74. gribedli*** (válaszként erre: 70. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 18:16

Jó, de ha nem segített volna magától, akkor sem mondtad volna? Mert nem minden gyerek egyforma, ezért aki nem segít magâtól, attól kérni szokás. Szerintem nincs ebben semmi rossz.


De ha egy gyerek nem segít magâtól és anyuka nem is kéri tőle soha, akkor kicsi az esélye, hogy úgy kirepüléskor hirtelen felébred a gyerek csipkerózsika álmából és mindjárr mindent tud és mindenben segíteni fog.


Másik az, hogy a tied otthon lakik. Az enyém érettségi után külön fog lakni,mert közelebb nincs egyetem, így nem hagyhatom, hogy úgy menjen külön lakni, hogy nem tud magáról gondoskodni, a cuccait, lakást rendben, tisztán tartani.


Nem vagyok az a típus, hogy házassága napjáig itthon lakjon, sem hogy csak azért költözzön össze egy lánnyal, hogy legyen, aki kimossa az alsógatyáit. Vagy csak akkor költözzön el, ha összeköltözik egy lánnyal. Ezeket egyedül is tudnia kell mert szerintem kényelmesebb neki is, ha külön lakik, és szabadabban választhat partnert és akkor költözik össze amikor akar, de addig sem lesz gondja azzal, hogy vajon ki takarìt, mos, főz rá.

73. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 72. - Gyöngy:))
2017. júl. 22. 18:14
Hát a véleményünk láthatólag nem nagyon érdekli. De mi legalább jól elbeszélgetünk itt a családi munkamegosztásról.
72. gyöngy:) (válaszként erre: 46. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 18:12
Régi motoros már ő itt, csak mindig lebukik és akkor jön újabb nevekkel.
71. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 67. - Gribedli***)
2017. júl. 22. 18:08
Hol festem le a házimunkát úgy mint egy kínt? Éppen azt írtam, hogy engem nem fáraszt szívesen megcsinálom. Na az hogy nem fogom be a házimunkába nálam sem azt jelenti hogy nem csinál semmit, nyilvánvalóan beágyaz, beleteszi a szennyesbe a ruhát, elmegy bevásárolni ha kell valami, kicseréli a macskaalmot ésatöbbi. De ezek nekem annyira alap hogy nem számítom bele a házimunkába.
70. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 66. - Gribedli***)
2017. júl. 22. 18:05
Nálunk más a helyzet. Soha nem mondtam neki hogy ezt vagy azt meg kell csinálni és mégis saját magától jön segíteni "anya hagyd a szemetet majd kiviszem", ha morzsás lesz az étkező felsöpri, megkérdezi kell e valami a közértből stb. Az apjának is rengeteget segít elmegy neki anyagot rendelni a munkájához, kiszállítja azt a munkaterületre tehát odateszi magát rendesen mindenhol Neki is már régóta önálló saját programjai kisebb korától és amióta jogsija van lassan 4 éve használhatja a kocsit is. Sosem korlátoztuk semmiben mégis rendesen elvégezte a sulijait és magától segít amiben tud. Nekem bejött ez a nevelési módszer.
69. ab61752c45 (válaszként erre: 58. - Globus)
2017. júl. 22. 17:47
ez ismerős.a munkatársnőm mindennap járt az anyjához,főzött,mosott rá,az természetes volt.de ha megjött a fiú,aztán hoztak egy kis sajtot,meg habfürdőt,az öregasszony hónapokig emlegette.
68. ab61752c45 (válaszként erre: 62. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 17:44
a volt főnököm vezette egy füzetben,hogy mennyibe kerültek a gyerekei.persze ő sem kérte vissza,csak gondolom,hogy néha a fejükhöz vagdossa.senki sem kérte,hogy megszülessen.
67. gribedli*** (válaszként erre: 50. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 17:38
De miért fested úgy le a házimunkát mint egy kín? Attól még miért ne élvezhetné valaki a gyerekkorát, kamaszkorát, hogy teszem azt, be tud ágyazni meg betalál a szennyesbe, berakja a mosogatógépbe a tányérját, összekészíti az edzőcuccát, megcsinál magának egy szendvicset, meg tud teríteni, rendben tartja a szobáját? Sőt, miért zavarná őt ez a pár tevékenység a tanulásban, szórakozásban? Robotolás?!
66. gribedli*** (válaszként erre: 45. - 35d45e2ed1)
2017. júl. 22. 17:31

Sokban egyetértek, de ha egy gyerek nincs bevonva kicsi kora óta, nem fog felnőttként csak úgy elkezdeni segíteni, mert azt szokta meg, hogy neki nem kell.


Mondjuk az enyém meg teljesen önállóan jön megy a motorjával 15 évesen, úgyhogy nem mondanám, hogy nagyon tiltanám valamitől de én nem mondok olyat, hogy csak tanuljon és mellette ne segítsen, hanem tanuljon is és segítsen is, és cserébe bárhova mehet. Így most nyáron pl 10-ig van kimenője. Neki megéri mintagyereknek lenni itthon:)

2017. júl. 22. 17:19
Én szerencsére csak 16 éves koromig hallgattam! Azóta sem! És kínosan ügyelek rá a mai napig, hogy ezt soha ne is halljam többet! :)
64. 31bc25d879 (válaszként erre: 62. - Csikil4ny)
2017. júl. 22. 17:18
Ez is szörnyű:(
63. 31bc25d879 (válaszként erre: 58. - Globus)
2017. júl. 22. 17:17

Nekem erről a tékozló fiú esete jutott eszembe.

Hát elég szomorú.

62. csikil4ny (válaszként erre: 58. - Globus)
2017. júl. 22. 17:10
Sajnálom a másik fiút, de én is kapok tojást, tyúkot, de szívesen elcserélném egy jó szóért. Ezt is meg kell állítsam, mert a vége az lesz, hogy ők tartanak el. Összeszámolták, hogy a felnevelésem mennyibe került és tudatták velem, hogy mennyivel tartozom. Persze nem kérik vissza, csak tudjam, hogy nem lehetek hálátlan. Pedig én szívesen visdzaadnám azt a pénzt, hogy kiegyenlítsem a számlám.
61. plavalaguna (válaszként erre: 58. - Globus)
2017. júl. 22. 17:03
gondlom kellett egy gyerek kirakatnak, hogy beeezzzeeeg, meg egy aki húzza az igát. Sokaknál van ez így. Aztán ha az igás mégis megnősül/férjhezmegy vagy saját életbe kezdene mégis, akkor egyből kitör a "világháború" . amit te írsz az a legszomorúbb verzió, hogy az igásló korán elmegy :(
60. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 58. - Globus)
2017. júl. 22. 16:59
A masik nem fog hazajarni kapalni-kaszalni.
59. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 56. - Piroska52)
2017. júl. 22. 16:58
Igen, növöget már a picike?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook