Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a vélemények a bölcsibe iratásról? fórum

Mi a vélemények a bölcsibe iratásról? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 22. 10:04

Mindenkinek van jó és rossz tapasztalata mint általában mindenkinek!

Én nem bántam meg, hogy beírattam sőt sokat számított, hogy vele egyidősökkel van.

Sokkal gyorsabban megtanult mindent, bár szobatiszta volt és tudott egyedül kanállal enni és pohárból inni.

De a gondozónők mindent megtettek ,hogy szeressen ott lenni és ne úgy érezze, hogy ez egy kényszer helyzet!

Pedig nekünk az volt a pénz miatt!

32. Orsy27
2011. aug. 21. 12:04
Kislányom 19,5 hónapos, 1 hete szokjuk a bölcsit. Kénytelen vagyok visszamenni dolgozni anyagi okok miatt, semmi kedvem hozzá, de muszáj. Jövőre szeretnénk tesót, de gyed miatt kell vmennyit melóznom...Én is azt tapasztaltam az elmúlt 1 hét alatt, hogy nagyon kedvesek és figyelmesek a gondozónők, próbálnak az 1. perctől kezdve barátkozni Hannámmal. Persze, biztos vannak negatív példák is, habár én még nem hallottam rosszat egyik gondozóról sem a bölcsinkből.
2011. aug. 21. 12:00
Én is azt vettem észre, hogy szeretettel bánnak a gyerekekkel, megértésre nevelik őket, a kicsikre, gyengékre odafigyelésre, egymás segítésére.
30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - E28c748947)
2011. aug. 21. 11:25

Én nem gondolom, hogy "muszáj" lenne bárkinek is járni. Jelenleg meg pláne nem így van...


Abban viszont megvédeném a magyar bölcsőde rendszert, hogy európában, de talán a "világon" egyedülállóan nem gyermekmegörző, hanem szeretve-nevelő rendszer. Nálunk nagyon sok külföldi szakmai csoport járt szájtátva. Csehek, angolok, stb.. A megőrzés az, ami pl. Angliában, meg Hollandiában van, tisztelet a kivételnek... A kivétel meg nem olcsó...


Az esetleges személyes ellentétek, meg nem oda való személyek meg mindenütt akadnak. Külföldön is.

29. e28c748947 (válaszként erre: 13. - Arrival)
2011. aug. 20. 23:32
Ez állati nagy baromság, amit errő gondolsz sztem...Méghogy kommunizmus.A bölcsöde nem más, mint gyermekmegörző.Erre találták ki, a mai napig így funkcionál.Akinek muszáj, adja be.Ennyi.Ha 2012-től kötelező lesz az ovi, akkor biztos elsorvasztják a bölcsiket vmennyire, hisz a 2 együtt sok ennek az országnak.Külföld, nos igen, ott vannak bababarát munkahelyek jócskán, nálunk már lassan munkahelyek sincsenek.Az én lányaim soha nem láttak bölcsödét belülről, tökéletesre sikerült az ovikezdés is, és nincs eltorzult személyiségük.
2011. aug. 19. 14:25

20 hónapos kora körül ment a kislányom, imádta. Még most is vissza akar menni, inkább mint az oviba. Persze ez gondozónő-függő is. Ez magánbölcsi volt, mivel nálunk önkormányzati nincs. Nem mondom hogy könnyű volt otthagyni, volt hogy kijöttem és a lépcsőházban bőgtem egy sort. Pedig tényleg nem volt semmi gond, imádta a társaságot, és a mai napig is rengetegszer van, hogy megyek érte, és nem akar hazajönni, mert még játszani kell a barátaival.


Nyugatról csak annyit, hogy azért ott se olyan könnyű, ha egy kereset kiesik. Nem véletlenül vannak tele a bölcsik ott is - ugyanolyan várólista van mint nálunk. Meg ott jóval több lehetőség van részmunkaidőben, vagy rugalmas munkaidőben dolgozni mint nálunk.

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - C42aaaac41)
2011. aug. 19. 09:20

Így van. Általában nekem is ez a véleményem.


Itt mindenki megmondja, hogy ez az ideális. Jó, mondjuk elhiszem, nyilván szólnak érvek e mellett is. De az összes többi országban ez nem így van? Amerikában talán 6 hetet lehet maradni, Európában máshol fél-egy-esetleg kettő évet. És mit tesz Isten, ott születik a legtöbb gyerek, ahol fél évig lehet maradni. Asszem Svédországban.


Én azért nem szülök negyediket, mert itthon vagy 12 órában hajtok, vagy nem kapok munkát. Ha 4-6-8 órában fokozatosan tudnék a gyerek mellett dolgozni, és utána a fizetésemből nem okozna gondot a gyerek elhelyezése, akkor öt gyerekig meg sem állnék. És még adót is fizetnék mellette az országnak...

2011. aug. 19. 09:09

Nekem 7 és 10 hósan mentek.


Nagyon szerettük. Ehhez persze az is kellett, hogy tényleg jó volt a bölcsi, és emberileg is olyan gondinénire találtunk, akivel még ma is tartjuk a kapcsolatot...


Ha valakinek kevésbé szimpi a hely, meg az emberek, úgy bizti nagyon nehéz lehet nap mint nap otthagyni.


Most a harmadik gyerekemmel itthon vagyok, mert már más az életünk. Pont azért kellett anno kicsit jobban meghajtani a szekeret, hogy mostmár nagyobb nyugi legyen. A baj szerintem akkor van a gyerek felügyeletbe adásával, ha valaki nem tud leállni akkor sem, amikor már lehetne...

2011. aug. 18. 22:32
Sajnálom az összes kisgyereket akinek át kell élni azt a szörnyűséget amit az óvoda és a bölcsőde nyújt.
24. 83ff5144bd (válaszként erre: 16. - Msaca)
2011. aug. 18. 22:13
most 14 hónapos... :)
23. Bcicus
2011. aug. 18. 21:48
Nagyon jó dolog. Én mindenképpen be akarom majd adni a fiam, jót tesz egy gyereknek.
2011. aug. 18. 20:23

Én nagyon nem szívesen adtam volna bölcsibe Őket.A nagyot 2 évesen oviba adtam,hát még nem kellett volna.Sajnáltam is nagyon.De amikor nincs más választás mert dolgozni kell,akkor marad a bölcsi.

A nyugatot meg nem kell hozzánk hasonlítani.

Ott megteheti anyuka azt is,hogy bármeddig otthon maradhasson,vagy legyen saját bébiszittere ha dolgozni akar.Igaz gyes nincs,de az adózással,meg egyéb kedvezményekkel annál jobban járnak ami a gyerekek után jár.Én a pár hónapos gyerekemet akkor sem adtam volna be,ha éhen haltunk volna az biztos.A legértékesebb amit adhatunk nekik,az a társaságunk,a drága időnk....

2011. aug. 18. 18:46
Én 3 évig voltam itthon a kisfiammal.Egyke gyerek.Ha újra kezdhetném, már 2 évesen beadnám a bölcsibe.Az ovit olyan jól kezdte, hogy már első nap a beszoktatáson észre sem vette, hogy még ott vagyok.Nekem jobban fájt az elválás, mint neki.Már vágyott a társaságra, pedig vittem játszótérre, stb.De az más.Féltem, hogy nem fogja megszokni a rendet, ehhez képest az én eleven gyerekemet dícsérték folyton, hogy még nem volt ilyen gyerek, aki ilyen hamar megtanulta betartani a házirendet, pedig nem egy olyan típus, aki leül egy helyben és egész nap játszik.Persze vele is vannak gondok, de nagyon jót tett neki.Nem kell szerintem félni.Én most iratom másik oviba, de szerintem én jobban tartok tőle mint ő.Persze, ha még ilyenkor sikerül helyet találni, mivel csak bérleti szerződés lesz és most tudunk költözni.:( Sok sikert!
2011. aug. 18. 18:27

Lányomat 25 hónaposan adtuk bölcsibe!

Imádott járni sokkal jobban szerette mint később az óvodát.

Kisfiam 18 hónapos 11 nap múlva kezdi a bölcsit.

Én szerintem ha muszáj vissza menni dolgozni inkább bölcsi mint nagyi!!!

2011. aug. 18. 17:33
Kisfiam januártól megy bölcsibe, akkor lesz 14 hós. Én is megyek vissza dolgozni.
2011. aug. 18. 16:23

Szia!

Szerintem nincs vele semmi gond. Ha valakinek muszáj beíratni, akkor muszáj. Ott gyerekek között van.

Az én kisfiam lassan 15 hós lesz. A szívem szakadna meg beíratni, de ha úgy alakulna megtenném. A környékünkön kizárólag magán bölcsi van, oda is csak korlátozott számmal vesznek fel. Én ha visszamennék dolgozni, a fizum nagy része rámenne, nem sok maradna belőle. És kocsival hordhatnánk át, a benzin sem lenne kevés hosszú távon. A nagyi sem tudta állandóan vigyázni rá, meg nem is szeretném. Bízom benne, hogy a munkahelyem később vissza fog venni. Meg szeretnék még egy babát, reméljük hamar összejön.

17. msaca
2011. aug. 18. 15:57
Én nagyon féltem a bölcsitől, meg a saját érzéseimtől a gyerek miatt stb. De alaptalan volt a félelmem. :-)
16. msaca (válaszként erre: 15. - 83ff5144bd)
2011. aug. 18. 15:56
Mennyi idős a kislányod?
15. 83ff5144bd (válaszként erre: 11. - C42aaaac41)
2011. aug. 18. 15:49
ebben igazad van... :)
14. arrival (válaszként erre: 11. - C42aaaac41)
2011. aug. 18. 15:48

De nem ám, ez a kommunizmusból visszamaradt tipikus magyar dolog.

Egyáltalán nincs előnyére a gyereknek :(

2011. aug. 18. 15:47

A gyerekek általában szeretik, kell a gyerektársaság.

Ez a 3 éves korig a gyereknek az anyja mellett a helye, a kommunizmusból maradt ránk (hogy úgy látszódjon nincs akkora munkanélküliség bevezették a 3 évig gyest).

Érdekes módon sehol a világban nincs 3 éves korig otthon a gyerek. Viszont a gyerekkori depresszióban és a gyerekkori/fiatalkori öngyilkosságok terén vezető helyen van Magyarország.

Tehát akkor valami csak nincs rendjén ezzel.

2011. aug. 18. 15:47

1.5 éves az én fiam is, de visszahívtak.

Jó munakhelyem van, jó fizetéssel.

Inkább a bölcsi, mint a nagymama

2011. aug. 18. 15:46
9 hónapos volt a legkisebb gyerek a bölcsiben.Jól bírta,nem volt vele gáz.Az én gyerekem 18 hós korától járt.Ha az ember nem akar éhen halni,akkor sajnos meg kell lépni ezt.A legtöbb gyerek jól viseli!Egyébként meg csak itt van felfújva ez az egész maradjunk otthon a gyerekkel téma.A világon sehol nem divat a 3 évig otthon lévő anyuka...
2011. aug. 18. 15:46
Én 2 éves korától adnám be.
9. 83ff5144bd (válaszként erre: 3. - Kevian)
2011. aug. 18. 15:46
nem az első indított témám... igaz,ebben az első... de már megszoktam a Hoxás zuhanyokat,ne aggódj :D
2011. aug. 18. 15:45
Elég energikus kislány, és szereti a gyerekeket,barátkozós típus.. :) amitől tartok:én nem fogom bírni,hiányozni fog..:( de mint mondtam, még nagy kérdőjel a dolog..
7. 1675f7fe54 (válaszként erre: 1. - 83ff5144bd)
2011. aug. 18. 15:43
1,5 éves kor alatt: nem, utána már igen.
6. 13d03718f8 (válaszként erre: 3. - Kevian)
2011. aug. 18. 15:43
Igen, fog majd kapni, hideget-meleget, de a muszáj nagy úr...
2011. aug. 18. 15:43
Új lakásba szeretnénk költözni,viszont csak hitelre tudnánk venni 1et... jelenleg GYES-en vagyok, a hitelt akkor tudnánk bevállalni,ha én is visszamegyek dolgozni, a picit viszont bölcsibe adjuk... a munka nem büdös számomra, viszont a szívem szakad meg,ha belegondolok,hogy bölcsibe adjam...
2011. aug. 18. 15:43

Szükséges rossz:(

Az én fiam is ment, kevés volt a gyes:(

16 hónapos korában irattam be, de nem bántam meg, a fiam imádta.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook