Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? fórum

Mi a véleményed arról, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. febr. 1. 14:10
Amúgy a Vágó úr esetéböl kindulva lehet hogy hasznosabb volna a derék magyar minisztériumokban dolgozó illetőknek, ha mindenféle "diploma mellé kötelező nyelvvizsga" helyett inkább egy olyan rendeletet hoznának, hogy egy BIZONYOS MUNKAKÖRI SZINT FELETT, kötelező legyen az ide dolgozni jövő külföldinek a magyar nyelv kielégítő ismerete...Mint ahogy MÁS ORSZÁGOKBAN IS SZOKOTT LENNI UGYE A DOLOG...Hivatalosan, avagy csak nem hivatalos elvárás szintjén...Szóval csak ennyit kéne nekünk is tenni,se többet, se kevesebbet...Még mielőtt teljesen önként és dalolva nem leszünk más népek polgárainak immár tökéletes kapcarongya...Akár munkahely, akár nem...
878. 8bff41629d (válaszként erre: 877. - Mezei Virág)
2014. febr. 1. 14:01
Olvasd vissza a saját hsz-edet, aztán nézz bele a tükörbe hogy mit látsz ott...(Bocsi, de van egy olyan érzésem, hogy mi sohase fogunk egy nevezőre jutni e téma kapcsán...Számodra érthetetlen az én mentalitásom, számomra meg érthetetlen a tied...És vagy tényleg nem érted továbbra sem hogy miröl beszélek, vagy tényleg nem akarod érteni...Így akkor szerintem maradjunk is ennyiben...Ez van akkor...)
877. Mezei Virág (válaszként erre: 876. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 13:53

"Szóval én nem értem sokaknál ezt az eszméletlen SZOLGALELKÜSÉGI HAJLAMOT...Ennyire el, és le volna már hülyítve itt mindenkinek az alapvető önérzete???"


Ez nem szolgalelkűség.

A munkahelyeket ugye sokszor a külföldiek teremtik. Kapcsolatot kell velük tartani.

Kereskedünk - ehhez is nekünk kell nyelveket ismerni.

Munkában nincsenek határok. Az internet világában a távmunka sok munkahelyet teremt, de ehhez is kell a nyelvismeret + szakmai tudás.

Persze van ahol erre nincs szükség, de a nemzetközi kapcsolatok fontosak minden téren és pl. az angol, a német és az összes többi nyelv ismeretére szükség van. A mi kedvünkért nem fognak megtanulni magyarul.

Nem lehet csak hazai piacra termelni, nincs rá kereslet.

Hogy adod el külföldre az árut?

876. 8bff41629d (válaszként erre: 869. - C****)
2014. febr. 1. 13:32
Már akinél persze angol...Azért ne a Vágó István hajdani példájábol induljunk már ki megint örökösen...Aki szerint ugye milyen jó dolog az, hogy beszél idegen nyelveket, mert ÍGY SZÓT TUD ÉRTENI KÖZVETLENÜL IS A FŐNÖKÉVEL, aki történetesen idegennyelvü...Persze a dolog csattanója az, hogy Vágó úr, NEM egy külföldi munkahelye kapcsán mondta ezt évekkel ezelőtt, hanem egy ITTHONI, MAGYARORSZÁGI munkahely kapcsán...Hát...Amikor annak idején hallottam a rádióban a lihegését, egyböl olyan káromkodás jött rám, hogy azt inkább nem idézném ide, mert ez esetben már az első mondat után is kimoderálnának valszeg Hoxáék innen...De azért volt néhány tippem, hogy hova menjen Vágó úr, ha idegennyelven akar társalogni ITT MAGYARORSZÁGON(!!) a főnökével, vagy akárki mással is...Azért érdekes ez az egész agybeteg mentalitás, nem? Ha mondjuk ezek szerint valaki ki akar menni mondjuk Angliába dolgozni, akkor tanuljon meg angolul, merthát ugye egy MÁS ORSZÁGBAN dolgozva ez az ALAPVETŐ DOLOG, viszont ha IDE JÖN DOLGOZNI(!!) egy angol úriember mondjuk, akkor MEGINTCSAK TANULJUNK MEG ANGOLUL, merthát "milyen jó dolog is az, ha valaki tud beszélni a fönöke nyelvén",mivel az nem beszél magyarul...Na...Hát akkor mégegyszer:Elmegy a jó...Na oda, minden szolgalelkü csicskaalkat, aki szerint nem lenne UGYANÚGY ELVÁRHATÓ DOLOG AZ, hogyha IDE, MAGYARORSZÁGRA JÖN DOLGOZNI EGY KÜLFÖLDI, akkor tessék csak neki is megtanulni a fogadó ország nyelvét, mint ahogy fordított esetben is elvárják a dolgot...(ÉN pl. soha idegennyelven NEM VOLTAM HAJLANDÓ SZÓBAÁLLNI idegen illetővel, ha egyszer ITT, MAGYARORSZÁGON szólított meg valaki más nyelven...Ilyenkor mindig azt mondtam az illetőnek szép magyar nyelven hogy:"Tanulj meg először magyarul jóember, aztán majd akkor beszélgetünk"...És láss csodát, AZÉRT VOLT OLYAN ESET, hogy az addig mekegő-makogó külföldi illető ha törve is, meg ha nehezen is, de HIRTELEN ÉRTENI KEZDETT, MEG BESZÉLNI MAGYARUL...Ha nemis minden esetben...Szóval én nem értem sokaknál ezt az eszméletlen SZOLGALELKÜSÉGI HAJLAMOT...Ennyire el, és le volna már hülyítve itt mindenkinek az alapvető önérzete???
875. Mezei Virág (válaszként erre: 874. - C****)
2014. febr. 1. 13:26

Sajnos így igaz!

Nálunk minden megélhetési lehetőséget elvettek az emberektől.Vagy éhbér. Kevés a jól fizető munka. A fizikai munkának pedig egyszerűen nincs becsülete.

Menni kell.

Mo. jobban teljesít...

Egyik kedvenc blogom a határátkelő...

874. C**** (válaszként erre: 873. - Mezei Virág)
2014. febr. 1. 13:12
Szomorú, de nem kell visszanézni.
873. Mezei Virág (válaszként erre: 869. - C****)
2014. febr. 1. 13:08

[link]


Danka Miklós a 2008-as nemzetközi Informatikai Diákolimpia ezüstérmese most Londonban él és dolgozik, de kéthetente hazajár tanítani. Vannak, akik szeretnének visszajönni Magyarországra dolgozni, de az ezzel járó keresetcsökkenés elviselhetetlen –mondta - ezért inkább maradnak. A programozó szerint a mostani oktatáspolitikának semmi köze nincs a diákolimpia i sikerekhez –jegyezte meg a programozó a miniszterelnöki e-heti köszöntőjére utalva, amikor a diákolimpia résztvevőit és a felkészítő tanárokat fogadta a parlamentben. Danka Miklós szerint megalázó pedagógus előmeneteli rendszert. Sokan ezzel együtt azt mondják, hogy szívesen tanítanak, csak hagyják őket békében. A magyar egyetemek egyébként nem tudják felvenni a versenyt az élenjáró angliai egyetemekkel. Saját terveivel kapcsolatban úgy fogalmazott: mindig oda fogok menni, ahol használni tudom a tudásom és ahol ennek örülnek.

872. Mezei Virág (válaszként erre: 868. - 3f3949edc4)
2014. febr. 1. 13:05

Egyetértek veled!


Azért a nyelvismeret még mindig fontos dolog szerintem.

Ha eljönne az az idő, hogy itthon is lehetne boldogulni, akkor meg sokkal többen tudnának külföldre utazni nyaralni.

Azokban az országokban, ahol nem szinkronizálnak, nagyon jól tudnak pl. angolul.

Nem is rossz módszer.

Amúgy meg tényleg itthon is sok cégnél fontos a nyelvismeret, hiszen szakmai nyelv is.

Aki pedig távmunkában szeretne dolgozni - akár nemzetközi cégeknél is -annak kötelező az aktuális nyelven beszélni.

871. C**** (válaszként erre: 870. - 3f3949edc4)
2014. febr. 1. 09:24
Egyetértek. Bár azért 1,5-2 milliót gyorsan félre lehet tenni, ha nem fizet autót, albérletet, stb, és alaposan összehúzza magát a mamánál :) Nem szégyen, átmeneti :)
870. 3f3949edc4 (válaszként erre: 869. - C****)
2014. febr. 1. 07:13

Addig marad, ameddig nem lesz pénze lelépni. Mivel pénz nélkül itt ragad...

Itthonról interjúzva is szabad szemmel látható költségei lesznek az első 2-3 fizetéséig (stabilizálódnak a pénzgyek), mivel a legtöbb céges policy nem heti bérben fizeti a próbaidőseket, ahogyan azt hallom.

869. C**** (válaszként erre: 852. - 8bff41629d)
2014. febr. 1. 00:52

Pl., a program, amivel tervezel, angol. A konferenciák, amikre a cég küld, angolul zajlanak. A befektető/beruházó, akivel tárgyalnod kell, angol/és vagy német. Már nem a vonalzót kell tologatni...


Persze el lehet lapítani egy kisebb cégnél, de már szinte lehetetlen elhajolni, aki nem beszél nyelvet, meg van lőve.


De kérdezem én, az a mérnök, aki jól beszél angolul/németül, szerintetek meddig marad itthon?

868. 3f3949edc4 (válaszként erre: 867. - 8bff41629d)
2014. jan. 31. 15:13
Azt gondolom, hogy minden ott kezdődik, hogy stabil munkapiacra van szükség (megfelelő felvevő képességgel és fizetőképességgel). Amíg nincs stabil belföldi munkapiac, addig a diák nem tud olyat tanulni, amivel érvényesülni tud. Az oktatási intézmény sem tud olyat ajánlani, amivel érvényesülni lehet... ilyen ez. Ha a gazdaság rendben lesz, akkor az oktatás is rendben lesz és az idegen nyelv ismerete lehet simán csak hobbi, nem pedig érvényesülési kényszer.
867. 8bff41629d (válaszként erre: 863. - Mezei Virág)
2014. jan. 31. 14:49
Sokmindent valóban nem lehet kínálni, nade az illetékesek akkor viszont foglalkozzanak már azzal, hogy ITTHON IS LEGYEN PERSPEKTÍVA a fiatalok előtt, és ne annyiban merüljön már ki a ténykedésük,meg a tudományuk, hogy:"Tanuljanak idegennyelvet, mert jól fog az jönni nekik, ha külföldre mennek majd dolgozni"...Hát menjenek inkább ŐK az anyukájuk vasporos popsijába...Oda...Ha ennyi az, amit tenni tudnak, meg akarnak tenni a fiatal nemzedék érdekében...Továbbra is azt mondanám...LÁTSZATCSELEKVÉSEK helyett már nagyon ideje volna végre valami konkrétumot is felmutatni ott fenn a minisztériumokban dolgozóknak, amiért felveszik a jó kis fizetésüket...
866. 8bff41629d (válaszként erre: 862. - Mezei Virág)
2014. jan. 31. 14:42
De mindezt meg lehet tenni idegennyelvtudás nélkül is...Mint ahogy lehet nézni külföldi filmeket szinkronizálva, illetve külföldi írók műveit olvasni lefordítva...Sőt, még más országokbol származó, magyarul beszélni se tudó hölgyeket is le lehet venni a lábukrol akárcsak jelbeszédet alkalmazva is...Szóval az idegen kultúrák megismeréséhez NINCS SZÜKSÉG NYELVTUDÁSRA...Csakis annak van szüksége ilyesmire, aki KÜLFÖLDRE SZERETNE MENNI DOLGOZNI...Nade az ilyen illető meghát amúgyis tanulja az idegen nyelvet magátol is, a saját érdekében...Mondom:Ezzel semmi gond, csak az illetékesek ne lihegjenek már azok kapcsán is, akik viszont úgy vannak vele, hogy nem érzik szükségesnek idegen nyelvek tudását...
865. 3f3949edc4 (válaszként erre: 862. - Mezei Virág)
2014. jan. 31. 13:41

Teljesen egyet értek. A penfriend / chatfriend intézménye a virágkorát éli a neten; az idegen nyelv pedig kinyitja a világot.

Nekem egy Brazil építész mondta, hogy nincs olyan eldugott szeglete a világnak, ahol a 4 legnépszerűbb idegen nyelv valamelyikén - legalább szavak szintjén - ne lehetne elbologulni. És nem mindegy, hogy egy maláj dokinál ki tudod e nyögni valami közösen ismert nyelven, hogy megmart a kígyó, vagy azt, hogy allergiás vagy a penicilinre... ilyen ez. Praktikus.

864. Mezei Virág (válaszként erre: 860. - 3f3949edc4)
2014. jan. 31. 13:17

A korlátozás nem megszüntetés.

Szükségük van mások munkájára.

Legfeljebb kevesebb kedvezményt adnak.

863. Mezei Virág (válaszként erre: 861. - 8bff41629d)
2014. jan. 31. 13:14

Azok választhatják a jó kis közmunkát.Éhbérért.

Mert munkahelyek alig vannak.

Kényszerből mennek az emberek és nem jókedvükben.

Ez nem sunyi agymosás, hanem mindenki szeretne boldogulni. Ha itthon nem lehet, akkor külföldön.

Milyen lehetőséget kínálnál a mai fiataloknak itthon?

862. Mezei Virág (válaszként erre: 858. - 8bff41629d)
2014. jan. 31. 13:08

Sokat változott a világ.

A mai fiatalok jól teszik, ha nyelvet tanulnak.


Most is csak a diplomához kapcsolódó kötelező nyelvvizsgáról van főleg szó.

Ebben a formában én sem értek vele egyet.

A gyerekeket viszont már az iskolában meg kell tanítani, hogy boldogulhassanak a világban.

Érdemes szétnézni más országokban, nem árt tudni hogyan is élhetnénk.

Jó megismerni más kultúrákat.

861. 8bff41629d (válaszként erre: 855. - Mezei Virág)
2014. jan. 31. 13:03
És mi van azokkal, akik "NEM MENNEK SOKFELÉ MUNKAÜGYEKBEN"??? Azért jó volna ha nem mindenféle gyökértelen külföldön munkavállalót tennénk meg örökösen mintának, meg álltalános jelenségnek...Van egy olyan érzésem, hogy még mindig, még mindig, mindenféle lihegés, meg eröltetés,meg sunyi agymosási szándékok ellenére még mindig ezekböl van a legtöbb...Ilyen esetben akkor megintcsak mi van??? Vagy hogy van a dolog?
860. 3f3949edc4 (válaszként erre: 859. - Mezei Virág)
2014. jan. 31. 13:02

Manapság nem úgy néz ki.


Nagy a politikai / társadalmi nyomás a kormányon, hogy korlátozza a munkavállalást... előbb-utóbb meg fogják lépni :( .

859. Mezei Virág (válaszként erre: 857. - 3f3949edc4)
2014. jan. 31. 12:59

:) Valahogy én is így gondoltam!


Azért szerencsére szükségük van a munkás kézre...

858. 8bff41629d (válaszként erre: 853. - Mezei Virág)
2014. jan. 31. 12:56
Jó volna ha már eljutna valamikor sokak agyáig az az alaptétel, hogy:Jó...Jó..."A nyelvtudás a világ leghasznosabb tudománya", de csak ANNAK, AKINEK SZÜKSÉGE VAN RÁ(!!)...Én pl. világ életemben utáltam minden idegennyelv tanulást, és mindig éppencsak hogy átengedett a következő osztályba a nyelvtanár,éshát bizony sokat hallottam azt tőlük, hogy: "Majd idővel rájössz, hogy milyen hasznos dolog is az idegennyelvek beszélése"...Hát...45 éves vagyok, megvan mindenem amire szükségem van a nyugodt élethez, a hátam közepének se hiányzik még az se hogy külföldre utazzak, nemhogy még hogy ott is éljek, idegennyelv tudásom gyakorlatilag nulla a mai napig is, éshát mindezek ellenére vígan, nyugodtan elvagyok, éshát élem az életemet...ILYEN ESETBEN PL. AKKOR MI VAN???? Ha belegondolok, hogy hosszú éveken keresztül KÖTELEZŐEN kellett vergődnöm, meg tanulnom azokat a mindenféle makogásokat, hát...Az ember legszívesebben felrugná még azt az állatot is aki KÖTELEZŐVÉ(!!) teszi mindig még az alapfoku iskolákban is az idegennyelv oktatást...Továbbra is azt mondom:Aki szükségét érzi, avagy úgy gondolja, akkor az csak tanulja nyugodtan azt az idegen nyelvet amelyiket csak akarja, de viszont akinek semmi kedve hozzá, meg nem is érzi szükségét, azt hagyják már békén valamikor...
857. 3f3949edc4 (válaszként erre: 855. - Mezei Virág)
2014. jan. 31. 12:43
Mármint; nem a szabadságharcosokat, hanem a munkapiacukat elözönlő idegeneket méltató cikkeket. Vitya szabadságharca nem igazán cimlapsztori...
856. 3f3949edc4 (válaszként erre: 855. - Mezei Virág)
2014. jan. 31. 12:39
Igen, szoktam róla olvasgatni pl. a BBC oldalán :D. Az angolok már ismernek bennünket... ;)
855. Mezei Virág (válaszként erre: 854. - 3f3949edc4)
2014. jan. 31. 12:19

Pedig hát mi vagyunk a legek országa...

Főleg mióta dúl a "szabaccságharc" :)


Azért sok helyen tudnak már kicsinyke országunkról, hiszen sokan mentek mindenfelé munkaügyben.

Nnna ők már egyre jobban beszélnek idegennyelven...

854. 3f3949edc4 (válaszként erre: 851. - Mezei Virág)
2014. jan. 31. 12:12

Így van.

A nyugathoz csak annyit, hogy Fr.o.-ban voltam anno a Sárközi vs romák botrány idején. A franciák azt sem tudták, hogy milyen az a magyar, vagy hol van az a Magyarország. Az utca embere nem tudta; az egy dolog. Ám a botrány elején még a politikai újságírás sem tudta behatárolni hírös - neves nemzetünket (az első cikkekben még cigányok és románok voltunk, mivel Sárközi roma volt, Magyarország Erdélyben volt, Erdély pedig Románia része, ugyebár... :D. Vaslogicska). Aztán magyarázhattad a környezetednek, hogy nem vagy se roma, se szerb, se román és igen, van egy országod.


Amikor nyeferegnek a magyar intézmények / diplomák nyugati elismertségéről, nekem mindig ez az élmény jut az eszembe.

853. Mezei Virág (válaszként erre: 852. - 8bff41629d)
2014. jan. 31. 11:52

A nyelvtudás a világ egyik leghasznosabb tudománya...

Csak éppen nem egy darab papírra van szükség sok pénzért a diploma mellé!


[link]

2014. jan. 31. 11:41
Ez akkor egy örvendetes hír...Sose értettem hogy ugyan mi kapcsolat van, vagy kéne hogy legyen pl. egy MÉRNÖKI DIPLOMA, és a KÖTELEZŐ NYELVTUDÁS között??? Most akkor az adott intézményben egy tervezőasztalnál ténykedő szakembert képeznek, avagy egy idegenvezetőt? Vagy tolmácsképzésnek is szerepelnie kell kötelezően az adott intézmény repertoárjában? Számomra már akkor érthetetlen és észveszejtő volt az egész, amikor bevezették azt az elmebajt, hogy nyelvvizsga nélkül nem kaphat senki diplomát...Mondom...Nagyon egybevág a diploma, és a nyelvvizsga...Persze erre mondják elmebetegek, hogy:"Dehát ha külföldre akar valaki menni dolgozni, akkor jól jön neki a nyelvtudás"...Hát persze...Csak aztán mi van az olyan diplomással, aki meg nem akar külföldre menni dolgozni??? Végülis normális esetben ha valaki külföldre akar menni dolgozni, akkor az majd megtanulja akkor magánszorgalombol az idegen nyelvet...De aki meg nem akar külföldön dolgozni, azt meg minek terhelni ilyen baromságokkal??? Pont elég a kötelező idegennyelvek elmebeteg baromsága az alapfoku iskolákban is...Pedig még oda is felesleges volna hasonló elvböl, mint amit fentebb is részleteztem...Dehát ugye a magyaroknak mindig lihegni kell valamin, mindig lihegni kell...
851. Mezei Virág (válaszként erre: 849. - 3f3949edc4)
2014. jan. 31. 11:22

Az oktatásban minden téren reformra lenne szükség.

Nálunk ahhoz is diplomát kérnek, amihez más országokban erre semmi szükség nincs.

Nem is kell annyi diplomás, mint amennyit képeznek.

Sokan nem is tudnak elhelyezkedni vele :(

Nincsenek munkahelyek sem.

Nyelvoktatás pedig a középiskolában lenne a legfontosabb.


Amúgy meg igazad van. De hát a rothadó nyugattól mégsem tanulhatunk...csak így tovább, poroszosan.

850. C**** (válaszként erre: 842. - Mezei Virág)
2014. jan. 30. 16:05
Igen, egyetértek, mélységesen. Saját bőrömön tapasztalom.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook