Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed az Ikeás, és Kikás bútorokról? Miért ilyen drágák? Miért vesz sok mindenki ott bútort? fórum

Mi a véleményed az Ikeás, és Kikás bútorokról? Miért ilyen drágák? Miért vesz sok mindenki ott bútort? (beszélgetős fórum)


1 2
35. labi
2012. márc. 8. 19:36
Több mint tíz éves az Ikeás konyhabútorom még mindig jó állapotú,kevesebbe került,mint amennyiért az asztalos elkészítette volna.
2012. márc. 8. 19:05
Nekem van 25 éves Ikeás fenyő 2 ülésese kanapém. Kicseréltük a párnákat , átlakkoztuk, de még mindig töklétes állapotban van. Eddig 7 gyerek nyúzta. A teljes konyhabelsőnk (fiókok, kiforgatható tartó, kosárszekrény ) onnan van . Negyed árba került más gyártóéknál és teljesen tökéletesen működik, suhannak a fiókok évek óta.
33. pgiz
2012. márc. 8. 18:56
Igen, van kínai, lengyel, magyar és finn termékük is. Legalábbis eddig ezekkel találkoztam .Nem is akarják eladni svéd terméknek.
2012. márc. 8. 12:11

Sajnos csalódtam benne.

Már az IKEÁ-ban is van kínai termék.Rá van írva,hogy IKEA és ha jobban megnézed az is ,hogy Kínából származik.

31. pgiz (válaszként erre: 27. - Editta2990)
2012. márc. 8. 11:33

El sem tudom képzelni, hogy egy tömör fa bútorban mi lehet a gagyi.Az ár-érték arány szerintem megfelelő.

Ha egy nemzet büszke az almájára, az uborkájára és azt eszi, az nálam nem olyan megvetendő és undort keltő, mint nálad.

Több magyar kis- és középvállalatot tudok, akik az IKEA-nak dolgoznak. A termékeken fel van tüntetve a származás.

Hátrányának azt tartom, hogy nem éri el mindenki, mert 2-300 km-ről nehéz bútort vásárolni.

Van még valami, ami eszembe jutott, tősgyökeres magyar mondás, kedvenc szavad is szerepel benne:

"Ahol az ember eszik, oda nem..."

2012. febr. 20. 07:39
Szerintem azért szeretik az emberek, mert egy helyen nagy választék van és sok mindent megkaphat. Illetve gyors, nem kell várni az asztalosra.
29. editta2990 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2012. febr. 17. 21:10
minden elismerésem apudnak akkor....
28. trapiti (válaszként erre: 27. - Editta2990)
2012. febr. 17. 10:48

Ha ez ilyen egyszerű lenne...

Sajnos ide nagyon sok külföldi termék a magyarnál jóval alacsonyabb áron kerül be. Akinek van pénze, éppenséggel elgondolkozhat, mennyivel ér meg többet neki a magyar termék. Akinek nincs annyi, az mérlegelhet, több kerül az asztalra, vagy kevesebb de támogatta a magyar termelőt, iparost stb. Amíg megy, igyekszünk a magyar terméket venni. Nem mindig megy.


A bútorokkal meg az a helyzet, hogy a faanyagot is külföldről hozzák, a magyar iparos sem magyar fával, anyagokkal dolgozik. És amíg anyagárban kapható kész bútor is, addig ez nagy konkurencia az iparosoknak. Ettől függetlenül egy jó asztalos sosincs munka nélkül, ezt látom apukámnál is aki közel 70 évesen is aktív.

2012. febr. 17. 10:40

a tegnapim amit irtam soha nem került fel.

a lényege az volt hogy ezek itt csakis svéd almát vesznek meg svéd uborkát....ha lenne svéd banán akkor azt vennének kizárolag...ugyhogy mi nekünk sem kellene ennyire isteniteni a külföldi dolgokat mert a legtöbbje egy nagy mocsok...a hazai iparos embereknek kellene munkát adni nem a szart venni külföldröl

26. lizzyke72 (válaszként erre: 22. - Editta2990)
2012. febr. 16. 22:19
Igazad van. Tényleg nagy fos. Egyszer vettem egy asztalt, utána semmit. Gagyi. Így marad az asztalos, ami egy kicsit drágább, de sokkal szebb, tartósabb.
25. trapiti (válaszként erre: 24. - Editta2990)
2012. febr. 16. 21:56

Talán mert átszámítva az itteni jövedelmekhez képest tényleg nem olcsó... szerintem meg kell alaposan nézni, mit hol vesz az ember, kisebb bútorok és gyerekbútorok esetében szerintem megéri az ikea, őszintén szólva szoba- és konyhabútort még sosem vettem (a kopnyhában az van amit 6 évvel ezelőtt beépítettek a házba, a szobabútorunk pedig a férjem 30 évvele ezelőtti Barba szekrénysora az akkori gyerekszobájukból...)

Polcokat pl. szintén olcsóbban lehet venni az ikerában, mint csináltatni, olcsóbb mint amennyiért egy asztalos megveszi ugyanazt a laminált anyagot élfóliázva...

24. editta2990 (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. febr. 16. 21:52
de otthon ugy van beállitva hogy egy drága butor....és ugy is árulják....ezzel azt akatam mondni hogy neeee vegyenek hanem inkább az asztalossal csináltassanak ua pénzért
23. trapiti (válaszként erre: 22. - Editta2990)
2012. febr. 16. 21:44
Ahonnét ikea bácsi való ott egy kicsit más körülmények között élnek az emberek mint itt... talán azért "etetik" itt vele az embereket, mert ami szerinted nem fos, azt itt nem tdják megfizetni...
2012. febr. 16. 20:55

az ikea az egy fos.én itt élek ahonna ikea bácsi valo és itt csak a csorok vásárolnak ikea butort.

nem tudom otthon miert etetik az embereket ilyen szar papirbutorokkal.

21. Bcicus (válaszként erre: 8. - Stella1989)
2012. febr. 16. 20:07
Csak az olyan is.
20. Hatan
2012. febr. 16. 17:53

Nekem az ikea bejött. Gyerekeim mellé a mosható huzatok nagyon jók! Árfekvésben sem tudtam volna annyi mindent megvenni máshol, mint ott. Korrekt a tájékoztatás is. Melyik üzlet ajánlatát lehet leellenőrizni otthon a gép mellől? A méretekkel sem ott kell bajlódni. Ráadásul rögtön kihozták, nekünk egy téli akcióban pest megyében az Örsről 35.000.- spóroltak az ingyenes szállítással! Igaz csak reggel 6-kor tudták hozni, de 6.00-kor ott voltak!

Semmi nem hiányzott, ép volt minden csomag. Meg vagyok elégedve velük a legteljesebb mértékben!

19. trapiti (válaszként erre: 18. - Annuska23)
2012. febr. 16. 17:45

Az ikea ilyen szempontból teljesen korrekt. Már vásárlás előtt a neten is megnézheted, melyik bútor hány csomagban van, mekkorák a csomagok, mik az esetleges tartozékok amiket külön kell megvenni.


Nálunk előfordult, hogy egy étkészletet vettünk, kevesebb kanál volt benne, minden további nélkül cserélték, nem feltételezték hogy én vettem ki belőle.

2012. febr. 16. 17:35
A kika-t nem ajánlom..mivel nem kértünk házhoz szállítást és mi oldottuk meg a hazavitelt, nem adták oda a 200 ezer ft os szekrény egy darabját, ami csak otthon derült ki, mikor kibontottuk a lapraszerelt elemeket!!! a vevőszolgálatnál teljesen elzárkóztak minden megoldástól, és még azt sem engedték hogy a biztonsági felvételt megmutatva bizonyítani tudjam hogy 1-el kevesebb nagy csomagot hoztunk el/ persze előre azt nem tudni hogy egy nagy szekrény hány darabban van lecsomagolva, csak akkor derül ki hiogy hiányos amikor kibontod..nekünk a 2 belső főelem hiányzott, és saját magunknak kellett megoldanunk a pótlását bútorossal!!!!
2012. febr. 16. 16:49

Az IKEA-nak nagyon jók a gyerekeknek készült bútorok, kiegészítők, stb....

Azt pedig kimondottan szeretem bennük, hogy garancia időn belül szó nélkül kicserélik, vagy visszaadják a pénzt, ha nem vagy megelégedve!

Ezért szívesen járok hozzájuk vásárolni. A matracomra pl. 25 év garanciát adnak, amit sehol máshol. Arról nem is beszélve, hogy szuper jó, és kényelmes! :)

16. Hello Titti (válaszként erre: 12. - 4c30444687)
2012. febr. 16. 16:26
nem az én nevemben beszéltem...csak nemrég sok szegény családot láttam... és az jutott eszembe...
2012. febr. 16. 16:24

Az ikeában is többféle kategória van... neke pl. APukám asztalos, ettől függetlenül most vettünk két kis komódot (kb. 2x6500) két polccal (2x2500), a gyereknek egy állítható magasságú asztalt ülőkével (18000). Ha apukám csinálja, kb. az anyag jön ki ennyiből + munka, energia stb. Igaz ezek egyszerű bútorok, nem túl "menők", a komód és a polcok tömör fenyőből vannak.

Nagyobb bútorokat lehet hogy megéri csináltatni, de nem mindent lehet.

Amit még kinéztem, az a gyerek galériaágy, csővázas, ilyet pl. nem lehet csináltatni...

A kiegészítők között pedig nagyon klassz dolgok vannak kifejezetten jó áron és jó minőségben.

2012. febr. 16. 16:17
szarok,de ott van minden amire szükség van. nem hiszem h drága, ennél csak drágábbak vannak.
13. 4c30444687 (válaszként erre: 10. - Stella1989)
2012. febr. 16. 16:16

"de ez ugye nem olyan szép"

Akkor talán meg is van, hogy miért kerül annyiba.

12. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - Hello Titti)
2012. febr. 16. 16:14
Ezt nem tagadom, csak ha az árakat hasonlítom, akkor nyilván az új bútor piac más versenyzőivel hasonlítom össze. Esetleg ki lehet számolni, hogy mennyi lenne ha megcsináltatom.
11. Hello Titti (válaszként erre: 5. - 4c30444687)
2012. febr. 16. 16:05
van akinek az is drága..sajnos:((
2012. febr. 16. 16:04
pl ha asztalossal csináltatom akkor kb 400ezerbe van meg, de ez ugye nem olyan szép mint az ikeás, deh mindkettő bútorlapból van...erre felénk drágának számit az ikea egyes termékei
9. Stella1989 (válaszként erre: 7. - D879a0c5b4)
2012. febr. 16. 16:01
miért? a bútorban csalódtatok?
8. Stella1989 (válaszként erre: 3. - Szomatikus marker)
2012. febr. 16. 16:00

Hát valami olyasmi igen:)nekem nagyon tetszenek a kikás és ikeás bútorok. főleg az ikeás! nagyon szépek szerintem!praktikusak is de az itteni árakhoz ahol mi lakunk szerintem valami hihetetlen drágák. vagyis van benne olcsó dolgokis, de itt praktiker van felénk és itt pl francia ágykeretet sokkal olcsóbban kapok mint az ikeában. deh most a komódjukat néztem ki, fehér szinben króm lábakkal,és fehér mat üveggel.


illetve nekem az a furi hogy pl a konyhabutoruk hát nekem bejön meg a férjemnek is,csak kb 800 ezer körül lenne ha tőlük vásárolnánk meg. Bár nekünk a fekete tetszik króm lábakkal,és fényes kivitelben.

2012. febr. 16. 15:58
Soha többet Ikea... Mi nagyot csalódtunk benne...
2012. febr. 16. 15:56
Hát olcsóbb, mintha asztalossal csináltatna az ember.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook