Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményed a jelenlegi pop- rockzenéről? fórum

Mi a véleményed a jelenlegi pop- rockzenéről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. elbb (válaszként erre: 55. - 8bff41629d)
2013. dec. 24. 12:06
Én egyszer álló hétig hallgattam végtelenítve a Dire Straits, Jour Latest Trick című remekét. :)
2013. dec. 24. 10:35
Én éppen ezért nem hallgatok sohasem zenei rádióadót...Inkább feltöltök egy MP lejátszóra néhány nekem tetsző nótát a netröl, aztán azok mennek csak...Főleg úgy, hogy engem amúgyis idegesít mindig a zenei rádióadók esetében az örökös dalváltás...Hm...Pedig nincs is jobb annál,mint amikor egy-egy kellemes nóta megy vég nélkül újra és újra akár órákon át is...
54. grizus (válaszként erre: 53. - 8bff41629d)
2013. dec. 24. 04:24
Persze, van benne jó. Én arra a semmilyen, idegesítő "zenére" gondoltam, ami egyes rádiókból ömlik meg a Vivából, meg amit egyes "Dj"-k nyomnak. Nem tudom pontosan, melyiknek mi a neve.
53. 8bff41629d (válaszként erre: 52. - Grizus)
2013. dec. 23. 12:16
Hát...Azért lehet hogy meglepő lesz amit írok, de az "elektronikus" zenét én módfelett kedvelni szoktam...Főleg a ritmusos diszkózenéket...Ezek ugyanis örök kedvenceim már gyerekkorom óta...
52. grizus (válaszként erre: 47. - 8bff41629d)
2013. dec. 20. 05:06
A mostani gépesített popzenénél nincs rosszabb. Ún. "slágerzene", fantáziátlan szemét.
51. 8bff41629d (válaszként erre: 50. - 130454e42d)
2013. dec. 17. 13:21
Engem a buta,primitív dolgok megléte mindig zavarni szokott sajnos, de ettöl függetlenül felőlem létezhet ez a zenei irányzat, csak én ne halljam lehetőség szerint soha sem...De sajnos erre kicsi az esély, mert önkéntelenül is találkozok a műfajjal sokszor, mint arra a lenti példa is utalt...Nem tudom hogy az autósok körében miért annyira népszerü az ilyesmi szánalmas és fülsértő nyekergés,de sajnos gyakran van módom belehallgatni a műfajba az utakon bringázgatva...Viszont abban igazad van, hogy a "mulatós" zenestílus se egy piskóta ám...Azzal is ki lehetne üldözni a világbol engemet is, nemcsak a nyekergésekkel...
50. 130454e42d (válaszként erre: 49. - 8bff41629d)
2013. dec. 17. 13:11

De miért zavar az, hogy van?

A mulatósnál meg a sramlinál irritálóbbat még nem hallottam, de felőlem akinek ez kell hallgassa, max. nem megyek vele bulizni. Hozzávehetem még Zámbó Jimmy összeset, és jópár hasonlót.

49. 8bff41629d (válaszként erre: 48. - 130454e42d)
2013. dec. 17. 13:01
Hol írtam azt hogy én az ilyen, "zenének" nevezett valamiket szoktam bármikor is hallgatni? Még csak az kéne...Kb 10-15 perc ilyesmi nóták hallgatása után bevallanám valszeg még a nemlétező bűneimet is, csak szabadulhassak az ilyesmi "zenéktöl"...Nem...Nem...Nem szoktam ilyesmit sohasem hallgatni, max. olyankor találkozok ezzel a csodás műfajjal, ha bringázás közben megállok mondjuk egy-egy piros lámpánál, éshát a mellettem várakozó autóbol kihallatszik időnként az ilyesmi zene, nagy-nagy örömömre...
48. 130454e42d (válaszként erre: 47. - 8bff41629d)
2013. dec. 17. 12:11
De miért hallgatod? Engem operettel, mulatóssal vallatni lehet, nem hallgatom, ennyi. Más meg attól megy falnak amit én szeretek.
47. 8bff41629d (válaszként erre: 46. - Grizus)
2013. dec. 17. 12:02
Van egy zenei stílus, mondjuk nem tudom hogy mi a neve, de ahogy megfigyeltem már, eredetileg ez is valami amerikai négerzeneféleség, mint a gettórap, csak még annál is észveszejtőbben primitívebb hangzásu, meg fülsértőbb...A szó szoros értelmében olyan,mint amikor valaki nekiáll énekelni úgymond, csak éppen nem énekel, hanem valahogy olyan nyekergésféle hangokat ad ki magábol, amit időnként még meg is cifráz...Már régóta van hazai változata is ennek az irányzatnak, és főleg cigányok szokták énekelni vagy inkább nyekeregni ezeket a nótákat...Na...Ettöl a stílustol én valahogy mindig padlót fogok...Nem tudom hogy ezen irányzattol van-e még lejjebb a zene műfajában? Számomra ez az irányzat eddig a mélypont...
46. grizus (válaszként erre: 44. - 8bff41629d)
2013. dec. 17. 03:40
Tökéletesen igazad van, ez így van. Nyekergés meg csimbumzene, ezen most is kacagok! Hihetetlen milyen sz.r "zenéket" sóznak az emberekre, csak hogy ne használják az agyukat meg a szívüket.
45. 130454e42d (válaszként erre: 44. - 8bff41629d)
2013. dec. 16. 18:49
Épp ezért egyre több ember fordul el a rádióktól, tévéktől. Ha zenét akarok hallgatni, ha valamiről előadást meghallgatni ott a net. Azt keresem meg ami érdekel, akkor, amikor időm van. Max. a rádióhallgatók értelmi színvonalához igazítják a műsorokat, nem 'az emberek'-éhez.
44. 8bff41629d (válaszként erre: 42. - Grizus)
2013. dec. 16. 10:34
Hát...Nem tudom...Azért én ahányszor végigtekerem a rádiómon a keresőgombot, minden pillanatban felhangzik valami kornyikálás meg nyegergés valamelyik adón...De az tény, hogy prózai adót elég nehéz már találni manapság, magyar nyelvüt meg főleg...Dehát ugye tudatosan le van már építve a magyar lakosság értelmi színvonala is, bár az is lehet hogy magátol se lenne jobb azért a helyzet, éshát a rádiócsatornák üzemeltetői meg akkor úgy vannak vele, hogy minek ilyen embereknek prózai adás, meg beszélgetős műsorok,rádiójáték, meg kommunikáció, mégha csak egyoldaluan is? Hadd szóljon nekik a semmiröl sem szóló csimbumzene éjjel-nappal, azok hallgatásátol nem kell félni hogy bárki is túl okos, vagy művelt lenne majd idővel...Vagy esetleg ragadna rá valami érdemi információ is, vagy kultúra...
43. elbb (válaszként erre: 42. - Grizus)
2013. dec. 12. 06:32
A neten millió egy rádió adót lehet fogni. Külföldieket is. :)
42. grizus
2013. dec. 12. 03:09
Zenei adó is alig van már, legalábbis én alig párat tudok befogni.
41. 8bff41629d (válaszként erre: 40. - Grizus)
2013. dec. 11. 12:25
Hát...Az egyik legfőbb prózai adó szerintem pont a Kossuth adó, viszont az tény, hogy a "híreket-hírműsorokat" úgy kerülöm ott is, mint ördög a szenteltvizet...De önmagukban a közéleti-kulturális műsoraik hallgathatóak azért...Főleg úgy, hogy szinte már csak egyedüliek a kategóriában, bár időnként a rádió keresőgombját tekergetve be szoktak azért jönni még magyar nyelvü prózai rádióadások, főleg külföldi adók műsorainak az esetében...Meg régebben voltak magyarországi regionális rádióadók is prózai műsorral...Viszont hogy megvannak-e ezek még, azt már nemtudom, mivel már rég fogtam be ilyen adót...
40. grizus (válaszként erre: 39. - 8bff41629d)
2013. nov. 24. 03:07
Prózai műsorok?! Én úgy tudom, szinte kihaltak a rádiójátékok már. Mondjuk a Kossuthot elég ritkán hallgatom, mert hülyét kapok a manipulált, hazug hírektől.
39. 8bff41629d (válaszként erre: 36. - Grizus)
2013. nov. 23. 10:22
Én viszont még "háttérrádiózásra" is a prózai adók műsorait szoktam hallgatni...Bár mostanában már nincs túl sok ilyen adó,de azért egy-két ilyet még lehet találni szerencsére...Pl. a Kossuth-Mr-1 adót...(Bár amikor híreket mondanak, vagy mondjuk "Déli krónika" megy vagy valami hasonló, arra az időre azért mindig lehalkítom a rádiót...)
38. ca8f748537 (válaszként erre: 31. - Grizus)
2013. nov. 23. 08:49
Depresszió, Rómeó vérzik, meg van, amit ide nem írhatok, és van egy csomó régi-új :-)
2013. nov. 23. 04:05

Ha már rockzene, én ezt ajánlom:


rockradio.com

36. grizus (válaszként erre: 35. - 8bff41629d)
2013. nov. 23. 03:20
Igen, csak én mondjuk főleg háttérnek használom a zenehallgatást. Csinálok közben valamit, mondjuk netezem, vagy takarítok, és akkor nem lehet a fülbe bedugni a fülhallgatót és a zenei megosztón se tudom nézni, mert másra kell a gép és nem akarok számonként keresgélni. Jó, vannak gyüjtemények, lemezek is fent. De a rádió egy létjogosult forma lenne ma is, ha nem halt volna ki belőle a hallgatható zenék jó része.
35. 8bff41629d (válaszként erre: 32. - Elbb)
2013. nov. 22. 12:02
Na ez az...Én pont ezért csodálkozok mindig ezeken a mai népeken sokszor...Mondjuk jó...Jó...Az én 10-es, 20-as, 30-as éveimben még nem volt net, meg nem voltak mp lejátszók, meg hasonlók, maximum a sétálómagnők, úgyhogy AKKOR még énis kénytelen voltam zenei műsorokat is hallgatni, ha zeneszóra vágytam, nade azért MA már kicsit elavult működtetési formának tartom azt, hogy zenei rádióadók töltelékműsorait, meg az ő álltaluk a "fülembe rágott" nótákat kelljen hallgatnom, ha zenehallgatásra vágyok...Sokkal célszerübb az, ha az ember letölti magának a netröl vagy telcsire, vagy mp lejátszóra azt a 10-20-50 nótát, ami közel áll hozzá, és szívesen hallgatja mindig,aztán csak azokat hallgatja, annyiszor, ahányszor csak akarja... Ugyan mi szükség van a mai világban már arra,hogy a zenei rádiócsatornák zenei szerkesztőinek az ízlését toleráljuk,meg magunkévá tegyük? És csak azért végighallgatni 50 idióta nyekergést, hogy akadjon köztük véletlenül 1-2 értelmes, szívesen hallgatott nóta is? Ezt a mentalitást sose értem némely embernél manapság...Ezelőtt 20 évvel mondjuk még értettem, nade ma már sehogyse...
34. 8bff41629d (válaszként erre: 30. - Grizus)
2013. nov. 22. 11:42
Nekem a Gagátol a "Poker face" a fő kedvencem...Meg az "Alejandro"...A másik illetőröl én eddig még nem is hallottam...De ami jellemzést röviden írtál róla , hát...Lehet hogy nemis vesztettem akkor sokat...
33. 8bff41629d (válaszként erre: 28. - 006bde0fba)
2013. nov. 22. 11:35
Mondjuk a Lady Gaga, vagy a Coldply zenei munkásságát énis ismerem, több nótájuk is van, ami szerintem is tényleg jó, de azért ami nótákat nyomatni szoktak a mai zenei rádióadókban,hát...Inkább nemis mondok semmit...Bár lehet hogy nálam azis nagyon belejátszik a zenei rádióadók hallgatásának a kerülésébe, hogy én nem szeretek rádión amúgy sem zenét hallgatni...Ha rádiózni támad kedvem, akkor kivétel nélkül mindig prózai műsorokat hallgatok csak...Főleg rádiójátékokat, vagy úgynevezett beszélgetős műsorokat...
32. elbb (válaszként erre: 31. - Grizus)
2013. nov. 22. 06:26

Mit takar a mostani? Egy-két éve alakult, vagy most is működő?

Én pl kedvelem a Leander Rising együttest-tudom, ők pop metál-, de kedvelem a Depresszió zenekar munkásságát is.

Tény, hogy nem a rádióadók kínálatát kell figyelembe venni.

31. grizus (válaszként erre: 29. - Ca8f748537)
2013. nov. 22. 03:33
Milyen mostani igényes magyar rockbandára gondolsz? Égek a kíváncsiságtól.
30. grizus (válaszként erre: 27. - 8bff41629d)
2013. nov. 22. 03:32

Haha, hát azt nem tudod eléggé alábecsülni!

El kell ismerni, Gaga tényleg jól énekel. Az Applause című dala most nagyon tetszik.

Miley Cyrusról is el kell ismerni, hogy jó hangja van, de a külseje, a stílusa, a klipek... hát nekem legalábbis sok. Ti mit gondoltok róla? Egyébként szerintem a zenéje is sz.r, viszont még mindig jobb, mint amit tinikorában énekelt, az maga volt a nyáltenger, eddigi youtube-os kutakodásom alapján.

2013. nov. 20. 12:38

Hááát

nagyon kevés van, akinek nincs szüksége mindenféle csalafintaságokra az élő előadásoknál...

Bár mi magyarok, nem állunk rosszul. Vannak igényes rockbandáink.

2013. nov. 20. 12:35

Szerintem most is vannak jó előadók és persze gagyik is mint minden korban. Kings of Leon, Adele, Emeli Sandé, OneRepublic, Coldplay stb. szerintem nagyon jók. Én Lady Gaga-t is kedvelem főleg a live acoustic rádió előadásait amiből a youtubon van fenn jó pár. Élőben énekel+ a szintetizátor eszméletlen hangja van az a nő maga a zene. Érdemes megnézi és meghallgatni:

[link]


Szintén hasonló produkciókat láttam Jessie J-től Ő is nagyon jó hangú énekesnő. Sok slágert írt már különböző előadóknak.


[link]


Szóval a mai zenei felhozatalból is ki lehet mazsolázgatni jó dolgokat.

27. 8bff41629d (válaszként erre: 26. - Pearl1975)
2013. nov. 20. 09:27
Hát...Azt mondjuk énsem értem, hogy a mai "jútúbos" -wifis időkben ugyan miképpen tudnak még mindig megélni a gagyi,és semmirevaló tucatzenéket sugárzó ZENEI RÁDIÓADÓK, dehát sokminden van a világban, amit én nem értek...Ez is egy ilyen dolog...De az is lehet, hogy csak azért nem értem a dolgot, mert mindig alábecsülöm az emberek végtelen primitívségét, meg szellemi igénytelenségét...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook