Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, ha valaki öregségi nyugdíj mellett dolgozik? fórum

Mi a véleményed arról, ha valaki öregségi nyugdíj mellett dolgozik? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
206. Icus (válaszként erre: 205. - Petrikek)
2008. jan. 19. 05:17
Igen, csak a bérünk nem:(
205. petrikek (válaszként erre: 204. - Icus)
2008. jan. 18. 15:37

Vagy Te is dolgozni fogsz, mint sokan mások.

Eszembe jutott egy másik érdekes dolog: egyik ismerősöm nemrég volt amerikában és azt mondta, hogy ott van, aki még 90 éves korában is kénytelen dolgozni, mert a nyugdíja nem elég a megélhetésre.

Lassan az egészségügyi rendszerünk és a nyugdíjrendszerünk is teljesen "amerikai" lesz.

204. Icus (válaszként erre: 202. - Petrikek)
2008. jan. 18. 15:28

Azt mondják Kinában, nincs nyugdíj rendszer. Dolgozol és sporlsz, öreg korodra, amikor már nem tudsz dolgozni. És ott vannak a gyerekeid akak majd segítenek.

Nincs ennek a nyugdíjrendszernek jővője. Csak most kell rá gondolni, mi lesz ha már nem tudok dolgozni? Miből fogok megélni?

2008. jan. 18. 15:26
Úgy gondolom, hogy valamennyien elkanyarodtunk a témától, ahogy "petrikek" írja is, hiszen a fórum azért jött létre, mint ahogy a címe is szól, hogy mi a véleményünk arról, ha valaki az öregségi nyugdíj mellett dolgozik. Nos,én úgy gondolom, hogy akinek lehetősége van rá, talál magának munkahelyet az nyugodtan dolgozzon tovább.
202. petrikek (válaszként erre: 188. - Icus)
2008. jan. 18. 15:07

Én 30 és a nyugdíj még igen messze van, bár nem is vágyom a "semmittevésre". A kezdetektől magánnyugdíjpénztár tag vagyok (éppen kötelező volt, amikor dolgozni kezdtem), de azt már most gondolom, hogy bizony nem a nyugdíjamból fogok megélni. Szerintem befektetéssel kombinált "akármikben" kell gondolkodni.

Azt a 10-20 ezer forintot, amit ilyenbe fektetek, azt valószínűleg elkölteném másra és amíg fiatal vagyok, addig van erőm megkeresni. És jól fog esni lejáratkor az a pénz.

Így voltam a lakáskasszával is. Utáltam a gondolatát is, hogy esetleg évekig fizetni kell havi x ezer forintot (anyukám persze előrelátóan "kötelezett" rá), de most, hogy lejárt nagyon jól esett, hogy az állam hozzátett évente 72.000,-Forintot és még kamatozott is. És hamar elteltek az évek csak előre riasztó belegondolni, utólag meg rájön az ember, hogy nem is volt nagy lemondás.

Tudom elkanyarodtam a témától, de szerintem kénytelenek vagyunk előre megkeresni és félretenni a kevéske pénzünkből az öregkorunkra.

201. Icus (válaszként erre: 200. - Icus)
2008. jan. 18. 13:03
Igyekszünk minnél többet velük lenni, olyankor teljesen kivirulnak. Szivesen főznek ránk, szívesen vigyáznak a gyerekekre...
200. Icus (válaszként erre: 199. - Spinneli)
2008. jan. 18. 13:02

Én igyekszem kicsit pozítivabban gondolkodni:))

Nekem az apukám és az anyosom sem nyavajog. nem mernek:)) Én mindjárt rájuk szólok! :) Vannak amikor nagyon el vannak keseredve, de szerintem azért van, mert javarészt egyedül vannak:((

199. spinneli (válaszként erre: 198. - Icus)
2008. jan. 18. 13:00

aha, hű nagyon jó környezetben lehetsz, ha neked nem tűnt fel:)

irígyellek.

persze, hogy nem lehet előre jutni.

198. Icus (válaszként erre: 197. - Spinneli)
2008. jan. 18. 12:59
Azt mondod, alapjában vagyunk "pesszimisták"?:( Pedig igy nem lehet előre jutni:(
197. spinneli (válaszként erre: 196. - Icus)
2008. jan. 18. 12:56
nemcsak a nyugdíjas, ez magyar sport és hagyományőrzés.
196. Icus (válaszként erre: 194. - Maruszja)
2008. jan. 18. 12:55

Nem is rád értettem:))


De, a "köztudatban" tényleg igy van. A nyugdíjas mindig siránkozik valamiért:( Siránkozik, hogy kevés a nyugdíja, siránkozik, hogy drágaság van, siránkozik, hogy beteg, siránkozik, hogy az orvosnál sokat kell várni....

Mit csináljon? Egyedül van és beteg és nem érzi magát biztonságban se anyagilag se "közbiztonságilag". Ha valakivel leül beszélgetni, csak "siránkozni" tud:( Ezért kellenek a gyerekek és a család, a barátok... A nyugdíjasnak ne ezeken a dolgokon járjon az esze, hanem érezze magát "aktívnak". De, ne a munkahelyen:(

Mert szerintem is vagy munka vagy nyugdíj, tessék választani.

195. spinneli (válaszként erre: 192. - Icus)
2008. jan. 18. 12:51
pontosan rájuk gondoltam.
194. Maruszja (válaszként erre: 192. - Icus)
2008. jan. 18. 12:48

Szia Icus!

Én nem síránkozok. A nyugdíjammal is meg vagyok elégedve. És még túl öregnek sem tartom magam, ha a fiatalok szemében öreg is vagyok már. Annak idején az én szememben is öreg volt, aki annyi idős volt, mint most én. De most már, egyszerűen hihetetlen, hogy elszaladt az idő.

193. Maruszja (válaszként erre: 190. - Spinneli)
2008. jan. 18. 12:45

Én soha nem siránkoztam. Örülök, hogy elértem a nyugdíjas koromat és végre a magam ura vagyok és azt csinálok, amit akarok.

Mindig olyan helyen dolgoztam, ahol szigorúan levontak mindent és mindig be voltam jelentve. Annak idején, amikor nyáron dolgoztam (suli szünetben) 1-1 hónapokat még ekkor is be voltam jelentve, most derült ki amikor összeszámolták a szolgálati időmet. Ezt hol csinálják meg a mostani gyerekekkel? Sehol.

192. Icus (válaszként erre: 190. - Spinneli)
2008. jan. 18. 12:44
Ezt a "siránkozás-dolgot" nem értem. Miért kell siránkozni. ha valaki keveset keresett kevés nyugdíjat is fog kapni. A siránkozás, inkább a 70-feletti korosztályra jelemző, ott is az alacsony iskolai végzettségűekre, akik mezőgazdasági munkát végeztek, vagy otthon maradtak. Nekik az özvegyi nyugdíj jár, ha jár. Valóban szinte lehetetlen 40-50000Ft-ból egyedül kijönni, lakást fenn tartani. És ők azok a korosztály akik dolgozni sem tudnak már. De a siránkozás nem rájuk jellemző:( Ők csendben "vegetálnak":(
191. Icus (válaszként erre: 189. - Maruszja)
2008. jan. 18. 12:38

Ez igy van. te azután az 1073 ft-od után fizettél nyugdíjat. Azt a pénzt nem forgatták meg hanem elköltötték. :( De, ha a befizetett pénzed utánkapnál nyugdíjat, sajnos alig kapnál valamit.

Mi akik az átmeneti korban kezdtünk el fizetni, még rosszabb helyzetben vagyunk. Fizetünk az államnak, hogy a nyugdíjasok megkapják a nyugdíjukat és fizetünk a magánnyugdíjénztárba, hogy legyen valami öregségünkre. De, mi csak annyit kapunk vissza amit befizettünk. Nálunk nem lesznek szorzok és nem lesz méltányossági nyugdíj emelés sem. Valószínű, nyugdíj-rendzser sem lesz már 20 év múlva:(

190. spinneli (válaszként erre: 174. - Maruszja)
2008. jan. 18. 12:36

Végülis tök mindegy, mert hamarosan választaniuk kell a nyugdíj és a fizetés között.

vagy-vagy.

A lényeg, hogy sirnákozni úgyis lehet, mint lételem:)

189. Maruszja (válaszként erre: 187. - Petrikek)
2008. jan. 18. 12:23

Szia!

Amikor én dolgozni kezdtem a fizetésem 1073 Ft volt. Igaz, hogy ez most nudli, ámbár akkor sokkal többet ért.

188. Icus (válaszként erre: 187. - Petrikek)
2008. jan. 18. 10:20
Nem tudom te mennyi idős vagy . Én 40. Én már csak fizetek és nem kapok ezért semmit sem.:( Azaz annyit amit a magánnyugdíjpénztárba befizetek. Ha addig valaki le nem lép a pénzzel.
187. petrikek (válaszként erre: 183. - Maruszja)
2008. jan. 18. 09:42

Elméletileg ti fizettétek a nyugdíjatokat, de gyakorlatban a mai dolgozók nyugdíjjárulékaiból kapja minden mai nyugdíjas a nyugdíját.

Ha az akkori 500-1500 Ft-os fizetés utáni járulékból kapnának a nyugdíjasok ma pénzt akkor szó szerint halnának éhen.

A mi nyugdíjainkat meg majd az unokáink nyugdíjjárulékából fogjuk kapni.

Így elméletben ugyan nem, de gyakorlatban bizony bizony mi fizetjük azt a pénzt.

186. Icus (válaszként erre: 183. - Maruszja)
2008. jan. 18. 06:00
Igen levonták, igen megfizettétek! De, hol van? Azt a pénzt vissza is kaptátok, mert "létbiztonságban" éltetek, ebből lehetett az akkori életet finanszírozni. Ez a rendszer volt. Akkor is minden pénzbe került, és ezt valamiből ki kellett fizetnie az államnak. Ebből fizették a gyerekeitek (azaz a mi)ovodi iskolai taníttatásainkat, az orvosi ellátást.... Mindent. Viszont a mai rendszerben, nincs annyi munkahely, nincs annyi lehetőség és valjuk be teljesen más a fiatalok mentalítása is:(
2008. jan. 17. 20:32
Miért ne? Ha ez a pénz kell a megélhetéshez? Ha valakinek az egészsége is bírja, dolgozzon.
184. gerna
2008. jan. 17. 19:55

Ha valaki nyugdíjba megy és mellette dolgozik, az azért van, mert szükség van rá a munkahelyén. A mi egyik kolléganőnk decemberben ment nyugdíjba, és semmi könyörgésre nem vállalt még heti 4 óra munkát sem :( Pedig nagyon nagy szükség lenne rá. Nagymamázni akar és családozni.


A kérdés ott dől el, hogy szükség van-e a nyugdíjasra és alkalmazzák-e tovább vagy új helyen. A nyugdíj a biztonságot jelenti, ráadásul 38-40 év alatt ezt kiérdemelte.

2008. jan. 17. 19:29

Icusnak!

A tapasztalatot átadni nem tudjuk, ugyanis helyettünk a fiatalt akkor tudják felvenni, ha mi már eljöttünk. Arra nincs lehetőség, hogy egy helyért két bért fizessenek. Pl: az én helyembe jött fiatal amikor már tudta, hogy ő van felvéve be sem jött, hogy megbeszéljünk dolgokat. Miután én eljöttem, ő utána kezdte a munkát. Ahogy néha bejárok akkor kérdezi, hogy ezt meg ezt hogyan kell. Most már kérdezi, de akkor nem volt ideje rá, hogy egy párszor legalább bejöjjön.

A másik dolog. Szerintem azzal, hogy ledolgoztunk 40 évet és fizettük az adót, az eü. ellátást, a nyugdíjjárulékot, stb., stb. azzal mi már egyszer tőlünk már levonták a nyugdíjunk majdani összegét. Tehát azzal vitatkoznék, hogy Ti fizetitek a mi nyugdíjunkat.

182. 5464505f6a (válaszként erre: 179. - Icus)
2008. jan. 17. 17:31
Én értem és újra egyetértek ezzel és a 181-essel is.:)
181. Icus
2008. jan. 17. 17:27
Még valami. két gyermekes családanya vagyok. Apukámat és az anyósomat, nekem kellene segítenem és nem nekik kellene még mindig nekünk segíteni:(( Ez a szomorú!!:( Tettek ők már annyit értünk, hogy már ideje lenne meghálálni nekik. Nagyon szívesen elvinném őket egy fürdőbe egy hétre. Élvezzék a pihenést és a kiszolgálást. Sajnos nem tehetem meg. De nagyon szeretném:(
180. 5464505f6a (válaszként erre: 178. - Icus)
2008. jan. 17. 17:24
Pontosan.
179. Icus
2008. jan. 17. 17:24

Én szeretem a nyugdíjasokat, semmi bajom senkivel sem, csak azért mert nyugdíjas:)

Apukámmal is szoktunk "vitázni". Mert ő 62 éves 2 éve van nyugdíjban. Több, mint 46 évet ledolgozott(neki számítanak még a tanonc évek). Jó nyugdíja van (ennek nagyon örülök). Ő mindig azt, mondja, ezért megdolgozott. Neki ez meg az jár...

Igen megdolgozott érte, ez igy van. De az a pénz elment... Apukám idejében meg volt a létbiztonság (aminek ára volt, amit most fizetünk meg), teljesen mások voltak az igények...

Most egyre kevesebben dolgozunk, akik fizetjük, a mostani nyugdíjasok nyugdíját. A létbiztonság sincs meg. Én 40 éves vagyok és csak a bizonytalanságot látom.


Nem tudom értitek-e mit szerettem volna mondani?

178. Icus (válaszként erre: 175. - Maruszja)
2008. jan. 17. 17:17

Én úgy gondolom, hogyha ledolgoztam az időmet és még el is mehetek nyugdíjba, elmegyek. Pont. Ezzel lezárnám, a "dolgos éveket". Innetől kezdve csak a családdal és saját magammal törödnék, mert kitudja medig tehetem meg, és minden precet kiakarok élvezni!:))

A tapasztalatról annyit, a tapasztalatot, szerintem, folyamatason kellene átadni. Sajnos ezzel manapság már nem törödnek a munkáltatók. Ha "kiesik" valaki akkor kapkodnak fűhőz-fához.

177. Maruszja (válaszként erre: 176. - 5464505f6a)
2008. jan. 17. 17:14
OK, nem fogunk összeveszni. Tiszteletben tartom a véleményed.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook