Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, ha valaki öregségi nyugdíj mellett dolgozik? fórum

Mi a véleményed arról, ha valaki öregségi nyugdíj mellett dolgozik? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
26. egypt (válaszként erre: 23. - Sylvia 3)
2007. okt. 25. 18:52
Egyébként megnyugodhatsz, mert nem sok tanár dolgozhat nyugdíjasként, sőt sorra küldik el idő előtt nyugdíjba az embereket, akkor leépítések vannak.
25. egypt (válaszként erre: 23. - Sylvia 3)
2007. okt. 25. 18:48
Tanár vagyok, és kikérem magamnak, amit írtál! Próbáltad már ezt a munkát? Elárulom, hogy a besorolása szerint közepesen erős fizikai és nagyon erős szellemi munkának számít. Kívánom, hogy csak egy hétig "lébecoljál el" egy iskolában, ahonnan ha kivételesen nincs értekezlet, versenyfelügyelet, szakkör vagy egyebek, akkor 4 felé elszabadulhatsz, viszed haza a munkádat, olyan 9-10-re végzel is mindennel (javítások, készülés másnapra), ha szerencséd van, amit meg tudsz, azt halasztod hétvégére, és szombat-vasárnap fejezed be. Kipihenni sokszor nem tudod magad, mert egyfolytában dolgozik az agyad éjjel is, ezt nem olyan egyszerű ám kipihenni, mint a fizikai munkát.
24. emagdi (válaszként erre: 23. - Sylvia 3)
2007. okt. 25. 18:39

azért nem kell az irodai munkát sem ledegradálni.

hidd el, hogy a szellemi munkában is éppen annyira el lehet fáradni, mint a fizikaiban. csak másképp.

ráadásul ott vannak még az ülő munkával "járó" nyavalyák, mint a nyak és derékfájdalmak, mozgáshiány, elhízás, stb.


nyilván egy idősebb személy már nem tud fizikai munkát végezni (bár sokan nagyságrendekkel jobb állapotban vannak, mint pl akár én vagyok), de ha tudnak szellemi munkát végezni, akkor miért ne tegyék?

bár én mondjuk úgy képzelem, hogy ha végre nyugdíjba megyek, akkor onnantól már csak pihenni fogok:))) akár már ma kezdeném a nyugdíjas éveket:)))

2007. okt. 25. 18:29

Azért én feltenném a kérdést, hogy ha pl. egy nyugdíjas óvónőnek, tanárnőnek, titkárnőnek, ügyvédnek, bírónak, valamilyen vezető beosztású emberkének, aki a nyugdíja mellett még dolgozni akar, felajánlanának az eddigi munkájával gyökeresen ellentétes munkát, ami mondjuk kemény fizikai munka lenne, elválalná-e?

Mert könnyű íróasztal mellet eldolgozgatni napi 8 órában, de ha mondjuk beállítanák egy üzembe szalag mellé dolgozni, ahol még azt is megmondják, hogy mikor mehet wc-re, nem tudom nem-e meggondolná magát? Nagyon sok ismerősöm van aki azért megy vissza dolgozni a nyugdíja mellet mert nem megerőltető a munkája és "ellébecol a pénzéért". És nem azért, mert szüksége van rá, mert elég szép nyugdíjat kap, és szépen eléldegélhetne belőle, hanem azért, mert megteheti és még bele sem szakad.

2007. okt. 24. 17:21

Húú, ez jó téma megint . A környezetemben van olyan kisnyugdíjas aki azért megy el dolgozni, hogy a gyermekét támogassa,és van olyan nagynyugdíjas akinek meg semmi pénz nem elég. Persze ő is az amúgy is jó állásban jól kereső gyermekét támogatja. :-/

Azt hiszem,hogy egy jó ideje úgy gondolkodunk, hogy most van itt a lehetőség a pénz keresésre,most kell megragadni, mert nem tudod,hogy holnap után mi lesz.De nem biztos,hogy azok közé tartozol akinek "holnap utánra" ebből kacsalábon forgó palotája lesz, csak azért csinálod,hogy biztonságban legyél.

ÓÓÓ, de annyi változat van !

2007. okt. 19. 19:43
Jó egészséget kívánok mindannyiuknak!
20. Delete
2007. okt. 19. 19:40
van ki koldul az utcán! most a tolakodásmentes verzióra gondoltam
2007. okt. 19. 18:52
Mindenki úgy próbál megélni ahogy tud.
2007. okt. 19. 18:50
MAz a véleményem, hogy tiszteletre métó!
17. e71af41436 (válaszként erre: 11. - Supin)
2007. okt. 19. 15:32

ez így elég ellentmondásos nem?akármekkora a nyugdíja egy állást betölt. :) nem? :)


inkább ez úgy van,hogy az emberek a kisnyugdíjat sajnálják,a sokat meg irigylik.

16. berdor
2007. okt. 19. 15:31

Az édesapám 62 évesen ment nyugdíjba, tehát elérte az öregségi nyugdíj határát. A cég ahol dolgozott bármit meg tett volna, hogy tovább foglalkoztassa, mivel nagy szükség van rá. Ezért jelenleg is ott dolgozik nyugdíj mellett.


Nekem inkább az nem tetszik ha valaki korengedménnyel megy nyugdíjba (42-45 évesen) majd utána ugyanoda visszamegy dolgozni.

15. coline
2007. okt. 19. 15:28
Én bizti nem érem meg és nem is biztos, hogy lesz addigra nyugdíj. Az alacsony nyugdíj mellet nyugodtan dolgozhatnak.(legalább fontosnak érzik magukat és nem lesznek depisek sok depis öreg embert ismerek.Mayának teljessen igazat adok abban,hogy a tehetős ne dolgozzon.De hát "kicsik" vagyunk mi ehez.
14. petrikek (válaszként erre: 13. - 53cc09e608)
2007. okt. 19. 15:22
Hogyan kaphat valaki 400.000,-Ft nyugdíjat? Úgy tudom a maximum nyugdíj 170.000,-Ft!!! Szerintem valamit félreérthettél?
2007. okt. 19. 15:08
Akiket én ismerek nyugdíjasok 90 -100 nyugdíjat kapnak ,de van aki 400 ezer nyugdíj + 640 fizi ,és még sír is !
2007. okt. 19. 15:07
nem tartom helyesnek, akkor ha tovább szeretne dolgozni akkor ne menjen nyugdíjba !
11. supin
2007. okt. 19. 13:01
Ha kis nyugdija van nem zavar.. De nagy nyugdij mellett szerintem a fiatal elől veszi el a munkalehetőséget.
2007. okt. 16. 09:18
Ha bírja, miért ne!
2007. aug. 27. 17:07

Megértem őket,én is!

olyan kevés sokuknak a nyugdíjuk,hogy az semmire sem elég.

2007. aug. 27. 15:07

Megértem őket! Valószínűleg megvan rá az okuk, hogy az édes semmittevés helyett a munkát választják(gondolok itt az anyagi gondokra)!


Aki meg unalomból dolgozik? Tegye meg! Nemhiszem, hogy olyan sok munkát vennének el a fiataloktól! Illetve nem ez a fő oka az ő munkanélküliségüknek!

Mondjuk én nem nagyon látok idős titkárnőt, eladót...

A mobilizáció kérdésben pedig egyetértek Pitz-el!

7. e71af41436 (válaszként erre: 6. - Petrikek)
2007. aug. 27. 14:57

a nagyszüleim még mindig őstermelnek,pedig kapnak nyugdíjat.és azért csinálják,hogy kiegészítsék a nyugdíjukat és mert nem tudnak otthon tétlenül ülni.

most akkor őket és a hozzájuk hasonló nyugdíjasokat kezdjem el szapulni?????

én még mindig tartom magam ahhoz,hogy az ovónő vagy tanárnő,ha nem talál munkát,akkor átmenetileg ne akarjon a saját szakmájában elhelyezkedni,hanem próbáljon máshol szerencsét.

nem egy felmérést csináltak már arról,hogy a magyar munkavállalók nem mobilizálhatóak.mert nem akarnak elköltözni máshova egy jobb állás miatt.

szóval nem a nyugdíjasokat kell hibáztatni a munkanélküliség miatt.

2007. aug. 27. 14:25
Én igazából nem a kényszerből dolgozókra gondoltam, hanem azokra, akik unatkoznak a nyugdíjas években, erejük és kedvük is van még dolgozni. Környezetemben sok ilyen ember él. Ők azt mondják, hogy megőrülnek otthon, így inkább dolgoznak. Pl. titkárnő, óvónő, tanítónő, eladó stb. A munkaügyi központ pedig tele van munkanélküli titkárnővel, óvónővel stb.
2007. aug. 27. 13:01

más az,ha valaki egyedül él vagy társsal.valószínűleg a szükség viszi rá az embert nem pedig az,hogy el akarja venni a fiataltól a munkát.


egyébként nekem mindig furcsa az,hogy a mérleg szinte egyenlő.

kb.ugyanannyi a munkanélküli,mint a munkahely.Csak valahogy nem akarnak egymásra találni...

2007. aug. 27. 12:50
Én közalkalmazottként mentem nyugdíjba nem a legnagyobb nyugdíjjal- de nem panaszkodom, hiszen sokan sokkal kevesebbet kapnak- a párommal együtt élünk, és beosztással mindenre tellik, amit szeretnék. Nem mennék vissza dolgozni, hiszen nagyon sok fiatalnak nincs munkája, így keresete sem, nekik kell lehetőséget adni!
2007. aug. 26. 13:31

Talán először azt kellene megnézni, mennyi az a nyugdij ami mellett munkát vállal, vállalna; esetleg nem akar de rákényszerül.

Ismerőseim közül sokan szivesebben unokáznának és végre pihennének a sok évi munka után de sajnos nem tehetik.

2007. aug. 26. 12:05
jo kerdes... Szerintem ha valaki korkedvezmennyel (ido elott) ment nyugdijba az maradjon otthon a feneken es elvezze a "semmittevest". Ezt akarta.
2007. aug. 26. 11:54

Sokan ellenzik/elítélik, ha valaki nyugdíj mellett munkát vállal "főállásban", mondván, hogy elveszik a fiatalok elől a munkát?

Érdekelne, hogy erről mi a véleményetek?

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook