Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? fórum

Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
909. a0c1361e44 (válaszként erre: 907. - 3f3949edc4)
2014. febr. 2. 09:43

Igen, és úgy szeretném, ha kimehetnék bárhová dolgozni és a kedvemért mindenki vagy csak néhányan megtanulnának magyarul:)


Na, de mivel mi vagyunk a kiszolgáltatottak, ez sosem fog megtörténni.

908. a0c1361e44 (válaszként erre: 906. - 3f3949edc4)
2014. febr. 2. 09:41

Na erről beszélek:)

Mármint ez szomorú, de ez a valóság...

2014. febr. 2. 08:36
Az tényleg már-már egy társadalmi paradoxon, hogy a betelepülőhöz kell alkalmazkodni, nem pedig a betelepülő alkalmazkodik a többséghez! :D Ez a kiszolgáltatottságból fakadó szolgalelkűség legkézzelfoghatóbb bizonyítéka... faramuci egy helyzet.
906. 3f3949edc4 (válaszként erre: 903. - Derya)
2014. febr. 2. 08:28
A pszf-en volt egy testvérpár akik az elvált szüleik miatt a fél életüket amerikában töltötték és az első írásbelin megbuktak mindketten.
2014. febr. 2. 06:29

csak töprengek...

van, aki kimondottan jó autóvezető, már a vizsgán is kiváló ...van, aki nagyon jó orvos, mert ráérez a beteg gondjára-bajára..van, aki kiváló toronydarus, mert mindig mindent oda, és úgy tesz, ahogy lentről kérik...van, aki szépen és jól beszéli anyanyelvünket, de sajnos nem boldogul egy másik nyelvben...



az egyik unokám tolmács... sosem fogom megérteni, hogy a francban forog ilyen gyorsan az agya..elképesztő...

..hogy nekem is legyen valami kevéske büszkeségem, ő meg nem érti(vezetési képesség hiányában)hogy' lehet autóval könnyedén eligazodni, közlekedni bármelyik nagyvárosban...


szóval, a nyelvtanulás ugyanolyan szerencse(képesség) kérdése, mint jó óvónőnek, pilótának, orvosnak, vagy suszternak lenni...

ha valaki nyelvvizsga hiánya miatt nem kap(hat) diplomát, az nagy veszteség az országnak...(is)

904. a0c1361e44 (válaszként erre: 903. - Derya)
2014. febr. 1. 22:14
Az írásbeli elég necces lenne. Egy német középfokú nyelvvizsga elég kemény. Igaz, én Rigó utcában nyelv vizsgáztam még. Lehet most egyszerűbb. Sajnos itthon nem az a lényeg, hogy használható nyelvtudással rendelkezzünk, hanem elviszik az embert a nyelvtan sűrűjébe, ami senkit nem érdekel...
903. Derya (válaszként erre: 901. - A0c1361e44)
2014. febr. 1. 22:05
velemenyem szerint, ha jol beszel nemetul, akkor sikerulnie kell a nyelvvizsganak.
902. C**** (válaszként erre: 901. - A0c1361e44)
2014. febr. 1. 21:11
Igazad van.
901. a0c1361e44 (válaszként erre: 900. - C****)
2014. febr. 1. 20:55

Igen, kell a fizetés.....de a probléma az, hogy sokan támogatják, hogy ez így helyes. Épp csak le nem hülyézik azokat, akik nem beszélnek idegen nyelvet, pedig nem az ő hibájuk, hanem azoké, akik kitalálták az oktatásunkat, ahol az idegen nyelv képzés semmit nem ért semmit és feleslegesen fizették a nyelvtanárokat, ahogy manapság is. Nagyon kevés nyelvtanár érdemli meg a fizetését. Én csak azokat fizetném meg, akik x mennyiségű tanulónál elérik azt a szintet, amit elvárnak egy munkahelyen, ami szerintem<> nyelvvizsgával. Na, ezért felháborító a nyelvvizsgához ragaszkodás. Lehet, hogy egy nyelvvizsga nélküli szuperül kommunikál x idegen nyelven, ellenben a nyelvvizsgával rendelkezővel.

Hozhatnám példának a férjemet, akinek nincs nyelvvizsgája, de jól beszél németül, és ennek ellenére nem hiszem, hogy sikerülne neki a nyelvvizsga...

900. C**** (válaszként erre: 876. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 20:24

Hát, tudod, pénz beszél, a családnak enni kell adni. Nem válogathatunk, vagy megtanulsz angolul/németül, és beállsz a sorba, vagy állami cégnél elbilleghetsz 120 ezerért.

Vagy veszel egy nagy levegőt, és oda költözöl, ahol megfizetnek.

Egyetértek Veled, de a jelen helyzet ezt diktálja, a számlákat meg ki kell fizetni, közben nem tudom megváltani a Világot.

Elsöpörnek, összemosnak, letörölnek a térképről, ha nincs önnálló iparod, gazdaságod, mezőgazdaságod, csak egy fogyasztó, rabszolgának való állampolgár mindegyikünk.

899. 3f3949edc4 (válaszként erre: 893. - 9892d65728)
2014. febr. 1. 20:23

Alapvetően nem sok különbséget érzek az amerikai és a brittish között (az utóbbinak körülményesebbek a nyelvtani szerkezetei). A különbségek inkább a jellegzetesebb, helyi nyelvjárások között vannak (Liverpool vs. Boston irish :) ). Nem csodálom, hogy néha egymást se értik.


Van egy Teddy Bridgewater nevű irányító a collage fociban (idén draftolják az NFL-be). Állítólag anno olyan Floridai akcentussal érkezett Loiusville-be, hogy a csapattársai nem értették az utasításait, amiket kioszt, így egy egész szemesztert ki kellett hagynia a kezdő poszton (amíg korrigálták az akcentusát). Később megnyugtattak arról, hogy ez az angol nyelvterületen mindennapi történetnek számít...


Kb. ugyananolyan intenzitással kutatok a helyi szlengek után egy Guy Ritchie film és egy Eddie Murphy féle gettós-jópofizós film után... :). A rutinnal ezek a szótározási idők csökkennek, de mindig van új (ha más nem, akkor a szóviccek, vagy az aktuális közéletre való utalások miatt).

898. a0c1361e44 (válaszként erre: 897. - 9892d65728)
2014. febr. 1. 20:12

Ritka aki megtanul a mi nyelvünkön beszélni.

Nekem az a véleményem az ilyenekről, hogy semmire nem jók, főleg nem vezetőnek. Én a tizenhetedik senki képes vagyok kommunikálni az ő nyelvén vele, és még sem én vagyok az ő főnöke? Az ilyen mind tudatlan tuskó külföldi és baromira nem érdekel, hogy a magyar nem világnyelv és az sem, hogy nehéz megtanulni:)

897. 9892d65728 (válaszként erre: 895. - A0c1361e44)
2014. febr. 1. 20:04

khm..

ez örök vita, és van benne valami... párszor már az orromra koppintottak, hogy aki idejön, azt vagy hívták, és akkor úgy beszél, ahogy akar(vagy tud), illetve ha itt munkaadó, és szeretnék nála dolgozni, akkor igazodjak, különben coki...

nos igazodtam...mit tudok tenni?

én is morgok, hogy miért nem veszi a fáradtságot legalább pár szó erejéig...

(van rá példa, aki megtanult magyarul)

896. 9892d65728 (válaszként erre: 894. - Mezei Virág)
2014. febr. 1. 19:59

a megoldást nem tudom, bízom benne, hogy ezen agyalnak az okos emberek.


sok, nagyon értékes ember tudása vész el...

895. a0c1361e44 (válaszként erre: 879. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 18:53

Nem szoktam veled egyetérteni szinte semmiben:)

De ez esetben én is azt gondolom, hogy ha tőlem elvárják, hogy ha kimegyek külföldre dolgozni ismerjem a nyelvüket, akkor én is elvárom, hogy aki idejön, akár egy cégvezető is, akkor az tanulja meg a mi nyelvünket és ne másik több száz magyar embernek kelljen megtanulni azért bármilyen nyelven, mert ő beszélgetni akar.

894. Mezei Virág (válaszként erre: 893. - 9892d65728)
2014. febr. 1. 18:14

"kell a nyelvvizsga, de akinek tényleg nem megy, annak találni kell más megoldást... ő ugyanolyan értékes ember, csak az a valami nem megy.. másnak meg más nem.."


Ezért nem kéne a diploma megszerzéséhez feltételnek szabni.

2014. febr. 1. 17:42

az affinitásról... léteznek olyan kolóniák, ahol több évtizede ott élő magyarok, kínaiak, spanyolok nem beszélik az amerikai angolt...valahogy boldogulnak a jobb lét reményében....valahogy...


azt hittem fiatalon, hogy az oroszra sosem lesz szükségem, csak nyektetik az embert..aztán a sors úgy hozta, hogy a munkám oda szólított...mekkora mázli, hogy az alap megvolt..

később az angolt kezdtem tanulni(felnőtt fejjel). a véletlen szintén befigyelt, mert szükség volt a nyelvre(régen angol gyarmat volt a kiküldetés helye)..

azt viszont elismerem, hogy van akinek nem megy, és azt nem szabad megszólni. az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy anyanyelvi környezetben döbbentem rá, milyen keveset, és azt is gyengén tudom...


kell a nyelvvizsga, de akinek tényleg nem megy, annak találni kell más megoldást... ő ugyanolyan értékes ember, csak az a valami nem megy.. másnak meg más nem..

892. Mezei Virág (válaszként erre: 889. - 3f3949edc4)
2014. febr. 1. 15:25

Dolgoztam én is amerikai tulajdonban lévő cégnél. Nagyon nem tetszett, hogy egyáltalán nem beszélnek magyarul.

Leginkább Amerikából telefonáltak hozzánk, tehát rá kellett jönnöm, hogy mégis csak nekem kell megértenem őket. Ha az ember meg akarja tartani a munkahelyét, nem sok választása marad.

Igen, én is sokat tanultam így.

Az angol világnyelv a magyar meg egy pici ország nyelve.

891. Mezei Virág (válaszként erre: 886. - 3f3949edc4)
2014. febr. 1. 15:18

"Ellenben én sem tenném kötelezővé semmilyen nyelv tanulását, mivel: akinek nincs affinitása hozzá, vagy nincs szüksége rá, annak tényleg csak felesleges időpazarlás."


Akinek a matekhoz nincs affinitása?


Szóval szerintem a nyelvoktatás jó, hogy kötelező.

Sereghajtók vagyunk Európában nyelvismeret terén.

Mondjuk erről az oktatási rendszer is tehet. Aki meg akar tanulni, az meg is fog, mert érdekli.

A munkakeresésnél manapság nagyon fontos. Azt ugyan nem értem, ha nem kell használni, akkor miért kérik...


Amúgy meg senki nem anyázik itt :)

890. Mezei Virág (válaszként erre: 887. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 15:02

"A hallgatás az beleegyezés"...

Az ugye nem is lehetséges, hogy nem ülök folyamatosan a gép előtt...

Nem érdekes.

2014. febr. 1. 14:57

Azt gondolom, értem, amit titusz mond!


Valamilyen szinten tényleg elvárható az, hogy ha egy amerikai cég betelepül Magyarországra, akkor a vezetőség beszéljen - valamilyen szinten - magyarul. Vagy - legalábbis - az iroda / adminisztráció nyelve legyen a magyar. A dologban az a furcsa, hogy ahány amerikaival összehozott az Internet szele, mind "megtisztelve érezte magát", hogy angolul kommunikálunk és hogy az Ő partnersége révén akarok fejlődni az Ő anyanyelvében. Ez a mentalitás a hazai vállalati kultúrákban egyáltalán nem köszön vissza... ami tényleg furcsa, mert a professzionális környezetnek pont ezt kellene visszatükrözni.

888. Mezei Virág (válaszként erre: 883. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 14:57

Úgy gondolom válaszoltam a kérdéseidre.

A politikát igyekeztem elkerülni,mert az itt nem való(de én szeretem)

Nincs nyelvvizsgám és a saját tapasztalataim alapján és a gyerekeim munkahely keresése alapján tudom, mennyire fontos manapság a nyelvismeret. Igazából nem a vizsga a fontos, a tudás.

Nem kell iskolába járni, ahhoz, hogy valaki tanulhasson.

Ingyen is lehet.

Nagyon tudtam örülni annak, amikor más országban jártam, hogy megértettek és én is megértettem őket.

Szerintem nagyon jó dolog lenne, ha a fiataljaink megtehetnék, hogy sokat utaznak és megismernének más népeket. Teljesen más, mint könyvekből és a tévéből megismerni - szerintem.

Na és ha itthon nem tudnak megélni, el kell innen menni.

Nem kell mindenben hátsó szándékot keresni... :)

887. 8bff41629d (válaszként erre: 885. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 14:56
Van ugye egy szép, és okos mondás, miszerint:"A hallgatás az beleegyezés"... Hát...Akkor valszeg tudom a kérdésemre a választ, és értek is már mindent...Szóval akkor nincs is miért itt tovább töltenem az időmet ebben a topikban,úgyhogy további szépeket mindenkinek a magam részéröl...
2014. febr. 1. 14:47

Érdekes, hogy a magyar bármilyen témában el tud jutni a politikán át az anyázásig...


Nekem örömet okoz, hogy egy idegen nyelv jóvoltából össze tudom vetni pl. a Revenue Agency (Guess baby, which country is this? :P ) adatait a magyarral, tudom, hogy mi zajlik a világban és tudok beszélgetni pl. egy kínai tanárral az orvoslásuk körüli misztériumokról (vicces sztori, egyébként). Mert érdekel és mert ezzel is tanulok nap mint nap valami újat.

Vagy pl. tudom, hogy mi a valódi jelentéstartalma a quenelle-nek és nem ülök fel mindenféle magyaritásos belemagyarázásnak, mert 2 forrás helyett 2000-féle forrás infóiból tudom kialakítani a saját véleményem. Bármiről (leginkább a gazdasági dolgokról, mert a politika hidegen hagy).

Ebben én nem látok semmilyen hátrányt.


Ellenben én sem tenném kötelezővé semmilyen nyelv tanulását, mivel: akinek nincs affinitása hozzá, vagy nincs szüksége rá, annak tényleg csak felesleges időpazarlás.

885. 8bff41629d (válaszként erre: 884. - Mezei Virág)
2014. febr. 1. 14:44
Válaszolj kérlek KONKRÉTAN arra, hogy: IDEGENNYELVTANÁR VAGY-E? Avagy érdekeltségeid vannak mások idegennyelvismerete kapcsán?
884. Mezei Virág (válaszként erre: 881. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 14:41

Sehol sem sunyiskodtam. Nem célozgattam, megírtam amit gondolok.

Mindenki magából indul ki.

A nyelvismeret fontosságáról írtam. Arról szól ugyanis a topik.

883. 8bff41629d (válaszként erre: 882. - Mezei Virág)
2014. febr. 1. 14:38
Én meg tényleg nem értem azt, hogy hsz-ek hosszú sorát szoktam hozzád intézett kértdésekkel zárni, avagy még hsz közben feltenni neked VÁLASZT IGÉNYLŐ KÉRDÉSEKET, aztán még EGYETLEN EGYRE SEM VÁLASZOLTÁL, csak vagy elkezdel valami EGÉSZ MÁSROL értekezni, vagy elkezdel terelni...(Tudod, én annyira "primitív, és a világgal nem haladó" ember vagyok, hogy még EZ IS FELTÜNIK NEKEM IDŐNKÉNT...De ugye elnézed ezt a fogyatékosságomat nekem?)Nade akkor most vedd úgy, hogy nincs helye további mellébeszélésnek, és válaszolj kérlek konkrétan arra az immár egyetlen kérdésemre, hogy:Te valami idegennyelvtanár vagy, avagy anyagi hasznod van mások idegennyelvtanításábol? (Mivel mással már nem tudom magyarázni ezt a szelektív értő olvasást, amivel lereagálod konokul újra és újra a hsz-eimet...)
882. Mezei Virág (válaszként erre: 879. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 14:30

Miért kevered a dolgokat?!

Én munkaadókról beszéltem. Tudod, akik hozzák a munkát az embereknek.


Te pedig a dolgozni jövő külföldiekről.

Na kik is jönnek ide?

Sok tud magyarul ugye, mert határon túli magyarok...

Meg kölcsönzött munkaerő, akik csak rövid időre jönnek.

Netán nekik lennénk a kapcarongyaik?

Vagy a gonosz multikra gondolsz, akik ha nem hoznának munkahelyeket, ez az ország éhenhalna?

Tényleg nem értelek...

881. 8bff41629d (válaszként erre: 880. - Mezei Virág)
2014. febr. 1. 14:25
Az szerintem nem annyira egyértelmü dolog, hogy MIT NEVEZÜNK "világra nyitott" fogalomnak...Próbálj meg ne csúsztatni, mert lehet hogy valójában NEM AZT JELENTI, mint amit te szeretnél itt sugallni...Édes topiktársnőm...Lehet hogy most bele fogol borzongani a tényekbe, de NEKEM még a házastársam is külföldi(!!), és még 21 év házasság után is külföldi állampolgár...(És a tied? Szóval ki is "nyitottabb" itt akkor valójában a világra?)Éshát csak írd meg nyugodtan hogy MELYIK külföldi kultúrárol szeretnél velem eszmecserézni, én szívesen állok BÁRMELYIK KAPCSÁN a rendelkezésedre...Mivel ISMEREM JÓL gyakorlatilag az összes jelentősebb nép kultúráját...Szóval ne próbáld RÁM HÚZNI szép sunyin a "világtol elmaradt", a világbol semmit se tudó buta, primitív ember fogalmát...Mert lehet hogy igencsak meglepődnél ha elkezdeném sorolni neked hogy mennyi mindent tudok én a világ minden tájárol, népéröl...Viszont próbáld már felfogni hogy ÉN nem érzem magam más népek, és nyelvek KAPCARONGYÁNAK...Lehet hogy ez a mentalitásom annyira érthetetlen neked is, avagy lehet hogy még másoknak is...De EZ már nem az én bajom...
880. Mezei Virág (válaszként erre: 878. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 14:11

De értem és nem értek veled egyet.

Tudom, hogy te nem igényled a nyelvtudást.

Szerintem pedig egy fontos kommunikációs eszköz.

Én pl. a kis nyelvtudásommal boldogan segítek a turistáknak.

A gyerekeid is így gondolkodnak mint te, vagy ők már sokkal nyitottabbak a világra?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook