Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek a bébi kompról és a járókáról? Érdemes beszerezni őket? Mik a tapasztalatok? fórum

Mi a véleményetek a bébi kompról és a járókáról? Érdemes beszerezni őket? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 29. 17:51
A járókát utálta a kislányom..A komp viszont nagyon király...lefoglalta,igaz repülős hangokat adott,botkormányos,3 féle zenét játszott,színes forgók voltak rajta.....Mikor nagyobb volt csak megemelte a küszöbön...és go tovább!
29. Ncilány (válaszként erre: 26. - Kisszsuzska83)
2010. júl. 29. 19:30

Nekünk is volt, de csak azért mert kaptuk. Mennyit volt benne a lány, nem tudom.

Lehet azért szétszórt, feledékeny? Akié volt azelőtt hogy megkaptuk, szerintem nem szétszórt.

Azért se jó ha van küszöb, hatalmasat eshet.

28. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Andy03)
2010. júl. 29. 18:00
Nálunk nem javasolta a védőnő és a gyerekorvos sem,így nem raktam bele a kompba,pedig kaptunk egyet kölcsönbe.De a járóka nagyon ki volt használva.Ha főztem,vagy dolgom volt akkor beleraktam,a férjem éjjel nappal munkában semmi segítség,és a gyerek állandóan mászott,gurult stb.Amií nem volt a járóka mindig rettegtem,jaj mi lesz ha leesik,beüti stb.Nem mertem szinte semmit csinálni,este 10-kor álltam neki a főzésnek,meg hasonló.Járókával ez egycsapásra megoldódott.Másfél órát volt benne,1 nap és szerette nagyon.
2010. júl. 29. 17:49

nálunk bevált a komp mindkét gyereknél. sosem estek el vele, emelték a küszöbön :) kb 10 hónapos kortól használtuk 1-2 hónapot, inkább a tálcáján pakolásztak, meg ettek benne.

az egyik szétszórt, a másik nem :) na ilyenkor mi van? :D

2010. júl. 29. 13:21

A kompot nekünk sem ajánlotta a védőnő, ezért nem is volt. Állítólag szétszórt lesz tőle a gyerek. Bár nem tudom, hogy igaz-e az állítás. Tény, hogy a fiam nagyon megfontolt.

A járókával kapcsolatban csak annyit mondott, hogy a hálós nem jó, mert rontja a gyerek szemét. Mi fakeretes járókát vettünk és nagyon meg voltam vele elégedve. A fiam is szerette. Nekem fontos volt, hogy míg nem ment, ne a földön játsszon, mert akkoriban még egy öreg házban laktunk és nagyon hideg volt a padló.

25. supin (válaszként erre: 24. - Danica16)
2010. júl. 28. 16:06
Igazad van. a lányomék sem használták egyiket sem. Pedig ajándékba kapták. Kell a gyereknek a mozgástér.
2010. júl. 28. 15:49

Nekünk egyik sem volt, a komp meg abszolút felesleges szerintem, anélkül is megtanulnak járni, csak a saját ritmusukban, és mással is le lehet foglalni őket.

A járókát a fiam nem viselte el, így a lányomnál már ki sem próbáltuk...

23. sajert
2010. júl. 28. 15:42

Én pénzt nem adnék/adtam érte (kompért).


Örökölt a fiam egy kompot. Már tudott menni, mikor talán ha ötször belekéredzkedett. Az előszobába nyargalászott vele (az előszobát, mint egy folyosót kell nálunk elképzelni). Én nem vagyok a híve, de mivel akitől örökölte, az nálunk tanyázott pár napig, így elővettem, nehogy sértődés legyen. Én gyerekmegőrzésre nem használtam.


Járókám se volt, utazóágyat vettem neki, mert az összecsukható és hordozható.

22. babáca (válaszként erre: 18. - Andy03)
2010. júl. 28. 15:29

Szia!


Itt is :-)


Nekünk nem volt komp, én nem szerettem volna. Unokatesónak volt, és ők imádták.


Járóka nem volt, mivel a kiságy akkor a nagyszobában volt, így azt "használtam" ilyen céllal. De ha a helyiségek úgy lettek volna mint most, vettem volna.


Mindkettő nélkül lehet élni szerintem, de ha te szeretnél, akkor vegyetek. Ha odafigyelsz a kompra és nem borul a picur, stb. akkor miért ne?

21. Tina87
2010. júl. 28. 15:15
kompot nem használta lánykám, ajánédkba kaptuk csak 2 volt benne, jobb is...járóka a konyhában volt így láttam őt míg sináltam a dolgom, az azétr praktiks., de a komp az nem jó.
2010. júl. 28. 14:55

Mi akkor használtuk a kompot, amikor már felállt, és már nagyon akart lépegetni. Nem kellett vezetgetni, imádta, sosem ült benne, mindig ment. Egy borulással megtanulta, hogy a küszöbnél megemelni az elejét. Kár ezen vitatkozni,egyik gyerek ilyen, a másik olyan.

A csak ülő, kompnak támaszkodó gyereknek és sem ajánlanám.

2010. júl. 28. 14:41

járóka oké de komp nem!

Sokan mondják hasznos,de nagyon baleset veszélyes,ezt gondold meg.

18. Andy03
2010. júl. 28. 14:28
Hát nem tudom, hogy mi legyen! lehet hogy lesz komp de csak akkor ha már lépeget rendesen magától! még csak 6,5 hónapos. ha lesz is várok még bizti kb 2-3 hónapot vele. köszi lányok :)
2010. júl. 28. 14:11
Nekünk 2 járókánk is van!Az egyik utazós,(kint van az udvaron)ha jó az idő a hűvösbe alszik benne, függönnyel letakarva!(Addig medencézünk a nagy fiammal:-)!)A másikat bentre terveztem, míg főzök vagy valamit csinálok, hogy lásson....de az még a garázsba van, lehet hogy ott is marad, mert még a konyhába elvan a babakocsiba míg főzök...
16. Szilvamama (válaszként erre: 15. - Csylla2386)
2010. júl. 28. 14:08
Ezt a küszöbös dolgot éppen írni akartam, mert volt olyan kisgyerek a városban, aki elakadt benne, megborult a komp és betörött a feje ... :(
2010. júl. 28. 14:05
Sziasztok!Az én fiamnak(most 4 éves)is volt, de nem volt benne állandóan, és nagyon élvezte....azt hiszem olyan 9-10 hónaposan raktam bele!!Akkor jó a komp ha van is hozzá nagyobb tered, vagy nincs a lakásba sok küszöb!Nekem praktikus is volt, mert állandóan a "nyakamon" csüngött volna, így mellettem volt, nem kellett kézben hozni, vinni!!Bár a kompot csak addig használtuk míg meg nem tanult járni, utána fölöslegesnek bizonyult!Szerintem csak az a lényeg hogy hogy max 1 órát legyen benne, utána kis pihi, majd pár óra elteltével megint bele lehet rakni!Nekem ez a tapasztalatom!Most a kisebb fiam 3 hónapos, már neki is megvan a kompja...alig várom hogy menjen vele...
14. Nikyci (válaszként erre: 11. - Mandula71)
2010. júl. 28. 14:04
Én azt nem tudtam használni mert a kiságy az emeleten volt mi meg a lenti szinten és igy nem kellett mindig felmászni velük,hogy utána lemenjek.:)
13. Heni86
2010. júl. 28. 14:03

Nekünk komp volt és a védőnő se ellenezte egyedül azt mondta csak akkor tegyük bele ha már magától feláll a gyerek és ne legyen benne órákat. Betartottuk és semmi baja a fiamnak.


Járókánk nem volt. Feleslegesnek tartottam. Az is lett volna egyébként. Néha-néha ha muszály volt akkor kiságy de amúgy nagyon jól el volt a nappaliban a szőnyegen is ha körberaktam játékkal.

2010. júl. 28. 14:02

Komp szerintem nem kell, de a járóka hasznos.

Nekem mindkettő szeretett benne játszani - olyan helyen volt, ahonnan látott bennünket, nem elszeparálva a kisszobában a kiságyban.

ha bármi dolgom akadt pl. zuhanyzás, rántás készítés - biztonságban volt .

11. Mandula71 (válaszként erre: 7. - Nikyci)
2010. júl. 28. 14:00
Na én pont ezért nem igazán használtam a járókát, arra a 2-3 percre tökéletesen megfelelt a kiságy is:)
2010. júl. 28. 14:00

Hát nekem a nagyobbik lányom nem viselte meg magát a kompban, uh nála nem sokat használtuk.De a kissebik lánykámnál használtuk, használjuk, de már elmúlt egy éves és semmit sem segített a mozgásfejlődésében.Szerintem.

Még nem tud járni egyéb okok miatt, de szerintem a komp felesleges dolog.

2010. júl. 28. 13:59
nem járni tanulásra használtuk hanem időszakos elfoglaltságra
2010. júl. 28. 13:58

A bébikomp káros a gerincnek. Egyetlen gyermek ortopéd orvost sem fogsz találni, aki javasolni fogja...

A járóka szerintem attól függ, hogy mekkora lakásotok van. Én a nagyobbik fiamnál próbáltam nem igazán vált be, csak kint a kertben. A kicsi most 7 és fél hónapos, bent nála sem használom. Persze lehet, hogy néha jól jön majd, de most már mászik, feláll, úgyhogy nem nagyon hiszem, hogy benti használatra sor kerül.

2010. júl. 28. 13:58

Én komp ellenes vagyok,nekünk nem volt,de már 11honaposan járt mind a két fiam.

Járokát alig használtuk,de ha egyedül vagy a gyerekkel akkor jo mert ha dolgod van bele teszed és onnan biztos nem esik ki ha már forgolodik.még ha csak annyi idöt is van benne amig a wc-re elmész vagy csengetnek és ki kell szaladnod.Én ennyire használtam csak:)

2010. júl. 28. 13:58
nem kell bent felejteni a gyereket és akkor nincs azzal gond.
2010. júl. 28. 13:57
az elsőnél én sem akartam mert ugyanezeket hallottam. Aztán egyik mama beletette, a gyerek pedig élvezte. Én meg addig be tudtam pakolni a mosógépet
2010. júl. 28. 13:57
no komp!!! nagyon káros. nem javasolják az utóbbi jópár évben!
2010. júl. 28. 13:56
Én nagyon komp ellenes vagyok, az én lányomnak sem volt, mégis megtanult járni. Van itt a Hoxán ilyen fórum, elég heves indulatok csaptak össze. Ez most az új ternd egyébként, hogy nem javasolják, 30 éve mindenkinek volt. A járókai is jó, ha megmarad benne a gyerek, az enyém egyet üvöltött, mikor először beletettem, utánna játékok tárolására használtuk :)
2010. júl. 28. 13:55
Szia! Ha nincs a kompban reggeltől estig akkor nincs azzal semmi gond.
2010. júl. 28. 13:54
Mi a véleményetek a bébi kompról és a járókáról? érdemes beszerezni őket? védőnő szerint ne legyen komp! szerintetek? mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook