Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a teendő ha a gyerek gyújtogat? fórum

Mi a teendő ha a gyerek gyújtogat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
51. MaryJane (válaszként erre: 1. - Ecus)
2012. ápr. 4. 12:10

Egy 11 éves gyerek vélhetőleg rendelkezik már annyi értelemmel, hogy el lehet vele beszélgetni dolgokról, többek között a tűzesetekről/szándékos gyújtogatásról is.

Az ujját biztosan nem égetném meg, de elbeszégetnék vele arról, hogy a gyújtogatásnak milyen következményei lehetnek, ha nem fejezi be.

Ha nem retardált az a gyerek meg kell, hogy értse.

50. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Ecus)
2012. ápr. 4. 12:06

pfúúú, én is piromániás voltam, csak a jóisten mentette meg a házunkat, meg jó néhány szalmakazlat. Betettem nylonzacsiba a gyufát és elástam kinn a kertben, hogy meglegyen, mert anyum eldugta előlem a többit! :)))))

Normális felnőtt lettem...hm.... majdnem.... lényeg a lényeg, nem gyújtogatok. :))


11 éves fiúval már meg lehet beszélni, hogy ez nagyon veszélyes, és nagy bajok lehetnek, tehát csak óvatosan, messze mindentől...

49. 937a2a883a (válaszként erre: 48. - 937a2a883a)
2012. ápr. 4. 12:03
Annyit még írnék,hogy itt nem az a jó megoldás,hogy ő annyira nem csinálja komolyan,meg velünk ez meg az nem történhet meg...nagyon sok helyen gyerekek okozzák a tüzet és úgy kell hozzáállni,hogy igenis leéghet a házunk,ha nem tanulja meg a gyerek,hogy ez nem játék.Úgy is nagyon sok baj történik,ha egy hozzád vagy hozzám hasonló normális felnőtt használja a tüzet,pedig a felnőttek már odafigyelnek...akkor egy gyereknél hipp-hopp gond lehet,aki tényleg csak játéknak veszi a tűz használatát.
48. 937a2a883a (válaszként erre: 46. - Ecus)
2012. ápr. 4. 11:58

Igen,arról írtál,hogy a gyerek gyújtogatni próbált és én elhiszem,hogy véded,mert a gyereked,de úgy csinálsz itt,mintha mindenki hülyeséget beszélne,csak mert meg meri mondani,hogy komoly következményei lehetnek és ő hiába játékból csinálja,akkor sem az.Ezt te is tudod,nem hiába nyitottál topicot.Azt mondtad,hogy a gyereked tudja milyen következményei vannak,mégis csinálja.Ezekszerint vagy nem tudja eléggé vagy értetlen.Igenis egy kis hülye játékból hatalmas gondok lehetnek,úgyis fogalmazhatok,hogy borzalmak...mint írtam tegnap,egyik volt osztálytársaméknak leégett a házuk "játékból".Ott is tudta a gyerek a következményeket,de értetlen volt,így megtörtént a baj.

És hiába mondod,hogy tudja a következményeket,valószínűleg nem veszi komolyan,így hiába beszéltél vele egyszer-kétszer,tedd meg harmadjára is és ha kell,igenis mutass videókat,képeket.

47. ecus (válaszként erre: 43. - Jstefan)
2012. ápr. 4. 08:10
Szerintem ez az oldal még nem egy 11 éves kisfiúnak való :-)
46. ecus (válaszként erre: 45. - Jstefan)
2012. ápr. 4. 08:07

Jah lehet de én arról írtam hogy egy kisgyerek gyújtogatni próbált temeg jöttél itt mindenféle borzalmakkal meg a légióvan meg mit tudom én.

Attól még hogy valaki sikeres mérnök attól lehetnek lelki gondjai amit orvosnak kell kezelni.Úramég ha neked gyereked lesz és kipróbálja a gyújtogatást akkor mit fogsz tenni kiküldöd a légióba hogy tisztelje a tüzet meg az életet?????

45. jstefan (válaszként erre: 42. - Ecus)
2012. ápr. 3. 23:04
Akkor a fiad örökölte a hajlamot, ő is katona lesz, ez még nem betegség ha valaki katona, miért kéne a kezelés??? Az hogy itt mit írsz az teljesen mindegy, mindenki maga tudja hogy mire van szüksége.Ha valami gondom lenne akkor nem lennék sikeres mérnök, vagy nem így van??? Én csak aggódom a gyermekekért mert túl sok borzalmat láttam, ennyi, semmi több.
44. 67c816cf2e (válaszként erre: 43. - Jstefan)
2012. ápr. 3. 23:02

Először majd én nézem meg, ha megengeded! :)


Na jó tegyük le a fegyvert, ha benne vagy! Értelme úgy sincs.

Azért legközelebb figyelj a szavaid súllyára! :)

43. jstefan (válaszként erre: 40. - 67c816cf2e)
2012. ápr. 3. 22:57

Már civil foglalkozásom van! Diplomásként vonultam be híradó katonának, ajánlom a fiadnak az alábbi linken!

[link]

Sok szerencsét,és sok sikert kivánok neki!

42. ecus (válaszként erre: 41. - Jstefan)
2012. ápr. 3. 22:53

A férjem is katona és a missziót is megjárta,de Ő nem ilyen most itt egy gyerekről van szó nem egy missziós katonáról.

Neked tényleg kezelésre lenne szükséged szerintem !!!!!!!

41. jstefan (válaszként erre: 34. - Ecus)
2012. ápr. 3. 22:51
Nem kellett kezelés!!! Az 5 éves külföldi katonai misszió alatt megtanultam tisztelni a tüzet, a robbanóanyagot, és az ÉLETET, teljesen nyugodt kiegyensúlyozott pasi lettem,pedig voltam a pokolban.A gyermekekért ha veszélybe kerülnek mindíg aggódom, mert nem biztos hogy mindenki megússza.
40. 67c816cf2e (válaszként erre: 38. - Jstefan)
2012. ápr. 3. 22:42

Aha, kinőtted mi? Végül is, most már engedéllyel teheted mindezt!


És mi van, ha az én fiam is csak katona szeretne lenni?

39. ecus (válaszként erre: 38. - Jstefan)
2012. ápr. 3. 22:42
Szerintem még most is elkélne neked a segítség :-)))))
38. jstefan (válaszként erre: 33. - 67c816cf2e)
2012. ápr. 3. 22:39
Kinőttem ezt a fajta játékot amikorra katona lettem, nem kellett segítség.
37. zsufzs
2012. ápr. 3. 22:37
Tuti hogy csak kíváncsi volt! Én is csináltam...anyumék egy rakat elégett gyufát találtak a lépcső alatt...Szerintem ez normális hogy egy gyerek érdeklődik...El kell mondani neki a veszélyeket és megmutatni neki amire kíváncsi....tegyétek a szivetekre a kezeteket....Hát kinek nem tök izgi amikor a cowboyok a csizma sarkán meggyújtják a gyufát??? Én még azt is próbálgattam ;) Fizika tanár vagyok, én örülök ha a gyerekek érdeklődnek!!! Meg kell nekik ezt is tanítani!
36. ecus (válaszként erre: 35. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 3. 22:37
Orvos látott már????
2012. ápr. 3. 22:33

"Gyermekkoromban szerelmes voltam a tűzbe,

Álmomban a lángok között éltem.

Nem kérdezte senki, mi volt az álmom,

De a benzinkutak előtt hosszasan megállok..."


Bikini

34. ecus (válaszként erre: 30. - Jstefan)
2012. ápr. 3. 22:30

Remélem nagyon nagyon sok kezelésen vagy túl!!!!!!!!!!

És azt is remélem hogy ha vannak vagy lesznek gyerekeid akkor nem te mondasz nekik estimesét!!!!!!!!!!!

33. 67c816cf2e (válaszként erre: 32. - Jstefan)
2012. ápr. 3. 22:25
Akkor remélem a szüleid megsem álltak veled az első pszichiáterig!
32. jstefan (válaszként erre: 31. - 67c816cf2e)
2012. ápr. 3. 22:22
De csináltam!!! Robbantottunk mikor gyermekek voltunk, nagyon rossz gyermekek, ezért érzem át jobban a reális veszélyt, így visszaemlékezve. Nagyon nagy szerencsénkre nem halt meg senki, de ez csak a szerencsén múlott!
31. 67c816cf2e (válaszként erre: 24. - Jstefan)
2012. ápr. 3. 22:12

Úristen!

Talán azért nem kéne túlzásba esni! Nézz már magadba, te soha nem csináltál olyat gyerekként amiről tudtad, hogy nem szabad, de hajtott a kíváncsiság?

30. jstefan (válaszként erre: 27. - Ecus)
2012. ápr. 3. 21:46
Reméljük hogy valóban csak játék! Én már láttam olyat hogy egy kis papírdarabbal történő játékból mindenük leégett, a családiház a melléképületek, minden , szerencsére a szülők dolgoztak, és nem esett baja senkinek csak hajléktalan lett a család, játékból hát nem édes??? A gyermek horrort játszott!!!
29. ecus (válaszként erre: 26. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 3. 21:30
Jóég kik nem írnak ide ez csak egy papírdarab meggyújtása volt nem robbantás ....
28. ecus (válaszként erre: 25. - 67c816cf2e)
2012. ápr. 3. 21:29
Értem és köszi szépen mégegyszer
27. ecus (válaszként erre: 24. - Jstefan)
2012. ápr. 3. 21:28
Uramég ez tiszta horror felgyújtani ránk a házat jóég ez nem egy horrorfilm ez csak egy gyerek aki nem hiszem hogy a szeretteire gyújtaná a házat .....hu....
2012. ápr. 3. 21:19
Én gyerekkoromban akkor hagytam fel a robbantgatással, amikor egyszer beleállt egy vasdarab a kezembe.
25. 67c816cf2e (válaszként erre: 22. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:50

Igen az! De szerintem az valóban fontos, hogy éreztesd a gyerekeddel, hogy adsz neki még egy esélyt és megbízol benne. Persze a félszemed azért mindig tartsd rajta! :)

Mondjuk nálunk az is rátett egy lapáttal a lelkiismeret furdalására, hogy pont a szülinapomon borult a bili, tehát nagyobb súlya volt...láttam, hogy nagyon bántja.

24. jstefan (válaszként erre: 1. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:50

El kell vele beszélgetni,nyugodtan,türelmesen, mert nagyon fontos egyértelműen tisztázni hogy ez a gyujtogatás egy gyermeki kiváncsiság, vagy egy hatalom birtoklása.

Ha már kisgyermekkorban azt érzi hogy a gyufa birtoklásával , és a gyujtogatással egy felnőttek fölött álló hatalmat bírtokol akkor sürgősen alapos pszichológusi, pszichiátriai kivizsgálásra,segítségre van szüksége amíg nem késő,és nem következik be tragédia! A magyar filmarchívumokban megtalálható egy film, a címe Árvácska, melynek a kislány főszereplőjének rövid élete során nyomonkövethető hogy milyen módon vezetett tragédiához a gyujtogatás.Az elmúlt hónapokban több száz helyen gyulladt fel az avar, és az erdő , a médiák véletlenekről adtak hírt, de senkiben nem merült fel hogy gyújtogatás okozhatta, mert ennyi véletlen azért nehezen hihető,ezért komolyan kell venni a tűz pusztító erejét.A kisgyermeknek nagyon nagy kárt lehet okozni a büntetéssel, az ujja megégetésével , mert akkor kiválthat belőle agressziót, és felgyújthatja a házat amikor mindenki bent alszik!!!

23. e14ebbbf07 (válaszként erre: 18. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:50
Mind a 3 az enyém. Köszi a dícsérő szavakat! :)
22. ecus (válaszként erre: 21. - 67c816cf2e)
2012. ápr. 3. 20:45

Köszönöm szépen pont én is így voltam hogy tagadta szóval szerinted is ez kíváncsiság???

Nagyon örülök hogy nem vagyok egyedül ezzel sokat segítettél köszönöm szépen

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook