Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed arról, ha valaki öregségi nyugdíj mellett dolgozik? fórum

Mi a véleményed arról, ha valaki öregségi nyugdíj mellett dolgozik? (beszélgetős fórum)

2008. jan. 11. 22:22
Na erre a kormány véleményét kell most meghalgatni.Vagyis mit is vezettek be 1-töl.
115. Maruszja (válaszként erre: 113. - Petrikek)
2007. dec. 13. 20:40

Szia!

Néha az én volt munkahelyem is behív, hogy segítsek ezt, vagy azt, amit nagyon szívesen meg is teszek, persze pénz nélkül. A nyugdíjam közepes nagyságú, de ha keresek is magamnak valami munkát tavasznál előbb biztos nem.

114. inci47 (válaszként erre: 113. - Petrikek)
2007. dec. 13. 17:29

Én a második tanévet nem kezdtem el, nyugdíjas vagyok, és jól érzem magam itthon!!A nyugdíjam nem magas, de párommal élünk- már ő is nyugdíjas- nem nagylábon,de nekünk megfelelően.Megtanultam beosztani ami van, hiszen amikor mi fiatalok voltunk nagyon kevés volt a pedagógus fizetés, és két gyermeket neveltünk belőle, lakást vettünk... Nem panaszkodok, szeretek itthon lenni,ellátom a családomat, szerethetem még a szüleimet, az unokáim szeretnek nálunk lenni. Ha pedig hiányoznak a gyerekek, akkor bemegyek valamelyik lányom csoportjába / ők is óvónénik lettek/ egy kis szeretet"bombáért", ami mindig feltölt egy kis időre.

Mi legalább már megéltük, hogy nyugdíjasak lehetünk, örüljünk ennek, és ne vegyük eol a fiatalok elől a munka lehetőségét, ha mégis szüneteltetni kell a nyugdíjat, hiszen így nem okoz gondot senkinek sem!!

113. petrikek (válaszként erre: 111. - Maruszja)
2007. dec. 13. 17:14
Az én anyósom is unatkozik otthon. Szerinte nem lehet egész nap takarítani, szomszédolni, bevásárolni, sütni-főzni. Ő évekig dolgozott nyugdíj mellett (ovónő és gyesen lévőket helyettesített), de idén nem hívták, mert nincs munkaerőhiány...
2007. dec. 13. 16:52

Otthon nincs sok munkalehetoseg, tenyleg az lenne a normalis, ha a nyugdijas donthetne, fizetesert es adozva dolgozik tovabb es akkor nem jar melle nyugdij, vagy marad a hatsojan es felveszi a nyugdijat.

4 oras munka is lehet egy diaknak fedezne a megelheteset 1 honapban vagy a tandijat.

Unatkozo nyugdijasoknak meg vannak nyugdijas-klubok, ha nem a nelkulozes viszi ra arra, hogy dolgozzon, akkor ne mar egy fiatalnak kelljen miatta, mert eleg fiatalnak van ilyen problemaja.

2007. dec. 13. 13:01

Sziasztok!

Én friss nyugdíjas vagyok. Eddig nekem is az volt a véleményem a nyugdíj mellett dolgozókról, hogy elveszik a fiataloktól a munkát. De most már változott egy kicsit a véleményem. Szívesen elmennék 4 órába valahová dolgozni. Nem hiszem, hogy a 4 órában való munkával elvenném bárkinek is a foglalkoztatottságát. Egyébként jó dolog itthon lenni, csak nagyon unalmas az egyhangúság és az, hogy mindennap csak a családtagokkal találkozik az ember és mindennap egyforma. Higgyétek el, hogy így van. Eddig úgy tűnt, mintha szabadságon lennék. De most már fura, hogy "nem jár le" a szabadságom.

2007. dec. 13. 12:05
Elveszi a helyet a frissen végzettektől, akik most alapítanak családot.. ill. csak alapítana, mert mire-miből?Így, menj csak nyugdíjba! és pihenj.
109. petrikek (válaszként erre: 108. - Csetepisti)
2007. dec. 13. 05:28
Tényleg?
108. csetepisti (válaszként erre: 14. - Petrikek)
2007. dec. 12. 21:08

Szia !

Azt hiszem , te tudod rosszul !

Postás vagyok , igenis van , aki 200 felett kap !

2007. dec. 3. 17:42
Dolgozzon ha az egészsége engedi.Én 58 éves koromban kénytelen voltam le %-oltani magam,sokáig nyomasztott de a föld is nyomasztana már azóta és még az államé lenne a nyugdíjam is. Dolgoztam lakatosként,kazánkovácsként,járműépítőként.Szerettem valójában hasznosan eltőlteni az időt,csak hamar elhasználtam azt amit csak egyszer osztanak az embernek,az erőt.
2007. dec. 1. 16:58
Dolgozzon nyugodtan, nemsokára választania kell a kettő között.
105. petrikek (válaszként erre: 103. - E28ddc7c9b)
2007. dec. 1. 16:56
És a fizikai munkás talán tönkre is megy mire nyugdíba megy...
104. ZITA9770 (válaszként erre: 103. - E28ddc7c9b)
2007. dec. 1. 16:50
Ennél igazabban le sem írhattad volna:)
2007. dec. 1. 15:57

Nem tudom, hogy feltünt-e nektek, hogy akik nyugdíj mellett dolgoznak azok 99%-a szellemi munkás, viszonylag jó nyugdíjjal. A fizikai munkás soha nem ment, megy nyugdíjba havi 2-300.000,- Ft nyugdíjjal. Aki bírja magát és van lehetősége a kiskertben megtermelt zöldségből, gyümölcsből egészíti ki a nyugdíját, vagy megpróbál megélni abból ami van.

Anyukám 39 év munkaviszony után lett nyugdíjas, és még "büszkén" közölte a nyugdíjintézet, hogy 130,-Ft-al kiegészítették a nyugdíját, azért mert így a minimál nyugdíj összegét elérte. Igaz mind ez 1991-ben volt, de ma sem "ugrálhat" a nyugdíjából. Apu sajnos meghalt.

A lányom főnökasszonya "alig" 170.000,- Ft-os nyugdíj mellett, havi nettó 270.000,- Ft-os fizetéssel panaszkodik, hogy alig tudnak megélni. JUJJ DE SAJNÁLOM!

Ha nekem, a páromnak, vagy valamelyik gyermekemnek a havi fizetése elérné a 100.000,- Ft-ot, isten lássa lelkem elmennék papnak a templomba.

102. 8a897208fc (válaszként erre: 101. - 298dc77b34)
2007. nov. 16. 21:16

Igazad van. Egyszerű a képlet: aki tud dolgozni, az dolgozzon, fizessen adót és járulékokta. Aki nem tud, mert öreg, vagy beteg, az legyen nyugdíjas, MERT NEM TUD DOLGOZNI, és kapjon nyugdíjat.

Ha egy nyugdíjas dolgozik, abból látszik, hogy kijátszotta a rendszert, felmarkolja a mások befizetett adójából a "nyugdíjat" és újra dolgozik.

2007. nov. 16. 21:12
ha dolgozik egy nyugdíjas=rendben, de akkor ne kapja meg a nyugdíjat.
2007. nov. 16. 21:10
Az öregséginyugdíjnak kell annyinak lenni,hogy ne kelljen mellette dolgozniuk!Elég szomorú,hogy nem így van!A GYES-nek és a Főállású anyaságnak is Sokkal többnek kell lennie!Most 24000 és 25000 között van.Jó mi!
2007. nov. 16. 20:46
Nem tudjátok a parlamentből is eljönnek a nyugdíjasok üresek lesznek a padok
2007. nov. 13. 20:49
Jó a kérdés! : véleményem, Át kellene adniuk a helyet a sok képzett, fiatal embernek,hogy ők is dolgozhassanak, boldoguljanak és nem utolsó sorban eseleg megérjék a nyugdíjas kort!!!
97. spinneli (válaszként erre: 89. - Bnedora)
2007. nov. 13. 14:29

Ez hamarosan megváltozik, mert dönteni kell a bér illetve nyugdíj mellett, vagy-vagy.

Olyan szempontból mindenesetre üdvözlendő, hogy sok dinoszaurusz nem fogja tovább foglalni a helyet a fiatalok elől.

2007. nov. 13. 14:27

Hát igen a gyesből még vonnak is ez a felháboritó

abbol nagyon nehéz gyereket nevelni.Azt is feljebb vihetné a kormány,de ez nagyon messze van

2007. nov. 13. 14:25
Semmi én ugy sem jutok el a nyugdig. addig biztos 80-ra fe emelik a kor határt.Jo teszik egyépként,csak igy lehet talpon maradni ebben az orszáhban.
2007. nov. 7. 12:44
Nagyon rossz a véleményem nem írhatom le,de felháborít!Persze két fizetésért,meg kétszer emelnek egy évbe!!!! és a GYES?????????????
93. Delete
2007. okt. 27. 12:54

Így van!


és az ereje teljébe álló egészséges munkanélküli, csak álljon helyt magáért, míg bírja erővel. SZAKADÁSIG

Így megyünk kézen fogva rokkantan a …..

bocsi így a helytálló elnézést

92. Delete
2007. okt. 27. 12:53

Így van!

és az ereje teljébe álló egészséges csak álljon helyt magáért, míg bírja erővel.

SZAKADÁSIG

Így megyünk kézen fogva rokkantan a …..

2007. okt. 27. 12:41
ha lehet akkor mérne és az egésszégétöl függ hogy birja
90. petrikek (válaszként erre: 46. - Egypt)
2007. okt. 26. 20:06
na meg nagy a felelősség is..
89. bnedora (válaszként erre: 6. - Petrikek)
2007. okt. 25. 22:07
Sajnos igazad van. Nagyon sok, főleg volt vezetőbeosztású személy nyugdíjba megy, majd vissza a munkahelyére tanácsadónak, pedig biztos nem kevés a nyugdíja, meg tudna belőle simán élni. Sőt még a munkájára sem vagyok benne biztos, hogy szükség van. Csak mert..... Az alsóbb színtű dolgozókat, meg elküldik, fölös létszámra, meg egyebekre hivatkozva. Én az ilyen megoldásokra haragszom. És ez nemcsak a volt főnökökre, de a "tűzhöz" közel lévő emberekre is vonatkozik. A kisemberek meg mehetnek munkanélkülire, vagy segélyre.
88. pencil (válaszként erre: 86. - Sylvia 3)
2007. okt. 25. 21:39

A bekopizott hozzászólásodból nem az jön le, hogy:

Csak feltettél egy kérdést, mi lenne ha...


Inkább egy jó adag gyűlölet, irigység az általad felsorolt foglalkozást űzők iránt.

Íme a hozzászólásod:


Azért én feltenném a kérdést, hogy ha pl. egy nyugdíjas óvónőnek, tanárnőnek, titkárnőnek, ügyvédnek, bírónak, valamilyen vezető beosztású emberkének, aki a nyugdíja mellett még dolgozni akar, felajánlanának az eddigi munkájával gyökeresen ellentétes munkát, ami mondjuk kemény fizikai munka lenne, elválalná-e?

Mert könnyű íróasztal mellet eldolgozgatni napi 8 órában, de ha mondjuk beállítanák egy üzembe szalag mellé dolgozni, ahol még azt is megmondják, hogy mikor mehet wc-re, nem tudom nem-e meggondolná magát? Nagyon sok ismerősöm van aki azért megy vissza dolgozni a nyugdíja mellet mert nem megerőltető a munkája és "ellébecol a pénzéért". És nem azért, mert szüksége van rá, mert elég szép nyugdíjat kap, és szépen eléldegélhetne belőle, hanem azért, mert megteheti és még bele sem szakad.

2007. okt. 25. 21:29
Attól függ mennyi a nyugdija. S persze ki elől veszi el a helyet. Vagy bejelentés nélkül dolgozik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook