Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a rokkantnyugdíjas eléri az öregségi nyugdíj korhatárt, milyen nyugellátásban részesül? fórum

Ha a rokkantnyugdíjas eléri az öregségi nyugdíj korhatárt, milyen nyugellátásban részesül? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. szept. 3. 12:57
Én nem régen lettem igazán nyugdíjas korú, de mert rokkant nyugdíjas vagyok - és az a több jövedelem , mint a nyugdíjam lenne - az is maradtam. Amikor jelentkezel a nyugdíjas kor elérésekor, felajánlják a lehetőséget, ha az több pénz , hogy maradj rokkantnyugdíjas.
35. juci1974 (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2019. szept. 1. 21:25
Köszi
34. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - Juci1974)
2019. szept. 1. 15:26

Én egyelőre csak annyit tudok, hogy "szeptember hónapban mindenki megkapja" és hogy először Pesten kezdik el kihordani a postások.

Majd halljuk, olvassuk itt, amikor már a pestiek átvették.

2019. szept. 1. 13:09
Tudja már valaki hogy hányadikátol kézbesítik a 9000ft rezsi utalványt?
32. bozsu55 (válaszként erre: 23. - Mostmúltam)
2019. aug. 25. 14:18
Az utolsó mondat csak dísz. Engem és környezetemben többieket sem tájékoztatták. De szerencsére tudtam mikor kell mennem igényelnem, s a kisasszony nagy bánatára,nem tudott belém kötni. Mert az is umbukk hogy az igénylést egy hónappal előbb le lehet adni!
2019. aug. 25. 10:10
Öregségi nyugdíj korhatár elérése előtt 3 évvel már senkit nem hívnak felülvizsgálatra.
30. 55Judit (válaszként erre: 27. - Mostmúltam)
2019. aug. 25. 10:09
Így van. Ellátás nélkül nem marad senki. Addig küldték a rokkantságimat amíg nem váltottak öregségire. Ez 2 hónap volt. Ugyanakkor megküldték a 2 külömbözetét is. Illetve még előtte egy hónappal.
29. 55Judit (válaszként erre: 25. - **csajszi**)
2019. aug. 25. 10:07
Nem. A rokkantsági összegét akkor folyósítják miután betöltöd a nyugdíjkorhatárt, ha az több a megállapított öregséginél. Ettől függetlenül nem leszázalékolt leszel, hanem öregségi nyugdíjas, és nem kell tovább bizottság elé menni.
28. mostmúltam (válaszként erre: 25. - **csajszi**)
2019. aug. 25. 08:38
Az utolsó felülvizsgálat eredményéről szóló értesítésben elvileg van tájékoztatás, hogy mennyi idő múlva esedékes a következő felülvizsgálat.
27. mostmúltam (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2019. aug. 25. 08:36
1,5 éve értem el az öregségi nyugdíj korhatárt. Előtte letöltöttem a nyomtatványt, kitöltöttem és bevittem a Nyugdíjintézetbe. (Kértem a rokkantsági ellátás összegének öregségi nyugdíjként történő folyósítását. Aggódtam, hogy ha a számítást kérem, esetleg elhúzódhat és arra az időszakra semmi ellátás nem lesz.) Válasz nem érkezett, korhatár betöltése előtt 2 héttel telefonon/személyesen érdeklődtem. Nyugtattak, hogy minden rendben lesz. Utolsó napokban érkezett meg az értesítés.
26. Piroska52 (válaszként erre: 25. - **csajszi**)
2019. aug. 24. 22:07
Ha már elérte a rendes korhatárt,már nem kell menni a bizottság elé.
25. **csajszi** (válaszként erre: 24. - 55Judit)
2019. aug. 24. 22:02

Akkor ha a rokkantsagit kapod tovabbra is, es mondjuk nem vagy veglegesitve, folyamatosan kell majd jarni a bizottsag ele, ha hivnak?

Csak erdekesseg miatt kerdezem ezt mar (marmint hogy erdekel, de nem fontos egyelore), azt hiszem eleg sok infot kaptam, koszonom mindenkinek :)

24. 55Judit (válaszként erre: 23. - Mostmúltam)
2019. aug. 24. 20:04
Elméletileg így van, de gyakorlatilag a rokkantsági ellátásban részesülőnek kell bemenni a kormányhivatalba, és kérni nyomtatványt az öregségi nyugdíj megállapításához. Ezt leghamarabb akkor lehet beadni, mikortól jár a nyugdíj utána elbírálják, megállapítják, és ha több jön k mint a rokkantsági, akkor az új összeget adják öregséginek. ha nem több, akkor a rokkantságit adják tovább. nekem most kellett végigjárni, május közepe óta vagyok rokkantságiból öregségin.
23. mostmúltam (válaszként erre: 19. - **csajszi**)
2019. aug. 24. 16:19

Talán innen el lehet indulni:


[link]

Az öregségi nyugdíj megállapítását nem zárja ki, ha az igénylő a megváltozott munkaképességű személyek ellátásairól és egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXCI. törvény (a továbbiakban: Mmtv.) hatálya alá tartozó ellátásban részesül. Az öregségi nyugdíj megállapításával egyidejűleg azonban a megváltozott munkaképességen alapuló ellátást meg kell szüntetni.

„A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság az érintetteket az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt 2 hónappal tájékoztatja az öregségi nyugdíj igénybevételének lehetőségeiről.”

22. Piroska52 (válaszként erre: 19. - **csajszi**)
2019. aug. 24. 14:23
csak egy telefon,és mindent elmondanak neki,
2019. aug. 24. 14:17

Ha több éve van még akkor felesleges a mostani lehetősjégekkel számolni, mert én azt hallottam Hogy 2020tól változik a korhatár ismét.


Csajszi nem akartalak megbántani,de nem írtad hogy más ügyében kérdezel. Itt és Angliában mások a szabályok.

20. Piroska52 (válaszként erre: 19. - **csajszi**)
2019. aug. 24. 14:09

na jó,akkor sem fog kevesebbet kapni,

még egyszer leirom a kedvezőbbet választhatja,kevesebbet nem kap,

19. **csajszi** (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2019. aug. 24. 14:07
Mert a kérdésez az nem fontos :) otthon elő csaladtag miatt kérdeztem, aki most rokkantsági kap, kevés a ledolgozott ideje és pár év múlva eleri az öregségi korhatart.
18. Piroska52 (válaszként erre: 15. - **csajszi**)
2019. aug. 24. 14:04
kevesebbet biztos nem kap, mert a kedvezőbbet választhatja,
17. Piroska52 (válaszként erre: 12. - **csajszi**)
2019. aug. 24. 14:02
ja,hát azt nem irtad,hogy nem itt élsz,
16. **csajszi** (válaszként erre: 14. - Bozsu55)
2019. aug. 24. 13:59
Nemhiszem, hogy az eredeti kérdésnél releváns, hogy Angliában milyen extra juttatás jár a nyugdíjasoknak. Aztán lehet rosszul ítéltem meg 🤷‍♀️
15. **csajszi** (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2019. aug. 24. 13:57
Úgy gondolta, hogy nyugdíj korhatar elérésekor ha nincs elég ledolgozott idő, a bejövő pénz csökkenhet, el képzelhető hogy az öregségi nyugdíj kevesebb lesz, mint a rokkantsági volt. Ezért jött a kérdés (nem magamnak, én nem Mo-on élek), mert nyilván csak mert valaki nyugdíjas lesz a rezsi költsége nem csökken.
14. bozsu55 (válaszként erre: 12. - **csajszi**)
2019. aug. 24. 13:57

Akkor evvel kellett volna indítani a kérdésed. Mi itthon élünk, mi ezt tudjuk.

Ha jár neked, isten neki fakereszt.

13. Piroska52 (válaszként erre: 11. - Bozsu55)
2019. aug. 24. 13:54
engem már nem érint,csak küldjék a ,,,nyögdijam,,,
12. **csajszi** (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2019. aug. 24. 13:53
Nemtudom miért abszurd, ahol én élek, ott a nyugdíjas ha rokkant kap plusz pénzt. Anglia. Nemtudom Mo-on hogy megy, valaki segítőkészen adott egy linket, így legalább el tudtam indulni. Köszönet érte.
11. bozsu55 (válaszként erre: 10. - Piroska52)
2019. aug. 24. 13:51

Én olyan emberről tudtok aki februárban töltötte a 64 et,júniusban még várta hogy mikor küldik a nyugdíjat!

Azt gondolta maguktól elindítják az ő ügyét.


Ezt a választhatóságot furcsállom. Én júniusra mindkettőt megkaptam, rögtön izibe mentem a kormányablakhoz, hogy ez nem illet meg. Ott azt mondták:ellátatlan nem maradhat a kérelmező, és a NyUFI nem tudhatja mennyi volt a járandóságom, míg jogerőre nem emelkedik addig jár a korábbi pénz, és van hogy olyan aki a rokkantságival többet kap mint az öregségivel. Én úgy értettem van választhatóságot.

Minket ez már nem érint.

10. Piroska52 (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2019. aug. 24. 12:59

azt nem is értettem hogy gondolta,

mindenesetre egy telefon, és mindent elmondanak,

én tavaly kértem méltányossági emelést,telefonon mindent elmondott az ügyintéző,még nyomtatványt is küldött,hogy ne kelljen bemenni érte,

csak egy telefon,

ennyi,

9. Piroska52 (válaszként erre: 7. - Gizus58)
2019. aug. 24. 12:56
látod ezt nem tudtam,mert én 52-es vagyok,
8. bozsu55 (válaszként erre: 6. - Piroska52)
2019. aug. 24. 10:52

Amit még én írtam,azt én most 2hónapja intéztem. Ebből is érzékelhető két egyforma eset nincs. Ezekből az infókból max támpontokat kaphat az érdeklődő.

De két egyidejű ellátás gondolata is abszurd.

7. gizus58 (válaszként erre: 6. - Piroska52)
2019. aug. 24. 10:36
Az már megszünt,hogy választható a magasabb összeg.Az 53.ban születettek választhatták utoljára.A férjem még választhatott, én már nem tehetem.Most megszűnik a rokkant nyugdij,és helyébe lép az öregségi nyugdíj.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook